صفحه نمایش ال ای دی - تلویزیون LED

صفحه نمایش ال ای دی - تلویزیون LED - اصفهان تی وی سرویس


تلویزیون LED از پرمصرف ترین تلویزیون های رایج در بازار و منازل مردم است. نیاز پیدا کردن به تعمیر تلویزیون LED از رایج ترین اتفاقاتی می باشد که برای تلویزیون ال ای دی پیش می آید. مشکلات به وجود آمده ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشند و علائم خاص خود را نیز دارند. برای رفع مشکلات تلویزیون LED بهتر به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر مراجعه کنید. یا این که در سایت اصفهان تی وی سرویس مقالات مرتبط را بخوانید تا اطلاعاتی به دست آورید.

مثلا ایراد می تواند برای پنل تلویزیون LED باشد. پنل تلویزیون همان صفحه نمایش تلویزیون است. این قطعه از مهم ترین و گران ترین قطعات در تلویزیون حساب می شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر در این مقاله در مورد تلویزیون LED اطلاع رسانی می کند. همچنین قصد دارد تا مهم ترین دلایل ایرادات تلویزیون LED و سوختن پنل را بررسی کند. و بررسی می شود که نشانه های سوختن پنل تلوزیون LED چه چیزی می تواند باشد. ممکن است پنل تلویزیون سوخته است یا تصور می کنید که این اتفاق برای تلویزیون LED شما پیش آمده است. پس خواندن مقاله esfahantvservice به شما پیشنهاد داده می شود.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 9 شهریور
موضوع مقاله اطلاعاتی در مورد تعمیر تلویزیون LED
علل خرابی تلویزیون LED ضربه زدن – وارد شدن فشار بیش از حد – افزایش عمر دستگاه و دیگر موارد که در ادامه مقاله می توانید بخوانید

فهرست تصاویر

تلویزیون ال ای دی 1 صفحه نمایش با کیفیت

تلویزیون ال ای دی 2 خرابی تلویزیون

تلویزیون ال ای دی 3 پنل شکسته

 

نمایش دادن رنگ و تصویر در صفحه نمایش تلویزیون LED

صفحات تلویزیون LED از کریستال مایع برای نور پس زمینه جهت نمایش رنگ ها استفاده می کنند. هنوز هم تلویزیون با صفحه نمایش های ال ای دی در بازار عرضه می شوند. اما جالب است که بدانید صفحه نمایش های ال ای دی، نوع دیگری از ال سی دی هستند. در این نوع نمایشگرها، نور پس زمینه سفید از طریق بلور های مایع فیلتر می شوند. که نتیجه آن به دست آوردن رنگ های خاصی را در هر پیکسل است.اطلاعات بیشتر در این زمینه را از نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر درخواست نمایید.

تصویر با کیفیت - تلویزیون LED

تصویر با کیفیت – تلویزیون LED –

تلویزیون ال ای دی 1 صفحه نمایش با کیفیت

سوختن پنل تلویزیون LED چه مفهومی می تواند داشته باشد!

سوختن پنل تلویزیون LED یعنی تغییر رنگی که به دلیل عدم تعادل در استفاده از پیکسل ها ایجاد می شود. معمولا به علت ثابت بودن طولانی مدت تصویر روی صفحه نمایش اتفاق می افتد. این که چه مقدار زمان طول می کشد تا پنل بسوزد به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می توانند تنظیمات روشنایی، کنتراست، اندازه صفحه و تصویر و دیگر عوامل بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون LED و مشکلات آن به سایت esfahantvservice مراجعه کنید.

اما چیزی که مشخص است، تقریبا ساعت ها طول می کشد تا تغییر رنگ قابل توجهی و چشمگیری ایجاد شود. یعنی سوختن پنل تلویزیون LED یا Screen Burn، به این معناست که لیکویید های داخل پنل خاصیت‌شان را از دست می دهند. نتیجه آن باعث می شود قابلیت نمایش تصویر و رنگ ها در پنل تلویزیون ال ای دی وجود نداشته باشد. ایراد ممکن است که بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. این قسمت به موارد علل و علائم سوختن پنل تلویزیون LED اشاره می کنیم. در ادامه مطلب کامل‌تر بررسی و به آن پرداخته می شود.

در ادامه به صورت فهرست‌­وار به علل مختلف سوختن پنل در تلویزیونLED توسط اصفهان تی وی سرویس اشاره می کنیم.

  • وارد شدن ضربه محکم و شدید به تلویزیون یا پنل دستگاه
  • وارد شدن فشار بیش از اندازه به پنل دستگاه یا شکستگی پنل
  • افزایش سن و عمر دستگاه
  • ماندگاری یا ثابت بودن طولانی مدت تصویر
  • سوختن پیکسل پنل تلویزیون LED
  • آبخوردگی و آب وارد شدن به پنل دستگاه

تلویزیون دارای مشکل و ایراد - تلویزیون LED

تلویزیون دارای مشکل و ایراد – تلویزیون LED –

تلویزیون ال ای دی 2 خرابی تلویزیون

بررسی کلی مواردی که باعث خرابی پنل تلویزیون LED می شود

مورد اول، وارد شدن ضربه یا برخورد اجسام تیز با صفحه تلویزیون ال ای دی، مشکلاتی را برای تصویر ایجاد می کند. سرانجام همه این علل در نهایت می تواند باعث سوختن پنل تلویزیون شود. وارد شدن ضربه محکم مخصوصا توسط اجسام تیز و سنگین، قطعا به پنل آسیب می رساند. در نتیجه این مشکل، ممکن است که خطوطی روی تصویر ایجاد شود و یا این که تصویر تیره شود. برای رفع و حل این مشکل راهی به جز تعویض پنل تلویزیون LED وجود ندارد.

برای مورد بعدی می توان به وارد شدن فشار بیش از حد به پنل اشاره کرد. پنل تلویزیون LED باعث وارد شدن آسیب به پنل و یا شکستگی پنل می شود. حتی در نهایت می تواند منجر به سوختن پنل شود. مواردی مثل وارد شدن ضربه، شکستگی پنل یا وارد شدن فشار احتمال دارد موقع حمل و نقل اتفاق افتاده باشد. اگر با موارد و مشکلات مواجه شدید باید حتما پنل تعویض شود که هزینه تعویض پنل معمولا بسیار زیاد است. برای برخی برند و دستگاه ها، هزینه تعویض پنل تا ۸۰ درصد قیمت کل دستگاه می تواند باشد.

افزایش عمر و سن دستگاه هم در خرابی تلویزیون LED تاثیر گذار است. با گذشت زمان و عمر دستگاه، احتمال دارد که خروجی نور به صورت نابرابر باشد. که منجر به این می شود که تصاویر به درستی نشان داده نشوند. همچنین علت مشکلات دیگر در تلویزیون هم می تواند به دلیل افزایش سن دستگاه باشد. در نتیجه افزایش سن و کارکرد دستگاه، از دیگر مواردی است که روی سوختن پنل تلویزیون تاثیر گذار می باشد. مقالات اصفهان تی وی سرویس را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

صفحه نمایش خراب و شکسته - تلویزیون LED

صفحه نمایش خراب و شکسته – تلویزیون LED – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون ال ای دی 3 پنل شکسته

نتیجه گیری در مورد خرابی و تعمیرات پنل تلویزیون LED

تمام وسایل برقی می تواند بعد از گذشت چندین سال استفاده شدن، ایراداتی پیش بیاید. لوازم برقی حساس مانند تلویزیون LED، بیشتر از دیگر وسایل برقی امکان خرابی دارند. عمر مفید تلویزیون LED معمولا بین 60 هزار تا 100 هزار ساعت است. خرابی و مشکلات تلویزیون ها، نشانه و عللی دارند. کاربر با کسب علم مورد نیاز توسط مقالات، در رابطه با مشکل مربوطه می تواند به روند تعمیرات سرعت بخشد. پس برای یادگیری اطلاعات اولیه در مورد ایرادات و خرابی های پیش آمده، حتما با مراکز معتبر در تماس باشید.

سوالات متداول برای علل خرابی و تعمیر تلویزیون LED

  • هزینه تعمیر تلویزیون ال ای دی چگونه است؟

باتوجه به این که علت خرابی و مشکل پی آمده مشخص نیست، نمی توان تعرفه دقیقی را اعلام کرد. برای آگاهی بیشتر از هزینه خدمات به مجموعه esfahantvservice مراجعه کنید.

  • دلیل محبوبیت تلویزیون LED چیست؟

این مدل تلویزیون ها جز اولین مدل های با کیفیت بودند. برای همین تلویزیون ال ای دی جز پرفروش ترین ها شد و جایگاه ویژه­‌ای پیدا کرد.

  • برای جلوگیری از آسیب به تلویزیون چه کنیم؟

مهم‌ترین نکته این است که در حین جابجایی بسیار دقت کنیم. زیرا بیشترین صدمات و آسیب های فیزیکی حین انتقال از مکانی به مکان دیگر است.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *