روش ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ+عکس

روش ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ+عکس

این مقاله به شما آموزش می‌دهد که چگونه تلویزیون سامسونگ را تنظیم مجدد کنید و آن را به تنظیمات اولیه‌ی کارخانه بازگردانید.

روش اول

1- (این روش برای تلویزیون‌ های هوشمند سال 2014تا 2018کاربرد دارد.) کلمه‌ ی منو(menu) (لیست) را روی کنترل فشار دهید. این کار باعث نمایش منوی اصلی تلویزیون می‌شود. این روش برای همه‌ ی مدل ‌های تلویزیون هوشمند ، از سری2014 Hتا سری 2018UN ، کارایی دارد.

Reset-a-Samsung-TV-Step-1

Reset-a-Samsung-TV-Step-1


2- کل گزینه‌ی ساپورت (support)(حمایت) را انتخاب کنید و دکمه‌ی اینتر(enter)(وارد) را فشار دهید. گزینه‌ ها در سمت راست صفحه‌ی تلویزیون نمایش داده می‌شوند.

Reset-a-Samsung-TV-Step-2

Reset-a-Samsung-TV-Step-2


گزینه‌ی سلف دیاگنوزیز((self diagnosis(تشخیص شخصی) را انتخاب کرده و دکمه‌ی اینتر(enter)(وارد) را فشار دهید. در این مرحله سلف دیاگنوزیز((self diagnosis(تشخیص شخصی) نمایش داده می‌شود.

4- گزینه‌ی ریست(reset)(تنظیم مجدد) را انتخاب کنید و دکمه‌ی اینتر(enter)(وارد) را فشار دهید. یک رمز(pin) امنیتی ظاهر خواهد شد. اگر این کادر خاکستری رنگ است ، به روش استفاده از منوی سرویس مراجعه کنید.

Reset-a-Samsung-TV-Step-4(1)

Reset-a-Samsung-TV-Step-4(1)


5- رمز(pin) را وارد کنید. اگر تا به حال رمز را عوض نکرده باشید ، رمز به صورت خودکار 0000 می‌باشد . در این مرحله صفحه ‌ی تنظیم مجدد نشان داده می‌شود. اگر تا به حال رمز را عوض کرده‌اید ، اما در حال حاضر رمز را به یاد نمی‌آورید ، باید با تیم پشتیبانی شرکت سامسونگ تماس بگیرید و از آن ‌ها درخواست کمک بکنید.

Reset-a-Samsung-TV-Step-5

Reset-a-Samsung-TV-Step-5


6-گزینه‌ی یس(yes)(بله) را انتخاب کنید و دکمه‌ی اینتر(enter)(وارد) را فشار دهید . این روش تمامی تنظیمات تلویزیون شما را به حالت تنظیمات کارخانه باز می‌گرداند. این فرآیند چند دقیقه طول می‌کشد ، و تلویزیون شما می‌تواند بیش از چندین بار شروع مجدد داشته باشد.

Reset-a-Samsung-TV-Step-6

Reset-a-Samsung-TV-Step-6

روش دوم

مدل‌ های قدیمی‌ تر تلویزیون‌ های هوشمند

Reset-a-Samsung-TV-Step-7

Reset-a-Samsung-TV-Step-7


1-دکمه‌ی اگزیت (exit)(خروج) را روی کنترل خود فشار دهید و به مدت 12ثانیه نگه‌دارید. این کار را وقتی باید انجام بدهید که تلویزیون روشن است. هنگامی که شما دکمه را نگه ‌داشته‌اید ، نور چراغ آماده به کار به صورت چشمک ‌زنان خواهد بود. این روش برای تمامی مدل‌ های تلویزیون هوشمند از 2103به قبل کارایی دارد.

بیشتر بخوانید  چگونه منوی مخفی تنظیمات تلویزیون ال جی را باز کنیم ؟

2-بعد از 12 ثانیه انگشت خود را بردارید. صفحه‌ی تنظیمات کارخانه نمایان خواهد شد.

Reset-a-Samsung-TV-Step-9

Reset-a-Samsung-TV-Step-9


3-گزینه‌ی اوکی(ok)(باشه) را انتخاب کنید. در این حالت تلویزیون به حالت تنظیمات اولیه‌ی کارخانه بازخواهد گشت. هنگامی که تلویزیون تنظیم مجدد شود ، خاموش می‌شود.

Reset-a-Samsung-TV-Step-10

Reset-a-Samsung-TV-Step-10


4- تلویزیون را دوباره روشن کنید. هنگامی که تلویزیون روشن شد ، مراحل تنظیمات و نصب را همانند روزی که تلویزیون را خریداری کرده بودید ، انجام دهید.

Reset-a-Samsung-TV-Step-11

Reset-a-Samsung-TV-Step-11

روش سوم

استفاده از سرویس منو(menu)(لیست)

Reset-a-Samsung-TV-Step-12

Reset-a-Samsung-TV-Step-12


1- تلویزیون را در حالت آماده باش قرار دهید. شما می‌توانید از این روش برای تمام مدل ‌های تلویزیون سامسونگ استفاده کنید اما باید به عنوان آخرین راه‌ حل مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید با خاموش کردن تلویزیون به‌وسیله ‌ی کنترل ، آن را در حالت آماده باش قرار دهید. در این حالت متوجه خواهید شد که تلویزیون در حالت آماده باش است زیرا با وجود خاموش بودن تلویزیون ، چراغ قرمز روی کنترل روشن خواهد بود.

Reset-a-Samsung-TV-Step-13

Reset-a-Samsung-TV-Step-13


2-دکمه ‌‌های میوت(mute)(بی‌صدا) و 1 و 2 و 8 و پاور(power)(توان) را روی کنترل فشار دهید. این دکمه ‌ها را خیلی سریع و پشت ‌سر هم فشار دهید. پس از چند ثانیه منو یا همان لیست اصلی نمایان می‌شود. اگر پس از 10 الی 15 ثانیه منو نشان داده نشد ، یکی از توالی ‌های زیر را به عنوان گزینه‌ی جایگزین امتحان کنید:

اینفورمیشن(info)(اطلاعات) = منو(menu)(لیست) میوت(mute)(بی‌صدا) پاور(power)(توان)

اینفورمیشن(info)(اطلاعات) ستینگ ((setting (تنظیمات) میوت (mute) (بی‌صدا) پاور(power)(توان)

میوت(mute)(بی‌صدا) 1 2 8 پاور(power)(توان)

دیس پلی(display)(صفحه نمایش)/ اینفورمیشن(info)(اطلاعات)= منو(menu)(لیست) میوت (mute)(بی‌صدا) پاور(power)(توان)

دیس پلی(display)(صفحه نمایش)/ اینفورمیشن(info)(اطلاعات)

p.stdمیوت(mute)(بی‌صدا)پاور(power)(توان)

p.stdهلپ(help)(کمک) سلیپ(sleep)(خاموش) پاور(power)(توان)

p.stdمنو(menu)(لیست) سلیپ(sleep)(خاموش)پاور(power)(توان)

سلیپ(sleep)(خاموش)p.stdمیوت(mute)(بی‌صدا) پاور(power)(توان)

Reset-a-Samsung-TV-Step-14

Reset-a-Samsung-TV-Step-14


3-گزینه ‌ی تنظیم مجدد(reset) را انتخاب کنید و دکمه‌ی اینتر()(enter وارد) را فشار دهید. برای رفتن به گزینه ‌ی تنظیم مجدد ، از کلید های جهت ‌دار(و یا کلید های کنترل) استفاده کنید . تلویزیون شما خاموش شده و تنظیم مجدد می‌شود. کلمه‌ی اینتر(enter)(وارد) می تواند به صورت اوکی(ok )(باشه)و یا سلکت(select)(انتخاب) روی کنترل شما نوشته شده باشند. گزینه ‌ی ریست(reset)(تنظیم مجدد) ، ممکن است در لیست دیگری به نام آپشن(option)(گزینه‌ها) نشان داده شود.

بیشتر بخوانید  تلویزیون سامسونگ به وای فای وصل نمی شود چکار باید کرد؟

4- تلویزیون را روشن کنید. هنگامی که تلویزیون روشن شود به تنظیمات اولیه ‌ی کارخانه بازگشته است.

تخصصی ترین مرکز تعمیر تلویزیون در اصفهان آماده هر گونه ارائه خدمات در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات تلویزیون می باشد . پرسنل ما در محل تلویزیون را از شما تحویل می گیرند و بعد از تعمیر در همان محل به شما تحویل می دهند هزینه رفت و برگشت رایگان می باشد .پس برای ارتباط بیشتر با ما تماس بگیرید.

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *