مراقبت از تلویزیون - نگهداری تلویزیون

مراقبت از تلویزیون - نگهداری تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


نگهداری تلویزیون فرآیند سخت و پیچیده‌ای نیست اما اگر به درستی انجام نشود، بعدا با مشکلات زیادی مواجه می شویم. مراقبت و نگهداری تلویزیون علاوه بر صرفه جویی در هزینه تعمیر می شود، باعث افزایش طول عمر دستگاه هم می­شود. اکثر اوقات کاربران فراموش می‌ کنند که ساده‌ترین کارها را انجام دهند. مثلا خاموش کردن تلویزیون قبل از خواب یکی از کارهایی است که بر سلامت دستگاه تاثیر به سزایی دارد. برای اطلاع از طریقه صحیح نگهداری تلویزیون به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر مراجعه کنید.

گرد و غبار بزرگترین ضرر را می تواند به تجهیزات الکترونیکی وارد کند. چون باعث ایجاد اتصال کوتاه می شود و به صفحه برد آن آسیب می رساند و معمولا قابل تعمیر نیست. نگهداری تلویزیون کار سختی نیست، صرفا باید به نکات بسیار ساده‌ای توجه کرد. مثل روشن نماندن تلویزیون زمانی که هیچ استفاده‌ای از آن نداریم. یا این که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد که گرمای زیاد به آن آسیب وارد کند. مرحله دیگر مراقبت و نگهداری تلویزیون، دور بودن از گرد و غبار و خاک است. در صورت داشتن مشکل در این زمینه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر مراجعه کنید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 13 شهریور
موضوع مقاله شرایط مناسب برای نگهداری تلویزیون چیست؟
موارد مهم برای شیوه صحیح نگهداری تلویزیون استفاده از محافظ ولتاژ – کنتراست و روشنایی مناسب – تهویه و نظافت صحیح – …

فهرست تصاویر

مراقبت از تلویزیون 1 انجام فعالیت دیگر حین روشن بودن تلویزیون

مراقبت از تلویزیون 2 تنظیمات و شرایط مناسب تلویزیون

مراقبت از تلویزیون 3 تمیز کاری برای تلویزیون

نحوه مراقبت و نگهداری تلویزیون به طور صحیح و درست

مهمترین نکته این که در صورت عدم تماشای تلویزیون آن را خاموش کنید. میانگین عمر یک تلویزیون حدود ۶۵ هزار ساعت است.   ممکن است هنگام استفاده از تلویزیون کار دیگری انجام می دهید که باعث عدم توجه به تماشای تلویزیون می شود. مثلا صحبت کردن با تلفن، کارکردن با گوشی موبایل، خواندن کتاب یا روزنامه از این دست موارد هستند. بهتر است در این مواقع تلویزیون خاموش شود یا این که بعد از تماشای تلویزیون به کارهای دیگر مشغول شد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر می‌تواند در مورد نکته های دیگری از نگهداری تلویزیون اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید  5 دلیل خرابی پنل تلویزیون را بشناسید!

انجام فعالیت دیگر زمان روشن بودن تلویزیون - نگهداری تلویزیون

انجام فعالیت دیگر زمان روشن بودن تلویزیون – نگهداری تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

مراقبت از تلویزیون 1 انجام فعالیت دیگر حین روشن بودن تلویزیون

گاها عادت کرده‌اید که هنگام تماشای تلویزیون کارهای دیگری انجام دهید و به یک رویه تبدیل شده است. نتیجه این کار باعث کاهش طول عمر تلویزیون می شود. ممکن است بعد از مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به بقیه، مجبور به تعمیر یا تعویض آن شد. در حالی که می توان خیلی راحت و به سادگی با خاموش کردن تلویزیون از این مشکلات جلوگیری کرد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه نگهداری تلویزیون دارید به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

اشاره به چند مورد از شرایط و موارد نگهداری تلویزیون

یکی از مهم ترین نکته ها که باید به آن توجه کرد، استفاده از تنظیم کننده یا محافظ ولتاژ است. باید مراقب نوسان های شدید ولتاژ برق باشید که تا حد زیادی به دستگاه های الکترونیکی آسیب می رساند. ولتاژ معمولا زمانی که قطعی برق داریم، به طور ناگهانی قطع می­‌شود اما موقع وصل شدن با نوسان همراه است. این نوسانات ولتاژ فقط مختص به قطعی برق نیست. هنگام رعد و برق یا کار کردن با دستگاه های پرمصرف برقی نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

سایت  esfahantvservice در زمینه مراقبت و نگهداری تلویزیون و ابزارهای محافظتی به شما اطلاعات مختلفی ارائه می دهد. استفاده از محافظ برق و تنظیم کننده ولتاژ فقط برای دستگاه تلویزیون مهم نیست. بلکه برای سایر تجهیزات الکترونیکی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، مایکروویو و هر وسیله الکترونیکی دیگری نیز واجب است. پس شدیدا توصیه می شود که از محافظ ولتاژ که یک وسیله ضروری و ارزان قیمت است، استفاده کنید. چرا که با تهیه این وسیله ارزان قیمت می توان از ضررهای مالی بسیار بزرگتر جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید  چگونگی تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی و هزینه ی آن

تنظیمات روشنایی و استفاده مناسب از کنتراست مورد بعدی برای مراقبت و نگهداری تلویزیون است. تنظیمات روشنایی تلویزیون یا brightness اگر در حداکثر میزان خود برای زمان طولانی باشد، می‌تواند عمر دستگاه را کاهش دهد. اگر می خواهید تلویزیون برای مدت طولانی کار کند از روشنایی بیش از حد صفحه جلوگیری کنید. زیرا هم باعث خستگی چشم می شود و هم در عمر دستگاه تاثیر گذار است. بهتر است روشنایی در سطح متوسط باشد. استفاده از مقدار کنتراست بالا باعث کاهش طول عمر صفحه شده و کیفیت تصویر در طولانی مدت کاهش می ‌یابد. بهتر است که سطح کنتراست را گاهی تغییر داد.

شرایط نامناسب نگهداری تلویزیون - نگهداری تلویزیون

شرایط نامناسب نگهداری تلویزیون – نگهداری تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

مراقبت از تلویزیون 2 تنظیمات و شرایط مناسب تلویزیون

موارد دیگر نگهداری تلویزیون: تهویه مناسب، دور بودن از رطوبت، تمیز بودن دستگاه

باید به تهویه مناسب و دوری از محیط نمناک برای نگهداری تلویزیون توجه کرد. همچنین توجه به این که نیاز به فضایی مناسب برای تهویه داریم. به دلیل مقدار برق مصرفی و گرمایی که توسط تلویزیون تولید می­شود بهتر است در محیط بدون رطوبت استفاده شود. چون هنگام خاموش کردن دستگاه، تلویزیون سریعتر خنک می شود. با داشتن تهویه مناسب حتی وقتی از تلویزیون استفاده می‌ شود، مدار داخلی آن خیلی گرم نمی شود. که نتیجه آن افزایش طول عمر دستگاه و کارکرد بهتر تلویزیون است. برای رفع مشکلات تلویزیون خود می توانید به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

تمیز کردن و تمیز نگه داشتن همیشه تلویزیون، امری ضروری است. تمیز بودن دستگاه علاوه بر این که به زیبایی دکوراسیون کمک می کند. می تواند بر عمر مفید دستگاه هم اثر گذار باشد. به این صورت که در بالا هم به آن اشاره شد، گرد و خاک باعث مشکلاتی در مدار می شود. پس متوجه شدیم که تمیز نگه داشتن و پاک کردن گرد و غبار برای نگهداری تلویزیون کاری ضروری است. البته هنگام تمیز کردن تلویزیون هم باید به نکاتی توجه کنیم.

بیشتر بخوانید  سوختن بک لایت + عوامل کلیدی که در آن نقش دارند!

برای تمیز کردن بهتر است از محصولات و پارچه هایی که مخصوص تمیز کردن صفحه تلویزیون است استفاده کنید. گرد و غبار روی صفحه تلویزیون اگر زیاد باشد می تواند باعث تأثیر بر روی دید می‌ شود. از آب زیاد برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده نکنید زیرا ممکن است به دورن دستگاه نفوذ کند. نهایتا با پارچه نمناک برای تمیزکاری استفاده کنید. اما بهترین حالت، استفاده از پاک کننده های ضد الکتریسیته برای تمیز کردن تلویزیون است. برای پاک کردن گرد و غبار هم می توان از پمپ های هوا یا جاروبرقی استفاده کرد. اگر برای نگهداری تلویزیون به مشکل برخورد کردید به esfahantvservice مراجعه کنید.

تمیز نگه داشتن دستگاه - نگهداری تلویزیون

تمیز نگه داشتن دستگاه – نگهداری تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

مراقبت از تلویزیون 3 تمیز کاری برای تلویزیون

نتایجی که برای نحوه صحیح نگهداری تلویزیون متوجه شدیم

مهمترین هدف هر کاربر این است که تلویزیون به طرز صحیح و مدت زمان بیشتری کار کند. البته برای رسیدن به این هدف باید به مواردی که در بالا گفته شده توجه کرد. این که تلویزیون در جای مناسب باشد می تواند بیشترین تاثیر را روی عملکرد دستگاه داشته باشد. این که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد یا در هوای بسیار سرد هم قرار نگیرد. همچنین در محیط آزاد باوجود گرد و خاک نباید قرار بگیرد. یا مثلا آهن‌­ربا به تلویزیون نزدیک نباشد. تلویزیون باید از وسایلی که دارای خاصیت الکترومغناطیسی یا الکتریسیته ساکن است، دور باشد مانند تلفن همراه و سایر ابزارها. اصفهان تی وی سرویس می تواند بیشتر شما را راهنمایی کند.

سوالات متداول برای تعمیر و چگونگی نگهداری صحیح تلویزیون

  • چرا نگهداری صحیح تلویزیون مهم است؟

باتوجه به هزینه های بسیار زیاد برای خرید تلویزیون جدید، نگهداری تلویزیون بسیار به صرفه‌­تر است.

  • آیا تفاوتی در نگهداری تلویزیون برای انواع تلویزیون مثل LED یا LCD وجود دارد؟

خیر، تقریبا همه تلویزیون ها باید تحت شرایط یکسانی نگهداری شوند.

  • اگر برای تلویزیون هر مشکلی پیش آمد، چه اقدامی باید انجام دهیم؟

بهتر است به تعمیرکاران تلویزیون مجرب و معتبر مراجعه کرد. ما مجموعه  esfahantvservice را معرفی می کنیم که چندین سال در زمینه تعمیرات تلویزیون کار کرده‌اند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *