تعمیرتلویزیون خانگی | تلویزیون خانگی

تعمیر تخصصی تلویزیون خانگی _ تعمیر تلویزیون خانگی _ اصفهان تی وی سرویس


نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر عملکرد نادرست تلویزیون را می تواند منبعی برای تحریک بداند. و باعث شود برنامه های مورد علاقه خود را از دست بدهید. یا نمایشگر مبهم را تحمل کنید. شما می توانید برخی از تعمیرات اساسی را خودتان انجام دهید. اما تنها در صورتی که مشکل کلی باشد که بر بسیاری از تلویزیون ها تأثیر می گذارد. تعمیرات پیچیده تر فقط باید توسط متخصصانesfahantvservice انجام شود. مشکلات مربوط به نوع تلویزیون LCD، پلاسما یا CRT یا برند شما نیز احتمالاً به توجه متخصص نیاز دارد.

تلویزیون از لحاظ تکنولوژی یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های الکترونیکی است. اگر تلویزیون شما با هرگونه مشکل در زمینه نمایش تصویر یا پخش صدا روبه‌رو شده است، می‌توانید به یک تکنسین ماهر و تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون مراجعه کنید. درنمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر ، ما به تفصیل در مورد تعمیرتلویزیون خانگی  صحبت خواهیم کرد .

فهرست تصاویر موجود در مقاله

تعمیرتلویزیون خانگی  1 تلویزیون  بدون سیگنال

تعمیرتلویزیون خانگی  2 پاک کننده مناسب

تعمیرتلویزیون خانگی  3 تصویر برفکی

اتصالات کابل ها و نکات های برای تعمیرتلویزیون خانگی کابل

اطمینان حاصل کنید که کابل های ویدئویی مرتبط با دستگاه های خارجی متصل به تلویزیون پروژکتور به طور ایمن به ورودی های مناسب وصل شده اند. اگر مشکلی در کابل وجود داشته باشد. سعی کنید از کابل دیگری از همان نوع برای اتصال دستگاه خارجی به تلویزیون استفاده کنید. به یک خروجی ویدیوی متفاوت بروید و ببینید آیا مشکل مشابه است یا خیر.

کابل هایی که تلویزیون شما را به آنتن ارائه شده توسط ارائه دهنده تلویزیون کابلی متصل می کنند. به عنوان کابل های کواکسیال شناخته می شوند.  کابل‌های کواکسیکال معمولاً از مس ساخته می‌شوند. دارای یک سیم بلند با نوک فلزی دایره‌ای هستند که در پشت تلویزیون شما پیچ می‌شوند. کیفیت پایین تصویر یا صدا معمولاً به دلیل مشکل در کابل کواکسیال ایجاد می شود.

اینها معمولاً با چرخاندن نوک کابل تا بازگشت کیفیت تصویر قابل تعمیر هستند. در برخی موارد، اتصالات فلزی ممکن است از کار بیفتد و نیاز به تعویض داشته باشد. اگر اتصالات مشکلی ندارد، ممکن است نیاز به خرید یک کابل جدید داشته باشید.  اگر کابل جدید نتواند مشکل را برطرف کند، اتصالات ممکن است نیاز به تعمیرتلویزیون خانگی یا تعویض داشته باشد. این کار فقط باید توسط یک تعمیرکار ماهراز نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر انجام شود.

بیشتر بخوانید  5 نکته که باید درباره محل قرارگیری تلویزیون بدانید

تلویزیون بدون سیگنال _ تعمیر تلویزیون خانگیتعمیر تلویزیون خانگی  1 تلویزیون  بدون سیگنال

مشکلات سیگنال ها و نکات هایی برای تعمیرات آنتن

اگر یک کانال با کیفیت بالا که روی آنتن می‌کشید سیاه شده است، کانال تلویزیون پروژکتوری خود را تغییر دهید. اگر فقط یک کانال مشکل دارد، احتمالاً مشکل در ایستگاه فرستنده است نه تلویزیون شما. اگر مشکل در تمام ایستگاه‌های HD که از طریق هوا می‌کشید یکسان است، سعی کنید آنتن را حرکت دهید تا بررسی کنید که آیا چیزی مانع دریافت سیگنال‌ها ی‌شود یا خیر.

آنتن را دور از سایر وسایل الکتریکی قرار دهید تا به سمت موانع بزرگ در خارج از منزل نشانه نرود. مطمئن شوید که کابل آنتن محکم به تلویزیون وصل شده است. اگر سیگنال مسدود شود، کانال‌های با کیفیت استاندارد که در هوا کشیده می‌شوند، مقدار زیادی ایستا را تجربه می‌کنند. اما ویدئو به ندرت به طور کامل قطع می‌شود. یک تصویر با کیفیت پایین در تلویزیون شما ممکن است به دلیل مشکلات آنتن شما باشد. این مشکل در مدل‌های قدیمی‌تر CRT رایج ‌تراست، زیرا مجموعه‌های پلاسما و LCD به آنتن خارجی نیاز ندارند.

بسته به عمر و محبوبیت مدل تلویزیون شما، می توان آنتن های جایگزین را از مغازه یا اصفهان تی وی سرویس خریداری کنید. از یک پیچ گوشتی کوچک برای بیرون آوردن پیچ هایی که آنتن را روی تلویزیون می چسبانند، استفاده کنید . آنتن جدید را با پیچ در تلویزیون بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که آنتن به اندازه کافی سفت و محکم است تا از افتادن آن جلوگیری شود. اما همچنین به اندازه کافی شل باشد تا امکان حرکت کمی وجود داشته باشد.

یک تصویر بد می‌تواند یک برنامه تلویزیونی یا فیلم کاملاً خوب را خراب کند، اما مراقبت‌های مناسب و اقدامات پیشگیرانه برای تعمیرتلویزیون خانگی می‌تواند تضمین کند که تلویزیون پشت پرده شما همیشه تصویر عالی دارد. شما می توانید برخی از مشکلات را خودتان عیب یابی کنید و از هزینه بردن تلویزیون خود به فروشگاه لوازم الکترونیکی برای سرویس جلوگیری کنید. تلویزیون پروجکشن عقب شما برخی از گزینه های خودیاری را ارائه می دهد، اما ممکن است فقط به تمیز کردن خوب نیاز داشته باشد.

تمیز کردن با پاک کننده مناسب و تعویض لامپ

گرد و غبار یا زباله های داخلی ممکن است باعث شود تلویزیون با پروژکتور عقب تصویری ابری نشان دهد یا کیفیت تصویر را کاهش دهد. این مشکل را می توان با باز کردن، تعمیرتلویزیون خانگی و تمیز کردن سه لامپ رنگی داخل آن برطرف کرد. قبل از اینکه قاب پشتی را بردارید، تلویزیون را از برق بکشید و زمان کافی برای خنک شدن بگذارید. لامپ ها را فقط باید با یک پارچه میکروفیبر و یک پاک کننده لنز تمیز کنید. پاک کننده های مبتنی بر آمونیاک که معمولاً روی لامپ های دیگر استفاده می شوند ممکن است آینه تلویزیون شما را تغییر رنگ دهند.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر 6تلویزیون گیم بازی!

اگر کیفیت تصویر به طور قابل توجهی کاهش یافته است.  به عنوان مثال، اگر تصویر تاریک شده است یا قسمت هایی از صفحه نمایش شما تاریک است. ممکن است لازم باشد لامپ را تعویض کنید. اکثر تلویزیون‌ها برای دسترسی به لامپ و تعویض آن فقط به یک پیچ گوشتی نیاز دارند. اما برای تعیین روش توصیه شده، دفترچه راهنمای کاربر برای تعمیرتلویزیون خانگی را بررسی کنید. هنگام تعویض این لامپ ها همیشه دستکش بپوشید.

پاک کننده مناسب تلویزیون _ تعمیر تلویزیون خانگی

پاک کننده مناسب تلویزیون _ تعمیرتلویزیون خانگی _ اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون خانگی  2 پاک کننده مناسب

از بین بردن تداخل و کاهش سر و صدا با تعمیرتلویزیون خانگی

سایر دستگاه ها و لوازم الکترونیکی ممکن است باعث ایجاد تداخل در تلویزیون پشت پرده شما شوند. به عنوان مثال، چراغ ها و بخاری های هالوژن می توانند باعث تداخل فرکانس رادیویی شوند. این به صورت ثابت در تلویزیون نشان داده می شود و ممکن است دلیل کیفیت پایین ویدیو باشد. برای حل مشکل، منابع تداخل را خاموش کنید. اگر استاتیک ادامه دارد، سعی کنید پس از تعمیرتلویزیون خانگی خود را به پریزهای برق مختلف وصل کنید.

گاهی اوقات کیفیت پایین تصویر به دلیل سیگنالی است که تلویزیون شما دریافت می کند. برای جبران سیگنال ضعیف پخش یا کابل، ویژگی کاهش نویز دیجیتال ارائه شده در تلویزیون های نمایش عقب را فعال کنید. این ویژگی می‌تواند شبح‌های ثابت و تمام تصویری را که ممکن است روی صفحه نمایش شما ظاهر شود، لغو کند. بهترین گزینه با استفاده از ویژگی همگرایی خودکار در تلویزیون است که می تواند شبح تنها یک رنگ را حذف کند.

مشکلات بلندگو: بدون صدا/صدای کم / صدای بیش از حد زیاد

مرحله 1 : صدای بلندگو را در تلویزیون و/یا ستاپ باکس کابلی یا ماهواره ای افزایش دهید.

گام 2 : بررسی کنید که آیا دکمه “بی صدا” در کنترل پنل جلویی در موقعیت “روشن” است یا خیر.

مرحله 3 : اطمینان حاصل کنید که هدفون از تلویزیون جدا شده است.

مرحله 4 : مطمئن شوید که پروتکل صوتی MTS تلویزیون روی “Main” یا “Stereo” تنظیم شده است. برای دسترسی به تنظیمات MTS، “Display” را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا به صفحه تنظیمات دسترسی پیدا کنید، و دکمه “Forward” را فشار دهید تا به تنظیمات MTS برسید. تکنسین های واحد تعمیرتلویزیون خانگی  در esfahantvservice آماده خدمات به شما هستند .

بیشتر بخوانید  تعمیر بلندگو تلویزیون + 4 نکته برای انجام درست تعمیرات

تصویر دانه دانه و برفکی _ تعمیر تلویزیون خانگی

تصویر دانه دانه و برفکی _ تعمیر تلویزیون خانگی _ اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون خانگی  3 تصویر برفکی

مشکلات تصویر: تصویر های دانه دانه/بدون پیام سیگنال/صفحه خالی

مرحله 1 : هر وسیله برقی یا باتری دار را که ممکن است سیگنال تلویزیون شما را مختل کند خاموش کنید. مایکروویوها، جاروبرقی ها و لامپ های فلورسنت سهم عمده ای در تداخل سیگنال دارند و می توانند باعث ایجاد صفحه ایستا شوند.

مرحله 2 :  برای تعمیرتلویزیون خانگی ، تلویزیون دیگری را در خانه روشن کنید تا ببینید آیا مشکل از سرویس کابل شماست یا خیر.

مرحله 3 : اتصالات کابل به تجهیزات کمکی مانند پخش کننده DVD، ضبط کننده ویدئوی دیجیتال یا جعبه کابل/ماهواره را بررسی کنید.  مطمئن شوید که آنها ایمن و محکم هستند. توجه داشته باشید که نوع اتصال کابلی که استفاده می کنید می تواند بر کیفیت تصویر تأثیر بگذارد. کابل هایی که به عنوان بخشی از خرید اصلی گنجانده شده است، همیشه از بالاترین کیفیت برخوردار نیستند. راهنمای تلویزیون را در اصفهان تی وی سرویس برای توصیه های کابل براساس مدل خود بررسی کنید و جایگزینی را در نظر بگیرید.

مرحله 4 : اگر تلویزیون به یک کابل تلویزیون یا جعبه ماهواره ای وصل می شود، مطمئن شوید که جعبه روشن است و تلویزیون روی کانال 3 یا 4 تنظیم شده است.

مرحله 5 : دکمه TV/Video را با استفاده از کنترل از راه دور بررسی کنید و مطمئن شوید که تنظیمات درست است. فراموش کردن برگرداندن تلویزیون به حالت تلویزیون پس از مشاهده یک DVD، پیام «بدون سیگنال» را روی صفحه نمایش شما ایجاد می کند.

میتوانید برای نتیجه مطلوب وبهتر تلویزیون را ریست کنید

تلویزیون ممکن است در نتیجه قطع برق، جابجایی یا برخی رویدادهای آزاردهنده دیگر دچار مشکل شود. برای تنظیم مجدد تلویزیون پروژکتور خود، آن را حداقل سه دقیقه از پریز برق جدا کنید. دوباره آن را به برق وصل کنید و تلویزیون را روشن کنید تا ببینید مشکل حل شده است یا خیر. اگر تلویزیون شما با هریک از مشکلات بالا مواجه شده باشد، ممکن است دلایل خرابی محتلف باشد. در این صورت باید به یک تکنسین حرفه‌ای مراجعه کرد. برای نتایج بهتر میتوانید راهنمای تعمیرتلویزیون خانگی در esfahantvservice بخوانید.

 سوالات متداول درباره تعمیرتلویزیون خانگی و مشکلات آن

دلیل دیر روشن شدن تلویزیون چیست ؟

بروز مشکل در برد پاور تلویزیون ممکن است عامل اصلی باشد. چون که وظیفه آن تامین برق مورد نیاز برای کار کردن و روشن ماندن تلویزیون است.

چگونه باید از خراب شدن پاور تلویزیون پیشگیری کرد ؟

برای پیشگیری از تعمیرتلویزیون خانگی و نوسان برق در تلویزیون از محافط برق استفاده کنید.

اگر تلویزیون دچار هاله ی رنگین کمانی شد چه راهکاری برای رفع آن هست ؟

اگر شدت هاله زیاد باشد ، چاره ای جز عوض کردن قطعات معیوب نمی باشد. اطمینان پیدا کنید که قطعات جایگزین حتما اورجینال باشد. در اصفهان تی وی سرویس با قطعات اورجینال بیشتر آشنا شوید.

محتوا راهنمایی برای تعمیرتلویزیون خانگی
تاریخ 15/3/1402
المان ها تعمیر کابل – تعویض لامپ – مشکلات بلندگو و تصویر – تعمیرتلویزیون خانگی
ویژگی ما خدمات با کیفیت و مطمئن – ضمانت نامه
نویسنده محدثه محسنی

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *