نبود سیگنال - رسیور یا آنتن

نبود سیگنال - رسیور یا آنتن - اصفهان تی وی سرویس


مشکلات رسیور و آنتن برای تلویزیون‌­ها بسیار مهم و ضروری به شمار می‌­آیند. مخصوصا در دنیای امروزی که تلویزیون‌­ها وسیله­‌ای مهم در منازل، ادارات و خیلی اماکن دیگر به حساب می‌­آیند. علاوه بر استفاده در جنبه‌­های سرگرمی و تفریح می‌­تواند جنبه­‌ی آموزشی نیز داشته باشند. با پیشرفت تکنولوژی به کیفیت تلویزیون­‌ها اضافه شد و نکته مهم در تلویزیون­‌ها داشتن تصویر با کیفیت بالا می­‌باشد. می‌­توان برای رفع هرگونه ایراد و اشکال به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر مراجعه کرد.

اما نکته مهم برای داشتن تصویر با کیفیت، این است که مشکلات رسیور و آنتن نداشته باشیم. آنتن از قسمت‌­های مهم و اصلی هر تلویزیون است. اگر کوچکترین ایرادات و مشکل داشته باشیم تصویر ورودی کیفیت مناسبی نخواهد داشت. بیشتر تلویزیون­‌های نسل جدید آنتن سرخود دارند و نیازی به آنتن خارجی نیست. ولی تلویزیون­‌های نسل قدیم این گونه نبود و بیشتر با مشکلات رسیور و آنتن درگیر بودند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر می‌­تواند به راحتی مشکلات رسیور و آنتن را حل کند.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 12 تیر
نوع مقاله آموزش برای رفع مشکلات آنتن تلویزیون
مشکلات رسیور و آنتن بررسی 7 مورد از علل ایجاد و راه حل آن

فهرست تصاویر

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 1 تصویر بدون سیگنال

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 2 انواع آنتن

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 3رفع خرابی آنتن

بررسی مشکلات رسیور و آنتن داخلی یا خارجی برای تلویزیون­‌ها

عدم شناسایی آنتن در تلویزیون، عدم دریافت درست سیگنال و یا سیگنال ضعیف علل مختلفی دارد. در این مقاله سعی شده است که به بررسی موضوع مشکلات رسیور و آنتن بپردازیم. در واقع ضعیف بودن یا عدم دریافت سیگنال دریافتی به دلیل مشکلات رسیور و آنتن است. مشکلات می‌­تواند ناشی از دلایل مختلفی مثل مکان نامناسب، خرابی کابل آنتن، ضعیف بودن گیرنده و یا اتفاقات دیگری باشد. راه حل رفع این مشکلات، تقویت کردن سیگنال و رفع ایرادتی است که گفته شد. گاهی تلویزیون آنتن ندارد یعنی هیچ تصویری نشان نمی‌دهد یا پیام NO SIGNAL روی صفحه نمایش نشان می‌­دهد. در این مواقع اگر مشکلی هست، نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر به شما پیشنهاد داده می‌­شود.

مشکلات رسیور و آنتن - تصویر بدون سیگنال

مشکلات رسیور و آنتن – تصویر بدون سیگنال – اصفهان تی وی سرویس

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 1 تصویر بدون سیگنال

آنتن چیست و چه کاری انجام می‌­دهد؟ و توضیح انواع آنتن تلویزیون

آنتن یک ابزار مخابراتی و عموما یک میله فلزی یا تشکیل شده از ظرفی فلزی و پلاستیکی است. کار آن به عنوان فرستنده، تبدیل سیگنال الکتریکی به امواج الکترومغناطیسی است. همچنین به عنوان گیرنده تبدیل امواج الکترومغناطیسی به سیگنال الکتریکی است. می­‌توان گفت آنتنی که کاربر استفاده می‌­کند، گیرنده است. به طور خلاصه آنتن، سیگنال را از مرکز دریافت می‌کند و آن را به گیرنده دیجیتال منتقل می‌کند. در نهایت اطلاعات دریافت شده را کاربر می‌­تواند به صورت تصویر یا فیلم مشاهده کند.

بعد از اینکه متوجه شدیم آنتن چیست، به بررسی انواع آنتن خارجی می­‌پردازیم:

  • آنتن رو میزی: آنتن­‌هایی هستند که از اسمشان نیز مشخص است، در داخل ساختمان و منازل قرار دارند. به دلیل ابعاد کوچک و اشغال فضای کم، معمولا بر روی میز و یا کنار تلویزیون جای می­‌گیرند. بیشتر برای طبقات بالای ساختمان‌­ها و مکان‌­هایی که سیگنال قوی است استفاده می­‌شوند. این آنتن­‌ها دردسری کمی برای نصب دارند به همین دلیل محبوبیت بالایی دارند.
  • آنتن هوایی ثابت: این نوع آنتن در جایی ثابت مثل پشت بام نصب می‌­شوند. برای استفاده ابتدا در جهت مورد نظر تنظیم می­‌شود سپس آن را ثابت می­‌کنند. این نوع آنتن برای مکان­‌هایی با سیگنال دهی قوی مناسب است و استفاده می­‌شوند. اگر سیگنال دهی قوی باشد، نیاز به سطح کیفیت بهتر نمی­‌باشد.
  • آنتن هوایی گردان: این آنتن برای مکان‌­هایی با سیگنال ضعیف است که تصویر به درستی نشان داده نمی‌­شود. این نوع آنتن توانایی چرخش برای پیدا کردن سیگنال قوی­‌تر را دارد. معمولا مناسب برای طبقات پایین یا ساختمان­‌های کوتاه در اطراف ساختمان‌­های بلند می­‌باشد. همچنین انتخابی خوب برای مکان­‌هایی است که فاصله زیادی با فرستنده اصلی دارند.

برای مشورت می‌توان از اصفهان تی وی سرویس راهنمایی دریافت نمایید.

حل مشکل آنتن - انواع آنتن

حل مشکل آنتن – انواع آنتن – اصفهان تی وی سرویس

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 2 انواع آنتن

بررسی علل خارجی عدم شناسایی و مشکلات رسیور و آنتن

  • انتخاب آنتن نامناسب: اگر تلویزیون آنتن را شناسایی نکند، احتمالا ایراد از مدل آنتن است. برای رفع این مشکل باید در انتخاب آنتن دقت کرد. به این منظور می­‌توان از افراد ساکن آن منطقه پرسید که از چه مدل آنتنی استفاده می‌­کنند. یا اینکه نوع آنتن را عوض کرد، ممکن است نوع آنتن انتخابی مناسب آن محیط نباشد. توجه شود هر چقدر یک آنتن قوی باشد، سیگنال‌­ها بهتر دریافت می­‌شوند.
  • تنظیم نبودن ارتفاع و انتخاب جایگاه و جهت نامناسب برای آنتن: ارتفاع می­‌تواند منجر به عدم شناسایی آنتن شود. معمولا آنتن­‌های هوایی بخاطر نصب در ارتفاع، دریافت سیگنال بهتری دارند. بهترین مکان برای جایگاه آنتن­‌های هوایی، قرار گرفتن در پشت بام است. اما عیب این کار این است که طول کابل افزایش می‌یابد و سیگنال ضعیف می‌شود یا نویز می­‌گیرد. اگر تلویزیون آنتن را شناسایی نمی­‌کند، باید جهت آنتن بررسی شود. برای این منظور می‌­توان جهت آنتن همسایگان را بررسی کرد. علاوه بر این موارد می‌­توان جهت مناسب، از نقشه‌ی FCC DTV استفاده کرد.
  • وجود مانع یا فاصله زیاد بین گیرنده و فرستنده: گاهی صحت موارد مثل آنتن، کابل، گیرنده و… بررسی شده است. اما همچنان مشکل نبود یا ضعیف بودن سیگنال برطرف نشده است. مورد دیگری که باید بررسی شود اینکه آیا بین آنتن گیرنده و فرستنده مانعی وجود دارد یا نه. این مانع می‌تواند یک دیوار، ساختمان بلند یا حتی موانع طبیعی مثل کوه باشد. برای رفع مشکل باید ارتفاع آنتن را تنظیم یا محل آن را تغییر داد تا مانعی بر سر راهش نباشد. همچنین فاصله زیاد هم روی کیفیت امواج تاثیر دارد.

بررسی دیگر علل عدم شناسایی و مشکلات رسیور و آنتن

گاهی همه موارد خارجی مثل آنتن، کابل، جایگاه و موارد دیگر درست و صحیح است اما همچنان مشکل برقرار است. در این مواقع این احتمال هست که مشکل از خود تلویزیون و تنظیمات آن باشد. در ادامه به چند مورد از آن‌­ها اشاره می­‌کنیم.

  • تنظیم نبودن ورودی: مشکل این است که تلویزیون روی ورودی اشتباه تنظیم شده باشد که دستگاه به آن متصل نیست. به عنوان مثال کاربر قصد استفاده از گیرنده دیجیتال دارد اما تلویزیون روی گیرنده ماهواره تنظیم شده است. در این مواقع کافیست تا از طریق کنترل یا ریموت تلویزیون، حالت ورودی را تغییر داد. اولین مرحله، این است که بررسی شود آیا تلویزیون روی ورودی صحیح تنظیم شده است یا خیر. حتی توجه به اینکه گیرنده دیجیتال خاموش نباشد یا کابل­‌ها به درستی به پشت تلویزیون متصل شده باشند.
  • خرابی برد الکترونیکی چاپی: این برد وظیفه نگهداری کابل آنتن را دارد. اگر گرد و خاک یا رطوبت وارد این قطعه شود، کیفیت سیگنال کم می­‌شود و کیفیت تصویر نیز پایین می­‌آید. بهتر است این قطعه بررسی شود و در صورت نیاز توسط متخصصین بررسی، تعمیر یا تعویض شود.
  • تنظیمات نرم‌­افزاری نادرست: اگر از آنتن رومیزی یا هوایی استفاده می‌­شود، باید ویژگی تنظیم کانال در منوی تلویزیون فعال شود. سپس تلویزیون کانال­‌های فعال را مجدد اسکن کند. این ویژگی برنامه خودکار تلویزیون شناخته می­‌شود، بنابراین اگر اسکن خودکار را در تلویزیون انجام شود بهتر است.
  • دریافت سیگنال مشابه به طور همزمان: یک سیگنال مشابه را به طور همزمان از دو محل متفاوت دریافت کرد. این ایراد بیشتر برای سیگنال­‌های ماهواره به وجود می‌­آید. اما گاهی پارازیت‌­ها بر روی امواج تلویزیون هم تاثیر می­‌گذارد.

مجموعه esfahantvservice توانایی رفع تمامی مشکلات رسیور و آنتن را دارد. برای بهره‌مندی از خدمات، با نمایندگی تماس گرفته شود و پس از بیان مشکل، راه حل رفع آن را دریافت نمایید.

مشکلات رسیور و آنتن - رفع ایراد آنتن

مشکلات رسیور و آنتن – رفع ایراد آنتن – اصفهان تی وی سرویس

مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون 3رفع خرابی آنتن

چند نکته در مورد خرید انواع آنتن برای تلویزیون

برای خرید آنتن باید چندین نکته را مورد توجه داشت، چون بعدا ممکن است با مشکل مواجه شد. نکته اول توجه به فضایی است که برای نصب آنتن در نظر گرفته شده است. اگر درون خانه استفاده می­‌شود بهتر است آنتن رو میزی باشد. اگر روی پشت بام قصد استفاده داریم، آنتن هوایی ثابت و یا هوایی گردان باشد. سیگنال­‌های دریافتی دو نوع دیجیتال یا آنالوگ هستند که برای تلویزیون‌­های نسل جدید بهتر است نوع سیگنال دریافتی، دیجیتال باشد. همچنین باید توجه کرد که برای مکان‌­هایی که سیگنال دهی ضعیف است، تقویت کننده سیگنال داشته باشد.

نتیجه‌گیری و کلام پایانی برای مشکلات رسیور و آنتن

بعضی از تلویزیون­‌ها دارای آنتن و رسیور داخلی هستند. اما به مرور زمان یا بر اثر اتفاقی دچار مشکلات رسیور و آنتن شوند. برای رفع این خرابی و مشکل می­‌توان به نمایندگی­‌های مورد اطمینان مراجعه کرد. آن­ها با بررسی ایراد، می‌­توانند انواع خدمات برای مشکلات رسیور و آنتن را ارائه دهند. همچنین در صورت خرابی پس از بررسی، تعرفه و قیمت را اطلاع می­‌دهند. اما گاهی می‌­توان با خریداری و تنظیم یک آنتن خارجی، از مشکلات رسیور و آنتن داخلی تلویزیون رهایی پیدا کرد. البته باید به نکات دیگری هم توجه کرد از جمله اینکه ایراد از تلویزیون نباشد.

سوالات متداول برای انواع مشکلات رسیور و آنتن تلویزیون

چه موقع متوجه شویم که خرابی مربوط به مشکلات رسیور و آنتن است؟

زمانی‌­که از صحت و درستی تلویزیون مطمئن هستیم اما تصویر نداشته باشد یا به اصطلاح تصویر برفکی باشد.

خدمات مشکلات رسیور و آنتن چگونه است؟

در مرحله اول تنظیمات تلویزیون بررسی می‌­شود و اگر مشکلی نبود آنتن خارجی برای تلویزیون امتحان می­‌شود. اگر دریافت سیگنال و تصویر درست شد، متوجه می­‌شویم مشکلات رسیور و آنتن، مربوط به قسمت داخلی تلویزیون است.

آیا می ­توان بدون آنتن خارجی سیگنال دریافت کرد؟

بله، به شرطی که مشکلات رسیور و آنتن داخلی تلویزیون نداشته باشیم.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *