چگونه اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنیم ؟

remove-finger-print-lg

remove-finger-print-lg


چگونه اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنیم ؟

تماشای تلویزیونی که لایه‌ای از گرد‌و‌غبار و اثرات انگشت روی آن است می‌تواند تجربه‌ای بسیار سخت باشد.خوشبختانه پاک کردن اثر انگشت از روی صفحه تلویزیون یک پروسه ساده و سرراست است. می‌توانید به تنهایی از آب، محلول آب و الکل ایزوپروپیلیا محلول آب و سرکه استفاده کنید تا اثر انگشت را به راحتی از صفحه خود پاک کنید.بهترین روش های تمیز کردن تلویزیون بسیار آسان است ودردسری برای شما ایجاد نمی کند .پس مراحل زیر را انجام دهید .

روش اول، پاک کردن اثر انگشت با آب

1- تلویزیون خود را خاموش کرده و از برق بکشید. از آنجا که بعدا در این مرحله از آب برای تمیز کردن اثر انگشت روی صفحه خود استفاده خواهید کرد، بهتر است تلویزیون خود را خاموش کرده و برق را به طور کامل قطع کنید. اگر پریز شما سوئیچ روشن و خاموش کردن برق دارد می توانید به جای کشیدن سیم تلویزون از پریز سوئیچ را خاموش کنید. وقتی تلویزیون روشن است، آبی که صفحه را لمس می‌کند ممکن است گرم شود و صفحه را بسوزاند. تلویزیون های جدید مانند : تلویزیون های ال سی دی ، ال ای دی وغیره بسیار حساس هستند برای جلوگیری از آسیب دائمی، همیشه به یاد داشته باشید که تلویزیون خود را قبل از تمیز کردن از برق بکشید .

2- از یک پارچه ضد الکتریسیته ساکن خشک برای تمییز کردن صفحه تلویزیون استفاده کنید. با توجه به قسمت‌هایی که با اثرات انگشت آلوده شده‌اند، تلویزیون را با پارچه به آرامی پاک کنید.بر روی صفحه تلویزون فشار بیش از حد اعمال نکنید. فشار زیاد می‌تواند با خم کردن شیشه، صفحه را کج کند ، و خرابی های ناشی از فشار بر تلویزیون را ایجاد کند . پارچه‌های ضد الکتریسیته ساکن ایمن‌ترین نوع پارچه برای استفاده بر روی صفحه تلویزیون شما هستند. اگر دستمال ندارید، به فروشگاه لوازم الکترونیکی محل زندگی خود بروید و پارچه ضد الکتریسیته ساکن تهیه کنید.

3- یک پارچه تمیز را با آب مرطوب کرده و صفحه را پاک کنید. پارچه را خیس کنید و آن را روی سینک ظرفشویی فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. هنگام پاک کردن صفحه، به قسمت‌هایی که به اثرات انگشت آلوده هستند توجه کنید. پارچه را با فشار ملایم بر روی صفحه بکشید تا به صفحه آسیب نرسد.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد+1حل مشکل اتصال لپ تاپ به تلویزیون! | 09381150135

اطمینان حاصل کنید که پارچه آنقدر خیس نباشد که وقتی آن را روی صفحه قرار می‌دهید آب از آن خارج گردد. پارچه باید تنها کمی مرطوب باشد. شما همیشه باید نکات اساسی را در مورد نگه داری از تلویزیون خود را رعایت کنید .

پشت قاب صفحه را پاک نکنید زیرا ممکن است به سخت افزار الکتریکی آن آسیب برسد. و ممکن است منجر به روشن نشدن تلویزیون شود .

4- از استفاده از شیشه پاک کن، الکل، صابون یا سایر محصولات تمیزکننده خودداری کنید.این مواد به صفحه آسیب می‌رسانند و آن را غیرقابل استفاده خواهند کرد. فقط به این دلیل که محصولی برای تمیز کردن شیشه طراحی شده، به این معنی نیست که بتوانید از آن برای تمیز کردن صفحه تلویزیون خود استفاده کنید. همچنین هرگز نباید از پد ساینده یا حوله کاغذی بر روی صفحه تلویزیون خود استفاده کنید. این مواد تمیز کننده صفحه را می‌خراشند.

5- قبل از اینکه تلویزیون را دوباره به برق بزنید 1 ساعت صبر کنید. پس از اتمام پاک کردن اثرات انگشت از روی صفحه با پارچه مرطوب، باید حداقل 1 ساعت به آن زمان دهید تا خشک شود. تلویزیون را تا زمانی که کامل خشک نشده است روشن نکنید. اگر صفحه کامل خشک نشده باشد ممکن است به آن آسیب برسانید ، آسیبی که به راحتی قابل ترمیم نخواهد بود. ممکن است صفحه تلویزیون قبل از اتمام یک ساعت خشک به نظر برسد اما برای اطمینان کامل حتما یک ساعت کامل صبر کنید.


مقاله پیشنهادی ما به شما :

بهترین تلویزیون های LGدر سال 2020


روش دوم استفاده از ترکیبی از آب و الکل

1- تلویزیون خود را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و بگذارید تا خنک شود. قبل از تمیز کردن تلویزیون اطمینان حاصل کنید که هیچ برقی به آن نخواهد رسید. برای جلوگیری از آسیب دیدن تلویزیون، قبل از اینکه آن را از برق بکشید، ابتدا با کنترل از راه دور خاموشش کنید. بسیار مهم است که اجازه دهید که تلویزون قبل از تمییز کردن، خنک شود. هر مایعی که برای تمیز کردن صفحه استفاده می کنید می‌تواند توسط تلویزیون گرم شود و باعث آسیب گردد.

2- از یک پارچه تمیز برای پاک کردن صفحه به آرامی استفاده کنید. با فشار ملایم از پارچه برای پاک کردن گرد و غبار و اثرات انگشت از روی صفحه استفاده کنید. توجه داشته باشید که اثرات انگشت کجا هستند و آن نقاط را بیشتر از بقیه جاها پاک کنید. از فشار ملایم استفاده کنید زیرا فشاربیش از حد ملایم می‌تواند به صفحه آسیب برساند. اگر اثرات انگشت تنها با استفاده از پارچه پاک شدند، مراحل بعدی نظافت را متوقف کنید.

بیشتر بخوانید  کالیبره کردن تلویزیون چه تاثیری بر کیفیت آن دارد و چگونه انجام می شود ؟

3- آب و الکل ایزوپروپیل را به مقدار مساوی در ظرف اندازی‌گیری مخلوط کنید. استفاده از الکل ایزوپروپیل بر روی تلویزیون اشکالی ندارد، چون یک الکل ملایم است. این الکل به محض اینکه با آب ترکیب شود به صفحه تلویزیون آسیب نخواهد رساند. از ظرف اندازه‌گیری خود استفاده کنید تا دقیقا یک میزان مساوی از آب را با یک میزان مساوی از الکل مخلوط نمایید. اگر ظرف اندازه گیری ندارید، الکل و آب را در یک لیوان مخلوط کنید. مطمئن شوید که مقدار الکل از آب بیشتر نشود. از هیچ ماده شیمیایی دیگری به عنوان جایگزین الکل ایزوپروپیل استفاده نکنید.

4- پارچه‌ای تمیز را در محلول فرو کنید، سپس آن را بیرون بکشید و صفحه نمایش را پاک کنید. پارچه شما هنگام استفاده بر روی تلویزیون باید مرطوب باشد. هرگز نباید از پارچه‌ای که به طور کامل خیس باشد بر روی صفحه استفاده کنید زیرا این امر می‌تواند به صفحه نمایش شما آسیب برساند. صفحه خود را به آرامی با پارچه پاک کنید و زمان بیشتری را صرف پاک کردن نقاطی که آلوده به اثر انگشت هستند نمایید. یک تکه پنبه را به محلول خود آغشته کرده و با یک پارچه خشک کنید تا فقط به مقدار لازم تر باشد تا گوشه‌های صفحه را تمیز کنید، جاهایی که ممکن است اثرات انگشت با پارچه به سختی تمیز شوند.


مقاله پیشنهادی ما به شما:

راهنمای خرید برای تلویزیون های ال ای دی


5- صفحه را با یک پارچه تمیز خشک کنید.وقتیکه اثرات انگشت را به طور کامل از روی صفحه تلویزیون پاک کردید، صفحه را با پارچه دیگری خشک کنید. تمام صفحه را پاک کرده و به نقاطی که اثرات انگشت بر روی آن‌ها بود توجه نمایید. بگذارید تلویزیون بعد از 15 دقیقه پاک کردن، خودش خشک شود. پس از خشک شدن کامل تلویزیون، آن را دوباره به برق وصل نمایید.

روش سوم پاک کردن صفحه تلویزیون با مخلوط سرکه و آب

1- تلویزیون را از برق بکشید و صبر کنید تا خنک شود. قبل از اینکه صفحه را تمیز کنید تلویزیون را خاموش کرده و از پریز جدا کنید. قبل از اینکه سیم تلویزیون را از برق بکشید، ابتدا آن را با استفاده از کنترل از راه دور خاموش کنید. از برق جدا کردن تلویزیون وقتی که هنوز روشن است ممکن است به مدارهای الکتریکی آن آسیب برساند. اگر تلویزیون هنگام تمیز کردن خنک نباشد، باعث گرم شدن آب خواهد شد و این امر به صفحه آسیب خواهد رساند.

بیشتر بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان #6 بهترین تلویزیون برای تماشای فوتبال

2- مقادیر مساوی از سرکه و آب را در یک ظرف اسپری با هم مخلوط کنید. با استفاده از یک ظرف اندازه‌گیری، دقیقا یک مقدار مساوی از آب را با یک مقدار مساوی از سرکه در ظرف اسپری مخلوط کنید. اگر ظرف اندازه‌گیری ندارید از یک لیوان استفاده کنید و سعی کنید در هنگام مخلوط کردن مواد تا جایی که می‌توانید از نزدیک بر آن نظارت کنید. همیشه استفاده بیشتر از آب بهتر از استفاده بیشتر از سرکه است. اگر از ظرف اسپری استفاده می‌کنید که قبلاماده تمیزکننده دیگری را در خود نگه داشته بوده است، از مایع ظرفشویی برای شستن آن استفاده نمایید. چند بار آن را بشویید تا زمانیکه دیگر کف نکند. بعد از اتمام کار آن را در کناری بگذارید تا خشک شود.

3- محلول سرکه و آب را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید. برای پاک کردن اثرات انگشت از صفحه تلویزیون خود از حوله کاغذی، دستمال کاغذی یا پد ساینده استفاده نکنید زیرا این محصولات باعث خراشیدن آن می شوند. یک پارچه میکروفیبر بدون آسیب رساندن به صفحه اثرات انگشت را از بین می‌برد. چند بار اسپری کردن محلول روی پارچه باید برای نظافت کامل آن کافی باشد.

4- صفحه را با حرکات دورانی و کوچک پاک کنید. حرکات دورانی تضمین می‌کنند که هنگام پاک کردن صفحه روی آن لکه‌ای باقی نگذارید. به آرامی صفحه را پاک کنید تا به آن آسیب نرسد. اگر روی قاب صفحه اثرات انگشت وجود دارد، آن‌ها را نیز با حرکات دورانی با پارچه میکروفیبر پاک کنید.

5- صفحه را با یک پارچه میکروفیبر خشک تمیز کنید. وقتی تمام صفحه را با پارچه مرطوب پاک کردید، می‌توانید با استفاده از پارچه دیگری آن را خشک کنید. صفحه را با حرکات کوچک و دورانی یک بار دیگر پاک کنید و به اثرات انگشت یا گرد و غبار روی صفحه توجه ویژه نمایید. بعد از نظافت اجازه دهید صفحه تلویزیون تا 15 دقیقه خشک شود. پس از خشک شدن تلویزیون را به برق وصل کنید.

اگر تلویزیون شما دچار مشکل جدی شد مرکز تخصصی تعمیر و سرویس تلویزیون اصفهان آماده هر گونه خدمات به شما مشتریان عزیز است . فقط کافی است با ما تماس بگیرید ، تلویزیون را با سرویس رایگان در محل از شما تحویل میگیرم وبعد از تعمیر درهمان محل به شما تحویل میدهیم .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *