تعمیر تلویزیون های 3d- مشکلات شایع در تلویزیون های 3d

تعمیر تلویزیون های 3d- مشکلات شایع در تلویزیون های 3d-اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون های 3d این روزها زیاد به گوشمان خورده است و بازار آن حسابی داغ شده است. تلویزیون های سه بعدی با آمدنشان دریچه ای تازه به روی چشم تماشاگران تلویزیون باز کردند. تصاویر سه بعدی هیجان بیشتری را به مخاطب القا می کنند و جذابیت تماشای تلویزیون را دو چندان می کنند.

کارشناسان در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر می توانند اطلاعات مناسبی در زمینه تلویزیون های 3d، مشکلات متداول آن ها و راه های برطرف نمودن آن ها ارائه دهند.

در موارد بسیاری باید به تعمیرکار متخصص و با تجربه مراجعه کرد. می توانید از طریق سایت اصفهان تی وی سرویس با کارشناسان در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر در جهت تعمیر تلویزیون های 3d ارتباط برقرار نمایید.

اما در مواردی نیز می توانید خودتان ایراد به وجود آمده را برطرف نمایید که در ادامه مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست تصاویر:

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 1احساس سردرد

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 2لزوم استفاده از عینک مخصوص

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 3عدم سازگاری با دستگاه های قدیمی

طرز کار تلویزیون سه بعدی چه شباهتی با چشم انسان دارد؟

تصویری که ما در تلویزیون‌های معمولی میبینیم دارای دو بعد عرض و ارتفاع هستند. حال اگر یک بعد دیگر عمق به این تصاویر اضافه شود تصویر سه بعدی ایجاد می شود. تکنولوژی که در تلویزیون های سه بعدی است شبیه به چشم انسان عمل می کند. دو چشم انسان چند سانتی متر با یکدیگر فاصله دارند و هر چشم ما یک تصویر مجزا و با زاویه ای متفاوت از چشم دیگر میبیند. این دو تصویر دریافتی توسط چشم ها در مغز با هم ترکیب می شوند و ما عمق تصویر روبرویمان را نیز میبینیم.

 

حال اتفاقی که در تلویزیون های سه بعدی می افتد نیز دقیقا همین است. کارشناسان در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر ارائه دهنده انواع خدمات تعمیر تلویزیون های3d  می باشند. می توانید به سایت esfahantvservice مراجعه کنید و با کارشناسان ارتباط برقرار نمایید.

بیشتر بخوانید  روش اتصال تلویزیون به اینترنت و رفع مشکلات آن

رایج ترین شکل سیستم سه بعدی مورد استفاده در تلویزیون های مدرن، سیستم سه بعدی آناگلیف و سیستم سه بعدی شاتر فعال است. تلویزیون سه بعدی از تکنیکی به نام برجسته بینی استفاده می کنند. آن‌ها تصاویر را به دو شکل با اختلاف جزئی نمایش می دهد. سپس عینک های مخصوص تماشای تصاویر سه بعدی کاری که چشم انسان انجام می دهد را شبیه سازی می کنند و بعد سوم تصویر را به چشم انسان منتقل میکنند.

رایج ترین مشکلات در تلویزیون سه بعدی را بیشتر بشناسید:

استفاده از تلویزیون های 3d مشکلاتی را نیز به همراه دارد و چنان هم عالی و بدون نقص نیست که در ادامه به شکل خلاصه این مشکلات را بیان می کنیم:

  • احساس سردرد و سرگیجه در برخی از تماشاگران:

همه ی افراد توانایی استفاده از تلویزیون های سه بعدی را ندارند و تنها دقایق کوتاهی پس از تماشای این تصاویر با سردرد و یا سر گیجه و در مواردی حالت تهوع مواجه می شوند. علت آن هم به خاطر این است که فیلم برداری این محتواها با سرعت زیادی انجام می شود. مغز کشش تماشای این سرعت را ندارد و در نتیجه منجر به بروز این حالات می شود.

احساس سردرد پس از تماشای تلویزیون سه بعدی-تعمیر تلویزیون های سه بعدی

احساس سردرد پس از تماشای تلویزیون سه بعدی-تعمیر تلویزیون های سه بعدی-اصفهان تی وی سرویس

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 1احساس سردرد

همچنین توصیه می شود که کودکان زیر شش سال به تماشای تصاویر سه بعدی در تلویزیون و سینما ننشینند زیرا که برای آنان عوارضی را به همراه دارد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام در زمینه تلویزیون سه بعدی و همچنین دریافت خدمات تعمیر تلویزیون های 3d به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید و از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید.

  • لزوم استفاده از عینک به هنگام تماشای تلویزیون:

لزوم استفاده از عینک در دیدن تلویزیون های سه بعدی-تعمیر تلویزیون های 3d

لزوم استفاده از عینک در دیدن تلویزیون های سه بعدی-تعمیر تلویزیون های 3d-اصفهان تی وی سرویس

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 2لزوم استفاده از عینک مخصوص

برای تماشا کردن تصاویر سه بعدی در تلویزیون باید از عینک های مخصوص استفاده نمود. زیرا مهم ترین کار برای دیده شدن تصاویر به شکل سه بعدی توسط این عینک ها انجام می گیرد. حال برخی از افراد نمی توانند در طول مدت تماشای فیلم این عینک ها را استفاده کنند و برایشان اذیت کننده است و در نتیجه از تماشای این گونه فیلم ها صرف نظر می کنند.

بیشتر بخوانید  نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر | راه حل ها! 09131150180

در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر تلویزیون های 3d به سایت esfahantvservice مراجعه نمایید و از کارشناسان کمک بگیرید.

دیگر مشکلات رایج در تلویزیون های سه بعدی را بشناسید:

  • محدود بودن محتوای سه بعدی برای تماشاگران تلویزیون:

حجم محتواهای سه بعدی در دسترس برای تماشاگران بسیار کمتر از محتواهای دو بعدی است که آن هم علت دارد. یکی از عللش پر هزینه بودن تولید این گونه محتواهاست. در نتیجه تولید کنندگان کمتری به سمت تولید این گونه برنامه‌ها می روند.

همچنین تولید این برنامه ها سختی کار بیشتری دارد که هر کس حاضر به تحمل این سختی نیست.

  • هزینه بر بودن تجهیزات تلویزیون سه بعدی برای تماشاگر:

عینک های مخصوص که برای تماشای تصاویر سه بعدی تلویزیون استفاده می شود بسیار گران قیمت هستند. علاوه بر هزینه اولیه ای که برای خرید آن ها پرداخت می شود در صورت خرابی نیز هزینه زیادی را برای مصرف کننده به همراه می آورد.

این عاملی است که باعث می شود برخی از افراد به سمت خرید اینگونه تلویزیون‌ها نروند.

در صورن نیاز به تعمیر تلویزیون های 3d از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید.

  • تغییر کردن خروجی تصویر در اثر عوامل محیطی:

تصویر خروجی از تلویزیون های سه بعدی تحت شرایط مختلف محیطی ممکن است عوض شوند. مثلا نور محیط اگر زیاد باشد تصویر خروجی کیفیت مطلوب را ندارد و تصویر به راحتی دیده نمی شود. همچنین اگر زاویه دید تماشاگر دقیقا مستقیم نباشد تصویری که دیده می شود ممکن است واضح نباشد.

در صورت داشتن هر گونه ابهام در زمینه و همچنین نیاز به تعمیر تلویزیون های 3d از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

  • عدم سازگاری تلویزیون با برخی از دستگاه های قدیمی:

عدم تطبیق با دستگاه های قدیمی-تعمیر تلویزیون های 3d

عدم تطبیق با دستگاه های قدیمی-تعمیر تلویزیون های 3d-اصفهان تی وی سرویس

مشکلات استفاده از تلویزیون های 3d 3عدم سازگاری با دستگاه های قدیمی

تلویزیون های سه بعدی با برخی از دستگاه ها مانند کنسول های بازی قدیمی و یا ست آپ باکس ها سازگاری ندارند. در نتیجه این عدم سازگاری بسیاری از افراد به سمت استفاده از این تلویزیون ها نمی آیند.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون LCD، LED و پلاسما، انواع آن + بررسی 7 قطعه تخصصی

چگونه مشکلات به وجود آمده در تلویزیون سه بعدی را برطرف کنیم؟

علی رغم تمام مشکلاتی که به هنگام استفاده از تلویزیون های سه بعدی ممکن است اتفاق بیافتد باز هم این تلویزیون ها طرفداران خاص خود را دارند. برخی از مشکلاتی که به هنگام استفاده از تلویزیون ممکن است به وجود آید را می توان برطرف نمود. در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • عوامل محیطی: به هنگام استفاده از تلویزیون سه بعدی سعی کنید که نور آفتاب از بیرون به داخل زیاد وارد نشود و با کشیدن پرده های محیط میزان نور ورودی از بیرون را کنترل نمایید.
  • هزینه بر بودن تجهیزات: به منظور افزایش عمر عینک ها در طول استفاده از از آن ها به طور منظم آن ها را تمیز نمایید و در جعبه مخصوص نگه داری نمایید تا دچار خش خوردگی و یا خرابی نشوند.
  • احساس سردرد و سرگیجه: به هنگام تماشای تلویزیون های سه بعدی میزان فاصله تا تلویزیون را رعایت فرمایید و هر از گاهی فیلم را متوقف نمایید و به اطراف نگاه کنید و در صورت بروز سردرد شدید از ادامه تماشا خودداری نمایید.

در صورت بروز هرگونه خرابی می توانید برای تعمیر تلویزیون های 3d به کارشناسان در سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید.

نتیجه گیری مشکلات و راه های تعمیر تلویزیون‌های 3d :

در این مقاله با چگونگی کارکرد تلویزیون های سه بعدی و شباهت عملکرد آن با چشم انسان آشنا شدید.

مشکلات شایع در استفاده از تلویزیون های سه بعدی را شناختید که این مشکلات شامل مواردی همچون بروز سردرد و سرگیجه، هزینه بر بودن تولید برنامه، هزینه بر بودن تجهیزات جانبی، تاثیر عوامل محیطی بر خروجی تصویر، عدم سازگاری با برخی از دستگاه ها و همچنین لزوم استفاده از عینک های مخصوص بودند. در انتها راه های برطرف کردن برخی از این مشکلات را نیز بیان کردیم امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در زمینه تعمیر تلویزیون های  3d به سایت esfahantvservice  مراجعه فرمایید و از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید.

خلاصه مشکلات رایج در استفاده از تلویزیون های سه بعدی:

احساس سردرد و سرگیجه تماشاگران هزینه بر بودن تجهیزات جانبی
لزوم استفاده از عینک مخصوص تغییر خروجی در اثر عوامل محیطی
محدود بودن محتوای سه بعدی عدم سازگاری با برخی دستگاه ها

سوالات متداول راه های تعمیر تلویزیون های 3d:

1. آیا همه ی افراد به هنگام استفاده از تلویزیون سه بعدی سردرد می گیرند؟

خیر تمامی افراد دچار سردرد و سرگیجه نمی شوند و بستگی به شرایط جسمانی هر فرد فرق دارد.

2. قیمت تلویزیون های سه بعدی با دیگر انواع تلویزیون چه تفاوتی دارد؟

قیمت این تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های معمولی بالاتر است.

3. آیا تلویزیون های سه بعدی با سینما سه بعدی فرقی دارد؟ خیر، فقط برخی امکانات اضافه تر برای دادن هیجانات بیشتر به تماشاگر در سینما وجود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *