تاخیر صدا - تاخیر صدا تلویزیون

تاخیر صدا - تاخیر صدا تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


تاخیر صدا تلویزیون یکی از آزار دهنده ترین مواردی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در شاهین شهر همراه باشید تا باهم این مشکل را حل کنیم. در حالی که بیشتر ساندبارها از نظر فضا کارآمد هستند و به راحتی وصل می شوند، هنوز هم گهگاهی دارای یک یا دو ابهام هستند که مهم ترین آن تاخیر صدا تلویزیون است که باعث می شود صدا و تصویر با دهان در حال حرکت روی صفحه نمایش هماهنگ نباشد. ما شما را با نحوه رفع تأخیر صوتی در نوار صوتی خود آشنا خواهیم کرد. در ادامه با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در شاهین شهر همراه باشید.

فهرست تصاویر:

تاخیر صدا 1 علت تاخیر

تاخیر صدا 2 همگام سازی

تاخیر صدا 3تغییر فرمت

علت تأخیر صدا تلویزیون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ (۱)

ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر تلویزیون‌های بی‌شماری و بهترین نوارهای صوتی را امتحان و بررسی کرده ایم و تأخیر صدا یک مشکل بسیار رایج است. بسیاری از مردم به سرزنش برند یا مدل خاصی از نوار صدا می پردازند، اما همیشه به این سادگی نیست. اغلب، این تأخیر به نحوه رمزگشایی صدا توسط تلویزیون ها و نوارهای صوتی مربوط می شود. آلن دوانتیر، معاون تحقیق و توسعه صدا در سامسونگ توضیح می دهد: «این یک مشکل پیچیده است. شما همه این فرمت‌های مختلف را برای صدا دارید، بنابراین تلویزیون باید برای باز کردن همه آن‌ها حجم زیادی از کار را انجام دهد.»

به طور خاص، هنگامی که شما یک Blu-ray را تماشا می کنید یا برای مثال یک فیلم را در نتفلیکس پخش می کنید، آن صدا در قالب خاصی رمزگذاری می شود – مانند DTS یا Dolby Digital. هنگامی که آن سیگنال به تلویزیون یا نوار صوتی شما ارسال می شود، دستگاه باید صدا را رمزگشایی کند تا آن را از طریق بلندگوهای شما پخش کند و این فرایند زمان می برد. ما معمولاً درباره میلی‌ثانیه‌ها صحبت می‌کنیم، اما با این وجود زمان و فرمت‌های با نرخ بیت بالاتر (مانند Dolby Atmos چند کاناله) ممکن است بیشتر از یک آهنگ استریو با نرخ بیت کم طول بکشد که منجر به تأخیر قابل‌توجه‌تری می‌شود.

بیشتر بخوانید  6 نکته برای پیشگیری از خرابی تلویزیون

تاخیر صدا 1 علت تاخیر

علت تاخیر - تاخیر صدا تلویزیون

علت تاخیر – تاخیر صدا تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

علت تأخیر صدا تلویزیون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ (۲)

اگر آن صدا را روی بلندگوهای تلویزیون خود پخش می‌کنید، تلویزیون شما تمام کارها را باهم باز می‌کند، بنابراین می‌تواند تا زمانی که فرایند به پایان برسد، هم ویدئو و هم صدا را ارسال نکند. اما وقتی محصول دیگری را به تلویزیون وصل می کنید مانند نوار صوتی، تلویزیون شما ممکن است ویدئو را رمزگشایی کند در حالی که نوار صوتی شما صدا را رمزگشایی می کند. اگر تلویزیون دقیقاً نمی داند نوار صوتی شما چقدر طول می کشد، ممکن است ویدئو را قبل از اتمام نوار صوتی ارسال کند که منجر به عدم تطابق فاجعه آمیز صدا و تصویر شود. در ادامه برای حل مشکل تاخیر صدای تلویزیون با esfahantvservice همراه باشید.

تولیدکنندگان سعی می کنند این مشکل تأخیر صدا را به تنهایی برطرف کنند، آنها برای رفع مشکل تأخیر صدا تلویزیون کارهای زیادی می توانند انجام دهند. Devantier می‌گوید: «ما همه انواع مختلف جریان‌هایی را که می‌توانند وارد شوند، تجزیه و تحلیل می‌کنیم و بهترین حدس را در مورد اینکه چگونه باید صدا و تصویر را به تأخیر بیندازیم تا همگام‌سازی شود، محاسبه می‌کنیم. “اما این فقط می تواند یک تخمین باشد.” او همچنین می‌گوید که محاسبات آنها یک نوار صوتی سامسونگ را فرض می‌کند، بنابراین اگر از محصولاتی استفاده کنید که برای کار کردن با یکدیگر طراحی نشده‌اند، ممکن است تأخیر بیشتری را متوجه شوید.

به تنظیمات تلویزیون رفته و پردازش صدا و تصویر را خاموش کنید تاخیر صدا تلویزیون

از راه های حل مشکل تأخیر صدا تلویزیون این است که به تنظیمات بروید و نوار صوتی خود را برای هر ویژگی که به‌نوعی ویدئو و صدا را تغییر می‌دهد بررسی کنید. تنظیمات اکولایزر، تنظیمات از پیش تعیین شده مانند حالت «فیلم» و «ورزشی»، تقویت‌کننده‌های دیالوگ و سطح‌کننده‌های صدا، یا ویژگی‌هایی مانند صدای فراگیر «سه بعدی مجازی» را در منوی نوار صوتی خود جستجو کنید. همه آنها را خاموش کنید، و باید متوجه شوید که تأخیر بسیار کمتر است، اگر حذف نشود. همه این ویژگی ها نیاز به پردازش از طرف دستگاه شما دارند که چند میلی ثانیه زمان می برد. همچنین می توانید برای حل مشکل تاخیر صدا تلویزیون  از همکاران ما در اصفهان تی وی سرویس کمک بگیرید.

تاخیر صدا 2 همگام سازی

همگام سازی - تاخیر صدا تلویزیون

همگام سازی – تاخیر صدا تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تغییر فرمت صدا از دیگر راه های حل تاخیر صدا تلویزیون

مشکل همگام سازی صدا در ارسال صدا از تلویزیون به نوار صوتی با استفاده از HDMI ARC یا خروجی نوری رایج است. تلویزیون صدا را به نوار صوتی می فرستد، نوار صوتی یک لحظه طول می کشد تا سیگنال را باز کند و پس از اینکه ویدئوی مربوطه به چشم رسید، آن را ارسال می کند. با این حال، تلویزیون ممکن است بتواند این فرایند باز کردن بسته‌بندی صدا را خودش انجام دهد و بار را از نوار صوتی شما برداشته و به این دو اجازه می‌دهد همگام بمانند. در تنظیمات صوتی تلویزیون، ببینید آیا می‌توانید فرمت صدا را به جای Dolby Digital، bitstream یا passthrough به PCM تغییر دهید. در ادامه مقاله تاخیر صدا تلویزیون  با esfahantvservice همراه باشید.

بیشتر بخوانید  تلویزیون SUHD چیست؟  + 4 تفاوت آن با سایر تلویزیون ها

این کار مشکل تأخیر صدا را در همه تلویزیون ها برطرف کرده است. با این حال، این با معایب خاص خود همراه است. برخی از تلویزیون‌ها نمی‌توانند فرمت‌های خاصی مانند DTS یا Dolby Atmos را رمزگشایی کنند، به این معنی که این ترفند روی فیلم‌های کدگذاری شده در آن کانتینرها کار نمی‌کند. همچنین می‌تواند به این معنی باشد که صدای چند کاناله را از دست می‌دهید اگر نوار صوتی شما فقط دارای دو بلندگو باشد، خوب است، اما اگر ساندبار ۳.۱ یا ۵.۱ داشته باشید، صدای فراگیر خود را از دست خواهید داد که این راه‌حل را غیر شروع کننده می‌کند. همچنین توجه داشته باشید نوار صوتی Sennheiser AMBEO نوار صدا را برای تنظیمات همه کاره بالا می برد.

برای حل تاخیر صدا تلویزیون منبع را به  به نوار صوتی وصل کنید

بهترین راه حل، به نظر من، پیکربندی مجدد نحوه اتصال نوار صوتی تلویزیون است. اگر Roku شما به تلویزیون شما متصل است که سپس صدا را از طریق HDMI ARC یا نوری به نوار صوتی شما می فرستد، باید از راه حل های بالا برای کاهش تأخیر استفاده کنید. اما اگر Roku خود را به نوار صوتی وصل کنید، سپس ویدئو را از طریق نوار صوتی به تلویزیون از طریق کابل HDMI منتقل کنید، هرگونه تأخیر ناشی از پردازش صدا از بین می‌رود زیرا نوار صوتی شما منتظر می‌ماند تا ویدئو را به تلویزیون بفرستد تا تمام کار آن تمام شود.

باز کردن بسته بندی صدا (اگر تلویزیون شما پردازش خود را انجام می دهد، مانند صاف کردن حرکت، ممکن است به جای آن یک تأخیر ویدئو ایجاد کند، اما می توانید از ویژگی همگام سازی لب در نوار صوتی خود برای به تأخیر انداختن هماهنگی صدا استفاده کنید.) همچنین توجه داشته باشید مجموعه بزرگ اصفهان تی وی سرویس می تواند مشکل تاخیر صدا تلویزیون شما را در سریع ترین زمان ممکن حل کند. مجموعه ما با ارسال تکنسین های حرفه ای در محل مشکل شمارا به بهترین شکل ممکن حل خواهند کرد.

بیشتر بخوانید  تعمیر خطوط عمودی تلویزیون+7 راه تشخیص و تعمیر مشکل تلویزیون!

تاخیر صدا 3تغییر فرمت

تغییر فرمت - تاخیر صدا تلویزیون

تغییر فرمت – تاخیر صدا تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

دستگاه های متصل یک عامل مهم در تاخیر صدا تلویزیون

علی‌رغم این که رفع  تاخیر صدا تلویزیون ایده‌آل است، ما به آخرین مورد اشاره می کنیم. زیرا یک نقطه ضعف بزرگ دارد: اکثر ساندبارها ورودی‌های زیادی ندارند. در واقع، اکثر ساندبارهای مقرون به صرفه فقط یک پورت HDMI In دارند، به این معنی که اگر Roku، پخش کننده Blu-ray و کنسول بازی داشته باشید، نمی توانید همه آنها را همزمان به نوار صوتی وصل کنید (مگر اینکه از یک سوئیچر HDMI استفاده کنید که فقط سیم ها و پیچیدگی را بیشتر می کند).

همچنین برای تماشای فیلم از برنامه هایی مانند Netflix استفاده می‌کنید، یا اگر کانال‌های محلی را روی آنتن متصل به تلویزیون خود تماشا می‌کنید. در این شرایط، هیچ جعبه خارجی برای اتصال به نوار صوتی وجود ندارد، بنابراین مجبور می‌شوید برای هدایت صدا به نوار صوتی از طریق HDMI ARC استفاده کنید. در این صورت شما می توانید ببینید که چگونه چنین چیز ساده ای سرعت پیچیده می شود. همچنین توجه داشته باشید که برای حل این مشکل به هیچ وجه از طریق سخت افزاری اقدام به تعمیر مشکل تاخیر صدا تلویزیون نکنید.

اگر خوش شانس باشید، تلویزیون یا نوار صوتی شما یکی از مواردی است که به ویژگی همگام سازی لب اجازه می دهد در هر دو جهت تنظیم شود – یا حداقل یک نوار صوتی با کیفیت بالاتر با ورودی های کافی برای همه دستگاه های خود خواهید داشت. اگر نه باید با ترفندهای بالا بازی کنید تا همه چیز به اندازه کافی نزدیک شود. همچنین توجه داشته باشید ما در اصفهان تی وی سرویس آماده برطرف کردن مشکل تاخیر صدا تلویزیون شما در سریع ترین زمان ممکن هستیم.

نتیجه گیری کلی درباره برطرف کردن تاخیر صدا تلویزیون

اولین و مهم ترین چیزی که در نتیجه گیری کلی مقاله تأخیر صدای تلویزیون باید به آن شاره کرد این است که به هیچ وجه اقدام به تعمیرات سخت افزای نکنید. تعمیرات سخت افزاری برای مشکلات نرم افزاری می تواند خسارت بسیار زیادی به تلویزیون شما وارد کند مخصوصاً اگر تعمیرات بدون دانش، مهارت و ابزار موردنیاز انجام شود. گاهی اوقات مکن است تأخیر صدا تلویزیون شما به این علت باشد که برنامه های زیادی را همزمان باز کرده باشید و تلویزیون توان پردازش تمام این برنامه ها را همزمان نداشته باشد. قبل از هرگونه اقدام می توانید با یک کارشناس صحبت کنید و برای حل مشکل تأخیر صدا مشورت بگیرید.

سؤالاتی که ممکن است برای حل تاخیر صدا تلویزیون برای شما پیش بیاید

  1. آیا این مشکل در همه برند ها پیش می آید؟

اکثر برند های تلویزیونی سعی می کنند تلویزون هایی طراحی کنند که این مشکل پیش نیاید! اما ممکن است در بعضی برند ها کمتر و در بعضی بیشتر شاهد این مشکل باشیم.

  1. هزینه برطرف کردن این مشکل چقدر است؟

بستگی دارد نیاز به خرید دستگاه یا قطعه ای نیاز دارید یا خیر! در صورت نیاز به دستگاه یا وسیله ای هزینه شما کمی افزایش پیدا می کند.

  1. آیا این مشکل قابل حل شدن است؟

بله می توان گفت در اکثر مواقع به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد.

 

موضوع تاخیر صدا تلویزیون+ 6 راهکار برطرف کردن مشکل تلوییون شما!
تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۴
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید esfahantvservice را برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب کنیم؟
این مجموعه سابقه ای بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه تعمیرات انواع تلویزیون دارد.

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *