سیستم عامل های مختلف - سیستم عامل تلویزیون

سیستم عامل های مختلف - سیستم عامل تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


سیستم عامل تلویزیون، مورد مهم و تاثیر گذاری در خرید تلویزیون های نسل جدید است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان در این مطلب قصد دارد به چند مورد سیستم عامل تلویزیون اشاره کند. تلویزیون‌ هوشمند از وسایل پرطرفدار در خصوص پخش فیلم‌، سریال، برنامه مورد علاقه و دسترسی به شبکه‌‌ های تلویزیونی هستند. این دستگاه ها به وسیله برند های مختلف با قابلیت‌‌ های جدید طراحی و تولید می‌‌ شوند. تنوع در مدل‌ها باعث شده است تا افراد با سلیقه و نیازهای متنوع بتوانند محصول مورد نظر را انتخاب کنند. در ادامه با esfahantvservice همراه باشید.

جالب است بدانید که برخی از پلتفرم‌‌ های مربوط به تلویزیون‌ بین کشورها محبوب‌ و پر استفاده‌‌تر از سایرین هستند. گزارشی توسط شرکت Conviva که خدماتی برای بهینه سازی و تجزیه و تحلیل ویدیوی آنلاین ارائه می­دهد منتشر شده است. در کشورهای حوزه آمریکای شمالی، سیستم عامل تلویزیون Roku محبوب بیشتری از بقیه سیستم عامل‌‌ ها دارد. در حالی که سیستم عامل تلویزیون Tizen سامسونگ در اروپا و آمریکای جنوبی طرفدار دارد. سیستم لینوکس در آفریقا، سیستمChromecast در اقیانوسیه و Android TV در آسیا به عنوان پرطرفدارترین سیستم عامل تلویزیون شناخته می‌‌شوند. همچنین سیستم عامل تلویزیون تعدادی از تلویزیون ها برای هدفی خاص بهتر شناخته می‌‌شوند. در ادامه نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان به آن می پردازد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 29 مرداد
موضوع مقاله نکاتی در مورد سیستم عامل های تلویزیون
رایج ترین سیستم عامل تلویزیون ها Roku – Amazon Fire – Tizen

فهرست تصاویر

بیشتر بخوانید  تعمیر خطوط افقی تلویزیون+6 قسمت برای آموزش عیب یابی و تعمیر!

تلویزیون و انواع سیستم عامل 1 سیستم سونی

تلویزیون و انواع سیستم عامل 2 سیستم عامل گوگل

تلویزیون و انواع سیستم عامل 3 افزایش کارایی

بررسی محبوب ترین و بهترین سیستم عامل تلویزیون های موجود

ابتدا به تنوع پلتفرم‌‌ ها پرداخته می شود. تفاوت ایجاد شده بین دستگاه های نسل جدید و نسل قدیم، تاثیر زیادی در محبوبیت سیستم عامل تلویزیون ‌‌ها دارد. این تفاوت در به کارگیری پلتفرم‌‌ و سیستم عامل‌‌ اختصاصی می باشد. که قابلیت ها و دسترسی های هوشمند و گسترده ای را به وجود آورده است. تغییر و گسترش تلویزیون های هوشمند باعث شده تا همچنان برای نمایش فیلم، بین مردم محبوبیت داشته باشند. در ادامه با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان همراه باشید.

سیستم سونی - سیستم عامل تلویزیون

سیستم سونی – سیستم عامل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون و انواع سیستم عامل 1 سیستم سونی

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بررسی‌هایی در مورد تماشای تلویزیون انجام شد. این تحقیقات نشان داد حدود ۷۳% مردم از تلویزیون برای تماشای فیلم استفاده می‌کنند. پس از تلویزیون، انواع تلفن هوشمند با ۱۱%، رایانه شخصی با  ۱۰% محبوبیت دارند. بقیه موارد در مجموع با 6% از محبوبیت برای پخش مورد استفاده قرار می‌گیرند. افراد هنگام استفاده از تلفن‌‌­های هوشمند در نهایت با دو سیستم عامل اصلی Android و یا ios کار خواهند داشت. ولی برای تلویزیون‌‌‌های هوشمند انتخاب بی‌شماری در خصوص نوع سیستم عامل تلویزیون وجود خواهد داشت. افراد با توجه به شرایط، نیاز و سلیقه خود دست به انتخاب نوع مشخصی از این سیستم عامل تلویزیون می‌‌زنند. esfahantvservice می‌تواند اطلاعات زیادی در اختیار کاربران قرار دهد.

سیستم عامل دیگر برای تلویزیون: سیستم عامل گوگل تی وی

سیستم عامل تلویزیون Roku همان طور که قبلا اشاره شد سهم زیادی در آمریکای شمالی را دارا است. در حالی که این سیستم در آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی محبوب چندانی ندارد. اگر بخواهیم محبوبیت سیستم عامل تلویزیون را در سطح جهانی بررسی کنیم باید بگوییم که Roku با ۳۱% محبوب ترین است. بعد از آن سیستم عامل  Amazon Fire با ۱۸% و Tizen  با ۱۲% استفاده د رتبه های بعدی هستند. در صورت سوال در مورد سیستم عامل تلویزیون به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید  مشکل روشنایی تلویزیون چیست + 8 روش حل آن!

سیستم گوگل تی وی - سیستم عامل تلویزیون

سیستم گوگل تی وی – سیستم عامل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون و انواع سیستم عامل 2 سیستم عامل گوگل

علاوه بر پلتفرم‌ محبوب در هر منطقه، سایز و ابعاد مربوط به تلویزیون هم تاثیر گذار است. این محبوبیت در نواحی مختلف، دارای تفاوت هایی است. مثلا برای بررسی برترین سیستم عامل تلویزیون‌‌ باید گفت که در نواحی آفریقا و آمریکا تلویزیون‌‌هایی با ابعاد محبوب تر هستند. زیرا تصاویر بزرگ، وضوح عکس بالایی دارند و بیشتر از سایر مدل‌‌ ها محبوب شناخته می‌‌ شوند. همچنین بیشتر سهم بازار را به خود اختصاص داده‌‌ اند. این در حالی است که در اروپا یا نواحی اقیانوسیه چنین محبوبیتی وجود ندارد. در آن مناطق دستگاه‌‌ ها با ابعاد و مدل‌‌ های گوناگون در بازار با استقبال مواجه می‌‌ شوند.

افزایش کیفیت پخش آنلاین با کمک سیستم عامل تلویزیون های جدید

با توجه به افزایش خدمات آنلاین و محبوبیت آنان، تلویزیون‌‌ های جدید هم به این قابلیت‌‌ ها مجهز شده‌‌ اند. مثل تماشای آنلاین فیلم، بازی‌‌های آنلاین و یا حتی جست و جو در فضای اینترنت. که این خود دلیل دیگری برای محبوبت تلویزیون‌‌های نسل نو می باشد. اصفهان تی وی سرویس در زمینه سیستم عامل تلویزیون اطلاعات زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد. پس برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آن ها مراجعه کنید و مقالات مختلف را بخوانید. سپس می توان برای خرید تلویزیون تصمیم مناسبی بگیرید.

جالب است بدانید که کیفیت پخش آنلاین و یا استریم ویدئوها همواره در حال افزایش می باشد. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ افزایش کیفیت در تلویزیون‌‌ های هوشمند با رشدی ۸ درصدی همراه بوده است. افزایش کیفیت این ویژگی در همین بازه زمانی برای کنسول ‌‌های بازی معادل افزایش ۲۰ درصدی است. همچنین برای استریمینگ باکس‌‌ ها برابر با رشد ۴ درصدی بوده است. می بینیم که سیستم عامل تلویزیون تاثیر زیادی بر افزایش کیفیت و محبوبیت تلویزیون ها دارد. به طور کلی سرعت و کیفیت اجرای ویدئوها مخصوصا آنلاین، در تمامی دستگاه‌‌های پخش با افزایش چشمگیری روبه رو بوده است. همچنان این انتظار هست که روند صعودی حفظ شود.

بیشتر بخوانید  راه­‌کارهای عیب یابی تلویزیون چیست؟ و 9 ایراد رایج

بهبود کیفیت تصاویر - سیستم عامل تلویزیونتلویزیون و انواع سیستم عامل 3 افزایش کارایی

نتیجه گیری و مطلبی در مورد آینده سیستم عامل‌‌ تلویزیون ها

نکاتی‌ در زمینه محبوبیت سیستم عامل تلویزیون‌‌ ها وجود دارد که اصفهان تی وی سرویس به آن اشاره می کند. نکته این است که سازندگان همواره محصولات جدیدی به بازار ارائه می‌‌ دهند. از سوی دیگر نیازها و اولویت افراد همواره در حال تغییر هست. با توجه به نکات، پیش بینی کردن آینده سیستم عامل یا برند تلویزیون از نظر محبوبیتی و کارایی سخت است. شرکت Canviva که وظیفه بررسی و تحلیل دارد، نتایجی را در اختیار کاربران قرار داده است.

در ادامه esfahantvservice  به این نتایج اشاره می کند. سهم سیستم عامل تلویزیون Roku از ۴۳% به ۳۱ % طی سال های ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۱ رسیده است. پس اینطور می توان پیش بینی کرد که محبوبیت این پلتفرم رو به کاهش و از دست دادن بازار است. در مقابل سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن، Android TV و LG محبوبیت بیشتری به دست خواهند آورد. علت این می­تواند باشد که بقیه شرکت ها نسبت به سیستم عامل تلویزیون Roku به نیاز مخاطب توجه بیشتری کرده­اند.

سوالات متداول در مورد سیستم عامل‌‌ تلویزیون های نسل جدید

  • سیستم عامل‌‌ تا چه حد بر کارکرد دستگاه تاثیر گذار است؟

با هر تلویزیون تقریبا می توان کارهای مشابه با یکدیگر را انجام داد. اما در نسل جدید سیستم عامل‌‌ تلویزیون تا حدی مهم است که می­تواند بر افزایش رضایت کاربر هم تاثیر بگذارد.

  • در حال حاضر بهترین سیستم عامل تلویزیون کدام است؟

به طور قطعی نمی توان گفت کدام سیستم بهتر است. بهتر و برتر بودن بستگی به منطقه جغرافیایی و سلیقه افراد آن منطقه دارد.

  • آیا امکان ارتقا یا عیب یابی سیستم عامل تلویزیون ها وجود دارد؟

بله، تقریبا برای بیشتر تلویزیون های نسل جدید این امکان وجود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *