راهنمای خرید تلویزیون+7قسمت آموزش انواع تلویزیون و مقایسه!

ابعاد تلویزیون - راهنمای خرید تلویزیون

ابعاد تلویزیون - راهنمای خرید تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


راهنمای خرید تلویزیون یکی از اساسی ترین و مورد نیاز ترین موارد برای خرید تلویزیون جدید است. با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر همراه شوید تا یکی از بهترین راهنمایی ها خدمتتان ارائه شود. الان که دنیای تکنولوژی با سرعت تمام به سمت پیشرفت حرکت می کند! و هر روز آپشن های جدیدی به صنعت تلویزیون اضافه می شود! تلویزیون های جدید آپشن ها و قابیلت های بیشتری نسبت به تلویزیون های قدیمی دارند. این قابلیت ها باعث شده تا انتخاب تلویزیون مناسب کمی پیچیده تر و سخت تر شود. قابلیت هایی مانند نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر همراه شما است تا شما بهترین تصمیم خود را بگیرید.

فهرست تصاویر:

تلویزیون جدید ۱ ابعاد صفحه نمایش

تلویزیون جدید ۲ تکنولوژی پنل

تلویزیون جدید ۳ رزولوشن تلویزیون

خرید تلویزیون جدید یک دردسر تازه و تقریباً پیچیده!

نیاز به خرید تلویزیون جدید دارید؟! ابتدا شمارا در جریان این موضوع بگذارم که تکنولوژی با سرعت هرچه تمام رو به پیشرفت است. هر روز آپشن های جدیدی به وسایل دیجیتال اضافه می شود. تلویزیون ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. در گذشته هنگامی که برای خرید تلویزیون می رفتید چند ملاک مهم داشتید. مهم ترین آن ها برند و اندازه صفحه نمایش بود. الان دیگر مثل گذشته نیست. تلویزیون صفحه تخت، تکنولوژی پنل، رزولوشن، سرعت پردازش، سیستم عامل و… از موارد جدید هستند که به تلویزیون های امروزی اضافه شده است. شما برای خرید تلویزیون جدید نیاز به دانش و یا درک ابتدایی این موارد را دارید. با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر همراه باشید.

اندازه صفحه نمایش از مهم ترین موارد در راهنمایی خرید تلویزیون

اولین چیزی که هنگام خرید یک تلویزیون جدید به آن توجه می کنید اندازه صفحه نمایش است. خوشبختانه در حال حاضر تنوع بسیار بالایی در زمینه سایز صفحه نمایش به چشم می خورد. پر فروش ترین تلویزیون ۵۵ اینچ در حال حاضر از پر فروش ترین تلویزیون ها است. ولی تلویزیون های ۶۵ و ۷۵ اینچ هم دارای طرفداران زیادی هستند. در انتخاب صفحه نمایش به این نکته دقت کنید که مهم ترین فاکتور برای صفحه نمایش ابعاد اتاق است. اتاق یا مکانی که قرار است تلویزیون را در آن بگذارید! یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین مورد برای ابعاد تلویزیون است. بهترین توصیه در راهنمای خرید تلویزیون ابعاد اتاق یا محل قرار گیری تلویزیون است.

بیشتر بخوانید  چگونه منوی مخفی تنظیمات تلویزیون ال جی را باز کنیم؟ + 2 روش کاربردی

نکته بعدی فاصله با تلویزیون است. فاصله با تلویزیون بستگی به ابعاد تلویزیون دارد. در تلویزیون های قدیمی با کیفیت HD و دیگر مدل ها با این کیفیت، کیفیت تلویزیون در فاصله شما تأثیر داشت. ولی در تلویزیون های جدید و کیفیت های 4K و 8K دیگر کیفیت در فاصله شما تأثیر چندانی ندارد. در لیست زیر چندین فاصله استاندارد از تلویزیون برای شما آمده است.

 • ۳۲ اینچ: ۱.۸۸ متر
 • ۴۰ اینچ: ۲.۳۵ متر
 • ۴۳ اینچ: ۲.۵۲ متر
 • ۵۰ اینچ: ۲.۹۴ متر
 • ۵۵ اینچ: ۳.۲۳ متر
 • ۶۰ اینچ: ۳.۵۲ متر
 • ۶۵ اینچ: ۳.۸۲ متر
 • ۷۰ اینچ: ۴.۱۱ متر
 • ۷۵ اینچ: ۴.۴۱ متر
 • ۸۰ اینچ: ۴.۷ متر
 • ۸۵ اینچ: ۵ متر

تلویزیون جدید 1ابعاد صفحه نمایش

ابعاد تلویزیون - راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون تخت یا منحنی ؟ کدام یک به صرفه تر و بهتر است؟

مورد بعدی در راهنمایی خرید تلویزیون منحنی یا نخت بودن تلویزیون است.  چند سال قبل که تلویزیون های منحنی برای اولین بار وارد بازار شدند، مورد توجه بسیاری از افراد قرغار گرفت. این فناوری جدید بود، و مردم داشتن تلویزیون منحنی را بسیار جذاب می دانستند. در ابندا شرکت ها می گفتند دذر تلویزیون منحنی دید به گوشه ها بیشتر است! و مردم دید بهتری به گوشه تصاویر دارند. اما ما در راهنمایی خرید تلویزیون این مورد را رد می کنیم. دید به گوشه تصاویر در تلویزیون های تخت بهتر است!

همچنین زاویه دید به تلویزیون های صفحه تخت بیشتر است. دیگر دلیل توصیه ما به تلویزیون صفحه تخت در راهنمایی خرید تلویزیون! این است که تلویزیون منحنی محتوایی که در لبه صفحه قرار گرفته است را به خوبی نمایس نمی دهد. مورد بعدی در راهنمای خرید تلویزیون هزینه بسیار بالای تلویزیوهن های صفحه منحنی است. ما در راهنمایی خرید  تلویزیون به شما پیشنهاد می دهیم هزینه ای! که بابت تلویزیون صفحه منحنی می کنید را صرف یک تلویزیون صفحه تخت با آپشن های بیشتر کنید.

تکنولوژی پنل، مهم ترین بخش در راهنمایی خرید تلویزیون

لازم است برای خرید تلویزیون جدید حتما با چهار نوع تکننولوژی و فن آوری پنل آشنا بشید. LCD. LED.OLED.QLED چهار نوع فن آوری در زمینه پنل است. با اصفهان تی وی سرویس همراه باشید تا به معرفی هر یک بپردازیم. اولین تکنولوژی ای که ما در راهنمای خرید تلویززیون برسی می کنیم LCD  است. LCD  تکنولوژی ای قدیمی تری نسبت به دیگر تکنولوژی پنل ها است. بعضی از تلویزیون ای LCD  لبه دار هستند. این تلویزیون ها دارای قیمت مناسب و دوام بالا هستند. دلیل کنارگذاشته شدن آنها هم کیفیت پایین و محدودیت زاویه و مشکلات کنترل نور بوده است.

بیشتر بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر #12اتصال تلویزیون به وای فای

مورد بعدی در راهنمای خریدتلویزیون تلویزیون های LED  است. LED  فناوری نمایشگر کریتال مایع است. و تفاوتش این است که به جای فناوری CCFL از نور پس زمینه استفاده می کند. تنلویزیون LED نورد مورد نیاز نمایشگر را با دیوید های پشت نمایشگر تامین می کنند. از آنجایی که دیگر تلویزیون های LCD  کم یاب هستند و دیگر وجود ندارند تلویزیون های LED طرفداران زیای دارند. همچنین ما در راهنمای خرید تلویزیون توصیه می کنیم! اگر قصد دارید با هزینه کم یک تلویزیون با کیفیت خریداری کنید ما به شما فن آوری LED  را پیشنهاد می دهیم.

تکنولوژی پنل، مهم ترین بخش در راهنمایی خرید تلویزیون (ادامه)

در هدینگ بالایی مقاله راهنمای خرید تلویزیون به تلویزیون LED  اشاره کردیم. در این قسمت به انواع دیگر LED  اشاره می کنیم. OLED  و QLED دو نوع فوق العاده با کیفیت ولی گران تلویزیون هستند که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. فن آوری QLED  اولین بار توسط سامسونگ ساخته شد. در حال حاضر بزرگ ترین تولید کننده آن سامسونگ است. سامسونگ تلاش های زیادی برای کم کردن قیمت این فن آوری کرده است. متاسفانه تا کنون موفق نشده قیمت این تلویزیون را به تلویزیون LED  برساند. با esfahantvservice همراه باشید.

در ادامه مقاله راهنمای خرید تلویزیون به تلویزیون OLED  می پردازیم. در حال حاضر این فناوری گران ترین و بهترین تکنولوژی جهان است. در این تکننولوژی هر پیکسل به طور مستقل کار می کند و نیازی به نور پس زمینه نیست. دیگر تکنولوژی ها همچان به نور پس زمینه نیاز دارند. این موضوع باعث شده تلویزیون های OLED دقت کنتراست و شارپنس بسیار عالی ای داشته باشند. در دیگر تکنولوژی ها هنگام نشن دادن رنگ مشکی، تلویزیون ها تلاش می کنند. رنگ مشکی را تولید کنند و گاها کامل وفق نمی شوند. در تلویزیون های OLED برای نشان دادن رنگ مشکی پیکسل ها خاموش می شوند! و همین موضوع باعث می شود عمق بسیار بالایی از رنگ مشکی  داشته باشیم.

تلویزیون جدید 2تکنولوژی پنل

تلویزیون صفحه تخت - راهنمای خرید تلویزیون

ابعاد تلویزیون – راهنمای خرید تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

رزولوشن تلویزیون از مهم ترین مفاهیم در راهنمایی خرید تلویزیون

در واقع هنگامی که ما در باره وضوح تصویر تلویزیون صحبت می کنیم، مشتاق می شویم برای تلویزیون جدید هزینه بیشتری کنیم. در مقاله راهنمای خرید تلویزیون با اصفهان تی وی سرویس همراه باشید تا به مفهوم کامل رزولوشن بپردازیم. رزولوشن به معنای ساده یعنی تعداد پیکسل های تلویزیون. هرچقدر رزولوشن بیشتر باشد تعداد پیکسل های تلویزیون بیشتر خواهد شد. با مجموعه و تیم بزرگ esfahantvservice همراه باشید تا به معرفی چند مورد از رزولوشن های حال حاضر بازار بپردازیم.

بیشتر بخوانید  تعمیر مشکلات تلویزیون + 3 مرحله مهم برای انجام آن به درستی

درحال حاضر برای خرید تلویزیون چهار رزولوشن پیش روی شما وجود دارد. اولین آنها HD با قابلیت نمایش 720*1280 است. دومین رزولوشن در راهنمای خرید تلویزیون FHD است که با قابیت 1080*1920 کیفیت بهتری به شما خواهد داد. ULTRA HD کیفیت بعدی در راهنمای خرید تلویزیون است که با قابلیت نمایش 2160*3840 کیفیت بسیار بالاتری به شما خواهد داد. همچنین بالاترین کیفیت معرفی شده درراهنمای خرید تلویزیون 8K  است که با قابیلت نمایش 4320*7680 کیفیت فوقلعاده بالایی بع شما خواهد داد. توجه داشته باشید که ما در راهنمای خرید تلویزیون اضلا پیشهاد نمی کنیم تلویزیون HD را خریداری کنید. اگر د رقسمت قبلی مقاله راهنمای خرید  تلویزیون توجه کرده باشید! کیفیت تلویزیون HD حتی با FHD  هم قابل مقایسه نیست.

تلویزیون جدید 3رزولوشن تلویزیون

خرید تلویزیون جدید - راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون صفحه تخت – راهنمای خرید تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

نتیجه گیری کلی درباره مقاله راهنمای خرید تلویزیون جدید

اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی برای راهنمای خرید تلویزیون داشته بشیم به این موارد می تواند اشاره کرد. اولین مورد به بالا بودن سطح و کیفیت تلویزیون اشاره کرد. شاید هزینه بیشتری کنید ولی ارزش هزینه بیشتر را دارد. همچنین به این موضوع توجه کنید ملاک های بسیار زیاد دیگری هم برای خرید تلویزیون وجود دارند که ما این قسمت از راهنمای خرید تلویزیون را به تصویر اختصاص داده ایم. مواردی مانند درگاه های ارتباطی، اسپیکر ها، تلویزیون هوشمند، نرخ نوسازی و … وجود دارند که از اهمیت بالایی برخوردارند. به زودی در دیگر قسمت های راهنمای خرید تلویزیون به معرفی هرکدام ااز این موارد می پردازیم. در ادامه مقالات با تیم اصفهان تی وی سرویس همراه باشید.

سوالات متداول در رابطه با راهنمای خرید تلویزیون جدید

 1. چه موارد دیگری را برای خرید تلویزیون جدید در نظر بگیریم؟

مواردی مانند درگاه های ارتباطی، اسپیکر ها، تلویزیون هوشمند، نرخ نوسازی و … که در مقاله های بعدی راهنمای خرید تلویزیون به شما معرفی می شوند.

 1. بهترین تکنولوژی پنل چیست؟

بهترین تکنولوژی پنل OLED است. QLED ، LED ، LCD به ترتیب در رتبه های بعدی هستند.

 1. تلویزیون تخت بهتر است یا منحنی؟

در مقاله راهنمای خرید تلویزیون با چند دلیل توضیح دادیم که تلویزیون تخت بهتر است. ولی شما اگر به صفحه منحنی علاقه دارید می توانید یک صفحه منحنی خریداری کنید.

موضوع راهنمای خرید تلویزیون+7قسمت آموزش انواع تلویزیون و مقایسه!
تاریخ 05/09/1402
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید esfahantvservice را برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب کنیم؟
این مجموعه سابقه ای بیش از 15 سال فعالیت در زمینه تعمیرات انواع تلویزیون دارد.

محصولنمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *