صفحه شکسته تلویزیون + راه حل در زمان شکستگی 5 نوع تلویزیون!

شکستگی صفحه تلویزیون - صفحه شکسته تلویزیون

شکستگی صفحه تلویزیون - صفحه شکسته تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


هنگامی که صفحه نمایش آسیب می‌بیند، می تواند یک مشکل بزرگ باشد. صفحه شکسته تلویزیون که اغلب منجر به این سؤال رایج می شود که آیا صفحه شکسته تلویزیون قابل‌تعمیر هستند؟! برای جواب این سؤالات و راهنمایی کامل با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر همراه باشید. متأسفانه تمام صفحه های تلویزیون قابل تعمیر نیستند. نوع تلویزیونی که دارید، به عنوان مثال، تلویزیون ال‌ای‌دی یا ال‌سی‌دی، و همچنین میزان آسیب، تعیین می کند که آیا تعمیر یک گزینه است یا خیر. در برخی موارد ممکن است امکان تعمیر صفحه نمایش توسط یک متخصص وجود داشته باشد. با این حال، در موارد دیگر، تعویض صفحه نمایش ممکن است تنها گزینه باشد. با نمایندگی تعمیرات تلویزیون در شاهین شهر همراه باشید.

فهرست تصاویر:

صفحه شکسته  1تلویزیون LED

صفحه شکسته  2تلویزیون LCD

صفحه شکسته  3تلویزیون OLED

چه چیزی باعث آسیب دیدن و ایجاد صفحه تلویزیون شکسته می شود؟

از نظر آسیب هایی که ممکن است به صفحه تلویزیون وارد شود. بسته به علل و شدت آسیب طبقه بندی می شود. در موارد مختلف، پیشنهاد می‌شود که صفحه آسیب دیده را به صورت بصری ارزیابی کنید. سپس قبل از لمس، حرکت یا دست زدن به تلویزیون با متخصصان تماس بگیرید. توجه داشته باشید از ضربه زدن و دست کاری تلویزیون بدون دانش و مهارت کافی خود داری کنید. تعمیر صفحه شکسته تلویزیون بدون دانش، مهارت و ابزار کافی باعث ایجاد مشکلات بیشتری خواهد شد.

به طور کلی، آسیب می تواند به روش های مختلفی ایجاد شود که در مقاله صفحه شکسته تلویزیون به آن خواهیم. دلایل مختلفی که ممکن است به خاطر آن ها با مشکل صفحه شکسته تلویزیون رو به رو شوید! عبارت اند از: تغییرات شدید دما (گرما/سرما)، سطح رطوبت و رطوبت بالا! اسپری کردن محصولات پاک کننده به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش، ضربه خوردن یک جسم خارجی. همچنین از دیگر دلایل می توان به خراش صفحه نمایش، خم شدن صفحه تلویزیون هنگام جابه‌جایی آن اشاره کرد. همچنین فشار ناشی از نگه داشتن صفحه نمایش هنگام حرکت آن. همچنین در ادامه نمایندگی تعمیرات تلویزیون در شاهین شهر  همراه باشید.

صفحه شکسته  1تلویزیون LED

LED خراب - صفحه تلویزیون شکسته

LED خراب – صفحه تلویزیون شکسته – اصفهان تی وی سرویس

انواع صفحه شکسته تلویزیون و روش تعمیر آنها

انواع اصلی صفحه نمایش تلویزیون عبارت اند از LCD، LED، Plasma، QLED و OLED.  صفحه نمایش های LCD و LED رایج ترین انواع صفحه نمایش تلویزیون هستند. LCD یا نمایشگر کریستال مایع، نوع خاصی از تلویزیون صفحه تخت است که می تواند نور را از خود عبور دهد یا جلوی آن را بگیرد. بلوک های قطعه در پانل با کریستال های مایع پر شده اند. اگرچه تلویزیون های LED ممکن است متفاوت به نظر برسند، اما از فناوری مشابه تلویزیون های LCD استفاده می کنند. تفاوت این است که به جای اینکه یک لامپ فلورسنت مانند صفحه نمایش LCD روشن شود، یک صفحه LED توسط چندین LED (دیودهای ساطع کننده نور) روشن می شود.

بیشتر بخوانید  نشت نور تلویزیون راهنمای مشکل + 3 مشکال اساسی برای تلویزیون

مورد بعدی پلاسما است. صفحه پلاسما از گازی تشکیل شده است که در طول فرایند تولید بین دو صفحه شیشه مهر و موم شده است. گاز به یک بار الکتریکی واکنش نشان می دهد و باعث روشن شدن پیکسل های روی صفحه می شود. نوع چهارم صفحه نمایش QLED است. تلویزیون QLED از فناوری LED نقطه کوانتومی استفاده می کند، نوعی LED که از نور پس زمینه استفاده می کند. نور پس‌زمینه LED به مولکول‌های میکروسکوپی به نام نقاط کوانتومی در نمایشگر برخورد می‌کند که سپس نورهای رنگی متفاوتی را ساطع می‌کنند.

در نهایت، تلویزیون OLED وجود دارد. OLED مخفف دیود نوری آلی است. برخلاف سایر مدل ها، از مواد معدنی مانند کربن برای تولید نوری که توسط جریان الکتریکی تأمین می شود، استفاده نمی کند. این بدان معناست که تلویزیون‌های OLED بسیار نازک‌تر از مدل‌های LED و QLED هستند زیرا برای عملکرد به نور پس‌زمینه نیاز ندارند. برخی از آنها حتی منعطف یا منحنی هستند، با برخی از طرح ها که می توانند رول شوند! در ادامه مقاله با مجموعه بزرگ esfahantvservice همراه باشید.

انواع تلویزیون هایی که صفحه شکسته آن ها قابل تعمیر است

اولین مدل تلویزیونی که در مقاله صفحه شکسته تلویزیون به آن می پردازیم LED است. دلیل اینکه نمایشگرهای LED اغلب قابل تعمیر هستند این است که قطعات یدکی زیادی برای این نوع تلویزیون ها وجود دارد. هر برند تولید کننده تلویزیون LED مجموعه  قطعات یدکی را حداقل به مدت ۵ تا ۷ سال پس از عرضه محصول ذخیره می کند. مورد بعدی ای که در مقاله صفحه شکسته تلویزیون مورد برسی قرار خواهد گرفت تلویزیون OLED است. توجه داشته باشید که در تلویزیون OLED همیشه مربوط به پنل نیست ممکن است مشکل از دیگر قطعات باشد که هزینه بسیار زیادی خواهد داشت. گاهی اوقات هزینه تعمیر تلویزیون با هزینه خرید تلویزیون جدید برابر یا با اختلاف کمی خواهد بود.

صفحه شکسته  2تلویزیون LCD

LCD شکسته - صفحه شکسته تلویزیون

LCD شکسته – صفحه شکسته تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

مورد بعدی که در مقاله صفحه شکسته تلویزیون به آن خواهیم پرداخت تلویزیون های LCD است. در بین تمام تعمیرات تلویزیون، تعمیرات مربوط به صفحه نمایش LCD رایج ترین هستند. حتی با وجود اینکه امکان تعویض آنها وجود دارد، اغلب نیاز به تعویض کل صفحه نمایش دارد. در نتیجه، تعویض کل تلویزیون LCD مقرون به صرفه تر است. پیداکردن قطعات برای صفحه کشته تلویزیون ال‌سی‌دی مانند تلویزیون های ال‌ای‌دی راحت است. دلیل فراوانی هم این است که اغلب تلویزیون های موجود در بازار ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی است. شرکت های تولید کننده تلویزیون تا سال ها پس از تولید یک تلویزیون به تأمین قطعات آن تلویزیون می پردازند.

بیشتر بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیر تلوزیون سونی در اصفهان#13راهنمای خرید تلویزیون مخصوص بازی

آیا می توان صفحه تلویزیون های پلاسما را تعمیر کرد؟

خیر، صفحه شکسته تلویزیون پلاسما قابل تعمیر نیست. متأسفانه اگر صفحه پلاسما آسیب ببیند یا خراب شود، قابل تعمیر نیست. در این حالت، باید صفحه تلویزیون را به طور کامل تعویض کنید که ممکن است هزینه آن بیشتر از قیمت اصلی تلویزیون باشد. این به این دلیل است که صفحه های پلاسما دیگر تولید نمی شوند که پیدا کردن قطعات جایگزین را دشوار می کند. حتی اگر بتوانید قطعات مورد نیاز را پیدا کنید، فرایند نصب پیچیده است و به تجهیزات تخصصی نیاز دارد. توجه داشته باشید که تیم اصفهان تی وی سرویس با تکنسین های حرفه ای آماده تعمیر انواع تلویزیون های شما است.

آیا صفحه شکسته تلویزیون های صفحه تخت قابل تعمیر هستند؟

بله می توانید تلویزیون صفحه تخت خود را تعمیر کنید یا صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنید. متخصصان تعمیر تلویزیون برای ارائه خدمات تعمیر تلویزیون برای هر نوع تلویزیون از جمله LED، OLED، LCD، HDR و HD آموزش دیده اند. آنها همچنین می توانند سایر اجزای تلویزیون از جمله برد منبع تغذیه و برد مدار را تعمیر کنند و سایر تعمیرات معمول تلویزیون را انجام دهند؛ بنابراین، چه صفحه نمایش ترک خورده، چه صفحه سیاه یا هر مشکل دیگری در تلویزیون خود دارید، با متخصصین حرفه ای مجموعه بزرگ اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. تیم ما با ارسال تکنسین های حرفه ای مشکل شمارا در سریع ترین زمتان حل خواهد کرد.

آیا گارانتی من شامل شکستگی صفحه تلویزیون می شود؟

ضمانت‌های تلویزیون اکثر شرکت‌ها ترک یا شکستگی صفحه تلویزیون را پوشش نمی‌دهد. با این حال، صفحه نمایش معیوب ممکن است تحت ضمانت‌نامه فوق‌العاده‌ای تحت پوشش قرار گیرد. گارانتی فوق العاده تمدید شده یک بیمه نامه است که می توانید آن را خریداری کنید که تعمیرات یا تعویض تلویزیون شما را پوشش می دهد. این خط‌مشی‌ها معمولاً گران‌تر از گارانتی استاندارد هستند، اما آسیب‌های تصادفی مانند صفحه‌نمایش ترک خورده را پوشش می‌دهند. با یک پرس و جوی ساده می توانید از شرکت هایی که حتی صفحه شکسته تلویزیون را در ایران پوشش می دهند مطلع شوید. قبل از انجام هر گونه اقدام دیگری، با تماس با فروشگاهی که تلویزیون را خریداری کرده اید، پوشش گارانتی خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر |در رابطه با 2فرمت سونی

هزینه تعمیر یا تعویض صفحه شکسته تلویزیون چقدر است؟

هزینه تعمیر صفحه نمایش تلویزیون بر اساس نوع و اندازه صفحه نمایش و همچنین جایی که آن را برای تعمیر می برید متفاوت است. با این حال، مواقعی وجود دارد که صفحه نمایش قابل تعمیر نیست و باید یک تلویزیون کاملاً جدید خریداری کنید. دلیل این امر این است که معمولاً صفحه نمایش گران ترین بخش خرید تلویزیون است و همچنین بسیار شکننده است. برای به دست آوردن تخمین دقیق تری از هزینه های تعمیر صفحه تلویزیون خود، توصیه می کنیم با یک تعمیرکار حرفه ای تلویزیون در منطقه خود تماس بگیرید. آنها می توانند پس از تشخیص مشکل، تصور بهتری از هزینه به شما بدهند.

در صورت مواجه شدن با صفحه شکسته تلویزیون باید چه کرد؟

توصیه می شود قبل از نتیجه گیری سریع در مورد اینکه چه باید کرد، وضعیت را ارزیابی کنید، زیرا گاهی اوقات ممکن است آسیب های خاصی را بدتر کند. ابتدا، به صورت بصری به آنچه به نظر می رسد اشتباه است نگاه کنید و آن را از آنجا بردارید. همانطور که گفته شد، از دست زدن و تعمیر صفحه شکسته تلویزیون بدون دانش و مهارت کافی خودداری کنید، زیرا ممکن است اوضاع را بدتر کند. با یک ارائه دهنده خدمات تعمیرات قابل اعتماد تماس بگیرید و بقیه را به متخصصان بسپارید. این کار بهترین مراقبت، تعمیر و رسیدگی به کیس را تضمین می کند که در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

نتیجه گیری کلی و نهایی درباره صفحه شکسته تلویزیون

بارها در مقاله صفحه شکسته تلویزون به آن اشاره کردیم از تعمیر تلویزیون بدون دانش و مهارت کافی خودداری کنید. دستکاری قسمت های خراب تلویزیون مخصوصاً صفحه شکسته تلویزیون بدون داشتن و مهارت کافی باعث خراب شدن بیشتر تلویزیون شما خواهد شد. مورد بعدی که باید حتماً به آن توجه کنید این است که تلویزیون شما قابل تعمیر است یا خیر! اگر قابل تعمیر بود هم به این مورد توجه داشت بباشی تعمیر تلویزیون به صرفه تر است یا تعویض آن. گاهی اوقات تعویض تلویزیون بسیار به صرفه تر از تعمیر آن است مخصوصاً هنگامی که با صفحه شکسته تلویزیون رو به رو می شوید. همانطور که میدانید صفحه شکسته تلویزیون یکی از پر خرج ترین موارد است.

صفحه شکسته  3تلویزیون OLED

تلویزیون OLED - صفحه تلویزیون شکسته

تلویزیون OLED – صفحه تلویزیون شکسته –

سؤالات متداول در رابطه با صفحه شکسته تلویزیون شما:

  1. آیا صفحه شکسته انواع تلویزیون ها قابلیت تعمیر دارد؟

خیر، خیلی از تلویزیون ها مانند تلویزیون های پلاسما توانایی تعمیر ندارند بیا تعمیر آن ها به صرفه نیست

  1. هزینه تعمیر صفحه شکسته تلویزیون چقدر است؟

این مورد را نمی توان گفت یا قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد. هزینه تعمیر صفحه شکسته تلویزیون در انواع مدل و برند ها متفاوت است.

  1. آیا گارانتی تلویزون شامل صفحه شکسته تلویزیون هم می شود؟

اکثر شرکت های تولید تلویزیون این مورد را گارانتی نمی کنند. اما شما می توانید از طریق دیگر شرکت ها با پرداخت هزینه ای این مورد را هم بیمه کنید.

موضوع صفحه شکسته تلویزیون + راه حل در زمان شکستگی 5 نوع تلویزیون!
تاریخ ۲۵/۰۹/۱۴۰۲
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید esfahantvservice را برای حل مشکلات تلویزیون انتخاب کنیم؟
این مجموعه سابقه ای بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه تعمیر انواع مشکلات تلویزیون را در کارنامه خود دارد.

 

محصولنمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *