نور کم نمایشگر - کم نور شدن صفحه تلویزیون

نور کم نمایشگر - کم نور شدن صفحه تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


کم نور شدن صفحه تلویزیون به دلیل این که تلویزیون از وسایل پر مصرف در منازل است، سریعا نمود پیدا می کند. همچنین در میزان رضایت کاربر از استفاده از این دستگاه بسیار تاثیر گذار است. تلویزیون از جمله وسایلی است که به علت پرمصرف بودن، احتمال بروز اختلال در آن بالا خواهد بود. این ایرادات می توانند دارای دلایل ساده یا پیچیده باشند. اگر با مشکلات پیچیده تلویزیون مواجه هستید، مشکلات را با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد در میان بگذارید. یکی از مشکلات پیچیده، کم نور شدن صفحه تلویزیون است که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

برای این کار می‌ توان به سایت esfahantvservice مراجعه کرد و فرم آنلاین را پر کنید. بعد از پرکردن فرم، کارشناسان سریعا با شما ارتباط برقرار می کنند. کم نور شدن صفحه تلویزیون از جمله مشکلات رایجی است که می توان با انجام اقداماتی، ایراد را رفع کرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد در این مطلب به بررسی علت کم نور شدن صفحه تلویزیون می پردازد. و در ادامه راه حل های موجود برای رفع این مشکل را توضیح می دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 29 شهریور
موضوع مقاله علت های مختلف کم نور شدن صفحه تلویزیون و مشکلاتی که به وجود می آید
راه های حل این مشکل تنظیم کنتراست تلویزیون – تنظیم روشنایی صفحه نمایش – سیستم ذخیره انرژی خودکار و موارد دیگر که در مقاله اشاره شده است.

فهرست تصاویر

نور کم تلویزیون 1 صفحه نمایش تاریک

نور کم تلویزیون 2 تنظیم خودکار روشنایی صفحه

نور کم تلویزیون 3 خرابی قطعه بک لایت

دلایل و علل مختلف کم نور شدن صفحه تلویزیون

صفحه تلویزیون های LED و LCD از ‌‌خود نوری تولید نمی‌ کنند. آن ها برای نمایش تصویر نیاز به نور سفید دارند. تامین این نور سفید معمولا از طریق لامپ‌ های ال ‌ای‌ دی و فلورسنت انجام می ‌شود. وقتی که بخش تامین نور با مشکل مواجه شود، منجر به کم نور شدن صفحه تلویزیون می شود. البته این مشکل می تواند بر اثر خرابی صفحه ال ‌سی‌ دی هم ایجاد شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد برای کم نور شدن صفحه تلویزیون می تواند خدمات مناسبی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید  چند روش کاربردی برای تعمیر ال ای دی تلویزیون

ممکن است مشکل از دستگاه های متصل به تلویزیون مانند رسیورها و دستگاه‌ های دیجیتالی دیگر باشد که باعث افت کیفیت تصویر یا کم نور شدن صفحه تلویزیون شوند. باید توجه داشت که در صورت برخورد با این مشکل، هر چه زودتر نسبت به تعمیر آن اقداماتی انجام داد. زیرا بروز این اختلال می تواند باعث آسیب در بخش های دیگر دستگاه شود. همچنین ممکن است در آینده مجبور شد که هزینه های بیشتری برای تعمیر دستگاه پرداخت کرد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالات سایت اصفهان تی وی سرویس را مطالعه کنید.

صفحه نمایش خراب - کم نور شدن صفحه تلویزیون

صفحه نمایش خراب – کم نور شدن صفحه تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

نور کم تلویزیون 1 صفحه نمایش تاریک

وضعیت تنظیمات روشنایی صفحه تلویزیون و سنسور ECO تلویزیون

نکته اول که در تنظیمات نور صفحه تلویزیون باید به آن توجه داشت، تنظیمات بک لایت، Backlight است. در این بخش می توان نور لامپ‌ های فلورسنت و LED را که وظیفه تأمین نور صفحه را دارند، تغییر داد. برای این کار کافی است وارد منو تلویزیون شده و به قسمت تنظیمات تصویر مراجعه کرد. در مرحله بعدی باید گزینه نور زمینه یا بک لایت در تنظیمات تلویزیون انتخاب کرد.

همچنین باید توجه داشت که تنظیمات نور زمینه تا مقدار نهایی افزایش پیدا نکند. انجام این کار، سبب کم شدن عمر لامپ تصویر تلویزیون می شود. این اتفاق هم پس از مدتی باعث کم نور شدن صفحه تلویزیون می‌ شود. پس بهتر است نور زمینه در مقدار بهینه آن باشد. در وب سایت اصفهان تی وی سرویس مقالات و مطالب متعددی برای پیشگیری از بروز برخی از مشکلات وجود دارد. بهتر است مطالب را خوانده تا اطلاعات مفیدی به دست آورید.

در نسل جدید تلویزیون ها، از سیستم ذخیره انرژی یا Energy saving استفاده می شود. با فعال ‌بودن این گزینه، به طور اتوماتیک نور صفحه تلویزیون با نور محیط سازگار می شود. به این قابلیت در برخی از دستگاه های تلویزیون Eco هم گفته می ‌شود. به احتمال زیاد در گوشی های هوشمند با قابلیت اکو مواجه شده‌اید. وقتی این قابلیت فعال است، هنگام روز و نور زیاد محیط، نور صفحه نمایش افزایش پیدا می کند. همچنین در هنگام تاریکی و شب، به کم نور شدن صفحه تلویزیون ختم می شود. اما این قابلیت گاهی درست عمل نمی کند. بهتر است با ورود به بخش تنظیمات تلویزیون، این سیستم غیر فعال شود.

بیشتر بخوانید  صفر تا صد تنظیم آنتن تلویزیون

قسمت تنظیمات روشنایی - کم نور شدن صفحه تلویزیون

قسمت تنظیمات روشنایی – کم نور شدن صفحه تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

نور کم تلویزیون 2 تنظیم خودکار روشنایی صفحه

کابل و گیرنده دیجیتال تلویزیون و سوختگی پیکسل نمایشگر

از دیگر علل کم نور شدن صفحه تلویزیون می توان به مشکل داشتن کابل های متصل به دستگاه اشاره کرد. اغلب کاربران توجه کمی به این موضوع دارند اما این قسمت نباید بی اهمیت تلقی شود. برخی کابل هایی که در بازار موجود هستند، از کیفیت پایینی برخوردار هستند و خیلی زود از کار می افتند. در هنگام بروز مشکل ممکن است قسمت نرم افزار دستگاه مشکلی نداشته باشد. ایراد کم نور شدن صفحه تلویزیون از کابل خرابی باشد که به دستگاه متصل است. اگر مدت زیادی است که از یک کابل استفاده می کنید، بهتر است ابتدا وضعیت کابل را بررسی نمایید. اگر مشکل دستگاه شما برطرف نشد، به بررسی موارد دیگر بپردازید.

مورد بعدی این که توجه داشته باشید تصویر تلویزیون نباید برای زمانی طولانی ثابت بماند. مدت زمان طولانی پخش تصاویر ثابت، باعث سوختگی پیکسل می شود. این اتفاق بستگی به عوامل مختلفی دارد مثل برند، نوع پنل، مدل، نوع و حتی سایز دستگاه دارد. پخش تصویر ثابت زمانی رخ می‌­دهد که مثلا در حال گوش دادن به شبکه های رادیویی از طریق تلویزیون هستید. در این مواقع، تصاویر ثابتی در مدت زمان زیاد از تلویزیون پخش می شوند که آسیب‌­زا می تواند باشد.

شدت نور تصویر را ثابت نگه دارید. بیشتر صفحه نمایش های تلویزیون ها، کالیبره نیستند و میزان کنتراست و روشنایی تصویر به روی حداکثر میزان تنظیم می ‌شوند. توجه کنید در اینجا منظور از کنتراست پایین، ثابت نگه ‌داشتن یکنواختی نور تصویر است. تا حدی که در مناطق خاص صفحه نمایش، فشار کمتری ایجاد کنیم. رعایت استانداردهای موجود باعث پیشگیری از خرابی و کم نور شدن صفحه تلویزیون می شود. برای دیگر مشکلات مربوط به تلویزیون، به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

خرابی قطعه بک لایت یا ایراد در پنل تلویزیون

از مهم ترین دلایل کم نور شدن صفحه تلویزیون خرابی قسمت بک لایت دستگاه است. باید توجه داشت که بک ‌لایت‌ ها قبل از خرابی کامل، شروع به چشمک زدن می کنند. با خاموش و روشن شدن آن‌ ها، کاربر از وضعیت غیر عادی تصویر باخبر می شود. خرابی یکی از لامپ ها باعث افزایش فشار بر دیگر لامپ‌ های سالم می شود. ایجاد خرابی مجدد بر دیگر بک لایت ها اثر می کند. در صورت بروز این اتفاق، بهتر است با esfahantvservice مشورت کنید.

بیشتر بخوانید  دلایل مشکل خرابی اینورتر تلویزیون + 5 راه حل عملی

مشکل پنل تلویزیون - کم نور شدن صفحه تلویزیون

مشکل پنل تلویزیون – کم نور شدن صفحه تلویزیون – صفهان تی وی سرویس

نور کم تلویزیون 3 خرابی قطعه بک لایت

به طور کلی، پنل مهم ترین قطعه تلویزیون به شمار می رود. این قطعه باعث نمایش تصاویر روی صفحه نمایش می شود. باید توجه داشت که پنل تلویزیون دارای طول عمر مشخصی است. علت کم نور شدن صفحه تلویزیون می تواند به خرابی و ایراد در پنل دستگاه اشاره کند. به دلیل استفاده بیش از حد از تلویزیون ممکن است پنل دستگاه دچار مشکل شود و از کار بیفتد. وقتی عمر پنل تمام شود، یک لکه تیره ابر مانند روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر می شود. در صورت بروز این اتفاق، بهتر است به تعمیرکاران مجاز و مجرب مراجعه کنید.

نتیجه گیری برای مشکلات کم نور شدن صفحه تلویزیون

از مشکلات رایج در تلویزیون ها، مشکل کم نور شدن صفحه تلویزیون به طور ناگهانی و یکباره است. برای این که از علت اصلی این مشکل آگاهی پیدا کنید، بهتر است در ابتدا چند مورد بررسی شود. مورد اول، تنظیم روشنایی تصویر تلویزیون است. با فشردن دکمه منو روی کنترل تلویزیون، وارد بخش تنظیمات شوید. سپس می توانید روشنایی تصویر را افزایش دهید. برای گام بعدی باید کابل ها و دستگاه های جانبی مانند رسیور، گیرنده دیجیتال را بررسی کنید.

مرحله بعد سراغ کنتراست تصویر بروید. گاهی به طور اتفاقی توسط شخص دیگری، کنتراست تصویر پایین آمده باشد که سبب کم نور شدن صفحه تلویزیون می شود. اگر مشکل تلویزیون با این کارها برطرف نشد، می ‌توان با قطعیت گفت که دلیل اصلی از بک لایت است. در این حالت باید بک لایت تعمیر یا تعویض شود. برای رفع مشکل می‌ توان از تجربه کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی استفاده کرد. اما اگر همچنان سوالی در این زمینه داشتید به سایت  esfahantvservice بروید.

سوالات متداول در مورد مشکلات کم نور شدن صفحه تلویزیون

  • چرا تعمیر بک لایت و رفع مشکل کم نور شدن صفحه تلویزیون مهم است؟

چون در غیر این صورت نمی توان به خوبی از تلویزیون استفاده کرد. هنگام تماشای برنامه های مد نظر هیچ لذتی از آن نمی بریم.

  • هزینه تعمیر ایراد کم نور شدن صفحه تلویزیون به چه صورت است؟

باتوجه به این که علت دقیق خرابی مشخص نیست، نمی توان قیمت دقیقی اعلام کرد. پس از بررسی توسط کارشناسان می­‌توان تعرفه تعمیرات را اعلام کرد.

  • اگر به مشکلات کم نور شدن صفحه تلویزیون توجهی نکنیم، چه اتفاقی ممکن است رخ دهد!؟ یا این که در ادامه چه ضررهایی می تواند داشته باشد؟

ابتدا این که ما نمی توانیم از مشاهده برنامه های دلخواه لذت ببریم. عملا تلویزیون بعد از مدتی بی استفاده می شود. دلیل دیگر همان طور که در مقاله گفته شد این است که می تواند به مشکلات دیگری منجر شود. این خود سبب افزایش تعمیرات هم می شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *