چگونه تلویزیون های قدیمی را به آکواریوم تبدیل کنیم ؟

Tv-Convert-Aqua-lg

Tv-Convert-Aqua-lg


چگونه تلویزیون های قدیمی را به آکواریوم تبدیل کنیم ؟

آیا تلویزیونی بزرگ در انباری خانه‌تان پیدا کرده‌اید؟ از همان‌هایی که از چوب مصنوعی ساخته شده‌اند و به جای دکمه، پیچ دارند؟ مسلما تلویزیون‌های قدیمی نمی‌توانند با دستگاه‌های جدید با آن صفحات تخت رقابت کنند، اما اگر خلاق باشید آن‌ها را یک راست دور نمی‌اندازید. تلویزیون قدیمی‌تان از جمله چیزهایی است که می‌توانید آن را به آکواریومی بی‌نظیر تبدیل کنید؛ تنها باید از دستورات زیر پیروی کنید.

مراحل

کنسول چوبی تلویزیون

1. یک کنسول چوبی تلویزیون پیدا کنید

باز کردن پشت تلویزیون

۲. آن را باز کنید. کنسول‌های تلویزیون معمولا یک بخش جداشدنی در پشت دارند اما ممکن است مجبور باشید از طرفین آن را باز کنید.

بیرون کشیدن اجزای الکترونیکی تلویزیون

۳. تمام اجزای الکتریکی آن را جدا کنید. مخصوصا مراقب باشید که یک‌وقت لامپ را نشکنید چراکه در مدل های قدیمی ممکن است خیلی خطرناک باشد. برای اطلاعات بیشتر به بخش هشدارها مراجعه کنید.

   خالی کردن فضای داخل تلویزیون

  جدا کردن پیچ های اضافی داخل تلویزیون

۴.در صورت لزوم همه صفحات تقسیم‌کننده داخلی را جدا کنید. قطعه‌های داخلی را جهت آزادسازی فضا از میان بردارید، مگراینکه قصد تلفیق آن‌ها با دیزاین را داشته باشید.

خالی کردن داخل تلویزیون بطور کامل


مقاله پیشنهادی ما به شما :

10 نکته مفید و اساسی برای نگه داری تلویزیون شما


۵. بررسی کنید که آیا می‌خواهید پیچ‌های تنظیم را جدا کنیدیا خیر. بسته به مدل تلویزیون شما ممکن است برجستگی پیچ‌هایی که روی آن قرار دارند به سمت بدنه کنسول چوبی قرار داشته باشند. از آنجایی که می‌خواهیم کنسول را خالی کنیم تا فضا برای مخزن آب ماهی‌ باز شود ممکن است لازم باشد یک یا دو پیچ را جدا کنید. البته اگر همه در یک سمت قرار دارند همان جا رهایشان کنید و آن قسمت شلوغ انتهایی را به قطعه‌های بیرونی زشت آکواریوم که لازم است در چیدمان گنجانده شوند، اختصاص دهید. ( مانند پمپ اکسیژن )

بیشتر بخوانید  چگونگی محافظت از تلویزیون در مقابل رطوبت

اندازه گیری    داخل تلویزیون

۶.فضای داخلی قابل‌استفاده‌ی تلویزیون را اندازه بگیرید.

در صورت لزوم، فضای لازم برای خود آکواریوم را جدا از بخش‌های خارج از آب آن اندازه بگیرید.

اندازه گیری آکواریوم

  آماده کردن آکواریوم

۷.اجزای ضروری آکواریوم را بخرید. با استفاده از اندازه‌های فضای داخلی تلویزیون،یک آکواریوم و هر جزء اضافی لازم مانند فیلتر، پمپ اکسیژن، چراغ سقفی و لوله را بخرید. مخزن آب حتما باید عریض‌تر و کمی بلند‌تر از صفحه تلویزیون باشد. حتما دقت کنید که بین قسمت بالایآکواریوم و سرپوش کنسول براییک چراغ سقفی جا باقی بگذارید، زیرا ماهی‌ها و گیاهانتان در صورت محصور بودن در جعبه‌ای تاریک به آن نیاز خواهند داشت. برای خفه‌کردن سر‌و‌صدای پمپ هوا، آن را درون جعبه قرار دهید. البته اگر برای آن جا نداشتید، می‌تواند بیرون نصب شود. اگر جای کافی برای قراردادن چراغ سقفی درون کنسول ندارید می‌توانید به جای آن چراغ ایستاده از راه دور بخرید. اگر مخزن آبی با سایز استاندارد در کنسول تلویزیون شما جا نمی‌شود، می‌توانید از مخزنی که سفارشی ساخته شده باشد، استفاده کنید.

نصب تهویه آکواریوم

نصب چراغ سقفی

ضد آب کردن سطوح

قرار دادن آکواریوم درون تلویزیون

۸.آکواریوم را به طور امتحانی درون تلویزیون خالی قرار دهید. طوری آن را در کنسول تلویزیون قرار دهید که حتما جا برای همه چیز باقی بماند. همچنان آکواریوم را پر نکنید.

محکم کردن کف کنسول تلویزیون

۹.در صورت لزوم با مته سوراخ‌هایی در صفحه پشتی کنسول برای سیم یا لوله ایجاد کنید. در صورت امکان، یک سوراخ مجزای اضافی برای تسهیل تهویه و کاهش میعان ایجاد کنید.

 ایجاد یک سوراخ اضافی برای تهویه بهتر آکواریوم


مقاله پیشنهادی ما به شما :

چگونه اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنیم ؟


۱۰. سرپوشی برای قسمت فوقانی بسازید. ظریف ترین روش انجام این کار بریدن قسمت‌های اضافی درپوش موجود در محل درزها است. لولاها را وصل کنید تا به یک درب متحرک تبدیل شود.

می‌توانید به‌نوبت سرپوش موجود را بردارید و به جای آن سرپوشی متحرک بگذارید که از تکه چوبی که به رنگ چهارچوب قدیمی درآمده است، ساخته شده باشد. صفحه پشتی تلویزیون را سر جایش بگذارید.

وصل کردن لولا ها

بستن صفحه پشتی تلویزیون

 ایجاد سرپوش متحرک

۱۱.در صورت لزوم کف کنسول را محکم کنید. اگر کف کنسول به نظر قادر به تحمل وزن چندین گالن آب نمی‌رسد، می‌توانید قطعه چوب محکم‌تری را جایگزین آن کنید یا آن را از زیر با چوب یا فلز محکم کنید.

بیشتر بخوانید  کالیبره کردن تلویزیون چه تاثیری بر کیفیت آن دارد و چگونه انجام می شود ؟

محکم کردن کف کنسول با یک تکه فلز

۱۲.تمام سطوح را چندین بار ضد‌آب کنید. در لایه آخر از مواد ضدآبی مانند پلی‌یورتن استفاده کنید تا مانع آسیب آب به فضای محصور شوید.

قرار دادن یک محافظ ولتاژ

۱۳.در صورت لزوم یک محافظ ولتاژ به قسمت بیرونی جعبه وصل کنید. اگر نیاز به کشیدن سیمی از داخل آکواریوم برای اتصال به منبع انرژی دارید اما طول سیم به دیوار نمی‌رسد،‌ محافظ ولتاژی با سیم بلند را مستقیما به قسمت خشک پشت آکواریوم وصل کنید تا فاصله را در عین مرتب باقی ماندن فضا از بین ببرید.

قرار دادن مخزن آب درون کنسول

۱۴.مخزن آب را درون کنسول قرار دهید. پمپ، فیلتر و شلنگ‌ها را وصل کرد و بعد نوبت به سامان‌دهی خود آکواریوم می‌رسد. از این راهنمایی‌ها استفاده کنید تا یک آکواریوم آب‌ شیرین یا آب شور بسازید. حتما قبل از اضافه کردن ماهی‌ها به آکواریوم درآن یک چرخه زندگی ایجاد کنید. اگر می‌خواهید ماهی‌هایتان بیشتر از یکیا دو هفته زنده بمانند، انجام این کار از ضروریات است. برای ایجاد چرخه در مخزن آب به طور درست، چرخه‌ای بدون ماهی ایجاد کنید.

مخلوط کردن آب شور و شیرین و اضافه کردن ماهی ها به داخل آکواریوم

آماده شدن طرح آکواریوم داخل تلویزیون

۱۵. ماهی‌ها را اضافه کنید. همین! کارتان تمام شد!

نکات

۱. مخزنی بسازید که عرض آن بیشتر از عرض صفحه تلویزیون باشد نه اینکه فقط آن را بپوشاند، در این صورت می‌توانید حجم بیشتری آب درون آکواریوم بریزید و همچنان قادر به پنهان کردن فیلتر و بخاری باشید.

۲. از فضای اضافی داخلی برای نگه‌داری غذا و وسایل تمیزکاری استفاده کنید.

۳. تصاویر پس زمینه جذاب رمز داشتن یک آکواریوم تلویزیونی عالی است. می‌توانید از تصاویر زیردریایی که در هر مغازه فروش ماهی‌های تزیینی پیدا می‌شوند استفاده کنید،یا می‌توانید تصویر دلخواه خودتان از برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان را درست کنید. ( اندازه‌های لازم را یادداشت کنید و با تصویر مدنظرتان به نزدیک‌ترین مغازه پرینت بروید و از آن پرینت بگیرید.)

۴. در هنگام ساخت این آکواریوم بسیار مراقب باشید. همچنین قبل از شروع کار از خاموش بودن تلویزین اطمینان حاصل بفرمایید. طبیعتا تلویزیون بعد از خارج کردن تمام چیزهایی که جدا کردید، خاموش خواهد بود.

بیشتر بخوانید  نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ #9 همه چیز درباره ی فلت تلویزیون

۵. برای نواحی سردتر، عایق‌بندی کردن جعبه ایده بسیار خوبی است و به حفظ یک دمای پایدار کمک خواهد کرد.

۶. لامپ مخزن آب را از طریق یکی از کنترل‌های اصلی تلویزیون سیم‌کشی کنید. برای این امر ممکن است مجبور شویدیکی از کنترل های اصلی تلویزیون را خارج کنید.


مقاله پیشنهادی ما به شما :

بهترین روش های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون


هشدارها

۱. اگر از میز تلویزیون فعلی خود استفاد می‌کنید، مطمئن شوید که به اندازه ای محکم هست که وزن آب را تحمل کند.

۲. مطمئن شوید که آماده قبول مسئولیت نگه‌داری ماهی ها هستید چراکه سخت‌‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

۳. حفاظ تابش و اجزای دیگر ممکن است لبه‌های بسیار تیزی داشته باشند.

۴. از اتمام ساخت محفظه قبل از قرار دادن مخزن آب در آن، اطمینان حاصل کنید.

۵. خازن‌ها و وسایل الکترونیکی دیگر می‌توانند تا سال‌ها بعد از آخرین باری که مورد استفاده قرار گرفتند بار الکتریکی را در خود حفظ کنند. خطر برق‌گرفتگی ممکن است همچنان وجود داشته باشد پس در جداکردن و کندن اجزای الکترونیکی دقت کنید.

۶. ممکن است بخواهید تلویزیون قدیمی‌تان را نزد یک تعمیرکار ببرید تا سی.آر.تی ( لامپ اشعه‌ی کاتد ) را جدا کند. با اینکه معمولا محتویات درونی سی.آر.تی خطرناک نیستند اما اگر پوسته‌ی شیشه‌ای دستگاه ایجاد خلأ که داخل آن قرار دارد به هر طریقی ترک بخورد یا بشکند ممکن است باعث پرتاب شیشه شکسته‌ها شود. لامپ‌های تلویزیون‌ها تا حدود سال 1960 محافظ انفجار جدانشدنی نداشتند و می‌توانند بسیار خطرناک باشند. شما برروی تمامی لامپ هایی که ثبات بیشتری دارند برچسب هایی را می‌بینید که بر روی آن نوشته شده است « این لامپ دارای محافظ انفجار هست.» اگر این برچسب را دیدید سر به سر آن لامپ نگذارید!

مرکز سرویس و تعمیر تخصصی تلویزیون اصفهان آماده هر گونه ارائه خدمات مانند : تعمیر و تعویض قطعات در صورت بروزهر گونه مشکل در تلویزیون شما می باشد ، پس با ما تماس بگیرید.

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *