تعمیر صفحه سیاه تلویزیون - سیاه شدن صفحه تلویزیون

تعمیر صفحه سیاه تلویزیون - سیاه شدن صفحه تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


سیاه شدن صفحه تلویزیون به معنای از دست دادن تصویر و نمایش صفحه‌ای کاملاً سیاه است. در این حالت، تصویر و تمام محتواهای روی صفحه تلویزیون از بین می‌روند و تلویزیون پاسخگوی ورودی‌های کاربر نیست. اگر تلویزیون سامسونگ شما هم دچار این مشکل شده است این مقاله می تواند برایتان مفید باشد. پس تا انتهای این مقاله با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد همراه باشید. تلویزیون‌های سامسونگ، با کیفیت برتر تصویر و تکنولوژی‌های پیشرفته، در بین مصرف‌کنندگان جایگاه ویژه‌ای دارند. اما مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر، ممکن است با مشکلات عملکردی مواجه شوند. برای تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با کارشناسان‌ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد در ارتباط باشید.

فهرست تصاویر

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 1 دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 2 سایه دار شدن صفحه تلویزیون

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 3تعمیر صفحه سیاه تلویزیون

نویسنده محمد رضا اکبری
تاریخ انتشار 1402/06/11
دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون مشکلات منبع ورودی، خرابی قطعات داخلی و …
راه حل های تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون بررسی تنظیمات، بررسی منبع ورودی و…

 

دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون های سامسونگ چیست؟

در ادامه، به بررسی دلایل شایع سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ می‌پردازیم. مشکلاتی نظیر تنظیمات ورودی یا نورپردازی نادرست تا مشکلات پیچیده‌تر مانند خرابی قطعات داخلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین، راه‌حل‌هایی برای این مشکلات ارائه خواهیم داد و کاربران را در راستای تعمیر و بهینه‌سازی تلویزیون خود راهنمایی می‌کنیم. برای تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با کارشناسان‌ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد در ارتباط باشید. از دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون موارد زیر هستند:

 • مشکلات منبع ورودی: اگر منبع ورودی با تلویزیون به درستی ارتباط برقرار نکند، ممکن است صفحه تلویزیون سیاه شود. منظور از منبع ورودی دتستگاه هایی مانند دستگاه پخش دی وی دی، کابلHDMIیا آنتن است. این مشکل ممکن است به دلیل کابل‌های متصل نشده، کابل‌های خراب یا مشکلات در دستگاه‌های خارجی باشد.
 • تنظیمات نورپردازی نادرست: تلویزیون سامسونگ دارای تنظیمات نورپردازی است که میزان روشنایی، کنتراست و سطوح سیاه را تنظیم می‌کند. تنظیمات نادرست می‌تواند منجر به سیاه شدن صفحه تلویزیون شود. در این صورت، باید تنظیمات تصویر را بررسی و به حالت پیش‌فرض بازگردانید یا تغییرات لازم را اعمال کنید.
 • خرابی قطعات داخلی: مشکلات سیستمی مانند خرابی برد یا خرابی کارت گرافیک، می‌تواند به سیاه شدن صفحه تلویزیون منجر شود. در این صورت، شما نیاز به تعمیر توسط تکنسین مجاز یا خدمات پشتیبانی سامسونگ وجود دارید. برای تعمیر و حل‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در اصفهان تی وی سرویس در ارتباط باشید.
 • مشکلات نورپردازی: تلویزیون سامسونگ از فناوری نورپردازی پس زمینه مثل LED یا OLEDاستفاده می‌کند. خرابی یا مشکل در نورپردازی می‌تواند باعث سیاه شدن یا عدم نمایش تصویر شود.
 • مشکلات نرم‌افزاری: ممکن است مشکل نرم‌افزاری در تلویزیون سامسونگ باعث سیاه شدن صفحه شود. در این صورت، راه‌اندازی مجدد تلویزیون، به‌روزرسانی نرم‌افزار یا تنظیمات کارخانه می‌تواند به حل مشکل کمک کند.
بیشتر بخوانید  تعمیر آنتن تلویزیون + 3 راه کار مناسب برای آن!

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 1 دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون

دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون - سیاه شدن صفحه تلویزیون

دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون – سیاه شدن صفحه تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

سایه دار شدن یا سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

سایه دار شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ به وجود آمدن سایه‌های غیرمنتظره و ناخواسته در نمایش تصویر تلویزیون اشاره دارد. این سایه‌ها معمولاً به صورت تیره و ناهموار در بخش ‌هایی از صفحه تلویزیون ظاهر می‌شوند. از دلایل سایه دار شدن صفحه تلویزیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود گرد و خاک روی دستگاه
 • گذر طول عمر مفید دستگاه
 • وجود رطوبت و گرمای زیاد
 • مشکلات سخت افزاری

وجود گرد و خاک روی دستگاه: از دلایل سایه‌دار شدن یا سیاه شدن صغحه تلویزیون وجود خاک روی آن است. وجود گرد و غبار زیاد روی دستگاه و منافذ آن، باعث ورود این گرد و غبار به پنل تلویزیون می شود.

گذر طول عمر مفید دستگاه: از دلایل وجود هاله یا سیاه شدن صفحه تلویزیون استفاده طولانی مدت از آن باشد. استفاده بیش‌از اندازه از تلویزیون باعث کاهش طول عمر مفید دستگاه خواهد شد و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

وجود رطوبت و گرمای زیاد: رطوبت و گرما می‌تواند باعث تشکیل رطوبت درون تلویزیون شود. رطوبت بالا منجر به تشکیل یک لایه رطوبتی بر روی صفحه نمایش می‌شود که باعث می‌شود تصویر واضح نباشد. برای تعمیر و حل ‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در esfahantvservice در ارتباط باشید.

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 2 سایه دار شدن صفحه تلویزیون

سایه دار شدن صفحه تلویزیون - سیاه شدن صفحه تلویزیون

سایه دار شدن صفحه تلویزیون – سیاه شدن صفحه تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر سایه دار شدن یا سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

اگر تلویزیون سامسونگ شما سیاه شده است، قبل از اقدام به تعمیر باید نکاتی را رعایت کنید. پیش از هر کاری اطمینان حاصل کنید که مشکل از عوامل خارجی مانند رطوبت و گرما نیست. در ادامه اقداماتی را شرح خواهیم داد که پیش از تماس با متخصص می توانید انجام دهید. اگر این اقدامات مشکل را حل نکردند می توانید با کارشناس متخصص تماس بگیرید. برای تعمیر و حل‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در اصفهان تی وی سرویس در ارتباط باشید. این اقدامات عبارتند از:

 • بررسی منبع تغذیه: مطمئن شوید که کابل برق به درستی به تلویزیون متصل شده است و منبع برق فعال است. همچنین، سعی کنید تلویزیون را به یک پریز دیگر متصل کنید تا مشکل احتمالی در پریز برق را بررسی کنید.
 • تنظیمات تلویزیون: بررسی تنظیمات تلویزیون برای مطمئن شدن از عدم وجود تنظیماتی که باعث سیاه شدن صفحه می‌شوند. بررسی کنید که آیا تلویزیون در حالت “خاموش” نیست و به درستی روشن است.
 • بازنشانی تلویزیون: در برخی موارد، انجام بازنشانی (Reset) تلویزیون می‌تواند به حل مشکل کمک کند. برای انجام بازنشانی، به راهنمای کاربری تلویزیون مراجعه کنید یا از پشتیبانی فنی سامسونگ استفاده کنید.
 • بررسی منبع ورودی: مطمئن شوید که منبع ورودی تلویزیون درست تنظیم شده است.بررسی کنید که کابل‌های اتصال به تلویزیون، مانند HDMI یا کابل آنتن، به درستی متصل شده باشند. در صورت نیاز، آنها را جابجا کنید یا تعویض کنید.
 • بررسی منابع نورپردازی: قسمت‌های پشت صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ شامل منابع نورپردازی می‌باشند. بررسی کنید که آیا این منابع نورپردازی درست کار می‌کنند یا خراب شده‌اند. در صورت خرابی، نیاز به تعویض قطعات مربوطه و یا تعمیر تخصصی توسط تکنسین مجاز دارید. برای تعمیر و حل ‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در esfahantvservice در ارتباط باشید.
بیشتر بخوانید  5نکته مهم برای انتخاب و خرید تلویزیون دیجیتال و راهنمای کامل!

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون 3تعمیر صفحه سیاه تلویزیون

تعمیر صفحه سیاه تلویزیون - سیاه شدن صفحه تلویزیون

تعمیر صفحه سیاه تلویزیون – سیاه شدن صفحه تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

جمع بندی تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون های سامسونگ

با توجه به انواع مدل‌های مختلف تلویزیون‌های سامسونگ و طول عمر مفید آن‌ها، دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون متفاوت است. همانطور که گفته شد پیش از سپردن دستگاه به متخصص، اقداماتی هستند که ممکن است برای رفع مشکل کمک کنند. اما اگر تشخیص دادید که مشکل سخت افزاری است، توصیه می شود که دستگاه را به کارشناسان متخصص بسپرید. چرا که اگر سخت افزار دچار مشکل شده باشد، گاهی اقدامات خودسرانه می‌تواند شدت آسیب وارد شده را بیشتر کند. پس توصیه بر آن است که از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کند. برای تعمیر و حل‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در اصفهان تی وی سرویس در ارتباط باشید.

سوالاتی که با خواندن این مقاله ممکن است برایتان به وجود بیاید

 • دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون چیست؟

از دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات نورپردازی
 • خرابی قطعات داخلی
 • تنظیمات نورپردازی نادرست
 • مشکلات منبع ورودی

 

 • آیا می توان مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون را در خانه حل کرد؟

در صورتی که بررسی موارد بالا حدس زدید که مشکل نرم افزاری است تا حدودی بله. ولی توصیه ما بر این است که این کار را به یک تکنسین متخصص بسپارید. برای تعمیر و حل ‌مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون می‌توانید با متخصصان ما در esfahantvservice در ارتباط باشید.

 • هزینه تعمیر مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون چقدر است؟
بیشتر بخوانید  چگونگی تشخیص خرابی های تلویزیون و4 اقدام برای تعمیرات آن

هزینه تعمیر این دستگاه ها توسط کارشناسان مشخص خواهد شد. مدل دستگاه، شدت آسیب وارد شده و … از مولفه های تاثیر گذار بر قیمت تعمیر دستگاه خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *