آموزش ریست کردن تلویزیون - ریست تلویزیون

آموزش ریست کردن تلویزیون - ریست تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


ریست تلویزیون یکی از راهکارهایی است که در بعضی از مواقع بهترین گزینه برای درست کردن تلویزیون است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر برای حل این مشکل همراه شماست. گاهی با ریست کردن می توان مشکلات تلویزیون را رفع کرد. ازجمله مشکلات نمایش یا صدا، خاموش و روشن شدن و عملکرد آهسته اشاره کرد. نحوه ریست تلویزیون های مختلف متفاوت است. ما در این مقاله چند نمونه از آن را توضیح می دهیم. همچنین در بعضی مواقع مشکل فقط با ریست کردن تلویزیون حل نمی شود. در این شرایط باید تلویزیون را به حالت کارخانه بازنشانی کرد. جهت راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید با ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر تماس بگیرید.

فهرست تصاویر

تلوزیون 1ریست

تلوزیون 2 وای‌فای

تلوزیون 3 ریست فکتوری

ریست تلویزیون چیست و با ریست تلویزیون چه اتفاقی می افتد؟

گاهی اوقات تلویزیون دچار برخی مشکلات جزئی یا کلی می شود. بهترین و اولین کار برای رفع مشکل ریست تلویزیون است. تلویزیون ممکن است به صورت نرم افزاری یا سخت‌افزاری انجام شود. می توانید در صورت سؤال یا مشکل برای ریست با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر تماس بگیرید. نتایج ریست تلویزیون بسته به مدل و نوع تلویزیون ممکن است متفاوت باشد. بسته به نوع ریست و مدل ممکن است پس از ریست تلویزیون، برخی از تنظیمات شخصی سازی شده پاک شوند. همچنین اطلاعات ذخیره شده به حالت اولیه برگردد و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد.

بیشتر بخوانید  صفر تا صد افزایش و تقویت صدای تلویزیون!

با ریست نرم افزاری تلویزیون، عملی مانند بررسی و به روزرسانی نرم افزارهای تلویزیون انجام می شود. همچنین ریست تلویزیون باعث بازنشانی تنظیمات و پاکسازی حافظه‌های موقت و فایل های ذخیره شده انجام خواهد شد. این عمل ممکن است به بهبود عملکرد و کیفیت تصویر تلویزیون منجر شود. همچنین باعث حل شدن خیلی از مشکلات جزئی در تلویزیون و جلوگیری از خیلی از مشکلات جدی تر باشد. در این مقاله سعی شده نحوه ریست تلویزیون و برطرف کردن مشکل را توضیح دهیم.

تلوزیون 1ریست

تنظیمات ریست - ریست تلویزیون

تنظیمات ریست – ریست تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

در چه مواقعی باید تصمیم به ریست تلویزیون خود بگیریم؟

همکاران ما در مجموعه esfahantvservice در سریع ترین زمان ممکن کلیه مشکلات تلویزیون شمارا را انجام می دهند.

شش مورد از رایج ترین شرایط برای ریست تلویزیون عبارت اند از:

 • مشکلات برنامه یا نرم افزار:

هنگام اجرای برنامه تصویر ثابت می شود یا هنگ می کند؟ با ریست می توانید مشکل را حل کنید.

 • مشکلات نمایش یا صدا:

برخی مشکلات مربوط به نمایش صدا و تصویر با ساده ترین نوع ریست تلویزیون درست خواهند شد.

 • خاموش و روشن شدن ناگهانی:

ریست تلویزیون می تواند در صورت خاموش و روشن شدن با بازنشانی نرم افزاری سیستم، مشکل را حل کند.

 • عدم انجام دستورات کنترل و درست روشن نشدن تلویزیون:

هنگامی که تلویزیون شما روشن نمی شود و مشکل از دریافت دستورات است با ریست مشکل حل خواهد شد.

 • عدم اتصال به اینترنت:

ممکن است گاهی اوقات تلویزیون به وای‌فای متصل نشود. ریست می تواند این مشکل را حل کند.

 • کند کارکردن تلویزیون

یکی از کاربرد های ریست تلویزیون پاک کردن حافظه موقت و افزایش سرعت تلویزیون است. با ریست تلویزیون سرعت افزایش و روان تر کار خواهد کرد. اصفهان تی وی سرویس در این مقاله شمارا برای حل هرکدام از مشکلات بالا همراهی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  دلایل تصویر نداشتن تلویزیون + 6 راه حل خانگی

تلوزیون 2 وای‌فای

تنظیمات وایفای - ریست تلویزیون

تنظیمات وایفای – ریست تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

شرایط بازنشانی تلویزیون به حالت کارخانه و راه اندازی از اول

شاید مشکل فراموشی رمز تلفن همراه برای شما یا دوستانتان پیش آمده باشد یا این مورد را مشاهده کرده باشید. در صورتی که رمز تلفن  را فراموش شده باشد، تنها راه استفاده مجدد ریست فکتوری تلفن همراهتان می باشد. در تلویزیون هم مانند گوشی مشکل فراموشی رمز وجود دارد و همانند گوشی با ریست ساده  درست نمی‌ شود. رایج ترین روش برای حل این مشکل بازنشانی تلویزیون به حالت اولیه است. یعنی دقیقاً همان حالتی که اولین بار پس ازخرید تلویزیون و روشن شدن با آن مواجه شدید. در این مقاله سعی شده روش کلی بازنشانی تلویزیون به حالت اولیه یا همان ریست فکتوری آموزش داده شود. سعی کنید و بهتر است که این مرحله توسط شخصی کاربلد انجام شود!

نحوه بر طرف کردن مشکل جزئی با ریست تلویزیون

شاید برایتان پیش آمده باشد که در صورت قطعی قطعات الکترونیک آن را از برق کشیده و دوباره وصل کنید. اولین کار که بسیاری از مشکلات کوچک را حل می کند و احتمالاً جواب خواهد داد، قطع برق تلویزیون است. هدف از روشن و خاموش کردن تلویزیون، شروع به کار کردن مجدد نرم افزارهای تلویزیون است. در این روش مدارهای داخلی هم تنظیم می شوند. در ادامه مقاله نحوه صحیح انجام این کار و راهکار بعدی آموزش داده می شود. با اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید تا همکاران ما به بهترین شکل شمارا همراهی کند.

ابتدا برق تلویزیون را بکشید به طوری که تلویزیون هیچ ارتباطی با برق نداشته باشد. سپس پس از مدتی کوتاه (حدود چند ثانیه) مجدد به تلویزیون را به برق وصل کنید. برای تلویزیون های اندروید و گوگل تی‌وی کافی است دکمه پاور را نگه داشته تا تلویزیون راه اندازی مجدد شود. در صورت کار نکردن این روش باید به تنظیمات دستگاه قسمت راه اندازی مجدد مراجعه کرد. توجه داشته باشید نحوه ریست تلویزیون در برند های مختلف تلویزیون متفاوت است.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون LCD، LED و پلاسما، انواع آن + بررسی 7 قطعه تخصصی

ریست فکتوری مرحله آخر (بازنشانی تلویزیون به حالت کارخانه)

آخرین مرحله ای که ممکن است برای ریست تلویزیون با آن رو به رو شوید ریست فکتوری است. بهتر است این کار را شخصی متخصص یا به اصطلاح کاربلد انجام دهد! این گام یک گام جدی و نهایی برای ریست تلویزیون و درست شدن آن است. از این راه زمانی که بقیه راه های شکست می خورند استفاده می شود. شما می توانید از طریق تنظیمات سیستم قسمت بازنشانی به حالت کارخانه این کار را انجام دهید. اگر این قسمت در تنظیمات وجود ندارد حتماً یک راه برای ریست تلویزیون از طریق دکمه های آنالوگ وجود دارد. مجموعه esfahantvservice در سریع ترین زمان ممکن کلیه خدمات ریست فکتوری را انجام می دهد.

تلوزیون 3 ریست فکتوری

ریست فکتوری - ریست تلویزیون

ریست فکتوری – ریست تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

جمع بندی و نکات تکمیلی در باره ریست تلویزیون

ریست تلویزیون یک روش ساده و مؤثر برای حل مشکلات شایعی است که ممکن است در تلویزیون شما رخ دهد. با ریست تلویزیون مشکلاتی از قبیل مشکل در نرم افزارهای تلویزیون، مشکل در پخش صدا و تصویر حل خواهد شد. همچنین با ریست تلویزیون بعضی مشکلات رایج مانند عدم اتصال به وای فای یا دیگر موارد درست خواهند شد. نحوه ریست تلویزیون ها معمولاً مشابه است؛ ولی ممکن است در برند های مختلف تغییرات جزئی داشته باشد. با ریست تمامی اطلاعات و تنظیمات تلویزیون پاک و به حالت اولیه برمی گردد. در صورتی که مشکلات پس از ریست همچنان ادامه دارند، بهتر است با اصفهان تی وی سرویس مشورت کنید.

سؤالات متداول در رابطه با چگونگی و روش ریست تلویزیون

۱. آیا ممکن است حتی پس از ریست کامل بازهم مشکل برطرف نشود؟

 • گاهی اوقات مکن است مشکل سخت افزاری باشد.

۲. با ریست تلویزیون چه اطلاعاتی را پاک می کند؟

 • اطلاعات وای‌فای های ذخیره شده
 • حساب های گوگل
 • تنظیمات شخصی سازی شده

۳. در صورت درست نشدن تلویزیون حتی با مراحل بالا چکار باید کرد؟

 • باید با یک کارشناس یا متخصص در این زمینه مشورت کرد.
موضوع

راه اندازی مجدد تلویزیون + آموزش ویژگی های ریست!

تاریخ 18/08/1402
نویسنده محمد علی نظریه
سایت Esfahantvservise

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *