حل مشکلات صدا در تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون

حل مشکلات صدا در تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون-اصفهان تی وی سرویس


آیا تا به حال شده است که تلویزیون خود را روشن کنید و در حالی که تصویر را میبینید صدا به گوشتان نرسد؟

حل مشکلات صدا در تلویزیون از جمله خدماتی است که کارشناسان در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد در کوتاهترین زمان و با بهترین قیمت ارائه می دهند.

مواردی همچون قطعی کامل صدا، خش خش کردن، قطع و وصل شدن های مکرر همگی از مشکلات شایع صدا در تلویزیون اند که بروز همگی این موارد ممکن است علل مختلفی داشته باشد.

در این مقاله می خواهیم به بررسی علل بروز این مشکلات و راه هایی برای حل آن ها بپردازیم.

همچنین برای حل مشکلات صدا در تلویزیون می توانید از طریق سایت esfahantvservice با کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد ارتباط برقرار نمایید.

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 1میزان صدای ست آپ باکس

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 2تنظیمات صدا تلویزیون

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 3تمیز کردن پورت ها

 

قطعی صدا در تلویزیون را چگونه می توان برطرف نمود؟

1.اولین کاری که باید به هنگام قطعی صدا در تلویزیون انجام دهید این است که کانال تلویزیون را عوض کنید و مطمئن شوید که مشکل از تلویزیون است نه کانال پخش کننده برنامه. در صورتی که کانال های دیگر تلویزیون صدا داشته باشند یعنی مشکلی از جانب تلویزیون شما وجود ندارد. در صورت نیاز به کمک برای رفع مشکلات صدا در تلویزیون می توانید به کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد مراجعه کنید.

2. بعد از این که فهمیدید کانال های تلویزیون مشکلی ندارند کاری که می توانید انجام دهید این است که تنظیمات تلویزیون را ریست کنید و تلویزیون را مجددا راه اندازی نمایید. این کار در مواردی مشکل را بدون دردسر حل می کند.

3. میزان صدای تلویزیون را بررسی نمایید.

ممکن است که سطح صدای تلویزیون شما پایین و یا کلا قطع باشد. سطح صدا را می توانید با فشردن دکمه کم کردن و یا زیاد کردن صدا ببینید و در صورتی که این میزان خیلی پایین و یا قطع (mute) باشد عملا صدایی به گوش نمی رسد. در این حالت با فشردن دکمه زیاد کردن میزان صدا را بالا ببرید. برای دریافت راهنمایی در زمینه حل مشکلات صدا در تلویزیون می توانید از کارشناسان اصفهان تی وی سرویس کمک بگیرید.

همچنین ممکن است دکمه کم کردن صدای موجود روی دستگاه تلویزیون شما به سمت داخل گیر کرده باشد که در این حالت باید دکمه را آزاد کنید.

4. میزان صدای دستگاه ست آپ باکس و یا پخش کننده ی دیگری که به تلویزیون متصل نموده اید را نیز بررسی کنید. گاهی ممکن است میزان صدای این دستگاه ها خیلی پایین باشد که در این صورت با وجود بالا بودن میزان صدا در تلویزیون باز هم صدایی به گوش نمی رسد. در صورت نیاز به کمک برای حل مشکلات صدا در تلویزیون می توانید به سایت esfahantvservice مراجعه نمایید

مشکلات صدا در تلویزیون-تنظیم صدای ست آپ باکس

مشکلات صدا در تلویزیون-تنظیم صدای ست آپ باکس-اصفهان تی وی سرویس

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 1میزان صدای ست آپ باکس

مراحل میانی در رفع مشکلات قطعی صدا در تلویزیون:

5. تنظیمات صدای تلویزیون را بررسی نمایید. پیکر بندی ناردست صدای تلویزیون باعث بروز مشکلات صدا در تلویزیون می شود. برای مثال ممکن است شما با استفاده از یک کابل از نوع HDMI ساندبار خود را به تلویزیون متصل کرده باشید اما خروجی صدا را روی حالت آنالوگ و یا چیزی شبیه به آن قرار داده باشید. اگر حالت خروجی صدا با دستگاه شما سازگار نباشد از تلویزیون شما صدایی خارج نمی شود.

تنظیمات صدا در تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون

تنظیمات صدا در تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون-اصفهان تی وی سرویس-

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 2تنظیمات صدا تلویزیون

برای بررسی وجود این مشکل باید به تنظیمات صدای تلویزیون خود بروید و حالت سازگار را با توجه به دستگاه خود تنظیم نمایید.

همچنین برخی از تلویزیون ها یک حالت صدای خصوصی نیز دارند که در این حالت دیگر صدای تلویزیون شما قطع می شود و به جای شنیدن صدا از تلویزیون آن را از طریق تلفن همراه و یا هدست بلوتوثی می شنوید. در صورتی که این حالت خصوصی یا private  فعال بود آن را غیر فعال نمایید. برای حل مشکلات صدا در تلویزیون خود می توانید از کارشناسان در سایت اصفهان تی وی سرویس کمک بگیرید.

 

6.تست صدا را روی تلویزیون خود اجرا کنید. برخی از تولید کنندگان تلویزیون مانند سامسونگ یک ویژگی تست صدا به عنوان بخشی از ابزارهای عیب یابی در تلویزیون قرار داده اند. این ویژگی به شما کمک می کند تا هر نوع مشکلات صدا در تلویزیون شما وجود دارد آن را بیابید.

در ادامه مراحل اجرای تست صدا در تلویزیون سامسونگ را می بینید:

دکمه صفحه اصلی(HOME) و یا  (MENU)را از روی کنترل تلویزیون بزنید.

به Settings > All Settings بروید.

سپس قسمت پشتیبانی > مراقبت از دستگاه را انتخاب نمایید.

در منوی Self Diagnosis، Start Sound Test را انتخاب کنید.

دقت کنید که این تست به منظور بررسی بلندگوهای داخلی انجام می شود. یک صدای آزمایشی به هنگام انجام بررسی پخش می شود. اگر صدای آزمایشی را بدون هیچ مشکلی شنیدید بلندگوهای داخلی تلویزیون شما ایرادی ندارند. در این حالت باید به بررسی بلندگوهای خارجی به منظور رفع مشکلات صدا در تلویزیون بپردازید.

مراحل پایانی در رفع مشکل قطعی صدا در تلویزیون:

7. برای بررسی علت بروز مشکلات صدا در تلویزیون اتصال دستگاه های خارجی دیگر به تلویزیون را بررسی نمایید. اگر دستگاه های دیگری مانند انواع بلندگوها یا ساندبارها را به منظور تقویت صدا به تلویزیون خود متصل کرده اید ممکن است کابلی که به منظور اتصال آن ها به تلویزیون استفاده می کنید معیوب باشد. کابل را بررسی نمایید تا هیچ گونه پارگی و سایشی نداشته باشد. کابل را از محل خارج کنید و دوباره آن را متصل نمایید. اتصال ضعیف گاهی اوقات باعث بروز مشکلات صدا در تلویزیون می شود. همچنین در صورتی که کابل آسیب دیدگی داشت آن را عوض نمایید.

همچنین، آن بلندگوهای خارجی را بردارید و سعی کنید چیزی را با بلندگوهای داخلی پخش کنید. اگر بلندگوهای داخلی به خوبی کار می کنند، احتمالاً مشکلی در بلندگوی خارجی شما وجود دارد. می توانید سیستم صوتی خود را به دستگاه یا تلویزیون دیگری ببرید و بررسی کنید که آیا کار می کند یا خیر.

در صورت تمایل می توانید برای حل مشکلات صدا در تلویزیون خود به سایت esfahantvservice مراجعه نمایید و از کارشناسان کمک بگیرید.

8.پورت های تلویزیون خود را بررسی نمایید.

تمیز کردن پورت های تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون

تمیز کردن پورت های تلویزیون-مشکلات صدا در تلویزیون-اصفهان تی وی سرویس

راه های رفع مشکلات صدا در تلویزیون 3تمیز کردن پورت ها

بسته به نوع بلندگوهای خارجی خود می توانید آن ها را از طریق کابلHDMI ، کابل نوری یاRCA  به تلویزیون متصل نمایید. هر کدام از این نوع کابل ها یک پورت جدا برای متصل شدن به تلویزیون دارد. این پورت ها در طول زمان ممکن است گرد و غبار را از محیط اطراف بگیرند که در این صورت اجازه نمی دهند کابل ها به درستی وصل شوند. کابل ها را جدا نمایید و تمیزی پورت را بررسی کنید. در صورت نیاز به تمیز کردن می توانید از یک گوش پاک کن استفاده نمایید.

خلاصه مراحل برطرف کردن مشکلات قطعی صدا در تلویزیون:

تعویض کانال تلویزیون بررسی میزان صدای ست آپ باکس بررسی تنظیمات صدای تلویزیون بررسی اتصال دیگر دستگاه ها
ریست کردن تنظیمات بررسی میزان صدای خود تلویزیون اجرای تست صدا بررسی تمیزی پورت ها

 

نتیجه گیری در مراحل برطرف کردن مشکلات قطعی صدا در تلویزیون:

در این مقاله مراحل برطرف نمودن مشکلات قطعی صدا در تلویزیون را گفتیم. مراحلی همچون بررسی کانال های مختلف، بررسی سطح صدا، میزان صدای دستگاه ست آپ باکس، بررسی اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون، اجرای تست صدا در تلویزیون، بررسی سالم بودن کابل ها، بلندگوهای داخلی و خارجی همچنین تمیز کردن پورت های تلویزیون را گفتیم و به عنوان آخرین راه حل رفع مشکلات صدا در تلویزیون می توان به به روزرسانی نرم افزار تلویزیون اشاره کرد. افراد زیاد گزارش داده اند که بعد از نصب آخرین به روزرسانی روی تلویزیون مشکل صدا برطرف شده است. همچنین ممکن است نرم افزار تلویزیون شما قدیمی باشد و دستگاه صوتی که به تلویزیون خود متصل کرده اید با نسخه نرم افزار تلویزیون شما سازگار نباشد. در این حالت نیز باید نرم افزار تلویزیون خود را به روزرسانی کنید. مراحل به روزرسانی بسته به برند تلویزیون متفاوت است. همچنین به این منظور باید تلویزیون را به اینترنت متصل کنید.

در صورتی که تمامی این مراحل را انجام دادید و مشکل حل نشد برای رفع مشکلات صدا در تلویزیون می توانید به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید و از کارشناسان کمک بگیرید.

سوالات متداول:

1.آیا حل مشکلات قطعی صدا در تلویزیون را می توانیم خودمان انجام دهیم؟

بله در بیشتر موارد می توانید. اما در صورتی که علت قطعی صدا خرابی بلندگوهای داخلی تلویزیون باشد خیر و باید برای رفع مشکلات صدا در تلویزیون به کارشناس با تجربه esfahantvservice مراجعه کنید.

2.چگونه می توان نرم افزار تلویزیون را به روزرسانی کرد؟

در تلویزیون، تنظیمات را باز کنید.

از تنظیمات به منوی پشتیبانی بروید.

سپس Software Update > Auto Update را انتخاب کنید.

بگذارید تلویزیون شما بقیه کارها را انجام دهد. تلویزیون شما پس از تکمیل به روز رسانی مجدد راه اندازی می شود.

3.آیا قسمت تست صدا در همه تلویزیون ها وجود دارد؟

خیر، در بعضی برندها از جمله سامسونگ این تست در منوهای تلویزیون وجود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *