تعمیر تلویزیون - بررسی در منزل

تعمیر تلویزیون - بررسی در منزل - اصفهان تی وی سرویس


‌عیب یابی تلویزیون از جمله مشاغلی است که باید دانش تخصصی داشته باشیم. مطالب این مقاله درباره راه­‌کارهای عیب یابی تلویزیون و رفع مشکل است که برای همه مدل‌ها و برندها عمومیت دارد. پس در صورتی­‌که بعد از مطالعه این مقاله متوجه شدیم که مشکل تلویزیون یک ایراد فنی است! و نیاز به دانش و تخصص دارد به هیچ وجه نباید اقدام به باز کردن تلویزیون کنیم. زیرا ممکن است خسارت و مشکلات فنی بیشتر شود. که بعضی از آن‌­ها غیر قابل جبران و برخی دیگر هزینه‌­های مالی را بیشتر می‌­کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان با بالاترین کیفیت، خدمات تعمیر تلویزیون را انجام می­‌دهد.

احتمالا تا الان با مشکلات تلویزیون مواجه شده‌­ایم، اما علت آن را ندانیم. گاهی تصور می‌­کنیم این یک اشکال فنی است و ما از آن اطلاعی نداریم. در این مقاله نکاتی در مورد عیب یابی تلویزیون و ایرادات رایج تلویزیون­‌های هوشمند و لامپی گفته می‌­شود. تا هنگامی که به مشکل خوردیم مانند یک متخصص عیب یابی را انجام دهیم. مجددا تاکید می­‌شود که عیب یابی تلویزیون به دانش فنی و تخصص بالا نیازمند است. که هر شخصی این توانایی را ندارد که  این­ کار را انجام دهد. پس اگر توانایی انجام تعمیر و عیب ­یابی تلویزیون را نداریم با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان تماس گرفته شود.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 5 تیر
دسته ­بندی مشکلات تلویزیون نرم ­افزاری – سخت افزاری
تعداد مشکلات و راه­‌کارهای ارائه شده تاریک بودن صفحه، کم‌رنگ بودن، رنگ بندی نادرست و …
بیشتر بخوانید  5 راهنمایی کاربردی برای تعمیر تلویزیون صفحه خمیده + ابزارهای مورد نیاز

فهرست تصاویر

عیب یابی تلویزیون 1 صفحه تنظیمات

عیب یابی تلویزیون 2 ایراد سخت افزاری

عیب یابی تلویزیون 3رفع ایراد

عیب یابی تلویزیون و مشکلات رایج مربوط به تنظیمات تلویزیون:

  • تاریک بودن تصویر تلویزیون

در این حالت تنظیمات “Backlight” یا “Brightness” تلویزیون دچار مشکل شده است. از طریق منوی تنظیمات یا “Settings” می­توان میزان آن را افزایش داد.

  • کم‌­رنگ­ بودن رنگ­‌های تلویزیون.

ممکن است رنگ‌های تلویزیون کیفیت مناسبی نداشته باشند. در این موارد، اقدامات زیر را انجام می­‌دهیم.

تنظیمات “Backlight” یا “Brightness” تلویزیون را کم یا زیاد کنیم.

تنظیمات رنگ تصویر یا “Color Temperature” را به رنگ‌های آبی، سبز، بنفش و یا هر ترکیبی از این سه رنگ تغییر دهیم.

میزان رنگ را در تنظیمات یا “Settings” افزایش دهیم.

اگر تلویزیون حالت‌­های نمایش تصویر متفاوتی دارد، آن را روی حالت “Vivid” یا “Dynamic” قرار دهیم.

می‌­توان با تماس گرفتن با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان، از مشکلات تلویزیون آگاهی پیدا کرد.

  • رنگ بندی تلویزیون درست نیست.

اگر رنگ بندی­‌های تلویزیون اشتباه باشند، موارد زیر باید بررسی شود:

تنظیمات مربوط به سفیدی رنگ یاWhite Balance”  وColor Space”  را ریست کنیم.

همچنین تنظیماتColor Temperature”  را به رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، صورتی، سبز و ترکیب آن­‌ها با هم تغییر دهیم.

تغییر تنظیمات - صفحه تنظیمات

تغییر تنظیمات – صفحه تنظیمات – اصفهان تی وی سرویس

عیب یابی تلویزیون 1 صفحه تنظیمات

  • صفحه تلویزیون رنگ مشکی را به رنگ خاکستری نشان می‌­دهد.

اگر دستگاه این مشکل را داشت، برای عیب یابی تلویزیون موارد زیر بررسی می­‌شود.

در برخی مدل­‌ها در قسمت تنظیمات “Brightness” و در برخی مدل‌ها “Black Level”  ریست شود. همچنین منبع تصویر و رنگ RGB در تنظیمات تلویزیون همخوانی داشته باشند. Local Dimming  فعال شود.

  • رنگ‌­های تیره پیکسل شده در تلویزیون نمایش داده شوند.

از دیگر مشکلات رایج صفحه نمایش تلویزیون­‌ها، نمایش رنگ‌­های تیره به صورت پیکسل شده است. برای عیب یابی تلویزیون و رفع این مشکل لازم است موارد زیر بررسی شود:

بیشتر بخوانید  تعمیر خطوط افقی تلویزیون+6 قسمت برای آموزش عیب یابی و تعمیر!

در ابتدا تنظیمات حذف نویز یا “Noise Removal” فعال شود.

گاهی ممکن است ایراد به کیفیت فایل مربوط باشد که باید کیفیت بالاتری برای نمایش تصویر یا فیلم انتخاب شود. از دلایل دیگر ارتباط دستگاه با اینترنت است که به دلیل کندی سرعت است و باید تقویت شود.

عیب یابی تلویزیون و مشکلات رایج مربوط به سخت افزار صفحه نمایش:

  • وقتی­که خطوط افقی یا عمودی در تصویر موجود باشد

از دیگر مشکلات رایج تلویزیون، ظاهر شدن خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون است. این خطوط بعضی مواقع به دلیل مشکلات فنی، فشار و یا وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون است. گاهی هم به دلیل مسائل ساده‌ای مانند ایراد در کابل­‌های ورودی مثل آنتن، گیرنده دیجیتال، ماهواره و … به‌­وجود می‌آید. برای عیب یابی تلویزیون در این حالت بهتر است کابل را بررسی کنیم.

  • وجود مشکلاتی برای بخشی از صفحه نمایش تلویزیون

در این حالت بخشی از تصویر تلویزیون ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل موارد ذکر شده باشد. به اطراف پنل به آرامی ضربه زده شود و بررسی شود که تصویر دچار تغییر می‌شود یا خیر. اگر این اتفاق افتاد، پنل تصویر باید تعویض شود. اگر تغییری در تصویر اتفاق نیافتاد، احتمالا مدار برد اصلی دستگاه دچار ایراد شده و باید تعویض شود.

مشکل سخت افزاری - صفحه نمایش خراب

مشکل سخت افزاری – صفحه نمایش خراب – اصفهان تی وی سرویس

عیب یابی تلویزیون 2 ایراد سخت افزاری

  • وجود نقاطی سیاه در تصویر تلویزیون

این اتفاق بیشتر به دلیل سوختگی پیکسل است. شایع‌ترین علت سوختگی پیکسل، خطاهایی هنگام در فرآیند مونتاژ هنگام تولید تلویزیون است. همچنین این احتمال هست که سوختن پیکسل تلویزیون به دلیل آسیب‌های فیزیکی ظاهر شود. علت دیگری از پیکسل‌های مشکل­‌دار، پیکسل گیر کرده است. پیکسل سوخته هرگز روشن نمی‌­شود اما پیکسل گیر کرده همیشه روشن و به صورت نقاط قرمز، سبز، آبی یا سفید دیده می‌شود. پیکسل سوخته قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. گاهی ممکن است به مرور از بین برود، اما اغلب برای همیشه روی صفحه نمایش تلویزیون باقی بماند.

  • ظاهر شدن هاله سفید یا نقاط نورانی
بیشتر بخوانید  محبوب ترین سیستم عامل های تلویزیون و مقایسه آن ها

علت ظاهر شدن نقطه­‌های نورانی یا هاله سفید در صفحه نمایش تلویزیون‌­ها عموما به دلیل مشکل فنی بک ­لایت است. معمولا به دلیل روشن بودن طولانی مدت تلویزیون این اتفاق رخ می‌دهد. اگر لامپ‌­ها ایراد پیدا کرده باشند، باید تعویض شوند.

کلام پایانی در مورد عیب یابی تلویزیون

عیب یابی تلویزیون با توجه به برندهای مختلفی که وجود دارد، متفاوت است. اما با این وجود، مدل‌­های مختلف تا حدود زیادی مشابه یکدیگر است. عیب یابی تلویزیون در مورد مدل­‌های ال­‌سی­‌دی یا تلویزیون‌های قدیمی نیز به همین صورت است. با توجه به حساسیت قطعات تلویزیون، بهتر است در صورت داشتن مشکل حتما از یک متخصص راهنمایی بگیرید. چون اگر آشنا به عیب یابی و تعمیر آن نباشید، آسیب‌­های بیشتری به تلویزیون وارد می­‌شود. نمایندگی­ اصفهان تی وی سرویس با داشتن متخصصین، عیب یابی تلویزیون را به بهترین شکل ممکن انجام می‌­دهند.

عیب یابی تلویزیون - بررسی متخصصین

عیب یابی تلویزیون – بررسی متخصصین – اصفهان تی وی سرویس

عیب یابی تلویزیون 3رفع ایراد

سوالات متداول و رایج در مورد عیب یابی تلویزیون

چند دسته ایراد و اشکال برای تلویزیون داریم؟

تلویزیون انواع ایرادات مختلفی دارد اما به‌­طور کلی به 2 دسته نرم ­افزاری و سخت­ افزاری تقسیم می­‌شوند. معمولا ایرادات نرم­ افزاری با تغییر در تنظیمات تلویزیون رفع می­‌شود. اما برای دریافت خدمات سخت ­افزاری، باید به مراکز معتبر مراجعه کرد.

نحوه عیب یابی تلویزیون چگونه است؟

وقتی مشکلی به­‌وجود می‌­آید، در ابتدا سراغ تغییر تنظیمات می‌­رویم. اگر با این­کار مشکل رفع نشد، با esfahantvservice تماس گرفته و راهنمایی‌­های لازم دریافت شود.

هزینه تعمیرات و تعرفه خدمات به چه صورت است؟

با توجه به این­که علت ایرادات به‌­وجود آمده مشخص نیست، باید کارشناسان عیب یابی تلویزیون را انجام دهند. بعد از این­که علت مشکل به­‌وجود آمده مشخص شد، می‌­توانند در مورد هزینه و تعرفه خدمات اطلاع دهند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *