ریموت کنترل _ تعمیر سنسور کنترل

ریموت کنترل _ تعمیر سنسور کنترل _ اصفهان تی وی سرویس


تعمیر سنسور کنترل تلویزیون یکی از وقایعی است که برای اکثر ما اتفاق می افتد. در این مقاله به راهکار های رفع این مشکل می پردازیم. بهترین راه، مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در نجف آباد است! کمتر کسی است که در منزل خود تلویزیون نداشته باشد؛ در گذشته تلویزیون ها شکل و شمایل خاصی داشتند؛ از نظر اندازه و کیفیت و حتی آنچه که نمایش می دادند با تلویزیون های امروزی متفاوت بود. اما سال هاست که تلویزیون های قدیمی و دستی، جای خود را به تلویزیون های هوشمند و مدرن داده اند که آمار خرابی آنان بیشتر است! نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در نجف آباد یکی از بهترین مکان ها برای حل مشکلات آنهاست.

فهرست تصاویر

تلویزیون 1تلویزیون

تلویزیون 2سنسور

تلویزیون 3کنترل

تعمیر سنسور کنترل تلویزیون چیست  و سنسور چه کاربردی دارد ؟

تلویزیون ها دستورات را ازسنسور هایی که در اجزایشان بکار رفته، دریافت کرده و هرچه ما می گوییم عمل می کنند. بیشترین دستورات به تلویزیون از طرف کاربر، با استفاده از ریموت کنترل انجام می گیرد. کنترل ها دارای سنسور هایی هستند که از فاصله ی دور، نتیجه ی رفتار کاربر را به تلویزیون منتقل می کند. اگر مشکلی برای آن پیش بیاید، نه تنها کنترل، بلکه تلویزیون نیز در اکثر مواقع بلااستفاده می شود. تعمیر سنسور کنترل ها در اکثر لوازم برقی، نیاز حیاتی است. اگر کنترل دچار مشکل شد، نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در نجف آباد به شما کمک می کند.

کنترل یک قسمت مهم در تلویزیون است که نور ها یا امواج را به سنسور گیرنده ی تلویزیون منتقل می کند. سنسور به کمک این امواج، دستورات و سیگنال هایی که از کنترل تلویزیون ارسال می شود را تشخیص می دهد. به تلویزیون اجازه می دهد تا به دستورات کاربران پاسخ دهد. دستورات از کاربر به کنترل و سپس به سنسور تلویزیون منتقل شده و در نهایت به نمایش در می آید. اصفهان تی وی سرویس مشاهده کرده است که سنسور گیرنده ی تلویزیون معمولا جلوی تلویزیون قرار دارد. این سنسور ها از تکنولوژی ‌های مختلفی که اکثر مواقع برای دریافت سیگنال‌ ها استفاده می‌ شود، مانندکنترل‌ تلویزیون استفاده می ‌شود.اگر تلویزیون شما ایرادی پیدا کرد esfahantvservice در کنار شماست.

بیشتر بخوانید  گرم شدن تلویزیون + 4 دلیل و راهکار برای جلوگیری از آن

تلویزیون _ تعمیر سنسور کنترل

تلویزیون _ تعمیر سنسور کنترل _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 1تلویزیون

تعمیر سنسور کنترل چگونه است و فرستنده در کنترل چگونه کار می کند؟

زمانی که کاربر دکمه ‌های کنترل را فشار می دهد، امواج نوری از کنترل به سمت سنسورتلویزیون ارسال می ‌شود. سنسور سپس این امواج را تجزیه و تحلیل کرده و دستورات مربوطه را به تلویزیون ارسال می کند. عملکرد های مختلفی نظیر تغییر کانال، تنظیم صدا، یا روشن و خاموش کردن تلویزیون از این طریق اجرا می شود. کنترل تلویزیون اطلاعات  دریافتی را به سیستم تشخیص و  کنترل تلویزیون منتقل می کند.سپس تلویزیون بر اساس این اطلاعات عمل مورد نظر را انجام می‌ دهد.

اگر تعمیر سنسور کنترل از کار بیفتد، به سختی می توان از تلویزیون استفاده کرد؛ ضمنا متخصصین الکترونیک و تعمیرکاران تلویزیون توصیه می کنند که از کار کردن با دکمه های پشت تلویزیون استفاده نکنیم؛ حتی برای روشن و خاموش کردن، تغییر کانال و کم و زیاد کردن صدای آن. چون باعث اختلال درسیستم و تعمیر سنسور کنترل تلویزیون شده وممکن است منجر به آسیب و خرابی خود تلویزیون بشود. پس وجود و سلامت ریموت کنترل(ارزان قیمت) ضروری است و می تواند سلامت تلویزیون(گران قیمت) را تحت الشعاع قرار دهد.

چرا تعمیر سنسور کنترل تلویزیون ما دچار مشکل می شود ؟

حتما شما نیز با خرابی و نیاز به تعمیر سنسور کنترل تلویزیون منزل خود مواجه شده اید. اما جای نگرانی نیست، اصفهان تی وی سرویس همراه شماست! این یک اتفاق طبیعی است که ممکن است برای همه ی وسایل پس از مدتی استفاده استفاده رخ بدهد. شما در طول روز بار ها از تلویزیون و کنترل آن استفاده می کنید؛ همین سبب شده تا احتمال فرسایش، از کار افتادگی و صدمه دیدن آن زیاد است. در لوازم برقی بیشترین میزان خرابی متعلق به تعمیر سنسور کنترل و ریموت آن ها است. مخصوصا کنترل تلویزیون که در طول روز مدام استفاده می شود.

بیشتر بخوانید   6 پیشنهاد برای خطایابی وتعمیرتلویزیون های خریداری شده آنلاین

اما چرا  در تعمیر سنسور کنترل پس از مدتی دچار اشکال و آسیب می شویم؟! این اشکالات و خرابی ها می تواند دلایل متعددی داشته باشد از قبیل:

1 عوامل بیرونی( شامل ورود مایعات و گرد و غبار، سقوط، ضربه خوردن و غیره)

2 خرابی باتری(منقضی شدن، فاسد شدن، ضعیف بودن، آسیب زا بودن و غیره)

3 قرار داشتن در معرض دمای بالا( که باعث آب شدن پلاستیک های دکمه شود)

4 خرابی سنسور مادون قرمز که کار اصلی ارتباط کنترل و تلویزیون را انجام می دهد.

وغیره

برای تعمیر سنسور کنترل تلویزیون، ابتدا باتری ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از آن ها نیست؛ چون باتری را به راحتی می توان تعویض کرد و نیازی به تعمیر سنسور کنترل نیست. باتری ها اغلب، فاسد یا انرژی آن ها کم می شود که تعویض باتری های جدید، مشکل راحل می کند. در ضمن، استفاده نکردن از باتری ها، احتمال فاسد شدن آن را افزایش می دهد. پیشنهاد می شود در صورتی که می خواهید طولانی استفاده نکنید، باتری ها را خارج و بیرون نگه دارید. تا مجبور به تعمیر سنسور کنترل تلویزیون نشوید. اصفهان تی وی سرویس نمی خواهد به زحمت بیفتید.

سنسور _ تعمیر سنسور کنترل

سنسور _ تعمیر سنسور کنترل _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 2سنسور

تست سلامت و تعمیر سنسور کنترل تلویزیون در خانه با چند راهکار ساده

گاهی ما با وجود یک مشکل کوچک و قابل حل سریعا به تعمیرگاه esfahantvservice می رویم. در حالیکه مطمئن نیستیم ریموت کنترل واقعا  خراب شده و نیاز به تعمیر سنسور کنترل دارد. راهکار هایی وجود دارد که از خرابی آن اطمینان حاصل کنیم. البته حتماً قبل از هر تعمیری درخانه، دفترچه راهنمای کنترل و تلویزیون رامطالعه کنید و نکات ایمنی را رعایت  کنید. اگر تجربه‌ ی کافی در تعمیرات الکترونیک ندارید، بهتر است از یک فرد ماهر کمک بخواهید تا دچارمشکل نشوید.

کنترل را روبروی رادیوی روشن گرفته و دکمه های آن را فشار بدهید. در صورتی که رادیو دچار پارازیت شد،تعمیر سنسور کنترل و برد آن مشکلی ندارد و کنترل شما سالم است.تعمیر سنسور کنترل، بیشترین آمار خرابی و رجوع به تعمیرگاه ها را دارد؛ برای تشخیص خرابی و نیاز به تعمیر سنسور کنترل، کافی است دوربین موبایل خود را روشن کنید. سپس روی کنترل تلویزیون بگیرید و دکمه ای را فشار دهید. کنترل برای انتقال سیگنال به تلویزیون، از اشعه ی مادون قرمز استفاده می کند.که باچشم انسان قابل مشاهده نیست ولی دوربین موبایل چون فرکانس پایینی دارد، این خط نوری را نمایان می کند. اگر آن خط را روی گوشی مشاهده نکردید، باید برای تعمیر سنسور کنترل اقدام کنید.

بیشتر بخوانید  راهنمایی افزایش طول عمر تلویزیون + 6 نکته درباره آن

گاهی ممکن است انبوه گرد و غبار داخل کنترل، سیستم اتصال برد، دکمه ها و سنسور را مختل کرده باشد. قاب کنترل را باز کرده و با دستمال هر جایی که خاک نشسته است را تمیز کنید. احتمالا باز کردن کنترل کمی دشوار باشد. ممکن است دچار آسیب یا خط و خش شود اما چاره ای نیست. اگر روی بدنه ی آن پیچ مشاهده کردید، کارشما راحت است و می توانید با پیچ گوشتی، باز کنید. ولی در صورت پلمپ بودن آن، باید با کمی فشار و با کمک چاقو، دو قسمت آن را از هم جدا کنید.

کنترل _ تعمیر سنسور کنترل

کنترل _ تعمیر سنسور کنترل _ اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 3کنترل

کلام آخر در خصوص اهمیت تعمیر سنسور کنترل تلویزیون

این راهکار ها می تواند شما را از تعمیر سنسور کنترل تلویزیون بی نیاز کند؛ اما اگر این روش ها مشکل را حل نکرد، می توانید به افرادمتخصص مراجعه ودلیل مشکل کنترل را جویا شوید. افراد متخصص برای حل آسیب ، اقدام به تعویض قطعات خراب و یا تعمیر آن ها می کنند. معمولا هزینه ی تعمیر قطعات کمتر از تعویض آن ها می شود. اما قطعات مهمی مثل سنسور را بهتر است تعویض کنید چون ریسک کمتری دارد. تعمیرات اگر درست انجام نشوند ممکن است کل دستگاه و تلویزیون شما را از بین ببرد. البته نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در نجف آباد esfahantvservice هیچ گاه در تعمیرات دچار خطا نمی شود چون نمایندگی رسمی است.

 

موضوع

تعمیر سنسور کنترل تلویزیون + 4 دلیل خرابی آن!

تاریخ

20 دی 1402

نویسنده

امیرعلی الله دادی

آیا تعمیر سنسور کنترل در خانه ممکن است؟

بله؛ طبق توضیحات بالا

پرسش های متداول توسط کاربران و مراجعان

1 مشکلات رایج در کنترل های تلویزیون چه چیز هایی هستند؟

آسیب های باتری های ضعیف یا خالی _ مسائل در ارتباط بین تعمیر سنسور کنترل و تلویزیون _ مشکلات در دکمه ها

2 چگونه می ‌توانم باتری کنترل تلویزیون را چک کنم؟

برای چک کردن باتری کنترل تلویزیون، می توانید باتری‌ها را تعویض کنید و مطمئن شوید که اتصالات صحیح است.

3 چرا تلویزیون به سنسورکنترل واکنش نمی ‌دهد؟

این ممکن است به دلیل مشکلاتی در ارتباط، مثل وجود موانع یا مسائل در تعمیر سنسور کنترل باشد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد

2 Comments

  • سلام وقتتون بخیر
    شما با دنبال کردن نکات این مقاله می توانید کنترل تلویزیون خود را تعمیر کنید.

    • سلام وقتتون بخر ما تلوزیون مون شهاب بعد امروز یهو کنترل شبکه جا به جا نکرد و دیگه انگار یهو چمی مادون کار نکرد و کامل خاموش شد کنترل های دیگه رو که داشتم ازش امتحان کردم ولی نیومد و باتری جدیدم انداختم مشکل میتونه از تلوزیون باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *