بهترین نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر # 12راهنمای خرید کابل HDMI

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر


نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر  ، کابل HDMI پرکاربردترین کابل برای رساندن صدا و تصویر است. با این کابل می توانید .دستگاه های مختلفی مانند کنسول بازی، پروژکتور و کامپیوتر را به تلویزیون و نمایشگرهای بزرگ متصل کنید. دو نکته مهم ، یک کابل HDMI کیفیت آن را تعیین می کند. یکی کیفیت تصویر و دیگری کیفیت صدا. وجود این دو عامل به حفظ کیفیت تصویر و کیفیت صدا کمک میکند. و نمی توان تاثیر کابل HDMI بر کیفیت تصویر را نادیده گرفت.

به طور کل، اطلاعات مورد نیاز برای تهییه کابل HDMI امکان دارد سرسری و پیش پا افتاده به نظر بیاید. اصفهان تی وی سرویس نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر. اما مشکلات خود را دارد. برای اینکه بتوانید بر اساس نیاز خود تهییه مناسبی داشته باشید. باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها می پردازیم.1-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong در خمینی شهر

فهرست مطالب

فاکتور های برجسته در تهییه کابل  HDMIچه هستند؟

تقسیم بندی کابل های HDMI  بر اساس نسخه های آن

وضوح تصویر و کیفیت صدا ، نمایندگی  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

نمایندگی  تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر، رزولوشن 4K  و رزولوشن  8k

کابل HDMI 8k ، نمایندگی  تعمیرات  تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

تقسیم بندی کابل های HDMI  از لحاظ سرعت چگونه است ؟

طول کابل HDMI چه ارتباطی با کیفیت تصویر دارد؟

قابلیت HDR واثرگذاری روی کیفیت تصویر، نمایندگی  تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

قیمت کابل HDMI به چه ویژگی هایی بستگی دارد ؟

انتخاب کابل HDMI مناسب به چه چیزی وابسته است ؟

نتیجه گیری در مورد راهنما برای تهییه کابل HDMI

سوالات متداول در مورد راهنما برای تهییه کابل HDMI

Sumsong  در خمینی شهر

2-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

3-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

 

عنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1719 کلمه
زمان مطالعه 17 دقیقه

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

نمایندگی تعمیر تلویزیون sumsong در خمینی شهر

1-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

فاکتور های برجسته در تهییه کابل  HDMIچه هستند؟

 1. مطابقت کابل HDMI با هر 2 دستگاه.
 2. سرعت کابل.
 3. نگهداری وضوح تصویر.
 4. عملکرد ویژه.
 5. هزینه ی کابل.
 6. طول کابل.

تقسیم بندی کابل های HDMI  بر اساس نسخه های آن

خوشبختانه، کابل های HDMI چه قدیمی و چه به روز با یکدیگر سازگاری  دارند. اما مدل های قبلی عملکرد محدودی را همانطور که انتظار می رفت ارائه می کردند.اصفهان تی وی سرویس نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر. دستگاه‌های قبل از HDMI 1.4 از ARC  و 4K  و HDR پشتیبانی ندارند.اصفهان تی وی سرویس ارائه دهنده ی خدمات تعمیر تلویزیون در اصفهان و حومه.

 • HDMI نسخه 1.4

کابل های HDMI 1.4 در 2009 به بازار معرفی شدند. این کابل ها از فیلم های 4K تا 30 هرتز با تکنولوژی ARC پشتیبانی می نمایند. تاکنون این فناوری به نسخه های HDMI 1.4b و HDMI 1.4a ارتقا یافته است.

 • HDMI نسخه 2.0

این نسخه که در سال 2013 عرضه شد، از وضوح تصویر تا 4K در 60 هرتز پشتیبانی می کند.

 • HDMI نسخه 2.0a

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر. نسخه 2.0a در سال 2015 انتشار یافت. این نسخه همچنین قابلیت HDR را به نسخه HDMI 2.0 اضافه می کند.

 • HDMI نسخه 2.0b

HDMI 2.0b  سال 2017 آمد و قابلیت HDR HLG را از دیگر ویژگی های آن اضافه کرد.

 • آخرین نسخه کابل HDMI 2.1

HDMI 2.1 آخرین نسخه کابل های HDMI است که پهنای باند بیشتر و نرخ تازه سازی بالاتری را اضافه می کند. HDMI 2.1 از 8k UHD در 60 هرتز و 4K در 120 هرتز پشتیبانی دارد.نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر .اما شما به دستگاهی با قابلیت حرفه ای با فرمت های صوتی چند کاناله با کیفیت بالا نیاز دارید. خدا را شکر تلویزیون هایی که از فرمت HDMI 2.1 پشتیبانی دارند با ورژنهای قدیمی کاملا منطبق هستند.

در صورتی که صاحب تلویزیون 8k  هستید ، اما دستگاه فرستنده فقط با 4K منطبق است. esfahantvservice خروجی تصویر با وضوح 4K پخش می شود، جای نگرانی نیست. کابل های SuperSpeed ​​HDMI 2.1 بهترین گزینه برای بازی با وضوح 4K هستند. 2-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

وضوح تصویر و کیفیت صدا ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

پارامتر اصلی در راهنمای تهییه کابل HDMI وضوح تصویر و کیفیت صدا است. برای تهییه یک کابل با کیفیت،اول باید اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما با کیفیت مطلوب پوشش دارد. زیرا عدم هماهنگی بین این دو می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. سعی کنید کابلی را انتخاب کنید که بالاترین وضوح را انتقال دهد. به طور کلی، رزولوشن های 4K و 8k رایج ترین انواع وضوح کابل HDMI هستند. اما اکثر مانیتورها از وضوح 4K پشتیبانی می کنند. و وضوح 8k هنوز در بسیاری از دستگاه ها قابل مشاهده نیست.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

نمایندگی تعمیر تلویزیون sumsong در خمینی شهر

2-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر، رزولوشن 4K  و رزولوشن  8k

در زیر بیشتر در مورد رزولوشن های رایج برای 4K و 8K بحث شده است .تا بتوانید انتخاب زیرکانه داشته باشید.کابل HDMI 4K چی هست؟ این کابل رابط بین دو منبع ارتباطی است و می تواند تصاویر با وضوح 4K را ارسال و پخش کند. قبل از تهییه HDMI 4K  توجه کنید که از کابل های بلند استفاده نکنید. زیرا هر چه کابل طولانی تر باشد، کیفیت تصویر پایین تر است. یک کابل با ماکزیمم پهنای باند 18 گیگابیت بر ثانیه برای ویدیوی 4K بس است.

کابل HDMI 8k ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

این کابل در پایان سال 2020 عمدتاً برای تلویزیون ها و سینماهای خانگی وارد بازار شد. بعد این فناوری در دستگاه ها و کنسول های بازی مانند PS5 و Xbox Series X مورد استفاده قرار گرفت. هنگام تهییه کابل HDMI بازی حتما به این موضوع توجه کنید، باید کابل با وضوح 8k را انتخاب کنید.

تقسیم بندی کابل های HDMI  از لحاظ سرعت چگونه است ؟

کابل های HDMI از نظر سرعت به چهار دسته تقسیم می شوند . نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر . کابل استاندارد، پرسرعت، پرسرعت و فوق سریع که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

 • کابل استاندارد

یکی از اولیه ترین انواع کابل HDMI ، کابل استاندارد است. این نوع از کابل ها کندترین نوع کابل ها هستند. این کابل دارای پهنای باند 4.95 گیگابایت بر ثانیه است و برای سیگنال های تلویزیون FHD خوب هستند. این کابل نمی تواند وضوح 4K را نمایش دهد، اگر تلویزیون قدیمی دارید میتوانید از کابل استاندارد استفاده کنید.

 • کابل سرعت بالا

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر .  سرعت این نوع از کابل HDMI 2 برابر کابل های استاندارد می باشد. و کمترین پهنای باند آن 10.2 گیگابایت بر ثانیه است. کابل های پرسرعت از تصاویر با وضوح 4K را پوشش می دهند. و برای فیلم هایی با این کیفیت مناسب در نظر گرفته می شوند. این کابل ها با HDR نیز سازگار هستند.3-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

 • کابل پرسرعت با کیفیت بالا.

کابل پریمیوم چندین منبع ویدیویی را با پهنای باند 18 گیگابیت در ثانیه پوشش می دهد. کابل های پریمیوم ویدیوی 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه را پوشش می دهند. نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر و می توانند وضوح 8K را نمایش دهند.

 • کابل سوپرفست

کابل های سوپرفست بهترین کابل ها برای نمایش تصویر تلویزیون منزل شما هستند. پهنای باند تا 48 گیگابایت بر ثانیه دارند، این کابلها برای گیمرها ایده آل در نظر گرفته می شوند. زیرا می توانند تصاویر 4K را با فرکانس 120 هرتز نمایش دهند. به طور کلی، اگر یک کنسول بازی یا رایانه شخصی دارید. که می تواند تصاویر 4K را با فرکانس بیش از 60 هرتز نمایش دهد، این یکی برای شماست.

طول کابل HDMI چه ارتباطی با کیفیت تصویر دارد؟

 نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر. کابلهای HDMI در سایزهای 1، 2، 3، 5، 7.5، 10 و 15 متری موجود است. البته هر چه کابل کوتاهتر باشد، تصویر بهتری ارائه می شود. بنابراین می توان گفت کیفیت تصویر رابطه مستقیمی با طول کابل دارد. اگر قصد دارید از کابل HDMI بلند استفاده کنید، توصیه می کنیم مدل Active HDMI را انتخاب کنید. این محصولات دارای پردازنده های داخلی هستند. می توانند سیگنال ها را از طریق سیم های بسیار طولانی بدون افت کیفیت انتقال دهند.

 

قابلیت HDR واثرگذاری روی کیفیت تصویر، نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

موثر بودن کابل HDMI روی کیفیت تصویر به قابلیت HDR نیز وابسته است. HDR کوتاه شده ی عبارت High Dynamic Range است، دامنه دینامیکی تصویر را بهتر می کند. و می توانید محتوای جالب تری را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که ویژگی HDR تنها در صورتی در دسترس است. که هر دو دستگاه فرستنده و گیرنده از آن پشتیبانی کنند. به طور کلی می توان گفت که اکثر تلویزیون های 4K از HDR استفاده می کنند.

قیمت کابل HDMI به چه ویژگی هایی بستگی دارد ؟

 esfahantvserviceنمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر.البته ویژگی هایی مانند طول کابل، کیفیت و سرعت کابل، قیمت کابل HDMI را تعیین می کند. اگر کابل HDMI پرسرعت 4K  می خواهید ، قطعا باید بیشتر پول بپردازید.

انتخاب کابل HDMI مناسب به چه چیزی وابسته است ؟

البته کابل HDMI باید با دستگاه شما سازگار باشد، یعنی اگر می خواهید رزولوشن FHD را نمایش دهید. باید تلویزیونی با قابلیت نمایش رزولوشن FHD داشته باشید.  هنگام تهییه کابل HDMI اصلی، به سازگاری، کیفیت تصویر، صدا، طول کابل و غیره منابع اولیه و ثانویه توجه کنید. نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر .اگر می‌خواهید یک کابل HDMI 4K تهییه کنید باید کابل‌های سریع را برگزینید. زیرا از همه فرمت‌های 4K Ultra HD و همچنین قابلیت‌های HDR پشتیبانی می‌کنند.

نتیجه گیری در مورد راهنما برای تهییه کابل HDMI

مخاطبین سایت esfahantvservice   در این مقاله راهنمای جامعی  در مورد کابل های HDMI  ارائه دادیم.بنابراین در صورت مطالعه دقیق این مقاله خواهید توانست بر حسب نیازتان کابل مناسبی تهییه کنید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

نمایندگی تعمیر تلویزیون sumsong در خمینی شهر

3-نمایندگی تعمیر تلویزیون Sumsong  در خمینی شهر

سوالات متداول در مورد راهنما برای تهییه کابل HDMI

آخرین نسخه کابل HDMI چیست؟. HDMI 2.1 آخرین نسخه کابل های HDMI است که پهنای باند بیشتر و نرخ تازه سازی بالاتری را اضافه میکند.

برای بازی چه کابل HDMI بگیریم؟. کابل های Superfast برای گیمرها ایده آل هستند، زیرا می توانند تصاویر 4K را با فرکانس 120 هرتز نمایش دهند.

آیا طول کابل HDMI بر کیفیت تصویر تأثیر می گذارد؟. هرچه طول کابل کوتاهتر باشد، تصویر بهتر است. بنابراین می توان گفت کیفیت تصویر رابطه مستقیمی با طول کابل دارد.

 

همینطور بخوانید : راهنمای خرید تلویزیون مخصوص بازی

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *