تعمیر پنل تلویزیون - توسط متخصصین

تعمیر پنل تلویزیون - توسط متخصصین - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر پنل تلویزیون جز اقدامات ضروری برای تعمیرات تلویزیون است. وسیله های برقی پس‌ از گذشت مدت زمانی دچار مشکلاتی می‌ شوند. تلویزیون نیز تقریبا یکی از وسایل خانگی است که بسیار حساس می‌ باشد. از حساس‌ترین قسمت‌های آن می توان به برد تلویزیون و صفحه نمایش آن اشاره کرد که بیشترین خرابی را دارند. برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و نیاز پیدا کردن به تعمیر پنل تلویزیون، باید از آن مراقبت کرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر مقالات متعددی در این زمینه دارد.

با وجود تمامی مراقبت ها اما همچنان امکان خرابی تلویزیون وجود دارد. این مطلب با توجه به بیشترین خرابی ‌های ایجاد شده برای تلویزیون های مشتریان جمع آوری شده است. امروزه عیب یابی تلویزیون­‌ها در انواع برند از جمله سونی، سامسونگ و سایر برندها در راستای تشخیص سریع مشکلات است. تعمیر پنل تلویزیون قبل از آسیب رساندن به قسمت‌ های دیگر تلویزیون و افزایش هزینه تعمیر صورت می‌ گیرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر متخصصینی در زمینه تعمیر پنل تلویزیون دارد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 15 مرداد
موضوع مقاله دلایل خرابی پنل تلویزیون
نشانه های خرابی تاریک شدن تصویر – تار شدن – وجود نقاط سفید و …

فهرست تصاویر

تعمیر پنل تلویزیون  1 خرابی و ایراد

تعمیر پنل تلویزیون  2 انواع تلویزیون

تعمیر پنل تلویزیون  3 تعمیر

بیشتر بخوانید  نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر| 6 اقدام اولیه!

دلایل خرابی و تعمیر پنل تلویزیون و علائم آن

در جامعه‌ امروزی و مدرن، رسانه نقش مهمی در زندگی مردم دارد. تلویزیون تبدیل به بخش بزرگ و تقریبا غیر قابل جایگزین از زندگی افراد شده است. تلویزیون از منابع مهم دریافت اطلاعات و ارتباط با دیگران به شمار می‌ رود. همچنین وظایفی از جمله‌ اطلاع‌ رسانی، آموزش در زمینه های مختلف و ایجاد سرگرمی برای مخاطبین است. مانند پلی ارتباطی میان عموم مردم از سرزمین های مختلفی محسوب می‌ شود. قطع شدن تصویر تلویزیون موقع تماشای مسابقات ورزشی، فیلم یا برنامه‌ی مورد علاقه اتفاقی ناخوشایند است. این مشکل ممکن است برای هر شخصی نیز پیش آمده باشد. که نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر توانایی تعمیر پنل تلویزیون را دارد.

تلویزیون خراب - مشکل دار

تلویزیون خراب – مشکل دار – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر پنل تلویزیون  1 خرابی و ایراد

یکی از رایج ترین دلایلی که ممکن است باعث بروز این مشکل شود، خرابی در قسمت پنل آن است. تعمیر پنل تلویزیون راه‌ حل‌ ها و ترفندهایی دارد که برای رفع آن با esfahantvservice همراه باشید‌. به این سوال می رسیم که خرابی پنل تلویزیون سونی، سامسونگ و برندهای دیگر چه دلایلی می‌ تواند داشته باشد. چرا برای تلویزیون‌ ایجاد می شوند و برای تعمیر پنل تلویزیون چه کارهایی باید انجام دهیم. با مطالعه کامل مقاله اطلاعات خود را به روز کنید.

پنل تلویزیون چیست؟ و چه کارایی برای تلویزیون دارد؟

پنل تلویزیون از اجزای اصلی و مهم تلویزیون ها است که تصویر در آن نمایش داده می‌ شود. پنل تلویزیون تقریبا قیمت زیادی دارد و در صورت خرابی پنل و نیازبه تعمیر پنل تلویزیون یا تعویض، هزینه‌­بر است. بنابراین موقع جا به‌ جایی تلویزیون یا تمیز کردن آن باید دقت و احتیاط زیادی داشته باشیم. اکنون به سراغ آشنایی با انواع پنل تلویزیون می رویم. این کار برای این است که هنگام ایجاد مشکل و خرابی و تعمیر پنل تلویزیون اطلاعات اولیه داشته باشیم. اصفهان تی وی سرویس در این مطلب سعی کرده است تا اطلاعات به درد بخوری را برای کاربران قرار دهد.

بیشتر بخوانید  روش راه اندازی ابتدایی تلویزیون در خانه

آشنایی با انواع پنل تلویزیون، کارکرد و تعمیرات آن ها

پنل تلویزیون LCD:‌‌ تلویزیون LCD مخفف عبارت Liquid Crystal Display است. که به معنی نمایشگر کریستال مایع هستند. پنل‌­های LCD همه از نور پس‌ زمینه سفید استفاده می‌­کنند که با تابش نور سفید روشن کار می‌­کنند. اما بقیه پنل­‌ها با تغییر نور پس‌­زمینه به پیکسل‌ های جداگانه کار می‌ کنند. دو نوع رایج از پنل‌ های LCD وجود دارد. اولی IPS که مخفف In-Plane Switching و دیگری VA که مخفف Vertical Alignment است. همچنین دو تفاوت اصلی بین هر دو نوع پنل وجود دارد. پنل های نوع VA معمولا ضریب کنتراست بالا اما زوایای دید باریکی دارا هستند. پنل های IPS، کنتراست کم ولی زاویه دید وسیع تری دارند. این ها تفاوت ‌های اصلی بین هر کدام هستند.

تعمیرات - تلویزیون خراب

تعمیرات – تلویزیون خراب – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر پنل تلویزیون  2 انواع تلویزیون

پنل تلویزیون LED: LED مخفف Light-Emitting Diode یا به معنای دیود ساطع کننده نور است. این پنل ‌ها تقریبا همان پنل‌ های LCD هستند. با این تفاوت که برای افزایش رزولوشن به جای لامپ فلوئورسنت برای تولید نور در آن دیود ساطع نور استفاده شده است. همچنین مشکل سیستم نور پس‌زمینه که در پنل‌های LCD وجود دارد و باعث کنتراست پایین در تصاویر می‌­شود را ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر پنل تلویزیون به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید.

پنل تلویزیون OLED: پنل OLED مخفف Organic Light Emitting Diode است. که معنی دیود نورگسیل ارگانیک دارد. پنل‌های OLED برخلاف پنل‌های LED، از نور پس‌ زمینه استفاده نمی ‌کنند. در عوض دارای پیکسل ‌هایی هستند که از خودشان نور می دهند. با کمک این تکنولوژی، پیکسل‌ ها اجازه دارند تا به صورت جداگانه روشن و خاموش شوند. نتیجه آن ایجاد سیاهی کاملی است که باعث نمایش بهتر رنگ سیاه و تیره می‌گردد. همچنین این پنل‌ ها زوایای دید گسترده تری را دارا هستند. برای اطلاعات بیشتر به esfahantvservice مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید  5 کاری که باید برای تعمیر پنل تلویزیون پس از شکسته‌شدن انجام دهید

نتیجه گیری از علائم خرابی و نیاز به تعمیر پنل تلویزیون

نشانه‌های زیادی می تواند به ما بفهماند که دچار خرابی پنل تلویزیون شده ایم. از مهم ترین دلیل ها این است که ناگهانی خطوطی عمودی و افقی روی تصویر نمایشگر تلویزیون ظاهر می‌ شود. همچنین با گذشت زمان این مشکلات و خرابی ها افزایش پیدا می‌کنند. قطع تصویر و این که صفحه تلویزیون رنگ سیاه را نشان می ‌دهد نیز یکی دیگر از علائم است. ‌که نشان می‌‌ دهد پنل تلویزیون دارای ایراد است و باید اقدام به تعمیر پنل تلویزیون کنیم. تاریک شدن تصویر، تار شدن آن و وجود نقاط سفید بر روی تصویر نیز از علائم خرابی پنل به شمار می ‌روند.

تعمیرات - سخت افزاری

تعمیرات – سخت افزاری – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر پنل تلویزیون  3 تعمیر

سوالات متداول و رایج کاربران برای تعمیر پنل تلویزیون

  • چه زمانی نیاز به تعمیر پنل تلویزیون داریم؟

هنگامی که علائم گفته شده ظاهر شد می توان متوجه که پنل تلویزیون دچار ایراد شده است.

  • هزینه و تعرفه خدمات تعمیر پنل تلویزیون چقدر است؟

با توجه به مشخص نبودن ایراد و خرابی، نمی توان قیمت دقیقی اعلام کرد. برای اطلاع از هزینه ها با esfahantvservice تماس بگیرید.

  • مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر پنل تلویزیون چقدر است؟

پس ازبررسی تلویزیون توسط کارشناسان می توان زمان دقیق را اعلام کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *