ریموت کنترل - کنترل تلویزیون

ریموت کنترل - کنترل تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


کنترل تلویزیون برای استفاده از راحت تر از تلویزیون بسیار مهم، ضروری و کاربردی است. کنترل تلویزیون، یکی از مهم ترین اجزای تلویزیون است که با کمک آن استفاده از تلویزیون راحت می شود. افراد می توانند میزان صدا و شبکه ها را، به آسانی و از مسافت دور تغییر دهند. به علت استفاده مداوم از کنترل، ممکن است با خرابی مواجه شود. در این مواقع کاربر مجبور به تعمیر یا تعویض کنترل تلویزیون می شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر برای بهینه سازی، تعمیر یا تعویض کنترل می تواند به کاربران کمک کند.

نکته مهم که باید توجه کرد این است که باید علت خرابی قبل از حل مشکل مشخص شود. یعنی به این صورت نباشد که تصور کنیم کنترل خراب است و کنترل دیگری تهیه کنیم. اما در نهایت متوجه شویم که مشکل از باتری بوده است. مهم این که باید بدانیم که آیا کنترل تلویزیون قابل تعمیر است یا خیر؟! در ادامه با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری به دست آورید. همچنین با مراجعه به سایت اصفهان تی وی سرویس می توانید مقالات متعددی در زمینه تلویزیون و کنترل تلویزیون بخوانید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 27 شهریور
موضوع مقاله تعمیر کنترل تلویزیون و 2 روش برای حل این مشکل
راه های حل این مشکل استفاده از رنگ مایع و رسانا – استفاده از ورق آلومینیومی

فهرست تصاویر

TV control 1 خرابی کنترل

TV control 2  تمیزکردن کنترل

TV control 3  کار نکردن کنترل

علت های خرابی کنترل تلویزیون چه مواردی می توانند باشند

رایج ترین و مهم ترین خرابی کنترل تلویزیون، مربوط به دکمه های آن یا به دلیل باتری های آن باشد. بنابراین باید از سالم بودن باتری های به کار ‌رفته مطمئن شد. چندین علت دیگر هم می تواند داشته باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم. از جمله علت های خرابی کنترل می توان به آسیب برد کنترل به دلیل آب ‌رفتگی کنترل اشاره کرد. صدمه دیدن باتری ها به دلیل قرار گرفتن در دمای بالا هم مشکل ساز می شود. افتادن از ارتفاع یا وارد شدن ضربه و مشکل در سنسور‌های مادون قرمز تلویزیون از دیگر عوامل هستند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر می تواند مشاوره های مناسبی در این زمینه ارائه دهد.

مشکل در کنترل - کنترل تلویزیون

مشکل در کنترل – کنترل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

TV control 1 خرابی کنترل

تعمیر کنترل تلویزیونی که دچار خرابی در دکمه ها شده است

به احتمال زیاد همه کاربران تلویزیون با مشکل خرابی برخی دکمه‌­های کنترل تلویزیون مواجه شده­‌اند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید و دنبال راهکاری برای این موضوع هستید، با esfahantvservice همراه باشید. پیشنهاد می‌­کنیم دیگر مقالات که درمورد نحوه استفاده از موبایل به عنوان کنترل تلویزیون هوشمند است، مطالعه شود. اگر با دقت به کنترل تلویزیون نگاه کنید، در زیر دکمه‌­ها موادی سیاه رنگ می­بینید. جنس این ماده از مواد نیمه‌ رسانا است. موقع لمس و برخورد با خطوط روی برد، باعث اتصال خطوط می‌­شود و به IC کنترل سیگنال می ‌فرستد. واضح است که با استفاده زیاد از دکمه، آن ماده از بین می‌­رود و دکمه به درستی کار نخواهد کرد.

برای تعمیر کنترل تلویزیون موقع کار نکردن دکمه، به ۲ روش می توان عمل کرد. با تهیه رنگ رسانا می توان محیط زیر دکمه‌ ها را ترمیم کرد. نحوه کار به این صورت است که در ادامه گفته می شود. بعد از باز کردن کنترل، باید دکمه های درآورده شود و روی برد و زیر دکمه‌­ها با الکل، تمیز شود. یک گوش ‌پاک‌کن به رنگ آغشته شود و زیر دکمه هایی که کار نمی ‌کند، رنگ کنید. سپس باید مدتی در هوای آزاد بماند، و در نهایت می توانید کنترل را ببندید.

راه دیگر این است که می ‌توان از یک فویل آلومینیومی رسانا و بسیار نازک استفاده کرد. مقداری از فویل باید برش داده شود و زیر دکمه مورد نظر قرار گیرد. سپس برای تکان نخوردن و جابجا نشدن فویل از چسب استفاده کنید. این کار، روشی اصولی نیست اما گاهی می توان از آن جواب گرفت و مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون را برطرف کرد. هر شخص برای استفاده از این روش‌­ها، باید حداقل اطلاعاتی را داشته باشد. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید به مقالات سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

تمیز کاری ریموت کنترل - کنترل تلویزیون

تمیز کاری ریموت کنترل – کنترل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

TV control 2  تمیزکردن کنترل

چند نکته برای تعمیر انواع کنترل تلویزیون های سونی

همان طور که اشاره شد، ابتدا باید علت خرابی مشخص شود. در تعمیر کنترل تلویزیون ال‌ جی، اولین کار، مطمئن شدن از سالم بودن باتری است. قدم بعدی، تمیز کردن و پاک سازی قطعه های ریموت کنترل است. برای این کار می توان از پنبه آغشته به الکل یا استون استفاده کرد. وقتی کنترل تلویزیون باز شد، با پنبه الکلی یا استون، آلودگی را از روی قطعات داخلی کنترل پاک کنید. این کار و اقدام برای بهبود عملکرد کنترل تلویزیون موثر است.

گاهی هنگام بررسی باتری، متوجه می­‌شویم که روی باتری آلودگی وجود دارد و یا به ‌صورت جزئی سولفاته شده است. در این مواقع به روش زیر باید عمل کرد. با پنبه و یا گوش ‌پا‌ک‌کن آغشته به آب لیمو، قسمت‌ های سولفاته شده و قسمت فنری باید تمیز شوند. می‌ توان از کاغذ سنباده هم برای تراشیدن قسمت‌ های سولفاته شده استفاده کرد. توجه شود که این کار را به آرامی انجام شود و در آخر با یک دستمال، آن را تمیز کنید. برای اطلاعات بیشتر جهت تعمیر کنترل تلویزیون به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

علت از کار افتادن دکمه‌ های کنترل تلویزیون چه مواردی می توانند باشند

چند دلیل رایج هست که باعث می­ شود همه دکمه ‌ها از کار بیفتند. حتی شاید کاربر مجبور به تعمیر یا تعویض کنترل تلویزیون شود. مورد اول تمام شدن باتری کنترل است. طبیعی است که با کار نکردن دکمه ها اول باتری بررسی شود. چون از اصلی ­ترین و مهم‌ ترین قسمت های هر مدار الکتریکی، باتری است. می ‌توان با تعویض باتری، برای پی بردن به سالم بودن یا نبودن کنترل استفاده کرد. معمولا با تعویض باتری ها مشکل برطرف می شود.

کار نکردن ریموت کنترل - کنترل تلویزیون

کار نکردن ریموت کنترل – کنترل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

TV control 3  کار نکردن کنترل

آسیب دیدن کریستال مورد بعدی مشکل ساز است. ممکن است بر اثر ضربه وارده، کریستال بشکند و یا آسیب وارده پایه‌ های آن را از لحیم جدا کند. به هنگام خرید کریستال باید دقت کنید تا اعداد روی آن ‌ها شبیه یکدیگر باشد. لامپ LED  جلویی کنترل، به دلیل ظریف بودن پایه ‌های آن، ممکن است از لحیم جدا شود. به هم ریختن لحیم پایه ‌های IC اشکال بعدی است. فهمیدن این مشکل به یک متخصص نیاز دارد که پس از لحیم، مشکل کنترل بر‌طرف می ‌شود.

نتیجه گیری برای علل و راه های رفع مشکل کنترل تلویزیون

یکی از پر‌کاربرد‌ترین وسیله هایی که مردم هر روزه از آن استفاده می کنند، تلویزیون است. کنترل هم، زمان خرید به همراه تلویزیون به خریدار ارائه می‌ شود. با ‌توجه به استفاده دائمی از کنترل، احتمال زیادی وجود دارد که با خرابی آن مواجه شویم. اولین سوالی که ممکن است پیش آید، این است که آیا کنترل های تلویزیون ها قابل تعمیر هستند!؟ همانطور که در این مقاله گفته شد، پاسخ آن مثبت است. بنابراین می توان برای تعمیر کنترل تلویزیون اقداماتی انجام داد. در پایان امیدواریم مطالب ارائه شده توسط  esfahantvservice مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول برای راه های رفع مشکل کنترل تلویزیون

  • چرا کنترل تلویزیون باید درست کار کند؟

زیرا اگر برخی دکمه ها یا همه آن ها درست کار نکنند، مجبور می شویم از دکمه‌­های دستگاه استفاده کنیم. که این کار هنگام تماشای تلویزیون بسیاز اذیت کننده است.

  • آیا تعمیر کنترل تلویزیون امکان پذیر است؟

بستگی به نوع ایراد و مشکل پیش آمده برای کنترل دارد. معمولا اشکالات اگر اساسی نباشند قابل تعمیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت esfahantvservice را مطالعه کنید.

  • آیا تعمیر کنترل تلویزیون در منزل ممکن است؟

بستگی به نوع ایراد و مشکل پیش آمده، اگر دانش لازم را داشته باشید شاید بتوان در منزل تعمیر کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *