برگرداندن رمز - رمز تلویزیون

برگرداندن رمز - رمز تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


رمز تلویزیون را باید حتما به یاد داشته باشیم. در صورت فراموشی رمز تلویزیون، ممکن است مشکلاتی برای ما به وجود آید. بازنشانی پسورد تلویزیون وقتی که فراموش شده است می‌ تواند به کاربر کمک زیادی کند. گاهی هم پیش می آید که با فراموش کردن پسورد تلویزیون سونی با مشکلات جدی روبه ‌رو شویم. در این مواقع کاربر نمی‌ تواند به منوی تنظیمات تلویزیون دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز مشکل به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر مراجعه نمایید.

مثلا با فراموش کردن رمز تلویزیون امکان تغییر در میزان نور صفحه یا تغییرات صدایی و غیره وجود ندارد. پس باید چه کاری کرد یا چه اقدامی انجام داد تا مشکل برطرف شود!؟ در این وضعیت کاربر باید با ترفندهایی ویژه و سریع، نسبت به بازیابی رمز فراموش شده اقدام کند. البته باید توجه داشت که بازیابی رمز تلویزیون فراموش شده در برندهای گوناگون متفاوت است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر در این مقاله راه کارهایی برای بازیابی پسورد تلویزیون سونی ارائه می کند. سونی یکی از بهترین و بزرگ ترین تولید کنندگان تلویزیون ‌های هوشمند در سطح جهان است. پس تا انتهای مقاله با مجموعه esfahantvservice  همراه باشید.‌

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 30 مرداد
موضوع مقاله فراموش کردن رمز تلویزیون
روش های بازیابی رمز با 2 روش نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود

فهرست تصاویر

پسورد تلویزیون 1 فراموشی رمز دستگاه تلویزیون

پسورد تلویزیون 2 بازنشانی کد

پسورد تلویزیون 3 بازیابی رمز

ترفند‌ و راه کارهای رفع مشکل فراموش کردن رمز تلویزیون

اگر رمز تلویزیون فراموش شد چه کاری باید انجام داد.؟ برای اولین کار باید به ریست کردن دستگاه اقدام کرد. به ‌طور کلی، ریست کردن تلویزیون گاهی می‌ تواند به حل این دسته از مشکلات کمک کند. معمولاً برای رفع مشکل پسورد تلویزیون با کمک از مستر کد به بازیابی رمز تلویزیون اقدام می ‌کنند. راه دیگر این که با ریست سخت افزاری دستگاه تلاش می ‌شود تا به پسورد تلویزیون دسترسی پیدا کنند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر در ادامه به هر دو روش اشاره می کند.

از یاد بردن پسورد - رمز تلویزیون

از یاد بردن پسورد – رمز تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

پسورد تلویزیون 1 فراموشی رمز دستگاه تلویزیون

روش اول: بازنشانی رمز تلویزیون با استفاده از مستر کد

بهره گیری از مستر کد یکی از بهترین راه کار ‌ها برای بازیابی رمز تلویزیون هوشمند است. هنگام فراموشی پسورد می توان از آن کمک گرفت. به این نکته که هر مدل تلویزیون سونی با مستر کد خاصی سازگار است باید توجه داشت. باید از مستر کدی استفاده کرد که با مدل دستگاه شما همخوانی و سازگاری داشته باشد. به بیان ساده تر که بخواهیم اشاره کنیم، تلویزیون ­های سونی دارای مستر کد هستند. برای یافتن دوباره رمز تلویزیون، این مستر کد به کمک آن انجام می­ شود.

مثلا تصور کنید دستگاه تلویزیون سونی، مدل Bravia‌ است. با مستر کد خاص این مدل یعنی 4357 راحت رمز ریست می ‌شود. همانطور که قبلا اشاره شد باید با توجه به نوع مدل، از مستر کد سازگار با آن کمک گرفت. برای بقیه مدل ها و استفاده از مستر کد بهتر است مقالات اصفهان تی وی سرویس را بخوانید. می ‌­توان با روش­ های گفته شده مشکلات مربوط به رمز تلویزیون را حل کرد. در ادامه می توان به کار با تلویزیون بپردازید و مشغول تماشای برنامه مورد علاقه شوید.

آموزش استفاده از تنظیمات و تغییر برخی قسمت ها

قدم اول دکمه Home را روی کنترل فشار دهید. بعد به منوی تنظیمات دستگاه می رود و Ok را بزنید. الان با انتخاب Personal Section وارد این بخش شده و پس از آن Parental Lock را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می ‌توان به قسمت رمز تلویزیون دسترسی پیدا کرد. این گزینه روشی است برای این که دسترسی را محدود کرد. مثلا دسترسی کودکان به بخش‌ ها و برنامه ‌های مختلف تلویزیون محدود شود. همچنین نتوانند تغییراتی را در تنظیمات تلویزیون اعمال کنند. روشی است که به شخصی‌ سازی قفل والدین ارتباط دارد. در وب سایت  esfahantvservice مطالبی در مورد موضوعات مختلف مربوط به تلویزیون وجود دارد.

برگرداندن پسورد - رمز تلویزیون

برگرداندن پسورد – رمز تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

پسورد تلویزیون 2 بازنشانی کد

در بعضی مدل‌ های تلویزیون سونی، در صورت فراموشی رمز تلویزیون می ‌توان کد خاصی را وارد کرد. در این بخش با وارد کردن کد 9999، گاهی می توان اقدام به بازیابی رمز تلویزیون کرد. اگر کد و روش قبلی تاثیر نداشت، می‌ توان از کد 4357 استفاده کرد. پس از وارد کردن مستر کد با انتخاب گزینه Change Pin بالاخره موفق به ریست کردن رمز تلویزیون می شوید. الان و در این بخش باید رمزی جدید را وارد کنید. اگر برای انجام موارد گفته شده به مشکل برخوردید از متخصصان و کارشناسان مجموعه اصفهان تی وی سرویس راهنمایی بگیرید.

روش دوم: بازیابی رمز با انجام ریست سخت افزاری تلویزیون

ریست سخت افزاری تلویزیون روش دیگری از راه کارها هنگام فراموشی رمز تلویزیون است. موقع فراموشی رمز دستگاه سونی می‌ توان به کمک این روش به رمز خود دسترسی پیدا کرد. این روش بیشتر زمانی کارآیی دارد که به ریموت کنترل دسترسی نداشته باشیم. برای این کار در ابتدا باید تلویزیون را از برق کشید و از دکمه ‌های روی تلویزیون استفاده کرد. مرحله بعد باید دکمه‌ های پاور و ولوم منفی را همزمان با هم بگیرید و نگه دارید. دکمه پاور همان دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه، و دکمه ولوم همان دکمه کم کردن صدا است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر رمز تلویزیون به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

سپس در همین حالت دستگاه را باید به برق متصل کرد. باید سه ثانیه صبر کنید تا لوگوی سونی روی صفحه تلویزیون نمایش داده شود. در برخی مدل ها به جای صبرکردن برای مشاهده لوگو، باید منتظر بود تا چراغ LED جلوی تلویزیون روشن شود. وقتی لوگوی شرکت یا روشن شدن چراغ LED سبز رنگ مشاهده شد، دکمه‌ ها را باید رها کرد. و منتظر ماند تا تنظیمات کارخانه دستگاه تلویزیون سونی فعال شود. الان تنظیمات دستگاه به صورت کامل به حالت تنظیمات اولیه کارخانه برگشته است. در اصطلاح تلویزیون ریست فکتوری شده است. باز هم اگر مشکلی به وجود آمد برای رفع آن می‌ توان با کارشناسان  esfahantvservice تماس بگیرید.

تنظیمات رمز - رمز تلویزیون

تنظیمات رمز – رمز تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

پسورد تلویزیون 3 بازیابی رمز

سخن آخر و نتیجه گیری برای بازیابی رمز تلویزیون

حفظ کردن رمز عبور تلویزیون برای تلویزیون‌ های جدید سونی و دیگر برندها اهمیت دارد. به این دلیل که برای انجام تغییرات در تنظیمات تلویزیون مانند صدا، تصویر، نور و غیره به آن نیاز داریم. برای همین در صورت فراموشی رمز حتما دچار مشکل خواهیم شد. بنابراین بعد از فراموشی رمز تلویزیون سونی و برای دسترسی دوباره تنظیمات دستگاه، باید اقدام به بازیابی رمز کرد. در این مطلب موضوع بازیابی رمز تلویزیون را مورد بررسی قرار داد. همچنین امید است در صورت رخداد چنین موقعیتی، اطلاعات بالا کمک کننده باشد.

سوالات متداول و رایج کاربران در مورد بازیابی رمز تلویزیون

  • چرا برند تلویزیون های برند سونی در دنیا بسیار محبوب و رایج هستند؟

این محبوبیت در طول زمان و به چندین دلیل مختلف اتفاق افتاده است. یکی از آن ها کیفیت قطعات به کار رفته در تلویزیون است. برای دلیل دیگر می توان به عمر بالای دستگاه اشاره کرد.

  • چند روش برای بازیابی رمز عبور تلویزیون وجود دارد؟

با 2 روش سخت افزاری و نرم افزاری می توان این مشکل را برطرف کرد.

  • کدهای نرم افزاری بازیابی رمز تلویزیون چیست؟

2 مستر کد برای این مشکل وجود دارد. کد 4357 و کد 9999 برای تلویزیون های سونی وجود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *