6 مشکل رایج تلویزیون ال جی

Smart-Tv-Apps-lg

Smart-Tv-Apps-lg


6 مشکل رایج تلویزیون ال جی

آیا قصد خرید تلویزیون هوشمند ال‌جی دارید؟ بهتر است بدانید که هنگام استفاده از تلویزیون‌های ال‌جی با مشکلاتی روبرو خواهید شد، بنابراین می‌توانید هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید را حل کنید. شش مورد از مشکلات رایجی که هنگام استفاده و تعمیر تلویزیون‌های ال‌جی با آن مواجه می‌شوید، در اینجا آورده شده است.

6 مشکل رایج تلویزیون های ال جی

1- تراز اشتباه یا پوستریزیشن

شاید برخی نوار‌های رنگی مبهم را در تصویر روی صفحه تلویزیون ببینید. به این مشکل، تراز اشتباه یا پوستریزیشن می‌گویند.

متأسفانه تلویزیون ال‌جی هنوز هم چنین مشکلاتی را مدیریت نکرده است و کاربران زیادی این مشکلات که علائم رایج خرابی تلویزیون هستند را گزارش می‌دهند. اما می‌توانید قبل از خرید، زود‌تر متوجه این مشکلات بشوید. هنگام خرید تلویزیون اگر امکان آن وجود دارد، بهتر است تلویزیون مورد‌نظر را آزمایش کنید، آن را به خانه ببرید تا هر مشکل مربوط به صفحه نمایش را بررسی کنید.

2- نا‌هماهنگی رنگ‌ها

مشکل با رنگ ‌ها معمولاً وقتی شروع می‌شود که تلویزیون بعد از صدای پریدن، خودش خاموش شود. بعد از آن، برخی از تغییرات را در هماهنگی رنگ‌ ها می‌بینید. متأسفانه این اتفاق زمانی می‌افتد که بیش از حد از تلویزیون استفاده شود و اغلب، به خاطر منبع تغذیه در تلویزیون شما رخ می‌دهد. اغلب یک خازن درون تلویزیون، منشأ این مشکل است.

. در این مورد، تمام کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را به مرکز تعمیرات معتبر ببرید و قسمت آسیب ‌دیده را عوض کنید.

. به خاطر داشته باشید که وقتی ضمانت‌ نامه‌ای برای تعمیرات وجود دارد، آن را تقاضا کنید.

3- صدا نداشته باشد

مواردی وجود دارد که تلویزیون ال‌جی شما ، هیچ سیگنال صوتی ندارد یا صدایی از بلندگو ‌ها شنیده نمی‌شود. با راه‌اندازی مجدد تلویزیون می‌توانید این مشکل را حل کنید.

. دو روش برای راه‌اندازی مجدد تلویزیون وجود دارد.

. راه‌حل اول: تلویزیون را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و بعد از یک یا دو دقیقه، دوباره آن را به برق وصل کنید.

. راه‌حل دوم: به طور همزمان، دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید و صدا را با کنترل کم کنید تا اینکه تلویزیون دوباره راه‌اندازی شود، وقتی علامت بالا آمدن ال‌جی را دیدید، دکمه را رها کنید.

هنوز هم صدایی ندارد، مجموعه‌ای از بلندگو‌های خارجی را به پریز وصل کنید و ببینید که آیا صدا از طریق بلندگو‌ها بیرون می‌آید یا نه. اگر از بلندگو‌ های خارجی صدا بیاید ، باید اتصالات بلندگو را بررسی کنید. در غیر این صورت، احتمالاً بخش مشکل‌دار، تقویت کننده برق درون تلویزیون را هم درگیر می‌کند. باید آن تلویزیون را برای بررسی به مرکز تعمیرات معتبری ببرید تا بخش معیوب را عوض کنند.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان & 4 راه تعمیرات در منزل!

4- دریچه اچ‌دی‌ام‌آی ۲.۱ به خوبی نمایش داده نمی‌شود

مشکلات با دریچه اچ‌دی‌ام‌آی ۲.۱، خصوصاً برای تلویزیون ‌های او‌ال‌ای‌دی ال‌جی، و خصوصاً برای سری ‌های ۹ و ایکس، درد سر‌ساز هستند. خوشبختانه، بروز‌رسانی نرم‌افزار ثابت برای این مشکل وجود دارد. این مشکل خصوصاً از زمانی غیر‌معمول شد که ال‌جی، قابلیت بازی کردن تلویزیون‌ های او ‌ال ‌ای ‌دی خود را ارتقا داد، با توجه به اینکه پهنای باند زیاد ۴۸ گیگا بایتی با پوشش اچ ‌دی ‌ام ‌آی در سری ۹ و پوشش اچ ‌دی ‌ام ‌آی ۴۰ گیگا بایتی برای سری ایکس ۲۰۲۰ دارد. در‌خصوص اچ‌دی‌ام‌آی ۲.۱ در تلویزیون‌های او‌ال‌ای‌دی، دو مشکل وجود دارد که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید.

. مشکل اول: هنگام سرعت نمایش متغیر جی‌سینک ناویدا در سرعت ارسال قاب اطلاعاتی ۱۲۰ هرتز، فقط صفحه نمایش سیاه دارید.

این مشکل در تمام عمق رنگ ‌ها یا تفکیک‌ پذیری ‌ها ، رخ می‌دهد.

. مشکل دوم: این مشکل در سری ‌های ایکس، بیشتر رخ می‌دهد و سیگنال خروجی در آر‌جی ‌بی/ ۱۲۰ هرتز/ ۴:۴:۴ را به مشخصه ‌های رنگی ۴:۲:۲ کاهش می‌دهد. حتی وقتی جی ‌سینک خاموش است و علی‌رغم تفکیک ‌پذیری خروجی، مشکل رخ می‌دهد، به طوریکه کیفیت تصویر به طور قابل توجهی کم می‌شود. برخی از افراد استدلال می‌کنند که مشکلی ممکن است با کارت گرافیک ناویدا وجود داشته باشد یا کابل‌ های اچ‌دی‌ام‌آی که استفاده شده‌اند به طور رسمی، تأییدیه ۲.۱ را از HDMI.org نگرفته‌اند. دیگران هم فکر می‌کنند اگر مشکل دوم در ارتباط با سری ‌های ایکس، پهنای باند کمتری دارند اما متوجه شدند که این مشکل با منابع ۸ و ۱۰ بایتی هم رخ می‌دهد. ال‌جی برای حل این مشکل، بروز‌رسانی نرم‌افزار ثابت را در سپتامبر ۲۰۲۰، منتشر کرد.

. برای دسترسی به بروز‌رسانی نرم‌افزار ثابت می‌توانید به منو تنظیمات در بالای قسمت راست صفحه اصلی بروید. به قسمت تمام تنظیمات بروید، سپس منو کلی را در قسمت چپ، انتخاب کنید.

. از آنجا به بعد، می‌توانید در‌مورد این تلویزیون جستجو کنید، سپس بررسی گزینه بروز‌رسانی را پیدا کنید. آن را دانلود کرده و نصب کنید، سپس تلویزیون خود را برای مؤثر واقع شدن نرم‌افزار ثابت، راه‌اندازی مجدد کنید.

5- عمل نکردن اپلیکیشن‌های آنلاین

بسیاری از کاربران تلویزیون ال جی، مواردی را از برخی خدمات آنلاین اطلاع دادند، مثل نتفلیکس یا هولو که در تلویزیون آن ‌ها کار نمی‌کند.

. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تلویزیون شما به اینترنت وصل است.

. فرض کنید تلویزیون شما به مودم وای‌فای وصل است و اینترنت هم خوب کار می‌کند، بررسی کنید که آیا پلتفورم آنلاین بر روی دستگاه‌ های دیگر هم کار می‌کند یا نه، مثلاً روی گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود امتحان کنید. برای رفع این مشکل، بیایید از نتفلیکس به عنوان مثال استفاده کنیم.( این توصیه‌ها برای اپلیکیشن‌های نصب شده دیگر بر روی تلویزیون شما هم عمل می‌کنند.)

بیشتر بخوانید  5 علائم رایج خرابی تلویزیون

. اگر اپلیکیشن روی دستگاه‌ های دیگر عمل می‌کند، همانطور که قبلاً گفتیم، تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید.

. ممکن است مودم وای‌فای را هم راه‌اندازی مجدد کنید، به این صورت که آن را خاموش کنید ، کابل پاور را از برق بکشید، و دوباره بعد دو دقیقه به برق وصل کنید.

. نرم ‌افزار ثابت تلویزیون و اپلیکیشن نتفلیکس را بروز‌رسانی کنید. ترجیحاً باید آخرین بروز‌رسانی را برای عملکرد بدون نقص، اجرا کنید. این برنامه‌ها همزمان بروز‌رسانی نمی‌شوند پس باید در فواصل معین، بروز‌رسانی آن ‌ها را بررسی کنید. کار دیگری که باید انجام دهید، حذف و نصب مجدد نتفلیکس است.

. مواردی وجود دارند که وقتی فایل‌ ها آسیب می‌بینند، تمام اپلیکیشن‌ها را غیر قابل استفاده می‌کنند. با حذف و نصب مجدد، می‌توانید اپلیکیشن را به حالت فعال اصلی آن برگردانید.

. برای پاک کردن برنامه نتفلیکس، روی صفحه اصلی یا دکمه استارت را روی کنترل فشار دهید تا نوار راه‌اندازی باز شود.

. به اپلیکیشن نتفلیکس بروید و منتظر بمانید تا علامت پیکان ظاهر شود. روی آن کلیک کنید، سپس نماد ایکس را انتخاب کنید. با فشار دادن دکمه اوکی، حذف اپلیکیشن را تأیید کنید.

. برای نصب مجدد، نوار راه‌اندازی را مثل فرآیند پاک کردن باز کنید، سپس بازار محتوای ال‌جی را نصب کنید.

. کلید فرمان اپلیکیشن را جستجو کرده و باز کنید. نتفلیکس را جستجو کنید و سپس روی نصب کردن ، کلیک کنید.

مورد دیگری که باید بررسی کنید ، تنظیمات مکان تلویزیون شماست.

. مکان به کشوری اشاره می‌کند که شما در پروفایل تلویزیون خود قرار داده‌اید.

. وقتی برای اولین بار تلویزیون خود را تنظیم می‌کنید ، از شما پرسیده می‌شود که مکان خود را وارد کنید.

. اگر مکان خود را کشور دیگری تنظیم کرده باشید، احتمال نا‌سازگاری با مکان سرویس دهنده اینترنت شما وجود دارد. می‌تواند منجر به مشکلاتی با برنامه نتفلیکس شود.

. به خاطر داشته باشید که نتفلیکس، علامت محتوایی برای مکان‌ های مختلف دارد. باید آن را به مکان کشور فعلی خود تنظیم کنید تا این مشکل حل شود.

تغییر دادن مکان:

. روی صفحه اصلی یا دکمه استارت را فشار دهید تا نوار راه‌اندازی باز شود.

. روی دکمه تنظیمات در قسمت بالای سمت راست، کلیک کنید، سپس به قسمت تمام تنظیمات بروید.

. قسمت کلی در گوشه سمت چپ صفحه را باز کنید، سپس به مکان بروید. کشور خود را انتخاب کنید و با این کار، مشکل شما حل می‌شود. شاید با درست کردن تنظیمات مکان، هنوز هم اپلیکیشن کار نکند، آخرین راه‌حل شما، بازگشت به تنظیمات کارخانه است.

. بازگشت به تنظیمات کارخانه باید آخرین انتخاب شما باشد، به طوری که شامل تنظیمات، نصب مجدد اپلیکیشن‌ها و ورود به سیستم با تمام اطلاعات هویتی از ابتدا می‌شود.

. برای انجام بازگشت به تنظیمات کارخانه، نوار راه‌اندازی را باز کنید و سپس، منو تنظیمات را باز کنید.

بیشتر بخوانید  آموزش تعمیر پنل تلویزیون های LCD و LED

. به قسمت کلی بروید، سپس روی راه‌اندازی مجدد کلیک کنید تا تنظیمات اولیه بشود. از شما خواسته می‌شود تا بعد از آن، رمز عبور خود را وارد کنید.

. بر‌اساس تلویزیون شما، دستورالعمل ‌هایی در‌مورد چگونگی فرآیند به شما ارائه می‌شود.

. وقتی راه‌اندازی مجدد انجام شد، باید حساب کاربری و اپلیکیشن‌ های خود را دوباره تنظیم کنید.

6- خط‌ های افقی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند

برخی از کاربران تلویزیون‌های ال‌جی گزارش دادند که خط ‌های افقی بر روی صفحه نمایش می‌بینند که هنگام خاموش و روشن کردن تلویزیون، بسیار واضح هستند. این مشکل اغلب ناشی از قدرت سیگنال کم از بخش ‌های اچ‌دی‌ام‌آی است. این مشکل با عوض کردن کابل‌ های اچ‌دی‌ام‌آی، حل می‌شود.

مزایا و معایب تلویزیون‌های ال‌جی

تلویزیون‌های او‌ال‌ای‌دی، کیفیت تصویر بهتری دارند. با وجود اینکه شاید هنوز تلویزیون‌ های ال‌ای‌دی را از ال ‌جی تشخیص ندهید، این شرکت مشغول ارتقا دادن تلویزیون ‌های او‌ال‌ای‌دی خود است.

. او‌ال‌ای‌دی یا ال‌ای‌دی ارگانیک، نوعی فناوری است که از فیلم‌ های کربن محوری استفاده می‌کند که میان دو رسانا قرار می‌گیرند، این دو رسانا، فیلم را روشن می‌کنند.

. منفعت اولیه این فناوری، اجازه دادن به صفحه نمایش برای روشن کردن سلول تصویر با سلول تصویر بدون تأثیر گذاشتن بر کیفیت رنگ سلول تصویر‌های دیگر روی صفحه نمایش است.

. یعنی می‌توانید مشکی خالص داشته باشید در‌حالیکه سلول تصویر‌های دیگر، رنگ‌ های روشن باقی می‌مانند. رنگ ‌ها طبیعی‌تر هم هستند. و با وجود اینکه تولید‌کنندگان تلویزیون‌های دیگر هم تلویزیون ‌های او‌ال‌ای‌دی دارند، همه آن‌ ها صفحات تلویزیون را از ال ‌جی می‌گیرند. شما می‌توانید او‌ال‌ای‌دی را از برند‌های دیگر هم بخرید، اما کسی نمی‌تواند بنیان‌گذار آن را شکست دهد.

تجربیات بهتر اچ‌دی‌آر

تلویزیون ‌های ال‌جی از محتوای اچ‌دی‌آر ۱۰ و دالبی ویژن، حمایت می‌کنند که وقتی از نتفلیکس و تلویزیون اپل نگاه می‌کنید، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

. این افزایش کیفیت تصویر، دامنه پویایی صفحه نمایش را افزایش می‌دهد و تضاد میان سیاه و سفیدرا بهبود می‌بخشد تا کیفیت تصویر واقعی‌تری بدهد.

. اگر با سامسونگ که یکی از رقیبان سر‌سخت آن است، مقایسه کنید، تلویزیون‌های ال‌جی طیف رنگ ۱۲ بایتی و درخشش ۱۰۰۰۰ نیت میدهند، در‌حالیکه سامسونگ می‌تواند طیف رنگ ۱۰ بایتی و درخشش ۴۰۰۰ نیت را با استفاده از اچ‌دی‌آر مثبت ۱۰ خود، ارائه دهد. همچنین، دالبی ویژن برای خدمات آنلاین، بیشتراستفاده می‌شود.

معایب تلویزیون‌های ال‌جی

. تلویزیون‌های ال‌جی کمی گران‌تر از دیگر رقیبان واقعی خود هستند.

. تلویزیون‌ های او‌ال‌ای‌دی ال‌جی نسبت به تلویزیون‌های ال‌ای‌دی، مستعد سوختن یا حفاظت دائمی تصویر هستند. این در‌مورد تمام تلویزیون‌های او‌ال‌ای‌دی، صدق می‌کند.

. واسطه سیستم عامل وب‌او‌اس به شفافیت پلتفورم‌های دیگر تلویزیون‌های هوشمند نیست.

نکته آخر

بسیاری از مشکلات رایجی که تلویزیون‌های ال‌جی دارند، میان برند‌های دیگر تلویزیون‌های هوشمند هم رایج است. اولین گام در صورت خرابی تلویزیون شما پیدا کردن بهترین مرکز تعمیر تلویزیون می باشد . به غیر از مشکل اچ‌دی‌ام‌آی ۲.۱ که تعمیر نرم‌افزار ثابت دارد، احتمالاً با بیشتر مشکلات بالا در برند‌های دیگر هم مواجه خواهید شد. بنابراین اگر ال‌جی را ترجیح می‌دهید، نگذارید این مشکلات، شما را منصرف کنند!

مرکز تعمیر تلویزیون اصفهان با سابقه 15 ساله دارای نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان ، نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان می باشد . این مجموعه دارای سرویس رفت و برگشت رایگان جهت تعمیر تلویزیون شما می باشد .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *