روند تولید صفحه نمایش-شکستگی پنل

روند تولید صفحه نمایش-شکستگی پنل-اصفهان تی وی سرویس


شکستگی پنل تلویزیون یکی از مشکلات رایج در خانه ها است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر در این مقاله به شما می‌گوید درصورت شکستگی پنل تلویزیون چه باید بکنید. شکستگی پنل تلویزیون یا ترک خوردن ان یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای شما بیفتد. این اتفاق ممکن است هنگام تغییر مکان تلویزیون، اسباب کشی ،اصابت یک شی به صفحه نمایش تلویزیون و… اتفاق بیفتد. احتمالا اولین سوال این است که آیا صفحه نمایش تلویزیون شما قابل تعمیر یا تعویض است یا خیر؟!  برای فهمیدن این مطلب وپیداکردن راه حل مناسب با نمایندگی تعمیرات تلویزیون در سامسونگ در خمینی شهردراین مقاله همراه باشید.

فهرست تصاویر

شکستگی صفحه نمایش 1راهکار شکستگی صفحه نمایش

شکستگی صفحه نمایش 2جلوگیری از شکستن پنل

شکستگی صفحه نمایش 3گرانی صفحه نمایش

آیا شکستگی پنل تلویزیون یا ترک خوردگی آن مشکلی قابل حل است؟

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در سامسونگ در خمینی شهر تجارب زیادی در زمینه‌ی شکستگی پنل دارد. متاسفانه باید گفت در بیشتر مواقع شکستگی پنل تلویزیون مشکلی غیرقابل حل است. چرا که شرکت‌های تولیدکننده‌ی تلویزیون، صفحه نمایش تلویزیون را بصورت جداگانه به فروش نمی‌رسانند. و هیچ بازاری برای فروش صفحه نمایش دست دوم وجود ندارد. همین امر صفحه نمایش تلویزیون را به گران ترین بخش تلویزیون مبدل کرده است. بطوریکه در صورت شکستگی پنل تلویزیون اگر کل تلویزیون را تعویض کنید بصرفه تر است. زیرا اگر که بخواهید صفحه نمایش تلویزیون خود را عوض کنید هزینه از خرید تلویزیون جدید بیشتر می شود. به همین دلیل اکثرا تعمیرگاه لوازم الکترونیکی زیر بار تعمیر شکستگی پنل نمی روند، چونکه ارزش وقت گذاشتن ندارد.

بیشتر بخوانید  مشکلات صوتی در تلویزیون و 5 راهکار برای بررسی و برطرف کردن آن

راهکار شکستگی صفحه نمایش-شکستگی پنل

راهکار شکستگی صفحه نمایش-شکستگی پنل-اصفهان تی وی سرویس

شکستگی صفحه نمایش 1راهکار شکستگی صفحه نمایش

 چگونه می توانیم از شکستگی پنل تلویزیون جلوگیری کنیم؟

 

در این قسمت به راهکار هایی اشاره می کنیم که احتمال شکستگی پنل تلویزیون شما را کاهش می دهد. با رعایت این نکات از شکستگی پنل خود جلوگیری می کنید.

1)یکی از راهکار ها خرید محافظ صفحه ی تلویزیون است. بسیاری از محافظ صفحه ها ضد آب هم هستند که در برابر ضربه و مایعات از صفحه تلویزیون محافظت می‌کنند.

2)تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید. این باعث می شود احتمال ضربه و برخورد اشیا با تلویزیون کاهش پیدا کند.

3)هنگام بازی خونسردی خودتان را حفظ کنید و چیزی سمت تلویزیون پرتاب نکنید.

هیچکدام از موارد بالا بطورقطعی نمی تواند مانع شکستگی پنل تلویزیون باشد، ولی تا حد زیادی احتمالش کاهش می یابد.

جلوگیری از شکستن پنل-شکستگی پنل

جلوگیری از شکستن پنل-شکستگی پنل-اصفهان تی وی سرویس

شکستگی صفحه نمایش 2جلوگیری از شکستن پنل

ایا گارانتی شامل ترک خوردگی و شکستگی پنل تلویزیون است؟

باید گفت احتمالا گارانتی تلویزیون شامل شکستگی پنل یا ترک خوردن آن نمی شود. فقط در صورتیکه پنل دچار تغییر رنگ، خط و رگه و… باشد، احتمال این وجود دارد که شامل  ضمانت بشود. (این در صورتی امکان پذیر است که در مدت زمان مشخص شده برای گارانتی این اتفاق افتاده باشد.) همچنین به نوع گارانتی هم مربوط است، که اغلب گارانتی های تلویزیون یکساله هستند.

در زیربه تعدادی از موارد که شامل گارانتی نمی شوند اشاره شده:

1) آسیب فنی

2) ترک خوردگی یا شکستگی پنل تلویزیون

3) بهم ریختن تنظیمات تلویزیون

4)  نوسانات برق

5) اسیب وارد شده هنگام حمل و نقل

6) مقصر خود مشتری باشد

7) در صورتی که راه اندازی و تعمیرات توسط نمایندگی های معتبرومجاز انجام نشده باشد.

بیشتر بخوانید  7 قسمت مختلف تلویزیون ال ای دی و نحوه تعمیر آن ها!

بنابراین توصیه‌ی تیم اصفهان تی وی سرویس این است که در صورت شکستگی پنل وقت خود را صرف تعمیر نکنید.

چرا هزینه ی صفحه نمایش تلویزیون ها اینقدر گران است؟

برای این که بفهمید چرا هزینه‌ی صفحه نمایش‌ها اینقدر زیاد است باید به نحوه ی تولید و ساخت آن‌ها بپردازیم. امروزه  اکثر صفحه نمایش هی تلویزیون ها از چین خریداری می شوند. از کارخانه BOE Technology خریداری می شود. امروزه اکثر صفحه نمایش‌های تلویزیون ایالات متحده در کارخانه BOE Technology ساخته می شود. می شود گفت که هزینه ی ساخت آن حدود 7 میلیارد دلار است! شرکت های سونی، سامسونگ، ال‌جی و… همه صفحه‌تلویزیون خود را از BOE می‌خرند.

در زیرفرایند پیچیده وسخت ساخت پنل تلویزیون توضیح داده شده:

کریستال مایع صفحه نمایش از کنار هم قرار دادن دو ورقه شیشه ای نازک ساخته می شود. بر روی یکی از صفحات “سلول” ترانزیستوری که ابتدا لایه ای از اکسید قلع ایندیم (ITO) را رسوب میدهند. سپس یک آلیاژ فلزی است که از طریق آن می توانیم ببینیم، تشکیل می شود. به این صورت سیگنال‌های الکتریکی را به وسط صفحه نمایش می رسانند. سپس لایه‌ای از سیلیکون را رسوب می‌دهند. به دنبال آن فرآیندی ایجاد می‌شود که میلیون‌ها قطعه ترانزیستور ساخته می شود.

در این مرحله الگوبرداری برای ایجاد سلول های کوچک، یک سلول برای هر نقطه (پیکسل) روی صفحه تکرار می شود. هر مرحله باید دقیقاً با مرحله قبلی در عرض چند میکرون تراز شود. این یکی از عللی است که پنل تلویزیون شما بسیار گران است. یکی دیگر از دلایلی که گران هستند هزینه حمل ونقل آن ها از چین به سراسر جهان است. همچنین احتمال آسیب آن ها زیاد است. سایر قسمت های تلویزیون از جنس پلاستیک و برد مدار است و هزینه ی چندانی ندارد. در اصفهان تی وی سرویس می توانید مطالب بیشتری درباره ی تلویزیون بدست اورید.

بیشتر بخوانید  هزینه تعمیر تلویزیون +5 مورد تاثیرگذار در هزینه تعمیر !

گرانی صفحه نمایش-شکستگی پنل

گرانی صفحه نمایش-شکستگی پنل-اصفهان تی وی سرویس

شکستگی صفحه نمایش 3گرانی صفحه نمایش

با تلویزیونی که که پنل ان شکسته چه کنیم؟

بهترین راه برای راحت شدن از شر تلویزیون خود که صفحه نمایش آن شکسته چیست؟! بهترین راه این است که به اشخاص یا برخی از سایت هایی که آن ها را خریداری می کنند بفروشید. البته می توانید خودتان هم اجزای سالم داخل تلویزیون را خارج کنید و بفروشید. اما این کار به شما توصیه نمی‌ شود. چرا که شما تخصص لازم را ندارید و ممکن است قطعات را خراب کنید.

درهر صورت تلاش کنید هر طوری شده ان را بفروش برسانید. اما در نهایت اگر کسی حاضر نشد از شما بخرد، می توانید بصورت رایگان واگذار کنید. چون که اکثر آدم ها دوست دارند یک چیزی را رایگان بدست بیاورند. در اخر اگر هیچکدام نشد تلویزیون خود را به روش صحیح بازیافت کنید. می توانید از esfahantvservice در این راه مشورت بگیرید.

نتیجه ی کلی که می توانیم از مقاله بگیریم این است که:

متأسفانه، باید گفت شکستگی پنل تلویزیون و ترک خوردگی آن قابل تعمیر نیست. اکثر تعمیرگاه ها زیر بار تعمیروتعویض شکستگی پنل تلویزیون نمی روند. به این علت که هزینه تعمیر و تعویض آن از هزینه ی خرید تلویزیون نو بیشتر خواهد شد. بالا بودن هزینه ی صفحه نمایش تلویزیون به علت فرایند پیچیده ی ساختش وهمچنین هزینه حمل ونقل بالای ان است. همچنین گارانتی تلویزیون شامل شکستگی پنل و ترک خوردگی آن نمی شود. در نتیجه بهتراست که تلویزیون آسیب دیده را بفروشید و تلویزیون جدید خریداری کنید. در این زمینه می توانید از تیم پشتیبانی esfahantvservice کمک بگیرید.

در  زیر سوالات متداول درباره شکستگی پنل تلویزیون امده است:

1) آیا شکستگی پنل قابل تعمیر است؟

متاسفانه خیر، چون هزینه ی تعمیر و تعویض ان ازخرید یک تلویزیون نو بیشتر است.

2) راه های پیشگیری از شکستگی پنل یا ترک خوردگی صفحه نمایش چیست؟

استفاده از محافظ صفحه – اتصال تلویزیون به دیوار-حفظ خونسردی خود هنگام بازی!

3) با تلویزیونی که صفحه نمایش آن شکسته چه کنیم؟

اجزای سالم آن را بفروشیم.

امیدواریم اصفهان تی وی سرویس توانسته باشد در این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشد. برای مطالعه مقالات بیشتر به سایت esfahantvservice مراجعه کنید.

موضوع در صورت شکستگی پنل چه اقداماتی را باید انجام داد؟
نویسنده سارا مقدس
تاریخ 8 / شهریور / 1402
راه های پیشگیری از شکستگی پنل نصب ان بر روی دیوار-محافظ صفحه بذاریم

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *