صدا نداشتن تلویزیون از موارد ازار دهنده ای است که ممکن است شما با آن روبه رو شوید. با نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان همراه باشید تا باهم این مشکل را برطرف کنیم. توجه داشته باشید که صدا ناشتن تلویزیون ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیاید. ما در این مقاله چند مورد رایج و اساسی را مورد برسی قرار می دهیم. همچنین به این مورد هم توجه کنید که مشکل صدا نداشتن تلویزین ممکن است به دلایل سخت افزاری یا نرم افزاری اتفاق افتاده باشد. پس قبل از هرگونه اقدام سخت افزاری موارد نرم افزاری را برسی کنید. درادامه مقاله با نمایندگی تعمی تلویزیون سامسونگ در اصفهان همراه باشید.

 

مرحله اول آموزش چگونگی و راه حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون

در مرحله اول حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون باید تنظیمات صدارا برسی کنید. ممکن است صدای تلویزیون را برای مدت طولانی ای با صدای بسیار بالا تمشا کرده باشید. و همین مورد باعث ایجاد مشکل صدا نداشتن تلویزیون شما شده باشد. ابتدا با استفاده از کنترل تلویزیون دکمه افزایش صدا را فشر دهید. اگر صدای تلویزیون ما افزایش پیدا نکرد و یا چیزی در نمایشگر شما برای نشان دادن افزایش صدا نیامد با استفاده از دکمه های تلویزیون این کار را انجا دهید. به احتمال خیلی زیاد یکسری دکمه در پایین، پشت یا کنار تلویزیوم شما وجود دارد. با استفاده از آن ها صدا تلوییون خود را افزایش دهید. در ادامه با نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان همراه باشید.

درصورتی که هنور مشکل صدا نداشتن تلویزیون را دارید اطمینان حاصل کنید که خروجی صدا دقیقا بر روی باند های شما تنظیم شده ایت. ممکن است شما برای تماشای تلویزیون از باند های خارجی استفاده کرده لباشید. گاها ممکن است خروجی صدای شا به جای باند هایی که طراحی کرده اید بر روی چیز های دیگری تنظیم شده باشد. در این صئرت ممککن است شما با مشکل نداشن صدا رو به رو شوید. بعد از تنظیم مجدد باند های خارجی مجدد امتحان کنید ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر!

مرحله دوم آموزش چگونگی و راه حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون

گاهی اوقات شما با استفاده از دو دستگاه فیلم مورد علاقه خود را تماشا می کنید که زایج ترین آن ها دستگاه های گیرنده هستند. در این صورت شما باید ارز بالا بودن صدای دو دستگاه اطملانا حاصل کنید. برسی کنید که آیا صدای دستگاه گیرنده شماهم بالا است یا خیر. در صورت بالا بئدن صدای دستگاه دوم و همچنین صدای دستگاه اول مشکل صدا نداشتن تلویزیون شکا از جای دیگری است. ولی در صورتی که صدای دستگاه دوم پایین بود صدای آن را بالا ببرید و تنظیمات صدا دو تلویزیون را به صورتی قرار دهید که صرفا با در دست داشتن یک کنترل با راحتی درجه صدای تلویزون  را میزانی که دوست دارید برسانید.

بیشتر بخوانید  2 اقدام که برای تعمیرات تلویزیون باید انجام دهیم

در مرحله بعدی تست صدا را انجام دهید. در بعضی از مدل های تلویزیون گزینه ای برای تست صدا وجود دارد. در تنظیمات تلویزیون خود جست و جو کنید شاید تلویزیون شما هم این تنظیمات را داشته باشد. در صورت وجود این قسمت، از این طریق تست صدا را انجام دهید. در این شرایط اطلاعات کلی ای از وضعیت صدای تلویزیون به شما نشان داده می شود. با استفاده از این اطلاعات می توانید نسبت به حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون خود اقدام کنید.

آموزش مرحله سوم آموزش حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون

در مرحله بعدی حل مشکل صدا نداشتن تلویزیون به بازنشانی صدای تلویزیون می پردازیم. در این مرحله صدای تلویزین خود را بازنشانی کنید. احتمالا تنظیملات صثدای تلویزیون را دست کاری کرده باشید یا تنظیکات صدای تلویزیون شما دچاز مشکل شده بشد. دراین حالت یکیاز بهترین کار هایی که می توانید انجام دهید تنظیم نجدد صدای تلویزیون شما است. برای انجام این کار به تنظیمات صدای تلویزون رفته و این قسممت را پیدا کنید. سپس با بازنشانی تنظیمات صدای تلویزیون مشکل خود را حل کنید. ممکن است متوجه شوید صدای تلوییو ما ر بعضی از شراغیط کار می کند ولی در بعض یمواقع خیر! پس از برسی این موارد

صدای خود را بازنشانی کنید
اگر میزان صدا و سایر تنظیمات را همانطور که در بالا توضیح داده شد بررسی کرده باشید، ممکن است به تنظیم مجدد صدای شما کمک کند. می‌توانید از صفحه اصلی تلویزیون یا از طریق کنترل از راه دور در برخی مدل‌ها به این عملکرد دسترسی داشته باشید. دفترچه راهنمای مالک به شما می گوید که چگونه، یا ممکن است بتوانید آن را در منوی روی صفحه پیدا کنید. ممکن است متوجه شوید که صدای شما ممکن است اکنون کار کند اما در برخی از منابع نه. بعد از بازنشانی همه آنها را بررسی کنید. ممکنه مشکل منبع باشه اگر صدایی از هیچ یک از آنها شنیده نشد، به مورد بعدی بروید.

بیشتر بخوانید  راه های تعمیر قطعات تلویزیون + 4 راهکار برای رفع مشکلات تلویزیون

 

1
باتری های ریموت یا ریموت معیوب
باتری ها را در کنترل از راه دور بررسی کنید.

آیا آنها به درستی نصب شده اند؟
گاهی اوقات در صورت افتادن کنترل از راه دور، باتری ها به اشتباه در هنگام افتادن دوباره در آنها قرار می گیرند.
آنها می توانند شل شوند (مانند زمانی که درپوش باتری از بین رفته است). بنابراین آنها را در جای خود فشار دهید و در جای خود بچرخانید تا مطمئن شوید که پایانه ها تماس خوبی دارند.
نشتی یا خوردگی باتری ها را بررسی کنید. اگر تلویزیون به طور مکرر استفاده نمی شود و هیچ کس متوجه خرابی کنترل از راه دور نمی شود، این اتفاق می افتد.
آیا آنها مرده اند؟ (با چند باتری تازه بررسی کنید) اگر همه چیز کار می کند، آن را میخکوب کرده اید.
هنوز نروید؟ به مرحله بعد برو.

 

2
نرم افزار Hickup
گاهی اوقات تنها راه اندازی مجدد تلویزیون باعث رفع اشکال صدا می شود.

تلویزیون را به مدت 60 ثانیه از برق بکشید. به آرامی بشمارید و در حالی که آن را از برق جدا کرده اید، کلید پاور را حداقل 30 ثانیه فشار دهید.
سپس آن را دوباره وصل کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید.
در هر صورت صدا را بررسی کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر نه، به مرحله بعدی بروید.

 

3
عدم تطابق ورودی
در برخی موارد، صدای دستگاه ممکن است به یک پورت نامتناسب وصل شود، به طوری که فید ویدیو در یک مکان و صدا به پورت اشتباهی می رود. HDMI سیگنال صوتی خود را حمل می کند، بنابراین این امر اساساً برای تلویزیون متصل شده از طریق HDMI اعمال نمی شود. بررسی کنید که ورودی ویدیو و ورودی صدا به یک پورت ورودی مانند منبع 1 ویدیو و منبع 1 صدا وارد شوند. اگر خوب است، به دلیل بعدی بروید.

بیشتر بخوانید  7 راهنمایی برای تعمیر تلویزیون در خانه

4
خطای کابل HDMI
کابل HDMI بد ممکن است صدا را مختل کند. یک کابل HDMI بد اغلب ویدیو را نیز به خطر می اندازد، اما به اندازه ای اتفاق می افتد که فقط صدا اشتباه می شود و ارزش بررسی را دارد.

ابتدا اتصالات را بررسی کنید و دوباره آنها را با دقت در دو انتها وارد کنید.
اگر این کار نمی کند و دستگاه دیگری مانند رایانه با درگاه HDMI در دسترس دارید، از همان کابل برای اتصال مانیتور به رایانه استفاده کنید.
ببینید آیا صدا دریافت می کنید یا کابل در آن تنظیمات جدید به درستی کار می کند.
اگر کار می کند، می دانید که کابل خوب است. به مرحله بعد برو.
اگر کار نکرد، کابل را تعویض کنید. برای تایید آن را تست کنید.
5
نرم افزار خراب
گاهی اوقات یک مشکل صدا می تواند در نتیجه نرم افزار خراب یا به روز رسانی خراب باشد. این یک فرآیند نسبتا ساده است و به هر حال توسط اکثر تولید کنندگان توصیه می شود، بنابراین امتحانش ضرری ندارد. راهنمای مالک شما به شما نشان می دهد که چگونه برای مدل خاص شما، و تلویزیون شما نیز ممکن است این کار را به صورت خودکار انجام دهد. بعد از آپدیت صدا را تست کنید. اگر خوب است، همه چیز آماده است.

6
خرابی نرم افزار
اگر این کار جواب نداد، می‌توانید بازنشانی سختی انجام دهید که تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند، اما هزینه تمام داده‌های ذخیره‌شده‌تان را دارد، مگر اینکه از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. این احتمالا آخرین راه حل است تا زمانی که همه چیز را بررسی کنید.

راهنمای کاربر شما اطلاعاتی در مورد نحوه انجام این کار برای مدل خاص شما دارد. معمولاً در منوهای نوع تنظیمات قرار می گیرد. کلمه “تنظیم مجدد” تقریباً همیشه بخشی از دستور همراه با “initial” یا “factory” خواهد بود.

7
بلندگوهای معیوب / برد اصلی
شاید بلندگوهای شما از کار افتاده باشد و باید تعویض شوند.

شما اغلب می توانید یک بلندگو را با باتری 9 ولتی “تست تلنگر” انجام دهید، با دیدن اینکه آیا بلندگو زمانی که سیم های ورودی به طور لحظه ای به باتری وصل می شوند صدا ایجاد می کند یا خیر.
همچنین می‌توانید پایانه‌های بلندگو را با یک مولتی‌متر برای عدم تداوم یا کوتاه بودن بررسی کنید.
در اینجا پیوندی به راهنمای جایگزینی نماینده وجود دارد.
اگر به نظر می رسد بلندگوها کار می کنند، ممکن است برد اصلی شما باشد، آن را تعویض کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *