تعمیر بک لایت تلویزیون - تلویزیون خراب

تعمیر بک لایت تلویزیون - تلویزیون خراب - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر بک لایت تلویزیون جز قسمت ها و بخش های مهم تلویزیون و تعمیرات آن بسیار تخصصی است. نور پس زمینه صفحه نمایش LCD بسیار مهم است. مدارهای نور پس ‌زمینه در تلویزیون ‌های دارای LCD طراحی مشترکی دارند که در ادامه به آن­ها اشاره می کنیم. یک chip یا تراشه ای کوچک برق سیگنال نور پس زمینه را تولید می کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد اطلاعات کافی در همه زمینه های مربوط به تلویزیون را دارد.

در ادامه بقیه قسمت های تعمیر بک لایت تلویزیون را معرفی می کنیم. یک سلف که معمولا کویل نور پس زمینه نامیده می شود، سیگنال را تقویت می کند. یک دیود که کار آن جلوگیری از ولتاژ معکوس است. یک کابل نواری که سیگنال را به نوار LED نور پس زمینه می رساند. برخی از دستگاه ها دارای یک تراشه درایور نور پس زمینه اضافی هستند. برای هرگونه اطلاعات بیشتر و تعمیرات می توان به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد مراجعه کنید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 1 مرداد
موضوع مقاله چگونگی تعمیر بک لایت تلویزیون
علل خرابی صفحه نمایش – دیودهای نوری – فیلتر نور

فهرست تصاویر

تعمیر بک لایت تلویزیون 1 صفحه نمایش خراب

تعمیر بک لایت تلویزیون 2 اجزای تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون 3 عیب یابی خرابی

چه عواملی باعث از درست کار نکردن نور پس زمینه تلویزیون می شود؟

برای این که بتوانیم بهتر تعمیر بک لایت تلویزیون را انجام دهیم، باید علت ایجاد خرابی را بدانیم. اکثر سخت افزارها در ولتاژهای بین 1.8 ولت تا 5.2 ولت ولت کار می کنند. نور پس زمینه به ولتاژی بالاتر نیاز دارد. یعنی در مداری با حدود ولتاژ 15 تا 20 ولت کار می کند. در این ولتاژ، قسمت های نور پس زمینه در هنگامی که اتصال کوتاه رخ دهد، بیشتر در معرض آسیب هستند. مدار نور پس زمینه ولتاژ بالا نیز در معرض خوردگی ناشی از آسیب آب است. در صورت داشتن هر گونه سوال به سایت esfahantvservice رفته یا به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید  تلویزیون‌ لمسی و تفاوت آن با معمولی+4تکنولوژی مورد استفاده آن

صفحه نمایش خراب - خط های آبی در تصویر

صفحه نمایش خراب – خط های آبی در تصویر – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر بک لایت تلویزیون 1 صفحه نمایش خراب

رایج ترین علل خرابی نمایشگر و تعمیر بک لایت تلویزیون

  • صفحه نمایش LCD: خرابی LCD می تواند ناشی از آسیب سقوط، آسیب ورود آب یا یک قطعه معیوب باشد.
  • فیلتر نور پس زمینه: گاهی یک اتصال کوتاه در مدار نور پس زمینه رخ می دهد. سیم نازک داخل فیلتر می شکند و برق LED های نور پس زمینه را قطع می کند. برای تعمیر بک لایت تلویزیون به اتصال کوتاه باید بسیار توجه کرد.
  • دیود نور پس زمینه: مانند فیلترهای نور پس زمینه، دیود نور پس زمینه یک قسمت شکننده است. مواقعی که فیلتر نور پس زمینه به طور خاص سوخته است، متوجه خواهید شد که دیود از کار افتاده است.
  • سیم پیچ سلف هم به ندرت باعث خرابی در دستگاه های مدرن است. البته همه موارد بالا می تواند علت خرابی باشد. به همین دلیل باید برای تعمیر بک لایت تلویزیون همه اجزا را به خوبی بشناسیم.

تعمیر تلویزیون - قطعات تلویزیون

تعمیر تلویزیون – قطعات تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر بک لایت تلویزیون 2 اجزای تلویزیون

مدارهای کوتاه نور پس زمینه برای تعمیر بک لایت تلویزیون

این قسمت برای زمانی است که دستگاه باتری داشته باشد. شایع ترین علت اتصال کوتاه خود به خود ناشی از کار دستگاهی است که به باتری متصل است. حتی زمانی که صفحه نمایش تاریک است، ولتاژ در مدار نور پس زمینه وجود دارد. ناهماهنگی کانکتور LCD می تواند ارتباط مدار نور پس زمینه را به زمین قطع کند. با جدا کردن همیشه باتری قبل از کار بر روی دستگاه، از اتصال کوتاه های خود ساخته خودداری کنید. برای تعمیر بک لایت تلویزیون باید به همه نکات گفته شده در سایت esfahantvservice توجه کرد.

بیشتر بخوانید  بروزرسانی تلویزیون ال جی + 4 گام اجرای آپدیت

یکی دیگر از دلایل ایجاد اتصال کوتاه با نور پس زمینه، روش های مونتاژ معیوب است. در طول ساخت دستگاه، این اتصالات لحیم کاری توسط یک قطعه نوار سیاه محافظت می شود. اما گاهی در طول فرآیند ساخت و تعمیر صفحه نمایش، برخی از تولیدکنندگان توجهی به تعویض نوار نمی کنند. یا آن را به صورت نامرتب قرار می دهند، یا آن را به طور ایمن اعمال نمی کنند. در نتیجه، صفحه نمایش ابتدا در حین آزمایش کار می کند. اما هنگامی که محافظ LCD فلزی نصب می شود، دچار مشکل می شود. چون اتصالات لحیم کاری، قاب زمین شده را لمس می کنند و مدار نور پس زمینه را کوتاه می کنند.

سایر علت های رایج برای خرابی نور پس زمینه

ورود آب یا قرار گرفتن در محیط نمناک یکی از مشکلات نور پس زمینه است. آب محل اتصال پین یا پد اتصال LCD را دچار خوردگی می‌ کند. باعث می شود که مسیر الکتریکی به کانکتور را از بین ببرد و می‌تواند به فیلتر آسیب برساند. خرابی مدار نور پس زمینه نیز می تواند در اثر آسیب به آثار الکتریکی روی برد مدار رخ دهد. اگر مسیرهای الکتریکی در برد به طور ناخواسته قطع شود، باز هم نیازمند تعمیر بک لایت تلویزیون هستیم. به عنوان مثال، تلاش برای بستن برد با یک پیچ خیلی بزرگ، می تواند مدار را قطع کند. چون مدار نور پس زمینه برق را به LED های نور پس زمینه هدایت نمی کند.

صفحه نمایش خراب - تلویزیون خراب

صفحه نمایش خراب – تلویزیون خراب – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر بک لایت تلویزیون 3 عیب یابی خرابی

بیشتر بخوانید  4 نکته برای جلوگیری کردن از تعمیر تلویزیون LED

تشخیص خرابی نور پس زمینه و مشکلات ایجاد شده تعمیر بک لایت تلویزیون

برای تشخیص اینکه آیا دستگاه سوخته است یا فقط صفحه نمایش خراب است، سعی کنید آن را به رایانه وصل کنید. اگر رایانه دستگاه را تشخیص دهد، احتمالا مشکل مربوط به صفحه LCD یا مدار نور پس زمینه است. پس باید برای اقداماتی را تعمیر بک لایت تلویزیون انجام دهیم. اما نکته مثبت این است که تقریبا تمام خرابی های نور پس زمینه قابل تعمیر هستند. هنگامی که قطعه آسیب دیده شناسایی شد، می توان آن را به سادگی جایگزین کرد. برای جزئیات بیشتر برای تعمیر و راهنمای تعویض نور پس زمینه تلویزیون، اصفهان تی وی سرویس را دنبال کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی برای تعمیر بک لایت تلویزیون

این فرآیند به دلیل پیچیده و حساس بودن حتما نیاز به دانش خاص و به روز دارد. همچنین باید توسط فردی که علاوه بر دانش، تجربه هم دارد، انجام شود. این روند نه تنها برای تعمیر بک لایت تلویزیون لازم است بلکه برای همه وسایل باید اجرا شود. چون در صورت نداشتن تخصص یا دانش، قطعا به دستگاه آسیب هایی وارد می شود که برخی از آن ها غیر قابل جبران است. مجموعه esfahantvservice از جمله مراکزی است که دارای بهترین متخصصین این حوزه است. آن ها بهترین افراد را در اختیار دارند و توانایی حل مشکلات و تعمیر بک لایت تلویزیون را به خوبی دارند. کافیست عبارت اصفهان تی وی سرویس را جستجو کنید.

سوالات متداول و رایج در مورد تعمیر بک لایت تلویزیون

آیا خود شخص می تواند تعمیرات را انجام دهد؟

در صورت داشتن تخصص لازم بله می تواند انجام دهد. اما بهتر است توسط تخصصین انجام شود.

چگونه جلوی ایجاد مشکلات را بگیریم؟

با مطالعه مقالات موجود و رعایت نکات گفته شده می توان از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

هزینه و تعرفه خدمات به چه صورت است؟

پس از بررسی توسط کارشناسان و عیب یابی، می توان هزینه خدمات را اعلام کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *