گیرنده دیجتال - تنظیمات رسیور

گیرنده دیجتال - تنظیمات رسیور - اصفهان تی وی سرویس


تنظیمات رسیور از جمله دلایلی است که ممکن است باعث به هم ریختگی و دریافت نادرست تصاویر باشد. موقع اتصال گیرنده ماهواره یا گیرنده دیجیتال خود تلویزیون به تلویزیون در حالت دیجیتال دو حالت اتفاق می افتد. گیرنده یعنی تلویزیون و فرستنده یعنی گیرنده ماهواره یا تلویزیون به دو طریق متصل می شود. یا از طریق کابل آنالوگ یا کابلAV متصل می­‌شود و یا کابل دیجیتال HDMI که اگر با کابل آنالوگ باشد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر می تواند تعمیرات را به خوبی انجام دهد.

تداخلات الکترومغناطیسی محیط روی تصویر به اندازه‌­ای تاثیر ندارد که مشخص باشد و باعث ایجاد خطوط روی صفحه نمایش می‌شود. به تنظیمات رسیور باید اهمیت داد. اما اگر اتصال بصورت دیجیتال با کابل HDMI باشد نویز پذیری آن هم بیشتر است. سیگنال دیجیتال یا کامل نمایش داده می شود یا قطع می گردد. به همین دلیل در لحظه شروع کار وسایل موتوری که در نزدیکی تلویزیون قرار دارند احتمالا لحظه‌ای تصویر قطع می­گردد. برای رفع مشکلات تنظیمات رسیور به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر می توان مراجعه کرد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 27 تیر
علل مشکل در تصویر وجود در محیط نویز – روشن شدن وسایل الکترومغناطیسی
راه های رفع آن استفاده از نویز گیر و …

فهرست تصاویر

تنظیمات رسیور 1 انواع کابل

تنظیمات رسیور 2 مشکلات گیرنده دیجیتال

تنظیمات رسیور 3 هنگ کردن رسیور

علل مشکلات و ایرادات تنظیمات رسیور برای نمایش تصویر در تلویزیون

همان طور که گفته شد تنظیمات رسیور بسیار اهمیت دارد و عوامل مختلفی دارد. یکی از دلایل، اتصال نادرست کابل به تلویزیون است. همچنین کابل بی کیفیت هم می تواند روی تصاویر تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال تصور بر این است که تنظیمات رسیور به هم ریخته است. اما با بررسی بیشتر متوجه می شویم ایراد از کابل بوده است. دلیل دیگر مشکلات، تداخلات امواج الکترومغناطیسی است. اگر در محیط نویزی باشید و امواج الکترومغناطیسی در محیط باشد می تواند روی تصاویر دریافتی تاثیر گذار باشد. برای رفع هرگونه ایراد تنظیمات رسیور از نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر می توان راهنمایی دریافت کرد. جهت مطالعه بیشتر به سایت esfahantvservice مراجعه نمایید.

کابل تصویر - AV , HDMI

کابل تصویر – AV , HDMI – اصفهان تی وی سرویس

تنظیمات رسیور 1 انواع کابل

راه حل رفع مشکلات و ایرادات تنظیمات رسیور تلویزیون

به این قسمت می رسیم که راه حل رفع مشکلات چیست؟ چه کاری برای تنظیمات رسیور می توان انجام داد. تا الان فهمیدیم که تداخلات الکترومغناطیسی بخاطر شروع به کار وسایل موتوری باعث قطع موقت سیگنال تصویر دیجیتال می­ شود. اما راه­ حل آن چیست؟! آیا مشاهده تصاویر با کیفیت و دیجیتال را از سر بیرون کنیم و از آنالوگ و کابل‌های AV استفاده کنیم؟! برای دریافت جواب این سوالات و مطالعه مقالات بیشتر به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید.

تولید کنندگان وسایل الکترونیکی راه حل هایی را ارائه داده‌­اند. برای کم کردن و به حداقل رساندن تداخلات الکترومغناطیسی دو راه حل وجود دارد. روش اول، قرار دادن شیلد دور سیم انتقال تصویر است. راه دوم استفاده از نویزگیر‌های فریت در ابتدا و انتهای کابل تصویر است. فریت ترکیبی است شیمیایی از اکسید آهن با مواد سرامیکی. این ترکیب به خاطر نفوذ پذیری بالا و هدایت الکتریکی پایین در جاهایی مثل ترانسفورماتور‌ها و هسته سلف‌ها استفاده می­‌شود. یا محل هایی که نیاز به نویز گیر است، استفاده می شود.

رسیور - گیرنده دیجیتال

رسیور – گیرنده دیجیتال – اصفهان تی وی سرویس

تنظیمات رسیور 2 مشکلات گیرنده دیجیتال

از این ویژگی در کابل‌ها به عنوان نویز گیر و سد کننده امواج الکترومغناطیسی فرکانس بالا استفاده می شود. در صورت استفاده، تنظیمات گیرنده دیجیتال دچار مشکلات نمی شود. پس متوجه شدیم که مصرف کننده از کابل‌های HDMI شیلد دار و مجهز به نویز گیر استفاده کند. حتما کابل AV یاHDMI  را تست کرده و مشکلات مربوط به کابل را بررسی شود. یا در صورت داشتن مشکلات مشابه برای تنظیمات رسیور به esfahantvservice مراجعه کنید. مجموعه اصفهان تی وی سرویس بهترین افراد فنی در زمینه تعمیرات تلویزیون را دارد.

آموزش بررسی و تعمیر و تنظیمات رسیور و گیرنده دیجیتال

تعمیر دستگاه رسیور به دو بخش کلی تعمیر تغذیه و تعمیر مین برد تقسیم بندی می شود. از مهم ترین کارها شناخت قطعات روی مدار و عیب یابی هر بخش است. که شامل قسمت تعمیر مین برد یا برد اصلی گیرنده دیجیتال است. رسیور یا گیرنده دیجیتال چندین قطعه دارد که همگی مهم هستند. از جمله این قطعات می توان به تيونر، متعلقات برد رسیور، انواع icها و رم اشاره کرد. برای شناخت و بررسی بیشتر هر یک از این قطعات و تنظیمات رسیور می توان به esfahantvservice مراجعه کرد. این مجموعه با داشتن بهترین کارشناسان و متخصصین توانایی تعمیرات تلویزیون را به خوبی دارد. همچنین با مراجعه به سایت مقالات مختلفی می توان مطالعه کرد.

علت قطع شدن سیگنال ماهواره چیست؟

وقفه های سیگنال ماهواره ای اغلب توسط طیف وسیعی از عوامل ایجاد می شود که شرایط آب و هوایی نامطلوب به عنوان علت اصلی برجسته است. نمایندگی تعمیر تلویزیون در اصفهان باور دارد باران، رعد و برق، برف یا پوشش ضخیم ابر می‌توانند سیگنال‌های ماهواره‌ای را مسدود کنند. در نتیجه این شرایط سیگنال‌ها را قطع می کنند. این تداخل جوی سیگنال را در حین حرکت در جو زمین ضعیف می کند و منجر به وقفه در ارتباطات می شود. یکی دیگر از عوامل مهم انسداد سیگنال که در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان به آن اشاره می شود موانع فیزیکی در مسیر سیگنال است. از این موانع می توان به ساختمان ها، درختان، یا سازه های دیگر اشاره کرد.

این انسدادها می تواند خط دید مستقیم بین ماهواره و دیش گیرنده را مختل کند و باعث از دست رفتن سیگنال شود. مسائل فنی مانند کابل های آسیب دیده، ظروف نامناسب یا تداخل الکترونیکی نیز در اختلالات سیگنال نقش دارند. تعمیرات تلویزیون در اصفهان درک این عوامل مختلف، را به کاربران پیشنهاد می دهد. زیرا درک این عوامل کابران را قادر می‌سازد تا دلایل قطع سیگنال ماهواره‌ای را بررسی و کاهش دهند. همچنین قابلیت اطمینان سیستم‌های ارتباطی و سرگرمی مبتنی بر ماهواره را بهبود بخشند.

هنگ كردن دستگاه رسیور و برخی مشکلات تنظیمات رسیور

گاهی پس از مدتی کار کردن اصطلاحا دستگاه قفل مي كند. اگر این اتفاق زياد تكرار شود مي توان گفت يكي ازدلايل آن مي تواند پاور رسيور باشد. اما در این جا به بررسی حالتی که به ندرت اتفاق می افتد می پردازیم. از بيشترين مشكلات رسيورها که گاهی تنظیمات رسیور هم به هم می ریزد، همين مشكل قفل كردن است. این ایراد بیشتر وقتی اتفاق می افتد که پشت سر هم كانال تعويض مي كنيم. و دليل آن مقدار كم رم است که هنگ مي كند. البته با يك بار از برق كشيدن یا در دستگاه های جديد اتومات، با ريست كردن حل مي شود.

اگر از ابتدا اين اتفاق افتاد و كلا قفل كرد بيشتر با تعویض نرم افزار مشکل تنظیمات رسیور حل می­‌شود. گاهی هم بروز این مشکل می تواند از کاهش یا افزایش ولتاژ تغذیه برد باشد. این حالت مربوط به پاور دستگاه است به خصوص ای سی ولتاژ رگولاتور. در برخی مدل های رسیور کارخانه سازنده برای cpu دستگاه از خنک کننده استفاده نکرده است. این کار تقریبا باعث می­شود از هر 10 رسیور 3 مورد دچار مشکل هنگ و روشن و خاموش شدن شود. که روی تنظیمات رسیور هم تاثیر گذار است. البته بعد از چند ماه این اتفاق می‌افتد که با وجود ولتاژهای صحیح خنک کننده یا از هیتسینگ کمک گرفت.

هنگ کردن رسیور - تصویر به هم ریخته

هنگ کردن رسیور – تصویر به هم ریخته – اصفهان تی وی سرویس

تنظیمات رسیور 3 هنگ کردن رسیور

نتیجه گیری و بررسی کلی برای تنظیمات رسیور تلویزیون

علاوه بر مواردي را كه در بالا گفته شد مشكلات نرم افزاري هم شامل مشکلات تنظیمات رسیور مي شود. اگر اين مشكل در رسيور مشاهده شد ابتدا يك بار به ديفالت یا همان بازگشت به حالت كارخانه‌­اي انجام شود. اگر ایراد برطرف نشد، باید نسخه جديد نرم افزار از اينترنت دانلود و تعويض شود. اگر همچنان ایراد باقی مانده بود و با اين كار هم درست نشد مشكل از سخت افزار است. بهتر است با اصفهان تی وی سرویس تماس گرفته شود و انواع خدمات برای رسیور یا گیرنده دیجیتال دریافت شود.

سوالات متداول و رایج برای گیرنده دیجیتال و تنظیمات رسیور

آیا خود کاربر می تواند این کارها را انجام دهد؟

اگر تمامی راه های گفته شده تست شد و مشکل برطرف نشد، بهتر است با کارشناسان تماس گرفته شود.

تعرفه خدمات تنظیمات رسیور به چه صورت است؟

کارشناسان پس از بررسی و عیب یابی می توانند هزینه خدمات را اعلام کنند.

آیا حتما برای رفع مشکل باید به نمایندگی مراجعه کرد؟

با تماس با نمایندگی می توان درخواست حضور کارشناس در محل را داشت. مجموعه در صورت داشتن این قابلیت، کارشناسان را به محل ارسال می کند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر

4 Comments

 • سلام باعرض خسته نباشی علی کردعلیوندازخرمآبادلرستان مزاحم وقتتون میشم یه مدتی هست بعضی وقت رسیوراین بنده حقیرقاطی میکنه میخام علتش راباکمک شمارفع کنم همیشه قاطی نمیکنه بعضی وقتهاقاطی میکنه وقتیکه کانال جابجامیکنم قاطی میکنه رسیورمدیااستار۱۵۰۰هست

  • سلام رسیور من پرمیوم ۲۲۶۰۰ کانا لهای کارتی یاهست را از ۸۵ درصد قدرت سیگنال به ۸۴ برسد شطرنجی میشه علتش چیه ؟

 • سلام ریسور استار مکس2121 تصویر دارم
  ولی نمایشگر خاموشه چراغ زرد و قرمز روشنه
  میکرو سوئیچ ها هم کار نمیکنه
  با کنترل هم از کار افتاده
  کنترل ولی سالم هستش
  امکان داره از پاور باشه
  البته پاور 12ولت هستش
  تست کردم خروجی 12 هم داره
  لطفاً راهنمایی فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *