کاربرد ولتاژ AVDD در پنل تلویزیون ال ای دی چیست؟

Avdd-Voltage-lg

Avdd-Voltage-lg


کاربرد ولتاژ AVDD در پنل تلویزیون ال ای دی چیست؟

مجددا به دوستان خوش‌آمد می‌گوییم. امروز در این پست توضیح خواهیم داد که ولتاژ AVDD در پنل تلویزیون به چه معنی است. اگر می‌خواهید اطلاعات کامل در مورد ولتاژ AVDD پنل کسب کنید، این پست را تا آخر بخوانید. در اینجا کلیه تکنیک‌های تعمیر LCD و LED را که به صورت تجربی کسب کرده‌ام با شما به اشتراک خواهم گذاشت. تمام اطلاعات الکترونیکی و همچنین اطلاعات مربوط به تعمیرات گجت‌های الکترونیکی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

اگر علاقه‌ مند به دریافت هرگونه اطلاعات در مورد علم الکترونیک یا تعمیرات گجت‌های الکترونیکی هستید حتماً نظرات و پرسش‌های خود را زیر این پست بنویسید. در اولین زمان ممکن پاسخ خواهم داد. ولتاژ AVDD یعنی اینکه ولتاژ منبع تغذیه آنالوگ. این نوع ولتاژ رایج ‌ترین ولتاژ در هر نوع پنل تلویزیون LCD و LED است. ایرادت پنل متعدد است، مانند کار نکردن نمایشگر، نداشتن تصویر و حتی تصویر سیاه و تصویر نگاتیو. در آموزش تعمیر پنل تلویزیون LCD و LED به این نکته اشاه کرده ایم.

ارزش ولتاژ AVDD

در بیشتر پنل‌های تلویزیون‌های LED و LCD ولتاژ 10 تا 20 ولت دریافت می‌کنیم. یعنی حداقل ارزش ولتاژ AVDD 10 ولت و حداکثر آن 20 ولت است. پس اگر ولتاژ AVDD کمتر از 10 ولت و بیشتر از 20 ولت داشته باشید یعنی مدار درست کار نمی‌کند و باید مشکل را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر+1 دلیل ویروسی شدن تلویزیون | 09131150180

اسامی دیگر ولتاژ AVDD

این نوع ولتاژ اسامی متفاوت در پنل تلویزیون‌های LED و LCD شرکت‌های مختلف دارد. در اینجا به سایر اسامی این نوع ولتاژ اشاره می‌کنم:


اگر می خواهید تلویزیون ال سی دی خودتان را تعمیر کنید مقاله زیر را بخوانید:

آموزش مقد ماتی نحوه تعمیر تلویزیون های ال سی دی


• AVDD

• VDDA

• VSA

• HVAA

اینها سایر اسامی ولتاژ پنل AVDD هستند. اگر در پنل خود نقطه اندازه ‌گیری ولتاژ AVDD ندارید باید این نقاط اندازه‌ گیری ولتاژ را پیدا کنید. ارزش ولتاژ شبیه ولتاژ AVDD است. امیدوارم اطلاعات خوبی در مورد ولتاژ AVDD در این پست کسب کرده باشید. اگر هرگونه سوال یا ابهامی در مورد این نوع ولتاژ دارید حتماً پایین پست نظر خود را بنویسید و حداکثر تا دو روز به شما پاسخ خواهم داد.

مرکز تعمیر تلویزیون اصفهان با سابقه 15 ساله دارای نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان ، نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان می باشد . این مجموعه دارای سرویس رفت و برگشت رایگان جهت تعمیر تلویزیون شما می باشد .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *