اتصال تلویزیون به سینمای خانگی - اتصال تلویزیون ال جی

اتصال تلویزیون به سینمای خانگی - اتصال تلویزیون ال جی - اصفهان تی وی سرویس


اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی برای مشاهده بهتر فیلم، سریال و برنامه ها بسیار موثر است. چندین سال است که انتقال صدا به سینما رواج پیدا است. با توجه به استقبال کاربران و ادامه این روند، باندهای داخلی تلویزیون با طرح‌هایی جدید ارائه می شوند. این بلندگوها معمولا 20 وات یا تقریبا در همین محدوده صدا دارند. بسیاری از کاربران تمایل دارند از باندهای سینمای خانگی برای پخش صدای برنامه‌ ها و فیلم‌ ها استفاده کنند. چون باعث می شود از میزان صدا و کیفیت بهتری استفاده کنند و بیشتر لذت ببرند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر برای اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی کاربران را راهنمایی می­کند.

معمولا وقتی دستگاهی را برای پخش صدا از سینمای خانگی به تلویزیون وصل می‌­کنیم، فیش‌ها را چند مرتبه جابجا می‌کنیم. برای این که متوجه شویم روی کدام حالت، اتصال به شکل صحیح انجام شده است. اما شاید نیازی به این اقدامات نباشد چون انتقال صدا دارای تنظیمات سخت و پیچیده نیست. فقط نیاز است هنگام اتصال تلویزیون ال جی، برای انجام تنظیمات باید دقت داشته باشیم. که انتقال صدا با تنظیمات صدای و اتصال تلویزیون ال جی انجام شود. در صورت داشتن مشکلاتی در این زمینه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر مراجعه کنید. سایت اصفهان تی وی سرویس هم مقالات مفیدی در این زمینه برای کاربران قرار داده است.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 18 شهریور
موضوع مقاله اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی
روش های انتقال صدا استفاده از کابل های AV – HDMI – 1 به 2

فهرست تصاویر

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 1 کابل نوری یا Optical

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 2 کابل HDMI

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 3 کابل AV

امروزه از دستگاه‌ های مختلفی برای پخش صدا و صوت استفاده می ‌شود. از جمله آن ها می توان به سینما خانگی، بلندگوی خطی یا ساندبار، سیستم صوتی و غیره اشاره کرد. اگر از هر یک از این سیستم ‌ها استفاده می‌کنید، تقریبا تنظیمات انتقال صدا تفاوتی ندارد و یکسان انجام می‌شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر در این مطلب، روش‌های پخش صدای از سینما خانگی را توضیح می‌­دهد. البته راه و روش ‌های دیگری هم برای انتقال صدا هست که مربوط به اتصال تلویزیون ال جی نمی‌ شود. اکنون به روش‌های اتصال تلویزیون ال جی برای انتقال صدای دستگاه و نحوه اتصال کابل اپتیکال به تلویزیون LG می‌پردازیم.

نحوه اتصال کابل اپتیکال صدا به تلویزیون ال جی

کابل Optical یا کابل نوری تقریبا از بهترین روش ها برای انتقال صدا است. زیرا با این کابل صدا با کیفیت بالا انتقال می یابد و به صورت دیجیتال پخش می شود. برای اتصال و انتقال صدا با این کابل لازم است هر دو دستگاه این پورت را داشته باشند. یعنی هم تلویزیون و هم سینمای خانگی یا سیستم صوتی باید این پورت را داشته باشند. برای اتصال تلویزیون ال جی به باند سینما از این طریق، باید به روش زیر عمل کرد.

ابتدا این که باید کابل اپتیکال را به پورت هر دو دستگاه متصل کرد. سپس باید خروجی صدا برای اتصال تلویزیون ال جی را انتخاب کرد. در منوی تلویزیون در قسمت صدا، خروجی صدا باید بر روی حالت اپتیکال قرار گیرد. بعضی از انواع تلویزیون ها این گزینه را ندارند و در منوی صدا، باید گزینه بلندگو خارجی روشن شود. یا این که گزینه بلندگو تلویزیون خاموش شود. گزینه دیگری به نام خروجی صدای دیجیتال هم وجود دارد. که در صورت عدم انتقال صدا، این گزینه باید تغییر کند و روی حالت PCM  یا خودکار امتحان شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اتصال تلویزیون ال جی به وب سایت esfahantvservice مراجعه نمایید.

کابل Optical - اتصال تلویزیون ال جی

کابل Optical – اتصال تلویزیون ال جی – اصفهان تی وی سرویس

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 1 کابل نوری یا Optical

کلید ورودی دستگاه صوتی یا سینما خانگی انتخاب شود و روی حالت AUX OPT یا Optical قرار گیرد. کلید ورودی دستگاه شاید یکی از گزینه های Input، F یا Function باشد. اگر صدا منتقل نشود، احتمالا ایراد از کابل است. برای بررسی کابل باید آن را از پشت دستگاه صوتی جدا کرد. به کابل دقت کنید، اگر نور از کابل منتقل شود یعنی کابل سالم است. کابل سالم هم، سیگنال صدایی تلویزیون را منتقل می کند. گاهی پیش می‌­آید که کابل سالم است و تنظیم صدای سینما خانگی هم درست انجام شده، اما صدا منتقل نمی‌شود. در این مواقع بهتر است برای تشخیص ایراد و تعمیرات دستگاه به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

چگونگی انتقال صدای تلویزیون ال جی با کابل HDMI

روش دیگر انتقال صدا و اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی، اتصال از طریق کابل HDMI است. گاهی تلویزیون و سیستم صوتی از قابلیت و پورت  ARC (Audio Return Channel) پشتیبانی می کند. با کابلی که برای انتقال تصویر از پخش به تلویزیون وصل شده­اید، صدای تلویزیون را به دستگاه صوتی منتقل کنید. برای پخش صدای تلویزیون با کابل  HDMI، مراحلی که در ادامه گفته می شود را انجام دهید. کابل  HDMI با نسخه بالاتر از 1.3 یا 1.4 را به پورت HDMI ARC تلویزیون و دستگاه صوتی وصل کنید. اصفهان تی وی سرویس می تواند شما را به بهترین نحو برای اتصال تلویزیون ال جی راهنمایی کند.

خروجی صدای تلویزیون را در منوی صدا روی گزینه‌ HDMI ARC قرار دهید. در بعضی مدل ‌ها این گزینه نیست، پس باید گزینه بلندگوی تلویزیون را خاموش کرد. یا اگر گزینه بلندگوی خارجی وجود دارد، باید آن را روشن کرد. ورودی صدای دستگاه صوتی را با کلید Input، F  و یا Function بر روی حالت HDMI ARC قرار دهید. در صورتی که قابلیت سیمپلینک فعال باشد، دستگاه صوتی به طور خودکار بر روی حالت ورودی صدای HDMI قرار می­‌گیرد. نکته: می ‌توانید در دفترچه راهنمای دستگاه بررسی کنید که دستگاه شما قابلیت ARC داشته باشد.

اتصال کابلHDMIاتصال تلویزیون ال جی

اتصال کابلHDMI – اتصال تلویزیون ال جی – اصفهان تی وی سرویس

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 2 کابل HDMI

سیمپلینک یا Simplink چیست و دارای چه کاربردهایی است؟

Simplink  یک قابلیت است و این امکان را فراهم می‌کند که با روشن کردن تلویزیون، دستگاه صوتی هم روشن شود. همچنین با تغییر میزان صدای تلویزیون، میزان صدای دستگاه صوتی نیز تغییر پیدا کند. برای استفاده از این ویژگی باید هر دو دستگاه قابلیت Simplink و ARC را داشته باشند. برای فعال سازی حالت سیمپلینک، تنظیماتی که در ادامه گفته می شود را انجام دهید. در برخی از انواع مدل‌های تلویزیون، بر روی کنترل آن کلید Simplink قرار دارد. با انتخاب این کلید منوی مربوطه نمایان می‌شود و باید آن را فعال کرد. در بعضی مدل‌ها با انتخاب کلید Input هم، منوی سیمپلینک فعال می‌شود و می‌توان آن را روشن کرد.

در مدل‌های تلویزیون جدیدتر و دستگاه‌هایی با سیستم عامل Webos، در منوی صدا و زیر گزینه‌ی «بلندگوی خارجی Optical/HDMI ARC» گزینه‌ی «Simplink» قرار دارد؛ آن را روشن کنید. گزینه‌ای به نام «Simplink» در منوی عمومی (General) نیز قرار دارد و مربوط به نوع عملکرد آن است، که لازم است این گزینه را نیز روشن نمایید. نکته مهم که باید توجه کرد این که اگر دستگاه جانبی مانند رسیور یا دستگاهی دیگر با کابل HDMI به تلویزیون وصل باشد، ممکن است گاهی سیمپلینک را با اختلال مواجه کند. در این حالت باید کابل را جدا کرد، سپس قابلیت سیمپلینک را فعال نموده و عملکرد آن را بررسی کرد. برای اطلاعات بیشتر از اتصال تلویزیون ال جی، به esfahantvservice مراجعه کنید.

انتقال صدای تلویزیون ال جی بدون استفاده از سیم و کابل

اتصال تلویزیون ال جی برای انتقال صدای تلویزیون به سینمای خانگی به صورت بی سیم و وایرلس امکان پذیر است. اما در صورتی که هر دو دستگاه قابلیت همگام سازی صدای ال جی یا LG Sound Sync»  را داشته باشد.  برای فعال سازی این قابلیت به مواردی که در ادامه گفته می شود، توجه کنید. در منوی صدای تلویزیون، خروجی صدا باید روی حالت «همگام سازی صدای ال جی (بی سیم)» قرار دهید. ورودی دستگاه صوتی را با انتخاب کلید Input، Function و یا F بر روی گزینه‌ی LG TV قرار دهید.

انتقال صدای تلویزیون ال جی با کابل 1 به 2

گاهی قصد داریم با اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی صدای تلویزیون را انتقال دهیم. اما متاسفانه تلویزیون پورت‌های مربوط و خروجی‌های صدای تلویزیون را ندارد. در این حالت اگر تلویزیون پورت خروجی هدفون داشته باشد، می‌توان با کابل گفته شده صدا را انتقال داد. با این روش صدای پرقدرت و با کیفیت خیلی بالایی نمی توان دریافت کرد. اما اگر تلویزیون هیچ پورت دیگری برای خروجی صدا نداشته باشد تنها راهی است که می‌توان پیشنهاد داد. برای انجام این روش باید مراحل گفته شده در ادامه را انجام داد.

در ابتدا باید کابل 1 به 2 را از پورت هدفون تلویزیون به ورودی AUX سینما خانگی وصل کرد. در منوی تلویزیون در قسمت صدا، خروجی صدا را بر روی پورت هدفون تنظیم کنید. در بیشتر مدل‌ها پس از اتصال هدفون، به طور خودکار صدا بر روی خروجی هدفون قرار می‌گیرد و نیازی به انتخاب گزینه نیست. با کلید Function، F و یا Input کنترل دستگاه صوتی، ورودی صدا را بر روی گزینه AUX  قرار دهید. esfahantvservice در زمینه اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی می تواند به شما راهنمایی ارائه دهد.

اتصال کابل AV - اتصال تلویزیون ال جی

اتصال کابل AV – اتصال تلویزیون ال جی – اصفهان تی وی سرویس

اتصال تلویزیون با روش های مختلف 3 کابل AV

انتقال صدای تلویزیون ال جی با فیش مدل AV

تعداد محدودی از انواع تلویزیون ها دارای پورت خروجی AV هستند. اما بیشتر تلویزیون های مدل جدید دارای این پورت نیستند و انتقال صدا از این روش انجام نمی ‌شود. اما برای کامل بودن مطلب تمامی روش‌ های انتقال صدا را توضیح می دهیم و آن را بررسی می کنیم. باید کابل سفید و قرمز AV  را از قسمت AV OUT تلویزیون به پورت AUX IN دستگاه صوتی وصل کرد. سپس خروجی صدا تلویزیون را انتخاب کنید. اگر گزینه خروجی صدا ندارد گزینه بلندگوی تلویزیون را باید خاموش کرد. اگر گزینه بلندگوی خارجی دارد باید آن را روشن کرد. ورودی صدا در سینما خانگی یا سیستم صوتی را با کلید F، Function یا Input روی حالت AUX  قرار دهید.

نتیجه گیری برای اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی برای صدای فراگیر

این مقاله برای افرادی است که قصد اتصال تلویزیون ال جی به سیستم صوتی یا سینمای خانگی دارند. یا این که قصد دارند صدای تلویزیون را انتقال دهند. اما ممکن است گروهی از افراد اطلاعی از سینمای خانگی نداشته باشند که بتوانند محتوای این مقاله استفاده کنند. به این دسته از افراد توصیه می شود دیگر مقالات ما را در زمینه سینمای خانگی مطالعه کنند. همچنین به زودی راهنما و مطالب جدیدی در این سایت برای کاربران قرار داده می شود. برای این که از نکات مهم و به روز دنیای تلویزیون ها و خرید سیستم مناسب مطلع شوید.

سوالات متداول در مورد صدای فراگیر در سینمای خانگی

  • به چند روش می توان اتصال تلویزیون ال جی به سینمای خانگی را انجام داد؟

به 2 روش کلی اتصال با سیم و بدون سیم می توان اتصال را انجام داد.

  • چرا تلویزیون را به سینمای خانگی متصل می کنیم؟

چون می توان برنامه مورد نظر را با کیفیت بهتری مشاهده کرد.

  • با چه کابل هایی می توان اتصالات را انجام داد؟

کابل AV – HDMI – کابل 1به 2 – کابل Optical

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *