علت کم نوری صفحه؟ - مشکل روشنایی تصویر

علت کم نوری صفحه؟ - مشکل روشنایی تصویر - اصفهان تی وی سرویس


مشکل روشنایی تلویزیون، جدیدا بسیار رایج شده است. تلویزیون های LCD و LED نور خود را ندارند و برای نمایش تصویر به نور سفید احتیاج دارند. این نور از لامپ های فلور سنت یا ال ای دی تهیه می شود. اگر منبع نور مشکل داشته باشد، مشکل روشنایی تلویزیون پیش می آید. خرابی صفحه ال سی دی هم این مشکل را ایجاد می کند. مشکل منبع نور می تواند به قسمت های دیگر تلویزیون آسیب بزند. این باعث می شود که هزینه تعمیر تلویزیون زیاد شود. کارشناسان نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان با ارسال تعمیرکاران به محل شما، این مشکل را حل می کنند. نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان با کادری مجرب به کمک شما خواهد آمد!

کابل فرسوده

آسیب به تلویزیون

تلویزیون سونی

رفع مشکل روشنایی تلویزیون در قسمت تنظیمات روشنایی تلویزیون

یکی از اصلی ترین راه های برای برطرف سازی مشکل روشنایی تلویزیون، بررسی دوباره تنظیمات روشنایی دستگاه می باشد. با استفاده از تنظیمات مربوط به روشنایی تلویزیون، شدت رنگ مشکی را تنظیم می کنید. اگر برای تاریک کردن تلویزیون روشنایی را کم کنید، رنگ سیاه افزایش یافته و باعث کاهش وضوح جزئیات می شوید. زمانی که روشنایی را افزایش دهید، عمق رنگ سیاه از بین رفته و تبدیل به خاکستری می شود. با در نظر داشتن این نکات باید دقت داشته باشید تنظیمات روشنایی تلویزیون در اندازه نرمالی باشد. ولی این تنها راه حل پیشنهادی نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان نیست! در ادامه راه حل های دیگری برای رفع مشکل روشنایی تلویزیون ارائه خواهد شد که کمک کننده هستند.

رفع مشکل روشنایی تلویزیون با بررسی تنظیمات بک لایت

بعضی تلویزیون ها تنظیمات جداگانه ای برای حل مشکل روشنایی تلویزیون دارند. بک لایت یا نور پس زمینه دلیل اصلی نمایش تصویر است. اگر تصاویر تلویزیون به اندازه ای  تاریک و بی نور شده اند که نمی توانید رنگ ها را تشخیص دهید. بهتر است تنظیمات بک لایت را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که مقدار بک لایت به روشنایی اطراف نیز وابسته است. در محیط های روشن تلویزیون به نور بیشتری نیاز خواهد داشت. این در حالی است که در در مکان های کم نور تلویزیون نیز به نور کمتری نیاز دارد. البته تنظیمات نور میتواند به سلیقه نیز وابسته باشد. که اگر تنظیمات نور تا آخر افزایش داده شود، موجب کم عمر شدن لامپ تصویر خواهید شد.

بیشتر بخوانید  دلایل ایجاد هاله سیاه چیست و چگونه رفع می شود؟

بررسی سنسور ECO برای رفع مشکل روشنایی تلویزیون خود

مدل های جدید تلویزیون ها دارای سیستم ذخیره انرژی یا Energy saving هستند. اگر این گزینه فعال باشد، نور صفحه تلویزیون به صورت خودکار با محیط سازگار خواهد شد. در برخی از دستگاه ها به این قابلیت ECO نیز گفته میشود. صد درصد در گوشی های هوشمند خود با این گزینه روبرو شده اید. زمانی که این گزینه فعال است، نور صفحه در طول روز زیاد و در طول شب و تاریکی کاهش میابد. اما نکته ای که حتما باید به آن توجه کرد این است که این قابلیت درست عمل نمی کند. بهتر است با ورود به بخش تنظیمات تلویزیون، این قابلییت را غیر فعال کنید. فعال بودن این می تواند یکی از دلایل مشکل روشنایی تلویزیون شما باشد.

بررسی کردن خرابی کابل و گیرنده دیجیتال تلویزیون خود

از دیگر دلایل مشکل روشنایی تلویزیون می توان به خرابی کابل های متصل اشاره کرد. این موضوع مسئله بسیار مهمی است که اغلب کاربران به آن کم توجهی می کنند. بیشتر کابل هایی که امروزه در بازار موجود هستند از کیفیت پایینی برخوردار هستند و زود از کار می افتند. این مسئله نیز می تواند باعث مشکل روشنایی تلویزیون شود. در هنگام بروز این مشکل تلویزیون شما ممکن است هیچ مشکلی نداشته باشد. این مشکل می تواند از کابل خراب و فرسوده ای باشد که به آن متصل است. اگر برای مدت زیادیست که از یک کابل استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم وضعیت کابل را بررسی کنید. اگر مشکل دستگاه رفع نشد، می توانید از کارشناسان  esfahantvservice کمک بگیرید.

کابل فرسوده - مشکل روشنایی تلویزیون

کابل فرسوده – مشکل روشنایی تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 1کابل فرسوده

بررسی وضعیت سوختگی پیکسل های تلویزیون برای مشکل روشنایی تلویزیون

توجه کنید تصویر تلویزیون نباید برای مدت طولانی ای ثابت بماند. مدت زمان پخش تصاویر ثابت که باعث سوختن پیکسل می شوند، در برند ها و پنل های مختلف  تفاوت دارند. پخش تصویر ثابت زمانی اتفاق می افتد که مثلا شما در حال گوش کردن به شبکه های رادیویی هستید. در این حالت تصاویر ثابتی برای مدت زیادی پخش میشوند و این می تواند باعث مشکل روشنایی تلویزیون شود. تلاش کنید شدت نور تصویر را ثابت و مناسب نگه دارید. صفحه نمایش اغلب تلویزیون ها کالیبره نیستند و روی حداکثر تنظیمات کنتراست و روشنایی تنظیم هستند. توجه کنید که منظور از کنتراست پایین، ثابت نگه داشتن یکنواختی رنگ تصویر است. رعایت استاندارد ها، از مشکل روشنایی تلویزیون جلوگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  تعمیر خطوط افقی تلویزیون+6 قسمت برای آموزش عیب یابی و تعمیر!

بررسی وضیعیت قطعه بک لایت تلویزیون برای مشکل روشنایی تلویزیون

از مهمترین دلایل کم نور شدن صفحه تلویزیون، خرابی بک لایت است. بک لایت، نور پس زمینه صفحه تلویزیون است که باعث روشنایی آن می شود. بک لایت ها قبل از این که کاملا خراب شوند، شروع به چشمک زدن می کنند. این چشمک زدن ها باعث می شود تصویر تلویزیون غیرعادی به نظر برسد. حتی اگر یک لامپ بک لایت خراب شود، باعث فشار به لامپ های سالم دیگر نیز می شود. که می تواند باعث خرابی لامپ های سالم و مشکل روشنایی تلویزیون نیز شود. در چنین وضعیتی پیشنهاد می کنیم با متخصصان اصفهان تی وی سرویس مشورت کنید. متخصصان اصفهان تی وی سرویس می توانند با بررسی تلویزیون، علت کم نور شدن صفحه آن را برطرف کنند.

بررسی پنل تلویزیون برای هرگونه خرابی ناشی از آسیب

پنل تلویزیون،  یکی مهم‌ترین قطعه هایی است که تصاویر را نمایش می دهد. این قطعه دارای طول عمر مشخصی است و با استفاده بیش از حد، ممکن است دچار خرابی شود. با استفاده بیش از حد تلویزیون ممکن است پنل دستگاه یکی از نشانه های خرابی پنل، کم نور شدن ناگهانی صفحه تلویزیون است. در این حالت، یک لکه تیره ابر مانند روی صفحه ظاهر می شود. کم نور شدن بخشی از تلویزیون نیز مربوط پنل تلویزیون است. در صورت بروز چنین مشکلی، بهتر است با نمایندگی یا افراد متخصص در اصفهان تی وی سرویس در این زمینه مشورت کنید. مشکل روشنایی تلویزیون شما میتواند دلیل های دیگری نیز داشته باشند پس با ما همراه باشید.

آسیب به تلویزیون - مشکل روشنایی تلوزیون

آسیب به تلویزیون – مشکل روشنایی تلوزیون – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 2آسیب به تلویزیون

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، مشکل روشنایی تلویزیون میتواند عوامل زیادی داشته باشد. از جمله عوامل فنی و غیر فنی. به هم خوردن تنظیمات تلویزیون، از کار افتادن کابل های فرسوده، سوختن لامپ تصویر و پنل تلویزیون و… از عوامل مهم مشکل روشنایی تلویزیون هستند. این عوامل میتوانند باعث شوند که تصویر تلویزیون خیلی تیره، خیلی روشن، یا نامتناسب باشد. پس باید کابل های تلویزیون را چک کنید و اگر فرسوده یا آسیب دیده بودند، آنها را تعویض کنید. در صورتی که مشکل از لامپ تصویر یا پنل تلویزیون باشد، باید از کمک یک تعمیرکار متخصص استفاده کنید. اگر تمامی موارد بالا را بررسی کردید ولی به نتیجه ای نرسیدید بهتر است با متخصصان esfahantvservice تماس بگیرید.

روش هایی برای جلوگیری از مشکل روشنایی تلویزیون و افزایش عمر تلویزیون

یک نکته جالب این است که عمر مفید تلویزیون تا صد ها هزار ساعت برآورد شده است. به طور میانگین استفاده از تلویزیون بین 5 تا 8 ساعت در روز تخمین زده شده است. در این حالت میتوان حدود 50 سال از یک تلویزیون استفاده کرد. اما فراموش نکنید که حتما باید نکات نگهداری رعایت شوند. شاید شما هم این سوال را داشته باشید که آیا روشن گذاشتن مداوم تلویزیون باعث مشکل روشنایی تلویزیون میشود؟! لامپ های ال ای دی و ال سی دی به مرور زمان پلاسما و کیفیت خود را از دست میدهند. به این صورت تلویزیون بعد از مدتی استفاده، نور کمتری تولید میکند در حالی که به اندازه میزان اولیه برق مصرف میکند.

بیشتر بخوانید  راه­‌کارهای عیب یابی تلویزیون چیست؟ و 9 ایراد رایج

نکته دوم که باید به آن توجه کرد، کنتراست تصویر می باشد. امکان دارد علت کم شدن نور به صورت ناگهانی، تنظیمات کنتراست تلویزیون باشد. کنتراست صفحه نمایش در واقع اختلاف میان سیاه ترین و روشن ترین نقطه است. هرچه کنتراست تصویر افزایش یابد، همان اندازه تفکیک رنگ ها و وضوح تصویر بالا می رود. همچنین هر چقدر وضوح رنگ ها بیشتر شود، با تصویر واقعی تری رو به رو خواهیم شد. حتما به تنظیمات کنتراست تلوزین خود توجه کنید و مطمئن شوید که به صورت مناسب تنظیم شده است.

علت مشکل نور تلویزیون در تلویزیون های ساخت سونی

گاهی اوقات در تلویزیون های سونی متوجه کم نور شدن تمام تصویر یا قسمتی از آن میشویم. انگار هاله تیره ای روی صفحه نمایش قرار دارد. در این موقعیت بهتر است راهکار های بالا را امتحان کنیم. اگر به نتیجه ای نرسیدید، احتمالا مشکل اصلی از بک لایت تلویزیون شماست. بک لایت قطعه ای است که تامین نور تلویزیون بر عهده آن است. دلیل دیگر ناگهانی کم شدن نور تلویزیون می تواند مربوط به فسفر استفاده شده در تلویزیون های LCD باشد. در این تلویزیون ها به اندازه های مختلفی فسفر استفاده می شود که طور عمر متفاوتی دارند.  بعد از مدتی استفاده از تلویزیون، فسفر موجود از بین می رود و باعث مشکل روشنایی تلویزیون می شود.

تلویزیون سونی - مشکل روشنایی تلوزیون

تلویزیون سونی – مشکل روشنایی تلوزیون – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون 3 تلویزیون سونی

حرف آخر ما درباره مشکل روشنایی تلویزیون های آسیب دیده

گاهی اوقات ممکن است نور صفحه تلویزیون شما به طور ناگهانی کم شود. برای پیدا کردن دلیل این مشکل، ابتدا چند چیز را بررسی کنید. اولین چیز، تنظیمات روشنایی تصویر است. با زدن دکمه منو روی ریموت کنترل تلویزیون، سطح روشنایی تصویر را افزایش دهید. سپس، کابل‌ها و وسایل متصل به تلویزیون مثل رسیور، گیرنده دیجیتال و … را چک کنید. در آخر، کنتراست تصویر را نیز بررسی کنید. ممکن است توسط بچه‌ها یا دیگران، کنتراست تصویر کاهش یافته باشد و تصویر را تار کرده باشد. اگر با این کارها مشکل روشنایی تلویزیون حل نشد، معنی این است که مشکل از بک لایت یا نور پشت صفحه است. برای حل این مشکل، می‌توانید با متخصصان esfahantvservice ارتباط برقرار کنید.

موضوع مشکل روشنایی تلویزیون چیست + 8 روش حل آن!
تاریخ 12 دی 1402
نویسنده علیرضا جان نثاری

سوالات متداول که ممکن است درباره مشکل روشنایی تلویزیون داشته باشید!

1- چه تنظیماتی را باید برای رفع مشکل روشنایی تلویزیون بررسی کنم؟

تنظیمات روشنایی، بک لایت و کنتراست را در منوی تلویزیون چک کنید.

2- چرا ناگهان تلویزیونم کم نور شد؟

علل مختلفی مثل خرابی بک لایت، فرسودگی فسفرها، و اتصال ضعیف کابل وجود دارد.

3- آیا بهتر است تلویزیون را همیشه روشن نگه دارم یا خاموش کنم؟

توصیه می‌شود وقتی استفاده نمی‌کنید تلویزیون را خاموش کنید تا عمر آن طولانی تر شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *