بهترین روش های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

Tv-Screen-clean-lg

Tv-Screen-clean-lg


بهترین روش های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون ، مانند سایر وسایل الکترونیکی ، میتواند گرد و غبار را به خود جذب کند و با لکه هایی مانند اثر انگشت کودکان ، روبرو شود .خوشبختانه تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت خود، یک فرایند ساده است که نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ویژه خاصی ندارد.موارد دیگری که باید به طور منظم مورد توجه قرار گیرد : ریموت ها ی کنترل از راه دور با تلویزیون ، جعبه کابل و پخش کننده های استودیو خود استفاده می کنید . اینها خیلی بیشتر از تلویزیون گردو خاک را به خود جذب می کنند ما برای تمیز کردن تلویزیون توصیه ای داریم .

وقتی صحبت از تلویزیون ها می شود ، بازار فعلی تلویزیون تحت سلطه تلویزیون های فوق العاده مانند LCD های بزرگ ، LED وOLED است .با این حال بسیاری از ما هنوز تلویزیون های قدیمی تری داریم از جمله تلویزیون پلاسما ، که شرکت ها تولید آن را در سال 2014 متوقف کرده اند و حتی CRTVها که به تلویزیون های لوله ای معروف بودند از سال 2008 دیگر در بازار ناپدید شدند. اگر تلویزیون های قدیمی را تمیز کنید انعطاف پذیری بیشتری دارید زیرا صفحه آن از شیشه ساخته شده است و مانند سایر وسایل شیشه ای در خانه شما قابل تمیز کردن است . استفاده از پاک کننده های شیشه مانند Windex برای پاک کردن شیشه تلویزیون مجاز است .


مقاله پیشنهادی مابه شما:

10 نکته مفید و اساسی برای نگه داری تلویزیون شما

بیشتر بخوانید  چگونه تلویزیون HD را در خانه نصب کنیم؟

تلویزیون های LCDبسیار حساس تر هستند و برای جلوگیری از خراش و آسیب دیدن صفحه ها ،باید با دقت بیشتری تمیز شوند .تلویزیون های پلاسما همچنین دارای صفحه های شیشه ای هستند ، اما سازندگان غالبا از روکش ضد حساسیت براق استفاده می کنند ، بنابراین باید مانند تلویزیون LCD به جای یک سری CRTV رفتار می کنند . در مورد تلویزیون های OLED و تلویزیون های LCD، توصیه های یکسانی است و ساده است : برای جلوگیری از خراش دادن صفحه ، با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید . در کلیه موارد ف تلویزیون را خاموش یا حتی آن را قبل از تمیز کردن خاموش کنید .در هنگام خاموش کردن تلویزیون تصویر سیاه باعث می شود شما تمام لکه ها و اثرانگشت های روی تلویزیون را به راحتی ببینید و آن را تمیز کنید و به تلویزیون خود فرصتی برای خنک شدن دهید .

اگر در مورد نوع تلویزیون خود برای تمیز کردن شک دارید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را ببینید تا یک راهنمای خوب برای تمیز کردن تلویزیون باشد .بیشتر کتابچه های راهنما و وب سایت های سازنده دستورالعمل هایی را برای تمیز کردن مجموعه های خود دارند .انجام مواردی که کتابچه راهنما ی کاربر از ان منع شده است روش خوبی برای ابطال ضمانت نامه شما است .تمام نکات زیر برای تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت شما وجود دارد.


مقاله پیشنهادی ما به شما:

بهترین تلویزیون های LGدر سال 2020


با یک پارچه خشک و نرم شروع کنید

صفحه های تلویزیون می توانند به راحتی خراشیده شوند .حتی حوله ها یی که دارای بافت های حاوی الیاف هستند می توانند به صفحه تلویزیون شما آسیب برسانند .بهترین کار این است که از یک پارچه میکروفیبر نرم و ضد استاتیک استفاده کنید .نوع این پارچه برای تمیز کردن اجسامی مانند صفحه عینک ، لنز های دوربین عکاسی که بسیار حساس هستند استفاده می شود .شما با استفاده از این نوع پارچه به آرامی آن را روی صفحه تلویزیون بکشید تا گردو غبار وسایر مواد زائد از بین برود اما با فشار این کار را انجام ندهید .همچنین شاید شما بخواهید کابین تلویزیون را تمیز کنید و مطمئن شوید که گردو غبار کامل گرفته شود چون در برخی موارد باعث گرمای تلویزیون می شود اگر تلویزیون در حالت ایستاده باشد و به دیوار وصل نشده است با یک دست تلویزیون را بگیرید و با دست دیگری آن را تمیز کنید .تلویزیون را خاموش کنید و بعد شروع به تمیز کردن آن کنید و به شدت توصیه می شود هنگام تمیز کردن مراقب باشید که تلویزیون در جای خود ثابت باشد و به پایین پرت نشود .

بیشتر بخوانید  روش اتصال کامپیوتر به تلویزیون آموزش تصویری

برای از بین بردن لکه های بسیار زیاد می توانید از محلول رقیق شده آب و صابون و بسیار ملایم استفاده کنید و بار دیگر محلول را کمی روی پارچه بمالید و به آارمی تلویزیون را تمیز کنید).به عنوان مثال راهنمای تلویزیون پاناسونیک میزان این محلول را از 100:1 می داند ). به ویژه صفحه های LCD نسبت به فشار حساس هستند و به راحتی می توانند خراشیده شوند ، بنابراین خیلی با فشار دستمال نکشید . اگر از پارچه کمی مرطوب استفاده می کنید بعد با یک پارچه خشک روی صفحه بکشید تا هر نوع رطوبتی را از بین ببرید .


مقاله پیشنهادی ما به شما:

نسبت كنتراست تلويزيون چيست؟


از مواد شیمیایی برای تمیز کردن تلویزیون استفاده نکنید

الکل و آمونیاک که در پاک کننده های شیمیایی وجود دارند می توانند به صفحه نمایش تلویزیون گران قیمت شما آسیب وارد کند .بنابراین از پاک کننده های شیمیایی به هیچ وجه استفاده نکنید .از پاک کننده های مخصوص شیشه تلویزیون استفاده کنید و همچنین از پاک کننده هایی که می توانند صفحه نمایش را خراش دهند استفاده نکنید .

استفاده کردن از بسته های تمیز کننده تلویزیون

این بسته بندی ها که مخصوص پاک کردن شیشه تلویزیون هستند حاوی یک پارچه میکروفیبر ویک بطری کوچک که محلول تمیز کننده که بیشتر حاو ی آب است در آن وجود دارد .اگر این بسته بندی را خریداری می کنید مطمئن شوید که حاوی مواد شیمیایی مضر نیست.

ریموت کنترل تلویزیون را فراموش نکنید

کنترل از راه دورتلویزیون نه تنها می تواند گرد و غبار بیشتری را جذب کند بلکه چون خیلی با دست اشخاص تماس دارد محل جمع شدن میکروب ها است به این فکر کنید که روزانه چند انگشت دکمه های ریموت تلویزیون را لمس می کند در اینجا چند نکته اساسی در مورد تمیز کردن کنترل تلویزیون وجود دارد .ما همچنین جزئیات بیشتری در مورد چگونگی ضد عفونی کردن کنترل از راه دور را به شما یاد آوری می کنیم .

بیشتر بخوانید  راهنمای خرید تلویزیون+7قسمت آموزش انواع تلویزیون و مقایسه!

قبل از شروع تمیز کردن کنترل تلویزیون باتری های را در بیاورید .سپس با چرخاندن ریموت به سمت پایین شروع کنید تا دکمه ها به سمت پایین قرار بگیرند ، و با کف دست خود به آن به آرامی ضربه بزنید تا هر گونه ضایعه ای که ممکن است بین کلید ها و دکمه ها قرار داشته باشد را برطرف کنید .کل ریموت را با یک پارچه نرم که کمی به الکل رقیق شده آغشته شده است پاک کنید پارچه باید کمی نم داشته باشد . برای تمیز کردن دکمه های داخل و اطراف ، می توانید از یک پنبه که با الکل خیس شده استفاده کنید .

خرید یک تلویزیون با صفحه تخت بزرگ

در حالی که ما به موضوع تمیز کردن تلویزیون توجه می کنیم ،اگر به فکر خرید یک تلویزیون هستید می توانید تلویزیون هایی بزرگ جدید تخت را بررسی کنید .ما هر تلویزیون را که در خرده فروشی می خریم و سپس آن را با استفاده از یک پروتکل تست دقیق ارزیابی می کنیم . در اینجا مجموعه های تلویزیونی با نمایشگر های بزرگ و عملکردهای قوی برای خرید وجود دارد.

تیم تعمیرات تخصصی تلویزیون اصفهان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است در صورت بروز هر گونه مشکل در تلویزیون خود و یا خرید تلویزیون جدید با ما تماس بگیرید

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *