تصاویر غیر بهینه - رنگ بندی نا مناسب

تصاویر غیر بهینه - رنگ بندی نا مناسب - اصفهان تی وی سرویس


کنترل و بهینه سازی تصویر تلویزیون از جمله مراحل و انواع مختلف عیب یابی و تعمیر است. اگر همه قسمت­‌ها به درستی کار کنند اما تصویر بهینه نباشد، تماشای تلویزیون اصلا لذت بخش نیست. وقتی تصویر مناسب و با کیفیت نمایش داده نشود، بیشتر از بقیه مشکلات به چشم می­‌آید. کنترل و بهینه سازی تصویر فرآیند سختی نیست، اما اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم، نمی­‌توان این کار را انجام داد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان با به همراه داشتن بهترین متخصصین می­‌تواند مشکلات تصویر را به خوبی انجام دهد.

در گذشته فیلم‌­ها بصورت سیاه و سفید بودند و تماشاگران به این موضوع عادت کرده بودند. اما به مرور این تقاضا به‌­وجود آمد که می‌خواستند رنگ­‌ها را هم به درستی ببینند. چون با تصاویر سیاه و سفید نمی‌­توانستند درک درستی از رنگ­‌های موجود در فیلم داشته باشند. با پیشرفت فناوری و دانش ساخت قطعات، مشکل رنگی کردن تصاویر و فیلم­‌ها برای تلویزیون برطرف شد. اما به مرور این مشکل به وجود آمد که تنظیمات کنترل و بهینه سازی تصویر تلویزیون دچار مشکلاتی می‌شد. این مشکلات با تغییر در تنظیمات تلویزیون و بهبود فرآیند کنترل و بهینه سازی تصویر برطرف شد. امروزه این مشکلات وجود دارد که می­‌توان با تماس با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان آن را برطرف کرد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 11 تیر
مقاله آموزشی کنترل و بهینه سازی
4 نکته تنظیمات تصویر تنظیمات روشنایی – تنظیمات …

فهرست تصاویر

بهینه سازی صفحه نمایش 1 تصویر غیر بهینه

بهینه سازی صفحه نمایش 2 صفحه تنظیمات تصویر

بهینه سازی صفحه نمایش 3 تصویر استاندارد

آموزش تنظیمات نور و روشنایی تصاویر بهینه برای عموم تلویزیون‌ها

تلویزیون‌های امروزی با انواع برندهای مختلف، دارای این قابلیت هستند که با شخصی سازی تنظیمات تلویزیون، رنگ­‌ها و تصاویر را مطابق سلیقه خود تغییر داد. اما برای اینکه به بهترین حالت مورد نظر رسید، باید با منوی تنظیمات یا Settings تلویزیون آشنایی لازم را داشت. در ادامه این مقاله آموزشی، نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان مطالبی را جهت آگاهی بیشتر کاربران توضیح می‌­دهد. جهت آگاهی بیشتر و کنترل و بهینه سازی بهتر توصیه می­‌شود همراه با مراحل، توضیحات را با دقت مطالعه نمود.

به طور معمول تنظیمات تصویر تلویزیون، در بیشتر برندها مشابه یکدیگر است. تنها تفاوت در روش دسترسی به منوی Settings  و گزینه‌های مربوط به تنظیمات تصاویر تلویزیون است. این تنظیمات در برندهای مختلف متفاوت است. در ابتدای کار به بررسی نکات کلی درباره تنظیم کیفیت تصویر تلویزیون می‌­پردازیم.

تصویر غیر بهینه - رنگ بندی نا مناسب

تصویر غیر بهینه – رنگ بندی نا مناسب – اصفهان تی وی سرویس

بهینه سازی صفحه نمایش 1 تصویر غیر بهینه

  • تنظیم نور تصویر یا تنظیم روشنایی(Lighting) تلویزیون

این ویژگی مربوط به میزان رنگ سیاه تلویزیون است و آن را تغییر می‌دهد. با افزایش روشنایی تصویر، رنگ سیاه موجود در تصویر را بدون آن که جزئیات آن از دست برود، کم کنیم. در تلویزیون‌ها با افزایش میزان روشنایی، پیکسل‌های سیاه در بالا و پایین قاب فیلم خاکستری به نظر می‌­رسند. از این طریق می‌توان ویژگی تنظیم نور تصویر را بهتر درک کرد. می‌­توان دوباره میزان آن را کاهش داد تا سیاه شوند. سپس روی قسمتی تیره از تصویر تلویزیون تمرکز شود. می­‌توان میزان روشنایی را تا زمانی افزایش داد که مشخص است جزئیات در قسمت‌هایی از تصویر از دست می‌روند. به طور معمول سطح روشنایی محدوده ۵۰ درصد مطلوب است.

  • تنظیم نور پس زمینه(Backlight)

با تغییر تنظیمات نور پس زمینه تلویزیون در واقع میزان روشنایی کلی تصویر تلویزیون کنترل می‌شود. با این کار می‌­توان برای محیط‌هایی با سطح نور متفاوت، حالت مناسب را به دست آورد. نور پس زمینه برای حالت شب و حالت روز تنظیمات متفاوتی دارد. همچنین می‌توان نور پس زمینه را در حالت خودکار یا اتوماتیک گذاشت. گزینه دیگری که در بیشتر تلویزیون‌های نسل جدید وجود دارد، گزینه صرفه جویی یا Power saving است. با انتخاب این گزینه در ساعات پر نور، نور پس زمینه کاهش پیدا می کند. این کار باعث صرفه جویی در مصرف برق تلویزیون است. این مورد در کنترل و بهینه سازی تصویر بسیار مهم است.

کنترل و بهینه سازی تصویر - تنظیمات تصویر

کنترل و بهینه سازی تصویر – تنظیمات تصویر – اصفهان تی وی سرویس

بهینه سازی صفحه نمایش 2 صفحه تنظیمات تصویر

آموزش تنظیمات رنگ بندی تصاویر بهینه برای عموم تلویزیون‌ها

  • تنظیم رنگ تلویزیون (Color)

باید گفت که نیازی نیست همه­‌ی رنگ‌ها را تغییر داد. فقط با کاهش و افزایش شدت رنگ، آن را به آنچه مورد نظر است می­‌توان نزدیک کرد. برای تنظیم رنگ تصویر تلویزیون ابتدا تصویری رنگارنگ و با کیفیت انتخاب و آن را ثابت می‌کنیم. اکنون باید بررسی شود که آیا غلظت و شفافیت رنگ‌ها به اندازه کافی و مناسب هست یا خیر. اگر متوجه شدیم که نیاز است غلظت بیشتری داشته باشند، شدت رنگ کمی بالا برده می­‌شود. اگر هم رنگ‌ها غلیظ به نظر بودند و حالتی اغراق‌شده دارند، باید شدت آن را تا میزان مطلوب کاهش داد. برای  کنترل و بهینه سازی تصویر باید به این نکته توجه کرد.

  • تنظیم دمای رنگ تلویزیون

بیشتر تلویزیون‌ها قسمتی در تنظیمات برای دمای رنگ تصویر دارند. در این حالت، تصویر از سرد یا Cool  با رنگ آبی تا گرم یا Warm با رنگ قرمز تغییر می‌­کند. به طور معمول بهترین حالت این است که آن را تا حد ممکن نزدیک خنثی (neutral) یا عادی (normal) قرار دهیم. اما توجه شود که در نهایت کاربر باید رضایت داشته باشد. پس با توجه به شرایط محیط و نوع تصویری که مشاهده می‌کند، تنظیمات را طبق نظر خود شخصی سازی کند.

مواردی که در بالا اشاره شد، تاثیر زیادی در کنترل و بهینه سازی تصویر دارند. بهتر است در ابتدا این موارد را بررسی کرد.

کلام پایانی و نتیجه گیری برای کنترل و بهینه سازی تصویر

تا الان در مورد کنترل و بهینه سازی تصویر که از طریق تنظیمات تلویزیون قابل اصلاح است، صحبت شد. اما گاهی با وجود این تغییرات، باز هم ممکن است تصاویر کیفیت مناسبی نداشته باشند. در این موارد بهتر است با نمایندگی مجاز تماس گرفته شود. چرا که ممکن کاربر یا اطلاعات کافی نداشته باشد و یا اینکه ایراد سخت افزاری باشد. در هر دو حالت ذکر شده نیاز است متخصصین تلویزیون را با دقت بررسی کنند. گاهی با راهنمایی متخصصین و تغییرات خاص تنظیمات، مشکل کنترل و بهینه سازی تصویر برطرف شود. اما اگر این مشکل برطرف نشد، نیاز به تعمیرات سخت افزاری و قطعات داریم.

این تعمیرات سخت افزاری می‌­تواند شامل تعمیر قطعه­‌ای مانند پنل صفحه نمایش باشد. در صورت رفع نشدن مشکل کارشناسان مجبور به تعویض قطعه هستند. بعضی نمایندگی­‌های مجاز این قابلیت را دارند که کارشناسانی را به محل درخواستی اعزام کنند. متخصصین پس از بررسی اگر بتوانند ایرادات تلویزیون را در محل رفع می‌­کنند. گاهی هم نیاز به بررسی بیشتر و تخصصی­‌تر هست یا اینکه بنابر شرایطی نمی‌توان در محل تعمیر کرد. در این حالت تلویزیون به نمایندگی مجاز ارسال می­‌شود و ایرادات آن برطرف می­‌شود. همچنین می توان راه‌های کنترل و بهینه سازی را جهت جلوگیری از مشکلات آتی، از esfahantvservice آموزش دید.

تصویر استاندارد - و بهینه

تصویر استاندارد – و بهینه – اصفهان تی وی سرویس

بهینه سازی صفحه نمایش 3 تصویر استاندارد

سوالات رایج برای کنترل و بهینه سازی تصویر تلویزیون

آیا تلویزیونی که جدید خریداری شده است، نیاز به کنترل و بهینه سازی تصویر دارد؟

تلویزیون‌­ها در ابتدا کالیبره می­‌شوند و معمولا هیچگونه مشکلی ندارند. اما همانطور که گفته شد هر شخص می­‌تواند با توجه به نور محیط و شرایط دلخواه، تنظیمات را تغییر دهد.

آیا برای کنترل و بهینه سازی تصویر حتما باید به نمایندگی مراجعه کرد؟

اگر با انجام تغییرات گفته شده، مشکل بر طرف نشد، بهتر است با اصفهان تی وی سرویس تماس گرفته شود.

آیا مراحل و تنظیمات کنترل و بهینه سازی تصویر برای همه تلویزیون­‌ها یکسان است؟

یکسری از مراحل برای همه تلویزیون­‌ها یکسان است، اما ممکن است قسمتی از مراحل تنظیمات برای هر برند متفاوت باشد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *