جستجو کانال - کانال تلویزیون

جستجو کانال - کانال تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


کانال یابی تلویزیون یکی از موارد مهمی است که باید از نحوه انجام آن مطلع باشید. در ادامه مقاله با نمایندگی سامسونگ در شاهین شهر همراه باشید. هنگام تنظیم کانال ها، توصیه می کنیم تنظیمات کارخانه را بازیابی کنید. مزیت در اینجا این است که هنگام تنظیم مجدد کانال ها، هیچ اطلاعات قدیمی اضافی در حافظه دستگاه باقی نمی ماند. اگر گیرنده رمز عبور را بخواهد، پیش‌فرض معمولاً 0000 یا 1111 یا در موارد نادری 1234 است. در برخی از دستگاه‌ها، کانال‌ها را می‌توان بدون بازیابی تنظیمات کارخانه دوباره تنظیم کرد. در ادامه مقاله با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر همراه باشید.

فهرست تصاویر:

جستجو کانال 1تلویزیون ال جی

جستجو کانال 2تلویزیون سونی

جستجو کانال 3تلویزیون سامسونگ

 نحوه کانال یابی تلویزین از طریق بازیابی تنظیمات کارخانه

برای کانال یابی تلویزیون دکمه MENU را روی کنترل از راه دور فشار دهید. در ادامه برای کانال یابی تلویزیون از منوی اصلی، ASENNUS (نصب) را انتخاب کنید. دکمه های پیکان UP (P+) و DOWN (P-) معمولاً برای پیمایش در منو استفاده می شوند. دکمه OK معمولا برای انتخاب استفاده می شود. در منوی باز شده تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید. در مرحله بعد برای کانال یابی تلویزیون از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. سپس گزین جستجوی خودکار کانال بدون تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.  سپس دکمه MENU را روی کنترل از راه دور فشار دهید. نمیاندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر آماده انجام تمامی خدمات تلویزیونی شما است.

به چه علت باید کانال های تلویزیون خود را اسکن کنم؟

تلویزیون دیجیتال (ATSC 1.0) از دهه 90 به عنوان استاندارد پخش تلویزیونی رایگان خدمت کرده است. و مانند هر فناوری 20 ساله، کمی عجیب و غریب است. انتظار دارید تلویزیون بداند که کدام ایستگاه های محلی در دسترس هستند، مانند رادیو، اما اینطور نیست. درعوض، تلویزیون شما فهرستی از ایستگاه‌های موجود را نگه می‌دارد. آیا می دانید تلویزیون های قدیمی (و رادیوها) باید با دست روی ایستگاه ها تنظیم شوند؟ خوب، وقتی کانال‌ها را روی تلویزیون اسکن می‌کنید، اساساً این فرآیند را برای شما انجام می‌دهد.

تلویزیون به آرامی در تمام فرکانس های تلویزیونی ممکن اجرا می شود و فهرستی از هر کانال موجود در طول مسیر تهیه می کند. سپس، وقتی بعداً به تماشای تلویزیون می روید، فقط آن لیست را ورق می زنید. طبیعتاً این لیست باید هر چند وقت یکبار به روز شود و شما باید فرآیند اسکن را از اول شروع کنید. شما می توانید برای کانال یابی تلویزیون به راحتی با همکاران ما در اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. همکاران ما در سریع ترین زمان کانال یابی تلویزیون شما را انجام خواهند داد!

بیشتر بخوانید  دلایل اصلی مشکل خرابی منبع تغذیه تلویزیون + 3 روش تعمیر آن

بهتر است هر چند مدت یکبار کانال یابی تلویزیون را انجام دهم؟

هر بار که در فرکانس پخش محلی تغییر می کند، باید کانال ها را اسکن کنید. این بدان معناست که باید هر بار که حرکت می‌کنید، هر بار که یک تلویزیون یا آنتن جدید می‌خرید، و هر بار که یک ایستگاه تلویزیون محلی به فرکانس پخش متفاوتی تغییر می‌کند، دوباره اسکن کنید.ذدر گذشته، این تقریباً به “اگر تلویزیون کار نمی کند، کانال ها را اسکن کنید” ترجمه می شد. اما در حال حاضر، آمریکا در حال گذار از پخش تلویزیونی است. همچنین به زودی در ایران هم این امکانات فراهم خواهد شد. به هر حال روند اسکن کانال های تلویزیون به این صورت است.

با توجه به دستور FCC، پخش‌کننده‌ها به‌طور پیوسته به فرکانس‌های سازگار با ATSC 3.0 که با فرکانس‌های سلولی تداخلی ندارند، آماده 4K می‌شوند. در نتیجه، همه تلویزیون ها به آرامی مسیر کانال های محلی را از دست می دهند. به‌علاوه، کانال‌های کاملاً جدیدی می‌توانند در منطقه شما ظاهر شوند و تلویزیون شما متوجه وجود آنها نخواهد شد. راه حل؟ کانال‌های جدید را هر ماه یا هر بار که متوجه ناپدید شدن یک پخش محلی شدید، جستجو کنید. این یک فرآیند آسان است و ارزش آن را دارد که به خاطر تلویزیون انجام شود.

روند کلی کانال یابی تلویزیون به چه صورت است؟

اسکن (یا اسکن مجدد) برای کانال ها عمدتاً یک فرآیند خودکار است. تنها کاری که باید انجام دهید، این فرآیند را از طریق چند مرحله ساده به حرکت در آورید. و در حالی که این مراحل برای هر تلویزیون متفاوت است، این روند در هر تلویزیونی که وجود دارد تقریباً مشابه است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما به آنتن متصل است. دکمه “منو” را روی کنترل از راه دور فشار دهید. اگر کنترل از راه دور ندارید، تلویزیون شما باید دکمه «منو» داخلی داشته باشد.

گزینه “Channel Scan” را در منوی تلویزیون خود پیدا کرده و انتخاب کنید. این گزینه گاهی اوقات با برچسب “Rescan”، “Tune” یا “Auto-Tune” شناخته می شود. اگر نمی‌توانید گزینه «اسکن کانال» را پیدا کنید، در منوی «تنظیمات»، «ابزارها»، «کانال‌ها» یا «گزینه‌ها» تلویزیون جستجو کنید. در برخی از تلویزیون ها، باید دکمه “ورودی” را فشار دهید و به “آنتن” بروید. هنگامی که تلویزیون شما شروع به اسکن کانال ها کرد، کاری برای انجام دادن پیدا کنید. اسکن کانال می تواند بیش از 10 دقیقه طول بکشد. وقتی اسکن کامل شد، تلویزیون شما یا تعداد کانال‌های موجود را نشان می‌دهد یا شما را به یک پخش بازمی‌گرداند.

بیشتر بخوانید  کاربرد اجزای تلویزیون led

هنوز برخی از کانال ها را از دست داده اید؟ روش اسکن دیگری را امتحان کنید یا از وب‌سایت ها استفاده کنید تا کانال‌های موجود در منطقه شما را دوباره بررسی کنند. برای دریافت بهتر نیز ممکن است لازم باشد آنتن خود را جابجا کنید. اگر در یافتن گزینه «Scannel Scan» در تلویزیون خود با مشکل مواجه هستید، وقت آن است که به دفترچه راهنما مراجعه کنید. معمولاً می‌توانید با جستجو در وب برای مارک و مدل تلویزیون همراه با کلمه «دستی»، یک دفترچه راهنما پیدا کنید.

نحوه و چگونگی جست و جوی دستی کانال های تلویزیون

ابتدا برای کانال یابی تلویزیون دکمه MENU را روی کنترل از راه دور فشار دهید در منو MANUAALINEN KANAVAHAKU (جستجوی دستی کانال) را انتخاب کنید یا روش جستجوی دستی را انتخاب کنید. کانال یا فرکانس ارسال را به KANAVA (CHANNEL) یا TAAJUUS (FREQUENCY) وارد کنید. فرکانس های پخش ویژه ایستگاه های تلویزیونی.ALOITA HAKU را انتخاب کنید (شروع جستجو) سپس در مرحله بعدی از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. در ادامه کانال یابی تلویزیون مراحل بالا را  را برای همه کانال هایی که می خواهید نصب کنید تکرار کنید

برای دستورالعمل های دقیق در مورد جستجوی کانال و تنظیم مجدد کارخانه برای گیرنده خود، به دفترچه راهنمای گیرنده مراجعه کنید. دستورالعمل های ذکر شده در بالا برای اکثر ستاپ باکس های دیجیتال اعمال می شود. اگر قادر به تنظیم مجدد کانال ها نیستید، باید با یک متخصص، به عنوان مثال، فروشنده یا وارد کننده دستگاه تماس بگیرید. توجه داشته باشید در هر مرحله می توانید با تیم اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. همکاران ما در سریع ترین زمان مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

جستجو کانال 1تلویزیون ال جی

جست و جو کانال - کانال تلویزیون

جست و جو کانال – کانال تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تاثیر شرایط آب و هوایی در کانال یابی تلویزیون

قدرت سیگنال برای دریافت رادیو و تلویزیون نه تنها تحت تأثیر دستگاه ها بلکه شرایط آب و هوایی نیز قرار می گیرد. به عنوان مثال، باران، برف، مه و برگ درختان (در تابستان) سیگنال های رادیویی و تلویزیونی را ضعیف می کند. در زمستان، جمع شدن برف روی آنتن می تواند تا حد زیادی بر ویژگی ها و عملکرد آنتن تأثیر بگذارد. سخت ترین پدیده های آب و هوایی شرایط به اصطلاح انتشار رادیویی است که ممکن است تماشای یا شنیدن برنامه ها را مختل کند. شرایط انتشار رادیویی به معنای انتشار بیش از حد سیگنال های رادیویی است.

بیشتر بخوانید  6 مرحله برای تمیز کردن تلویزیون به درستی + نکات تکمیلی

شرایط ناشی از پدیده زمانی ایجاد می شود که دمای هوا در پایین جو به صورت لایه ای به سمت بالا افزایش یابد و رطوبت نسبی هوا در همان لایه در جهت بالا به شدت کاهش یابد. این منجر به وضعیتی می شود که سیگنال های رادیویی حتی صدها کیلومتر به صورت بازتابی حرکت می کنند و باعث اختلال می شوند. شرایط انتشار رادیویی فقط در نزدیکی ایستگاه تأثیر جزئی دارد. این اثر در لبه منطقه تحت پوشش، تقریباً 50 تا 60 کیلومتر از ایستگاه، قوی تر است.

جستجو کانال 2تلویزیون سونی

جست و جو کانال - کانال یابی تلویزیون

جست و جو کانال – کانال یابی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تاثیر شرایط آب و هوایی در کانال یابی تلویزیون(ادامه)

شرایط استثنایی انتشار رادیویی ممکن است از دو طریق در دریافت اختلال ایجاد کند. قدرت سیگنال ایستگاهی که می خواهید گوش دهید ممکن است به شدت کاهش یابد یا سطح سیگنال ایستگاهی که در همان فرکانس دورتر پخش می شود ممکن است به دلیل انتشار بیش از حد افزایش یابد. این ممکن است به این معنی باشد که در شرایط پخش رادیویی قوی، نمی توانید برنامه های تلویزیونی را ببینید یا به برنامه های رادیویی گوش دهید. شرایط انتشار رادیویی اغلب در هنگام فشار بالا رخ می دهد. با فناوری انتقال نمی توان از اختلالات ناشی از پدیده جلوگیری کرد. شرایط انتشار رادیویی می تواند از چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشد.

هنگامی که آب و هوا تغییر می کند، اختلالات متوقف می شود. بینندگان تلویزیون می توانند با استفاده از آنتن مؤثرتر با جهت دهی بیشتر و نسبت جلو به عقب بهتر، تأثیر شرایط انتشار رادیو را کاهش دهند. برای اطلاعات بیشتر راهنمای «آنتنیوپاس پینتالون» را بخوانید. اختلالات ناشی از شرایط انتشار رادیویی را می توان با اطمینان از اینکه سطح سیگنال حداقل 80 درصد برای همه مالتی پلکس ها کاهش می یابد. در صورت بروز مشکل می توانید با هماکاران ما در اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. همکاران ما در اصفهان تی وی سرویس مشکل شمارا در سریع ترین زمان حل خواهند کرد.

جستجو کانال 3تلویزیون سامسونگ

جست و جو کانال - کانال یابی تلویزیون

جست و جو کانال – کانال یابی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

چند سوال متداول در رابطه با کانال یابی تلویزیون

  1. ایا کانال یابی تلویزیون در انواع مدل ها شبیه به هم است؟

معمولا روند کانال یابی در اکثر برند ها مشابه یکدیگر است با مقداری تغییرات.

  1. در کانال یابی به صورت دستی باید تمامی مجموعه کانال هارا سرچ کرد؟

بله تقریبا می توان گفت همچین روندی در انتظار شما خواهد بود

  1. آیا هزینه کانال یابی تلویزیون بالا است؟

خیر معمولا اگر شما بخواهید تلویزون خود را توسط سک نتکنسین حرفه ای کانال یابی کنید هزینه زیادی نخواهد داشت.

موضوع کانال یابی تلویزیون + 5 قسمت مهم از تنظیمات که باید بدانید!
تاریخ 05/10/۱۴۰۲
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید Esfahantvservise  را برای حل مشکلات تلویزیون خود انتخاب کنیم؟
این مجموعه سابقه ای بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه تعمیرات انواع مشکلات تلویزیون را در کارنامه خود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *