تصویر _ تصویر نداشتن تلویزیون

تصویر _ تصویر نداشتن تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس


تصویر نداشتن تلویزیون معضلی رایج در استفاده از وسایل الکترونیکی است. که البته در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر این مشکل بطور کلی رفع می شود. امروزه تلویزیون ها در تمامی خانه ها و حتی ادارات دیده می شوند. نمایشگر تلویزیون یک عمر مشخص داشته و برای روشن بودن آن مقدار ساعت مشخص تعیین شده است. اگر از این مقدار عبور کند، به مرور لامپ های آن از کار می افتد. وقتی این اتفاق می افتد، کاربران گمان می کنند که تصویر نداشتن تلویزیون یعنی تلویزیون آن ها سوخته است. و سراسیمه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر مراجعه می کنند. در این مقاله دلایل این خرابی را بازگو می کنیم.

فهرست تصاویر

تلویزیون 1اتصالات

تلویزیون 2بدون تصویر

تلویزیون 3متخصص

دلیل تصویر نداشتن تلویزیون چیست و آیا قابل حل است؟

فرض کنید در خانه ی خود در حال استراحت هستید و فیلم مورد علاقه ی خود را تماشا می کنید. ناگهان صفحه ی تلویزیون سیاه می شود یا بخشی از تصویر، مخدوش می گردد. اکثر مردم از این اتفاق شوکه شده و به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر مراجعه می کنند. گمان می برند که تصویر نداشتن تلویزیون آن ها خبر از سوختگی و خرابی کامل آن دارد. در حالیکه چنین نیست. ممکن است ضربه ای به آن خورده باشد یا مایعات داخلش فرو رفته باشد.

اگر هنوز صدای فیلم را می شنوید، تلویزیون شما نسوخته است. فقط احتمالا لامپ های LCD یا LED آن دچار مشکل شده اند. البته دلایل دیگری نیز می تواند دخیل باشد. مثل:مطمئن شوید که کابل HDMI ، DVD پلیر ، کابل‌های آنتن، کنسول و غیره به درستی به تلویزیون وصل شده باشد. اغلب مردم دچار این مشکل هستند و با اصفهان تی وی سرویس تماس می گیرند. اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به ورودی صحیح متصل شده باشد.می توانید تنظیمات تلویزیون را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی منبع ورودی انتخاب شده است.

اتصالات _ تصویر نداشتن تلویزیون

اتصالات _ تصویر نداشتن تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 1اتصالات

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر 3نکته برای گیمرها!

حل مشکل تصویر نداشتن تلویزیون در خانه با چند راهکار ساده!

می شود با چند راهکار ساده مشکل تصویر نداشتن تلویزیون را بر طرف کرد. و از هزینه های بی جا و صرف زمان طولانی برای بردن تلویزیون به تعمیرگاه جلوگیری کرد. esfahantvservice به شما توصیه می کند که این روش ها را امتحان کنید. چرا که امروزه هزینه های تعمیر لوازم خانگی سر به فلک کشیده و یک سرویس ساده پرداخت مبلغ زیادی را در بر دارد. راهکار های ذیل نیاز به تخصص و دانش خاصی نداشته و همه ی کاربران می توانند آن را امتحان کنند.

اگر از یک وسیله انتقال تصویر مانند یک آداپتور HDMI به VGA استفاده می‌ کنید، اطمینان حاصل کنید که این وسیله به درستی کار می‌ کند. گاهی اوقات استفاده از وسایل جانبی ناسازگار می تواند باعث مشکلات نمایش تصویر شود.در صورت وجود هرگونه پیغام خطا یا کد، آن را بررسی کنید. دفترچه راهنمای تلویزیون می ‌تواند به شما کمک کند تا مشکل را شناسایی کنید. ممکن است تلویزیون دارای یک منوی تنظیمات باشد که می ‌توانید از آن استفاده کنید تا تنظیمات تصویر را بررسی و تغییر دهید. ممکن است تنظیمات اشتباه باعث عدم نمایش تصویر شود.

ممکن است، تست کنید که آیا تلویزیون به درستی با دستگاه دیگری که تصویر دارد، کار می کند یا خیر. این کمک می کند تا بفهمید مشکل از تلویزیون یا منبع ورودی است.اگر مشکل همچنان ادامه دارد و شما نمی‌ توانید مشکل را حل کنید، توصیه می شود با تولید کننده تلویزیون تماس بگیرید یا به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.Top of Form اگر تلویزیون شما تصویر را نشان نمی دهد، ممکن است به دلیل چند علت مختلف باشد. در ادامه چند راهنمایی برای بررسی و حل این مشکل آورده شده است.

راهکار هایی برای بررسی علل تصویر نداشتن تلویزیون در خانه

در صورت وجود کابل هایی که نامناسب یا خراب هستند، آن‌ها را تعویض کنید.تعمیر تلویزیون ممکن است به دلیل مشکلات مختلفی از جمله تصویر یا صدا ناپدید شده، خطوط روی صفحه، صفحه سیاه یا مشکلات دیگر صورت گیرد. در زیر به چند مرحله کلی برای تعمیر تلویزیون اشاره می کنم: ابتدا مطمئن شوید که همه کابل ها به درستی به تلویزیون و دستگاه‌های جانبی متصل شده باشند.کابل‌ها را چک کنید و اگر هر یک از آنها دچار خرابی باشند، آنها را تعویض کنید.تنظیمات تصویر و صدا را در منوی تلویزیون بررسی کنید. گاهی اوقات تغییرات تنظیمات ممکن است مشکلات را حل کند.در صورتی که تنظیمات را چک کردید و مشکل ادامه دارد، به ریست فابریک فکر کنید.

بیشتر بخوانید  تنظیمات تلویزیون ال جی + 8 قسمت مهم برای کیفیت بیشتر تصویر !

این گاه برخی تنظیمات نرم‌افزاری به حالت اولیه بازمی ‌گردد.اگر تلویزیون هیچ سیگنالی دریافت نمی‌ کند، ممکن است به دلیل مشکل در آنتن یا دستگاه ورودی باشد. سیگنال را از منبع معتبری تست کنید. در صورتی که مشکل پس از انجام مراحل فوق حل نشد، ممکن است مشکل در قطعات سخت‌افزاری تلویزیون باشد. در این صورت، بهتر است با esfahantvservice  تماس بگیرید.اگر مشکل به نظر مشکل نرم‌افزاری باشد، ممکن است نیاز به به‌روزرسانی نرم‌افزار داشته باشید. توجه داشته باشید که تعمیر تلویزیون به توجه به مدل دقیق آن نیاز دارد، و افراد تخصصی در این زمینه می توانند بهترین راهنمایی را ارائه دهند. همچنین، درصورتی که تلویزیون تحت گارانتی باشد، توصیه می ‌شود با اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید.

چه کار کنیم که دیگر با مشکل تصویر نداشتن تلویزیون مواجه نشویم؟

برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و افزایش عمر مفید آن، esfahantvservice  توصیه هایی دارد که پس از تجارب متعدد خود به آن ها رسیده. این راهکار ها بسیار کاربردی و موثر هستند. شما می ‌توانید اقدامات و تدابیر زیر را انجام دهید.

بدون تصویر _ تصویر نداشتن تلویزیون

بدون تصویر _ تصویر نداشتن تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 2بدون تصویر

محیط اطراف خیلی مهم است:

محیط اطراف تلویزیون را تمیز نگه دارید تا از گرد و غبار ورودی به درون تلویزیون جلوگیری شود.

مطمئن شوید که تلویزیون در معرض نور مستقیم آفتاب یا حرارت ناشی از سایر دستگاه ها نباشد. عدم رعایت این ها می تواند تصویر نداشتن تلویزیون را به همراه داشته باشد.

تهویه مناسب لازم است:

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون در محیطی با تهویه مناسب قرار دارد. گرمای زیاد یا سرما، می تواند بر عمر قطعات الکترونیکی تأثیر بگذارد. آمار خرابی تلویزیون در مناطق گرم سیر بیشتر است. توصیه می شود آن را در جای خنک خانه یا اتاق قرار دهید.

استفاده صحیح از تلویزیون:

تلویزیون را با رعایت دقیق دستورالعمل ‌های استفاده از آن راه ‌اندازی کنید.

بیشتر بخوانید  برد تلویزیون و انواع مختلف آن + 2 نکته درباره آن

از تغییر تنظیمات به شکل نامناسب خودداری کنید تا به عمر قطعات داخلی آسیبی وارد نشود. از دسترس کودکان هم جلو گیری کنید. بسیاری از دلایل تصویر نداشتن تلویزیون که به ما مراجعه می کنند، ناشی از کودکان است. کودکان هم در ضربه زدن تاثیر دارند و هم در دستکاری کردن آن که منجر به پرداخت هزینه ی بالا می شود. لطفا این موضوع را جدی بگیرید. بطور روزانه مشکلات زیادی در اثر رفتار کودکان با تلویزیون ایجاد می شود.

راهکار های ساده برای پیشگیری از آسیب به تلویزیون

در صورت نیاز به حمل تلویزیون، از جعبه اصلی و مواد محافظ مناسب استفاده کنید. در حین حمل، اهتمام کامل به جلوگیری از لرزش و ضربات مکرر را ببخشید. چون ضربه به صفحه آن منجر به تصویر نداشتن تلویزیون می گردد.در صورت امکان، نرم ‌افزار تلویزیون را به ‌روزرسانی کنید. به روزرسانی ها ممکن است مشکلات نرم ‌افزاری را حل کرده و عمر دستگاه را افزایش دهند. اگر از نحوه بروزرسانی اطلاع داریید، از دفترچه راهنما کمک بگیرید. ولی اگر وارد نیستید با نمایندگی تماس حاصل کنید.

متخصص _ تصویر نداشتن تلویزیون

متخصص _ تصویر نداشتن تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 3متخصص

در صورت وجود گارانتی، اگر مشکلی پیش بیاید، به تولیدکننده یا نماینده مراجعه کنید تا مشکل طبق شرایط گارانتی حل شود. تصویر نداشتن تلویزیون هم شامل گارانتی می شود.تلویزیون را به طور منظم تمیز کنید. از مواد شوینده ی ناسازگار با سطح تلویزیون استفاده نکنید.  چون ممکن است ناگهان با مشکل تصویر نداشتن تلویزیون رو به رو شوید.در صورت امکان، از محافظ‌ های مناسب برای صفحه نمایش استفاده کنید تا از خطوط و خش ‌ها جلوگیری کنید. یکی از دلایل تصویر نداشتن تلویزیون می تواند همین باشد.

آیا تصویر نداشتن تلویزیون بعد از تعمیر به حالت اول باز می گردد؟

بله تقریبا؛ اصلا نگران این قضیه نباشید! به شما اطمینان می دهیم که تعمیر تصویر نداشتن تلویزیون در هر سطحی که باشد، قابل ترمیم و بازگشت به روز اول است. تعمیر قطعات ممکن است درست و اصولی انجام نشود و بعدا دچار ایراداتی شود. به همین دلیل توصیه می شود که به محل های تعمیراتی معتبر رجوع کنید. اما تعویض قطعات اصولا مشکلی ایجاد نخواهد کرد، مگر اینکه قطعه ی تعویضی تقلبی یا خراب بوده باشد. و یا اینکه درست جایگزاری نشده باشد که ممکن است مشکلات بزرگتری ایجاد کند. تصویر نداشتن تلویزیون گاهی نیازمند تعمیر است و گاهی تعویض قطعات. نمی شود توصیه کرد که کدام راه بهتر است. چون بستگی به موارد بسیاری دارد.

موضوع

دلایل تصویر نداشتن تلویزیون + 6 راه حل خانگی

تاریخ

24 دی 1402

نویسنده

امیرعلی الله دادی

سوالات متداول درباره ی تصویر نداشتن تلویزیون های ما

1 آیا تصویر نداشتن تلویزیون قابل حل است؟

بله با تعویض یا تعمیر قطعات

2 آیا ایجاد مشکل تصویر نداشتن تلویزیون برای ما هم ممکن است؟

برای همه ی ما ممکن است پیش بیاید

3 راهی وجود دارد که در خانه آن را تعمیر کنیم؟

بله در قسمت بالا توضیح داده شد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

2 Comments

    • سلام دوست عزیز
      بله اگر با رعایت نکات این مقاله هنوز مشکل تصویر نداشتن تلویزیون را به همراه دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را برای حل این مشکل راهنمایی کنند.
      شماره تماس: 09131150180

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *