تعمیر تلویزیون هوشمند از مواردی است که ممکن است با آن روبه رو شوید. در مقاله تعمیر تلویزیون هوشمند با اصفهان تی وی سرویس همراه باشید. تلویزیون‌ها شاید محبوب‌ترین دستگاه‌ها در یک خانه مدرن باشند و تلویزیون‌های امروزی بسیار پیشرفته‌تر از مدل‌های گذشته هستند. تلویزیون‌های مدرن دارای طیف وسیعی از ویژگی‌های هوشمند مانند اتصال Wi-Fi، صفحه‌نمایش با وضوح فوق‌العاده! با تصاویر واقعی و صدایی با کیفیت بالا هستند. متأسفانه، مهم نیست که چه اندازه، نوع یا مدل تلویزیون هوشمندی دارید. ممکن است تلویزیون شما به هر دلیلی خخراب شود و نیاز به تعمسیر تلویزیون هوشمند داشته باشید. پس با ادامه مقاله تعمیر تلویزیون هوشمند همراه باشید.

فهرست تصاویر:

 

 

 

هزینه تعمیر تلویزیون هوشمند صفحه تخت

اکثر تلویزیون‌هایی که امروزه به فروش می‌رسند به عنوان «تلویزیون‌های صفحه تخت» شناخته می‌شوند، که تنها راهی برای توصیف ظاهر آن‌ها به عنوان یک مستطیل نازک با ضخامت کمتر از 10 اینچ است. تلویزیون های صفحه تخت مدرن با مدل های قدیمی تر که CRT یا تلویزیون های لوله اشعه کاتدی نامیده می شوند متفاوت است. آن تلویزیون ها دارای صفحه نمایش خمیده و اغلب ضخیم بودند.

 

امروزه، تلویزیون‌های صفحه تخت از تلویزیون‌های LED و LCD که برای چند دهه وجود داشته‌اند تا مدل‌های ارتقا یافته به نام‌های تلویزیون‌های OLED و  4kرا شامل می‌شود که کیفیت تصویر بهتری دارند. تلویزیون های پلاسما زمانی یکی از محبوب ترین تلویزیون های صفحه تخت بودند. با این حال، آنها از محبوبیت خارج شده اند. اکثر تلویزیون‌هایی که امروزه فروخته می‌شوند، تلویزیون‌های هوشمند هستند، به این معنی که می‌توانند به اینترنت متصل شوند. مدل های قدیمی صفحه تخت که نیاز به تعمیر دارند، گاهی اوقات هوشمند نیستند. جدول زیر این نوع تلویزیون های متداول و هزینه تعمیر هر کدام را توضیح می دهد.

 

 

هزینه تعمیر تلویزیون هوشمند های ال س دی چقدر است؟

هزینه تعمیر تلویزیون های LCD بین 60 تا 475 دلار است. تلویزیون های LCD یکی از محبوب ترین گزینه های موجود در بازار هستند که در طیف وسیعی از اندازه ها و سبک ها موجود هستند. آنها از LCD (نمایشگر کریستال مایع) با نور پس زمینه برای تولید تصاویر استفاده می کنند. نور پس زمینه، صفحه نمایش و سایر اجزا ممکن است به مرور زمان آسیب ببینند و نیاز به تعمیر داشته باشند. رایج ترین مشکلات تلویزیون های LCD، منبع تغذیه نامناسب و خازن های مرده است که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.

بیشتر بخوانید  تصویر بی رنگ تلویزیون + 3 عامل مهم ایجاد آن

 

 

 

 

 

هزینه تعمیر تلویزیون هوشمند ال ای دی چقدر است؟

تعمیرات تلویزیون LED بسته به مقیاس مشکل ، از 60 تا 475 دلار متغیر است. تلویزیون های LED نوع خاصی از تلویزیون LCD هستند که از چراغهای پشتی LED برای روشن کردن صفحه نمایش کریستال مایع استفاده می کنند. این تلویزیون ها معمولاً تصاویر رنگارنگ تر و پر جنب و جوش تر تولید می کنند و از نظر انرژی بیشتری نیز دارند ، اما ممکن است چراغ های پشتی LED با گذشت زمان نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. مشکل متداول دیگر اینورتر شکسته است که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

 

 

هزینه تعمیر تلویزین هوشمند با صفحه نمایش 4k چقدر است؟

تعمیرات تلویزیون 4K بین 100 تا 350 دلار است. یک تلویزیون 4K به دلیل وضوح بسیار بالای صفحه نمایش، برخی از واضح ترین و دقیق ترین تصاویر را ارائه می دهد و تجربه تماشای جذاب تری را ارائه می دهد. انواع مختلفی از تلویزیون های 4K وجود دارد که برخی از آنها از LED و برخی دیگر از OLED استفاده می کنند. اساساً، اگر تلویزیون دارای وضوح فوق العاده بالا باشد، 4K در نظر گرفته می شود. خرید و تعمیر این مدل ها ممکن است گران باشد، اما در بسیاری از موارد ممکن است امکان تعمیر در این واحدها وجود نداشته باشد. بنابراین، هزینه کلی تعمیر آنها ممکن است کمتر باشد، زیرا ممکن است برخی از تعمیرات ارائه نشود. مشکلاتی که قابل تعمیر هستند عبارتند از مشکلات اینورتر، نور پس زمینه و منبع تغذیه.

 

 

هزینه کلی تعمیر تلویزیون هوشمند در خانه  چقدر است؟

هزینه تعمیر تلویزیون های هوشمند بین 100 تا 475 دلار است. این تلویزیون‌ها دارای فناوری هوشمند هستند و برای دانلود به‌روزرسانی‌ها و دسترسی به برنامه‌ها و اینترنت به شبکه Wi-Fi منزل شما متصل می‌شوند. آنها نسبت به سایر تلویزیون ها پیشرفته تر هستند اما هنوز دارای اجزای مختلفی هستند که ممکن است خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. بسیاری از تلویزیون های هوشمند می توانند اجزای اصلی داشته باشند. بنابراین اگرچه ممکن است خرید آنها گران‌تر باشد، اما لزوماً گران‌ترین تعمیر نیستند. این به نحوه ساخت تلویزیون و چه چیزی آن را هوشمند می کند بستگی دارد. تعمیرات رایج شامل تعویض منبع تغذیه، تعویض لامپ و تعمیر نور پس زمینه است.

بیشتر بخوانید  انواع پنل ها + 3 روش کلی برای تعمیر آنها!

 

 

هزینه تعمیر تلویزیون های هوشمند با پنل OLED چقدر است؟

هزینه تعمیر تلویزیون OLED به طور متوسط بین 100 تا 1000 دلار است. آنها گام بعدی از یک تلویزیون LED استاندارد هستند، با OLED که برای دیودهای ساطع کننده نور ارگانیک ایستاده است. تلویزیون‌های OLED می‌توانند به رنگ سیاه عمیق‌تر و کنتراست بالاتر در مقایسه با صفحه‌نمایش‌های LED استاندارد دست یابند. با این حال، خرید و تعمیر آنها می تواند بسیار گران باشد. متأسفانه، برخی از تلویزیون‌های OLED کاملاً مستعد «سوختن» هستند که رسماً به عنوان حفظ دائمی تصویر شناخته می‌شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، حتی اگر تلویزیون خاموش باشد، تصویری روی تلویزیون باقی می ماند. مشکل ممکن است نیاز به تعویض صفحه نمایش داشته باشد.

 

هزینه تعمیر تلویزین هوشمند بر اسا مدل چقدر است؟

ممکن است در ابتدا ندانید که کدام قسمت از تلویزیون شما شکسته یا آسیب دیده است. علائم خرابی تلویزیون از خطوط رنگی عمودی در سراسر صفحه گرفته تا مشکلات صوتی، مشکلات برق و حتی شرایطی که تلویزیون به طور معمول روشن می شود اما خاموش می شود متفاوت است. به همین دلیل، اکثر تعمیرات با عیب یابی شروع می شود تا بتوان مشکل را پیدا کرد و برای تعمیر برنامه ریزی کرد. برای انجام برخی از تعمیرات، قطعه نیاز به تعویض دارد، در حالی که در موارد دیگر ممکن است تعمیر یا تعویض آن قطعه امکان پذیر نباشد. جدول زیر مشکلات رایج و میانگین هزینه تعمیرات را برای هر کدام نشان می دهد.

علت روشن نشدن تلویزیون هوشمند چقدر است؟

تعمیر تلویزیون که هزینه های بین 60 تا 475 دلار را روشن نخواهد کرد زیرا دلایل بالقوه زیادی وجود دارد. این ممکن است چیزی به سادگی به عنوان یک خازن شکست خورده باشد ، که می تواند کاملاً ارزان جایگزین شود. یا ممکن است مشکل مادربرد یا منبع تغذیه باشد که رفع آن هزینه بیشتری دارد. این مشکل ممکن است در ابتدا متناوب باشد و پس از از کار افتادن یک قطعه مکرر یا دائمی شود.

 

کابل های اسیب دیده و نیاز به تعمیر تلویزیون هوشمند

کابل های آسیب دیده تلویزیون شما در اکثر موارد با قیمتی بین 75 تا 200 دلار قابل تعمیر هستند. با گذشت زمان، کابل‌ها ممکن است فرسوده، پیچ خورده یا شکسته شوند، اما متخصصان می‌توانند قطعات آسیب‌دیده را برش دهند، کانکتورهای جدیدی اضافه کنند و آسیب را تعمیر کنند، یا به سادگی کابل‌های بد را با کابل‌های جدید جایگزین کنند.

 

خرابی صدا تلویزیون یک عامل در تعمیر تلویزیون هوشمند

برای تعمیر یک تلویزیون بدون صدا، بین 75 تا 475 دلار هزینه کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که صدای تلویزیون شما کار نمی کند. هنگامی که مشکل از رسانه ای است که می خواهید در تلویزیون خود پخش کنید یا مشکل از فرمت فایل ویدیویی نیست، به احتمال زیاد مشکل از یک بلندگو است که می تواند تعمیر یا تعویض شود. یا، ممکن است یک مشکل عمیق‌تر مرتبط با مادربرد باشد، که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

بیشتر بخوانید  قطعات داخلی تلویزیون و 7 نکته درباره‌ی آن‌ها که باید بدانید

 

تصویر یک لحظه نمایش داده می شود و سپس صفحه خالی می شود

هزینه تعمیر این مشکل بین 100 تا 475 دلار است. اگر تصویر تلویزیون شما برای لحظه ای ظاهر شد و سپس ناپدید شد، ممکن است مشکل از اینورتر باشد. همچنین ممکن است مشکل از برد مدار معیوب باشد. اینورترها و بردهای مدار قابل تعمیر هستند، اما میزان آسیب ممکن است نیاز به تعویض کامل یکی از آن قطعات داشته باشد. یک تعمیرکار آن را باز می کند، مشکل را تشخیص می دهد و در مورد کارآمدترین راه حل تصمیم می گیرد

 

خاموش شدن تلویزیون در تعمیر تلویزیون هوشمند

گاهی اوقات، تلویزیون ممکن است پس از مدت کوتاهی به طور تصادفی خاموش شود زیرا تایمر خواب به طور تصادفی درگیر شده است. با این حال، ممکن است این مشکل در داخل تلویزیون نیز وجود داشته باشد و نیاز به تعمیر حرفه ای داشته باشد. یکی از دلایل معمول خاموش شدن تلویزیون گرم شدن بیش از حد آن است. تلویزیون پس از چند دقیقه خاموش می شود تا از آسیب جدی به سیستم جلوگیری شود. تعمیر آن ممکن است نیاز به تمیز کردن آسان داشته باشد یا ممکن است نیاز به تعویض برد مدار یا منبع تغذیه بیش از حد گرم شود.

 

نتیجه گیری کلی و کامل درباره تعمیر تلویزیون هوشمند

ابدا به این مورد توجه کنید که تعمیر تلویزیون هوشمند شما توسط افراد غیر متخصص باعث خرابی بیشتزر تلویزیون شما می شود. پس حتما مراقب باشید که تعمیر تلویزیون هومند شما توسط افراد متخصص انجام شود. همچنین توجه داشته باشید باشید که تعمیر تلویزیون به دو صورت نرم افزاری  سخت افزاری انجام می شود. معمولا تعمیرات نرم افزاری هزینه زیادی ندارد. معمولا موردی که هزینه تعمیرات شما را افزایش می دهد تعمیرا سخت افزاری است. سعی کنید هنگام تعمیرات سخت افزاری از بهترین قطعات استفاده کنید. همچنین از یک تیم متخصص برای تعمیرات تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید، ما به شما تیم اصفهان تی وی سرویس را پیشنهاد می دهیم.

 

چند سوال متداول در رابطه با تعمیر تلویزیون هوشمند

  1. عمده هزیه تعمیر تلویزیون هوشمند در کدام قسمت است؟

معمولا تعمیرات سخت افزاری مخصوصا تعمیر برد و پنل از هزینه بر تیرثین موارد در تعمیر تلویزیون هشومند هستند.

  1. چه مواردی باعث می شود به تعمیر تلویزیون هوشمند نبیاز داشته باشیم؟

موارد زیادی باعث می شود به تعمیر تلویزیون هوشمند نیاز داشته باشید. مدل تلویزیون و همچنین برنذ ها هم در اسین موارد تاثیر گذار هستند.

  1. آیا تعمیر تمام برند ها و مدل های تلوییون شبیه هم دیگر است؟

تعمیرات یک مشکل در نمونه مشابه همان محصل در برند دیگری تقزیبا شباهت بسیار زیادی به هم دارد ولی در دیگر مدل ها تفاوتهای بسیاری دارد.

 

موضوع تعمیر تلویزیون هوشمند + 12 مورد تاثیر گذار در هزینه تعمیر!
تاریخ 21/10/1402
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید اصفهان تی وی سرویس را برای تعمیر تلویزیون هوشمند خود انتخاب کنیم؟
مجموعه بزرگ اصفهان تی وی سرویس بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در زمینه تعمیر انواع مشکلات تلویزیونی را در کارنامه خود دارد.

 

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *