تعمیر مدار کنترل

تعمیر مدار کنترل - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر مدار کنترل تلویزیون می تواند برای ما ایجاد دغدغه کند. شما می توانید به راحتی با مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در خمینی شهر  کنترل تلویزیون خود را تعمیر کنید. شناسایی مشکل آن و تعمیر مدار کنترل می تواند کار ساده ای باشد. به شرطی که تحت نظر متخصصین انجام شود. شما حتی می توانید با یک تعویض باطری مشکل مدار را حل کنید. اما این تنها در صورتی است که مشکل از کمبود انرژی در مدار باشد. در موارد پیشرفته تر نیاز به تعمیرات سنگین تری است. ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در خمینی شهر  تمام مشکلات کنترل تلویزیون شما را برطرف می کنیم.

فهرست تصاویر

مدار 1کنترل تلویزیون

مدار 2تعمیر مدار کنترل

مدار 3خرابی مدار کنترل

مدار کنترل تلویزیون چیست و چگونه کار می کند؟

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در خمینی شهر  در تعمیر مدار کنترل تلویزیون شما همراهتان خواهد بود. مدار کنترل تلویزیون، وظیفه دریافت دستورات کاربر از طریق کنترل تلویزیون و ارسال آن به تلویزیون را بر عهده دارد. این مدار از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در اصفهان تی وی سرویس آن ها را برای شما شرح می دهیم. از جمله:

  • صفحه کلید: صفحه کلید، محلی است که کاربر دستورات خود را از طریق آن به کنترل تلویزیون وارد می کند. صفحه کلید از دکمه های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام یک عملکرد خاص را انجام می دهند.
  • مدار رمزنگار: مدار رمزنگار، وظیفه تبدیل دستورات وارد شده توسط کاربر به کدهای مخصوص را بر عهده دارد. این کدها سپس توسط مدار ارسال کننده به تلویزیون ارسال می شوند.
  • مدار ارسال کننده: مدار ارسال کننده، وظیفه ارسال کدهای مخصوص به تلویزیون را بر عهده دارد. این مدار از یک دیود نوری مادون قرمز (LED) استفاده می کند. این دیود کدهای مخصوص را به صورت امواج مادون قرمز به تلویزیون ارسال می کند.

در حالت کلی، مدار کنترل تلویزیون به دو بخش اصلی تقسیم می شود:

  • بخش ورودی: این بخش وظیفه دریافت دستورات کاربر از طریق صفحه کلید را بر عهده دارد.
  • بخش خروجی: این بخش وظیفه ارسال کدهای مخصوص به تلویزیون را بر عهده دارد.

وقتی کاربر دکمه ای را روی کنترل تلویزیون فشار می دهد، صفحه کلید این عمل را به مدار رمزنگار منتقل می کند. مدار رمزنگار این عمل را به کدهای مخصوص تبدیل کرده و آنها را به مدار ارسال کننده ارسال می کند. مدار ارسال کننده نیز این کدها را به صورت امواج مادون قرمز به تلویزیون ارسال می کند. تلویزیون پس از دریافت این امواج، آنها را به کدهای مخصوص تبدیل کرده و سپس آنها را اجرا می کند.

بیشتر بخوانید  نگهداری تلویزیون هوشمند و 2 راهنما و نکته درباره آن!

مدار 1کنترل تلویزیون

کنترل تلویزیون - تعمیر مدار کنترل

کنترل تلویزیون – تعمیر مدار کنترل – اصفهان تی وی سرویس

چه مواردی شایع ترین علل خرابی مدار کنترل تلویزیون هستند؟

مدار کنترل تلویزیون یکی از قطعات مهم تلویزیون است که در صورت خرابی، می تواند عملکرد تلویزیون را مختل کند. تعمیر مدار کنترل می تواند مسئله ی مهمی باشد. شایع ترین علل خرابی مدار کنترل تلویزیون عبارتند از موارد زیر. سوختگی قطعات: در صورت سوختگی قطعات مدار کنترل، مدار نمی تواند به درستی کار کند. خرابی صفحه کلید: در صورت خرابی صفحه کلید، مدار نمی تواند دستورات کاربر را به درستی دریافت کند.. خرابی مدار رمزنگار: در صورت خرابی مدار رمزنگار، مدار نمی تواند دستورات کاربر را به کدهای مخصوص تبدیل کند. خرابی مدار ارسال کننده:در صورت خرابی مدار ارسال کننده، مدار نمی تواند کدهای مخصوص را به تلویزیون ارسال کند. در این صورت نیاز به تعمیر مدار کنترل است

چه عواملی می تواند به مدار کنترل تلویزیون آسیب بزند؟

عوامل مختلفی می توانند به مدار کنترل تلویزیون آسیب بزند و آن را نیازمند به تعمیر مدار کنترل کند. از جمله: ضربه و فشار: ضربه و فشار می تواند باعث شکستگی قطعات مدار کنترل تلویزیون شود. رطوبت و گرد و غبار: رطوبت و گرد و غبار می توانند باعث خوردگی و اتصال کوتاه قطعات مدار شوند. ولتاژ نامناسب: ولتاژ نامناسب می تواند باعث سوختگی قطعات مدار کنترل تلویزیون شود. استفاده نادرست: استفاده نادرست از کنترل تلویزیون، مانند افتادن کنترل از دست، می تواند باعث خرابی قطعات مدار کنترل شود. همه ی این موارد ما را به تعمیر مدار کنترل وادار می کند.

در esfahantvservice چند نکته برای جلوگیری از آسیب دیدن مدار کنترل تلویزیون آورده شده است. کنترل تلویزیون را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. کنترل تلویزیون را در معرض رطوبت و گرد و غبار قرار ندهید. از باتری های سالم در کنترل تلویزیون استفاده کنید. هنگام استفاده از کنترل تلویزیون، از فشار بیش از حد خودداری کنید. اگر کنترل تلویزیون شما دچار آسیب دیدگی شد، ابتدا سعی کنید مشکل را با تعویض باتری برطرف کنید. اگر با تعویض باتری مشکل برطرف نشد، باید کنترل تلویزیون را از نظر فیزیکی بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا آسیب دیدگی در کنترل تلویزیون، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

مدار 2تعمیر مدار کنترل

تعمیر مدار کنترل

تعمیر مدار کنترل – اصفهان تی وی سرویس

عیب یابی مدار کنترل تلویزیون چگونه انجام می شود؟

عیب یابی مدار کنترل تلویزیون، فرآیندی است که برای شناسایی مشکلات مدار کنترل انجام می شود. پس از آن تصمیم برای تعمیر مدار کنترل گرفته می شود. این فرآیند شامل مراحل زیر است:

  1. تشخیص مشکل: در اولین مرحله، باید مشکل مدار کنترل تلویزیون را شناسایی کنید. برای انجام این کار، باید علائم خرابی کنترل تلویزیون را بررسی کنید.
  2. عیب یابی بخش ورودی: اگر مشکل در بخش ورودی مدار کنترل تلویزیون باشد، باید صفحه کلید را بررسی کنید. برای انجام این کار، باید صفحه کلید را از کنترل تلویزیون جدا کرده و آن را به دقت بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه شکستگی، آسیب دیدگی، یا کثیفی در صفحه کلید، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  3. عیب یابی بخش خروجی: برای این کار باید مدار رمزنگار و مدار ارسال کننده را بررسی کنید. برای انجام این کار، باید مدار کنترل تلویزیون را از تلویزیون جدا کرده و آن را به دقت بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه سوختگی، اتصال کوتاه، یا خرابی در قطعات مدار رمزنگار یا مدار ارسال کننده، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  4. آزمایش مدار کنترل تلویزیون: پس از انجام عیب یابی، باید مدار را آزمایش کنید. برای انجام این کار، باید کنترل تلویزیون را به تلویزیون وصل کرده و آن را امتحان کنید. اگر کنترل تلویزیون به درستی کار کرد، مشکل برطرف شده است. در غیر این صورت، باید عیب یابی را ادامه دهید.
بیشتر بخوانید  علل قطع و وصل مکرر و تنظیمات رسیور و راه های درست کردن آن

در esfahantvservice چند نکته برای عیب یابی مدار کنترل تلویزیون آورده شده است. از ابزارهای مناسب برای عیب یابی مدار کنترل تلویزیون استفاده کنید. قبل از شروع عیب یابی، مدار کنترل تلویزیون را از منبع تغذیه جدا کنید. هنگام عیب یابی، مراقب باشید که قطعات مدار کنترل تلویزیون را خراب نکنید.

تعمیر مدار کنترل تلویزیون به چه صورت خواهد بود؟

تعمیر مدار کنترل تلویزیون، فرآیندی است که برای رفع مشکلات مدار کنترل تلویزیون انجام می شود. تعمیر مدار کنترل بسته به نوع مشکل، ممکن است شامل مراحل زیر باشد. تعویض باتری: اگر مشکل مدار کنترل تلویزیون، کمبود انرژی باشد، می توانید با تعویض باتری، مشکل را برطرف کنید. تعمیر یا تعویض صفحه کلید: اگر مشکل این باشد، می توانید صفحه کلید را تعمیر یا تعویض کنید. برای تعمیر صفحه کلید، باید قطعات معیوب را تعویض کنید یا اتصال کوتاه را برطرف کنید. تعمیر یا تعویض مدار رمزنگار: در این صورت می توانید مدار رمزنگار را تعمیر یا تعویض کنید. و در نهایت تعمیر یا تعویض مدار ارسال کننده. در صورت رعایت این مراحل، تعمیر مدار کنترل انجام خواهد شد.

مدار 3خرابی مدار کنترل

خرابی مدار کنترل - تعمیر مدار کنترل

خرابی مدار کنترل – تعمیر مدار کنترل – اصفهان تی وی سرویس

هزینه ی تعمیر مدار کنترل تلویزیون چقدر خواهد بود؟

هزینه ی تعمیر مدار کنترل تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل را در اصفهان تی وی سرویس بررسی می کنیم. نوع مشکل: نوع مشکل مدار کنترل تلویزیون، تأثیر زیادی بر هزینه تعمیر دارد. اگر مشکل مربوط به باتری باشد، هزینه تعمیر بسیار کم است. اگر مشکل مربوط به صفحه کلید باشد، هزینه تعمیر بیشتر است. اگر مشکل مربوط به مدار رمزنگار یا مدار ارسال کننده باشد، هزینه تعمیر بازهم بیشتر می شود. نوع تلویزیون: نوع تلویزیون نیز تأثیری بر هزینه تعمیر دارد. تلویزیون های جدیدتر معمولاً قطعات گران قیمت تری دارند و تعمیر آنها نیز هزینه بیشتری دارد. میزان خرابی: میزان خرابی مدار کنترل تلویزیون نیز تأثیری بر هزینه تعمیر دارد.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون اسمارت+ 7 علت رایج و آموزش برطرف آن+نتیجه کلی

در حالت کلی، هزینه تعمیر مدار کنترل تلویزیون بین 100 تا 500 هزار تومان است. البته، این هزینه ممکن است در برخی موارد بیشتر یا کمتر باشد. در اینجا چند نکته برای کاهش هزینه تعمیر مدار کنترل تلویزیون آورده شده است. عیب یابی را خودتان انجام دهید. اگر دانش و مهارت کافی دارید، می توانید خودتان عیب یابی کنید و در صورت امکان، مشکل را برطرف کنید. از قطعات اورجینال استفاده کنید. استفاده از قطعات اورجینال، می تواند طول عمر کنترل تلویزیون را افزایش دهد. همچنین می تواند هزینه تعمیر را در آینده کاهش دهد.

نتیجه گیری در مورد تعمیر مدار کنترل تلویزیون

با توجه به مقاله ی امروز Esfahantvservice تعمیر مدار کنترل تلویزیون مسئله ی چندان هزینه بری نیست. اگر دانش کافی دارید می توانید آن را در منزل هم تعمیر کنید. این مشکل می تواند در صورت وارد آمدن ضربه به کنترل ایجاد شود. اما به طور کلی بهتر است برای تعمیر مدار کنترل به تعمیرکاران معتبر مراجعه کنید. اصفهان تی وی سرویس برای شما امکان آشنایی با مراکز تعمیر مدار کنترل را فراهم کرده است. شما می توانید با مراجعه به صفحات مختلف وب سایت ما با نمایندگی های تعمیرات ما آشنا شوید.

سوالات متداول در مورد تعمیر مدار کنترل تلویزیون

مدار کنترل تلویزیون چیست؟

مدار کنترل تلویزیون، وظیفه دریافت دستورات کاربر از طریق کنترل تلویزیون و ارسال آن به تلویزیون را بر عهده دارد.

آیا تعمیر مدار کنترل تلویزیون در منزل هم امکان پذیر است؟

بله. اما اگر دانش و مهارت کافی ندارید بهتر است به متخصصین مراجعه کنید.

آیا تعمیر مدار کنترل تلویزیون کار هزینه بری است؟

خیر. تعمیر مدار کنترل تلویزیون در بدترین شرایط هم هزینه ی چندان زیادی ندارد.

موضوع 4 روش برای تعمیر مدار کنترل تلویزیون و هزینه ی تعمیر آن!
تاریخ 18/10/1402
نویسنده پرنیان طباطبایی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر

1 Comment

  • ممنون از شما. خیلی مطلب امروز برای تعمیر مدار کنترل به درد من خورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *