قطعات تلویزیون - قطعات داخلی تلویزیون

قطعات تلویزیون - قطعات داخلی تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


نقش حیاتی قطعات داخلی تلویزیون در عملکرد و کیفیت آن غیر قابل انکار است. در این مقاله، قصد داریم به بررسی نکات مهم درباره قطعات داخلی تلویزیون بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان همراه باشید. تلویزیون‌ها از زمان اختراع خود در دهه ۱۹۲۰، از مهم‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های الکترونیکی در جهان شناخته شده‌اند. اما زمانی که درباره تلویزیون صحبت می‌کنیم، توجهمان به جنبه بیرونی آن، یعنی صفحه نمایش و طراحی ظاهری معطوف می‌شود. این در حالی است که قطعات داخلی تلویزیون هستند که کیفیت و نحوه عملکرد آن را رقم میزنند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان از معتبرترین نمایندگی های تعمیر قطعات تلویزیون می باشد.

فهرست تصاویر

قطعات تلویزیون 1 لزوم آشنایی با قطعات تلویزیون

قطعات تلویزیون 2 اجزای تشکیل دهنده تلویزیون

قطعات تلویزیون 3 برد صدا، صفحه نمایش و دیگر اجزای تلویزیون

نویسنده محمد رضا اکبری
تاریخ انتشار 1402/06/21
موضوع مقاله نکاتی درباره قطعات داخلی تلویزیون که باید بدانید
برخی از قطعات داخلی تلویزیون صفحه نمایش، برد اصلی، برد تغذیه، برد صدا، برد ورودی و خروجی، برد تیونر، بلندگوها و…

چرا باید با برخی قطعات داخلی تلویزیون آشنا باشیم؟

قطعات داخلی تلویزیون، شامل مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی و مکانیکی هستند. این قطعات شامل صفحه نمایش، بردهای مدار چاپی، بردهای تغذیه، بردهای صدا، بردهای ورودی و خروجی و سایر اجزا می‌شوند. با شناخت این قطعات، می‌توانیم بهترین انتخاب را در خرید تلویزیون داشته باشیم. همچنین در صورت بروز مشکلات فنی جزیی، به طور مستقل آنها را تشخیص داده و مشکلات را رفع کنیم. بنابراین، آشنایی با قطعات به ما کمک می‌کند تا درک بهتری از فناوری‌هایی که در تلویزیون‌ها استفاده می‌شود داشته باشیم. از معتبرترین نمایندگی های تعمیر قطعات داخلی تلویزیون نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان می باشد.

بیشتر بخوانید  کیفیت پایین تصویر + 5 راه جامع و کامل برای بهبود آن!

قطعات تلویزیون 1 لزوم آشنایی با قطعات تلویزیون

لزوم آشنایی با قطعات تلویزیون - قطعات داخلی تلویزیون

لزوم آشنایی با قطعات تلویزیون – قطعات داخلی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

در این مقاله، به بررسی قطعات اصلی مانند صفحه نمایش، برد اصلی، برد تغذیه، برد صدا و برد خروجی می‌پردازیم. همچنین، قطعات الکترونیکی دیگری که در تلویزیون‌ها استفاده می‌شوند، نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. با مطالعه این مقاله، شما می‌توانید بهترین تلویزیون را بر اساس نیازها و ترجیحات خود انتخاب کنید. در صورت نیاز به تعمیرات یا ارتقاء تلویزیون، با قطعات داخلی آن آشنا شده و بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهید. در ادامه به تفصیل به بررسی هر یک از قطعات داخلی تلویزیون پرداخته خواهد شد. همچنین ویژگی‌ها، عملکرد و اهمیت آنها برای کارکرد تلویزیون را بررسی خواهیم کرد. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

قطعات داخلی تلویزیون و اجزای تشکیل دهنده آن

در پشت تصویر زیبا و صدای واضح که از آن لذت می‌بریم، مجموعه‌ای از قطعات و سیستم‌های پیچیده وجود دارد. این قطعات با همکاری تمامی اجزایشان، تجربه تماشای تلویزیون را برایمان امکان‌پذیر می‌کنند. صفحه نمایش، برد اصلی، برد تغذیه، برد صدا، برد ورودی و خروجی، برد تیونر، بلندگوها و… . این قطعات هرکدام نقش و وظیفه‌ای بسیار مهم در کارکرد تلویزیون دارند. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت esfahantvservice مراجعه کنید. در ادامه به بررسی هر یک از قطعات داخلی تلویزیون می پردازیم:

 • صفحه نمایش: صفحه نمایش یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی تلویزیون است. انواع مختلف صفحه نمایش وجود دارند، شامل فناوری‌های LED، LCD، OLED و QLED است. هر یک از این فناوری‌ها ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی دارند. صفحه نمایش تصویر را نمایش می‌دهد و عواملی مانند رزولوشن، نسبت تصویر، کنتراست و رنگ‌ها تأثیر بسزایی در کیفیت دارند.
 • برد اصلی(Mainboard) : برد اصلی، مرکز کنترل تلویزیون است و تمامی عملکردهای تلویزیون را کنترل می‌کند. این برد شامل پردازنده مرکزی (CPU)، حافظه، برد تصویر و سیستم عامل تلویزیون است. برد اصلی باعث کنترل و پردازش سیگنال‌های تصویر و صدا می‌شود و ارتباط بین سایر قطعات داخلی را برقرار می‌کند.
 • برد تغذیه (Power Supply Board) : برد تغذیه مسئول تأمین برق لازم برای تلویزیون است. این برد ورودی برق را به ولتاژهای مختلف تبدیل می‌کند و به سایر قطعات تلویزیون، مانند بردهای الکترونیکی، برق می‌رساند. برد تغذیه همچنین مسئول کنترل مصرف برق و محافظت در برابر اتفاقات ناخواسته است. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.
بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون هوشمند + 12 مورد تاثیر گذار در هزینه تعمیر!

قطعات تلویزیون 2 اجزای تشکیل دهنده تلویزیون

اجزای تشکیل دهنده تلویزیون - قطعات داخلی تلویزیون

اجزای تشکیل دهنده تلویزیون – قطعات داخلی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

برد صدا، برد ورودی و خروجی، برد تیونر و بلندگوها

 • برد صدا (Audio Board) : برد صدا مربوط به کنترل و پردازش صدا در تلویزیون است. این برد ورودی صدا را از منابع مختلف (مانند دستگاه‌های جانبی یا آنتن) دریافت می کند. با پردازش صدا، آن را به بلندگوها منتقل می‌کند تا صدای واضح و کیفیت بالا تولید شود.
 • برد ورودی و خروجی (Input/Output Board) : این برد مسئول اتصال تلویزیون به دستگاه‌های جانبی است. دستگاه هایی مانند DVD پلیر، کنسول بازی، کابل‌های HDMI و دیگر وسایل. برای مثال، این برد می‌تواند ورودی‌های HDMI، USB، VGA و کامپوزیت را دریافت کند. سپس سیگنال‌های تصویر و صدا را به صفحه نمایش و سیستم صوتی تلویزیون ارسال کند. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت esfahantvservice مراجعه کنید.
 • برد تیونر (Tuner Board) : برد تیونر به تلویزیون امکان دریافت سیگنال‌های تلویزیونی را می‌دهد. این برد دارای تیونرهای مختلف است که قادر به دریافت سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال از طریق آنتن یا سیستم‌های ماهواره هستند. تیونرها سیگنال‌های دریافت شده را به برد اصلی می‌فرستند تا به تصویر قابل نمایش در تلویزیون تبدیل شوند.
 • بلندگوها : بلندگوها مسئول تولید صدا در تلویزیون هستند. آنها سیگنال صوتی را که توسط برد صدا پردازش شده است، به صورت صوت قابل شنیدن برای کاربر تولید می‌کنند. برخی تلویزیون‌ها دارای سیستم‌های صوتی پیشرفته‌تری همچون ساب‌ووفرها و تکنولوژی‌های صوتی مانند Dolby Atmos هستند.
 • دیگر قطعات: علاوه بر قطعات اصلی یاد شده، تلویزیون‌ها ممکن است قطعات دیگری نیز داشته باشند. به عنوان مثال، سنسورها برای کنترل نور پشت صفحه نمایش، سنسورهای دما برای کنترل دمای داخلی تلویزیون. همچنین برد کنترل از راه دور وابسته به سیستم عامل تلویزیون می‌توانند وجود داشته باشند. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.
بیشتر بخوانید  آموزش تعمیرتلویزیون + 3راهنمای کامل درباره آن

قطعات تلویزیون 3 برد صدا، صفحه نمایش و دیگر اجزای تلویزیون

برد صدا، صفحه نمایش و دیگر اجزای تلویزیون - قطعات داخلی تلویزیون

برد صدا، صفحه نمایش و دیگر اجزای تلویزیون – قطعات داخلی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

در نتیجه آیا شناخت قطعات داخلی تلویزیون به ما کمک می‌کند؟

بله، شناخت قطعات داخلی تلویزیون می‌تواند به ما در برقراری ارتباط با تلویزیون و درک عملکرد آن کمک کند. با شناخت قطعات داخلی تلویزیون می‌توانیم مشکلات فنی را تشخیص داده و اگر لازم باشد، خودمان آنها را رفع کنیم. همچنین، با شناخت قطعات داخلی می‌ توانیم اطلاعات بیشتری درباره عملکرد تلویزیون و نحوه بهینه‌ سازی آن بدست آوریم. با شناخت قطعات داخلی تلویزیون، شما می‌توانید بهترین تلویزیون را بر اساس نیازها و ترجیحات خود انتخاب کنید.  بنابراین، آشنایی با قطعات به ما کمک می‌کند تا درک بهتری از فناوری‌هایی که در تلویزیون‌ها استفاده می‌شود داشته باشیم. اگر نیاز به تعمیر قطعات داخلی تلویزیون خود دارید می توانید به سایت esfahantvservice مراجعه کنید.

سوالاتی که با خواندن این مقاله ممکن است برایتان به وجود بیاید

 • آیا شناخت قطعات داخلی تلویزیون مهم است؟

بله، شناخت قطعات داخلی تلویزیون به ما در برقراری ارتباط با تلویزیون و درک عملکرد آن کمک می‌کند. با شناخت این قطعات می‌توانیم مشکلات فنی را تشخیص دهیم و در صورت لزوم، خودمان آنها را رفع کنیم.

 • از مهم ترین قطعات داخلی تلویزیون کدامند؟

صفحه نمایش، برد اصلی، برد تغذیه، برد صدا، برد ورودی و خروجی، برد تیونر، بلندگوها و… . این قطعات هرکدام نقش و وظیفه‌ای بسیار مهم در کارکرد تلویزیون دارند.

 • آیا بدون نیاز به تعمیرکار می‌توان برخی قطعات تلویزیون را تعمیر کرد؟

در برخی موارد که ایراد جزیی است و شدت خسارت کم است ممکن است خودتان بتوانید دست به تعمیر بزنید. اما پیشنهاد می شود باز هم با مشاوره یک کارشناس متخصص این کار را انجام دهید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *