عملیات به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون - آپدیت تلویزیون

عملیات به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون - آپدیت تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


آپدیت تلویزیون، گاهی به عنوان یک روش تعمیرات است که می تواند برخی از ایرادات دستگاه را برطرف کند. با این کار، نرم افزار تلویزیون آپدیت می شود و باگ های آن از بین می روند. البته آپدیت تلویزیون برای رفع همه مشکلات دستگاه، کارایی ندارد. اما می تواند برخی از ناهماهنگی های نرم افزاری سیستم را برطرف کند. روند کلی به‌­روزرسانی تلویزیون در انواع برندها، تقریبا یکسان و مشابه است. با راهنمایی های نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان و esfahantvservice  می توانید برای آپدیت تلویزیون خود اقدام کنید.

البته جزئیات این کار باتوجه به برند و سیستم عاملی که تلویزیون از آن پشتیبانی می کند، متفاوت است. پس باید حتما به دستورالعمل های شرکت سازنده توجه کنید و به آن عمل کنید. در ادامه نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان، روش ها و مراحل آپدیت تلویزیون برندهای مختلف را آموزش می دهد. همچنین برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی می توانید با مجموعه اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. آن ها ضمن ارائه مشاوره های تخصصی، می توانند مشکلات دیگر مربوط به تلویزیون را رفع کنند.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 16 شهریور
موضوع مقاله آشنایی با آپدیت تلویزیون های هوشمند
راه های آپدیت تلویزیون غیرمستقیم یا دستی – مستقیم یا اینترنتی

فهرست تصاویر

به روز رسانی تلویزیون 1 آپدیت سیستم عامل

به روز رسانی تلویزیون 2 آپدیت با فلش

به روز رسانی تلویزیون 3 آپدیت اینترنتی

نکات قابل توجه برای به روزرسانی کردن انواع تلویزیون

قبل از این که عملیات آپدیت تلویزیون شروع شود، بهتر است به چند نکته مهم توجه کرد. اگر فایل به‌­روزرسانی در فلش ذخیره شده است، باید اطمینان پیدا کرد که فلش ویروسی نباشد. در صورت ویروسی بودن می تواند به تلویزیون آسیب وارد کند. همچنین از اتصال به برق و درستی بقیه کابل ها اطمینان پیدا کنید. چون اگر در حین آپدیت کردن مثلا تلویزیون خاموش شود، می تواند مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کند. می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان از انجام دقیق این فرایند اطمینان پیدا کنید.

گزینه آپدیت در تنظیمات - آپدیت تلویزیون

گزینه آپدیت در تنظیمات – آپدیت تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

به روز رسانی تلویزیون 1 آپدیت سیستم عامل

اگر هم از اینترنت برای آپدیت تلویزیون استفاده می کنید باید اینترنت پرسرعت و بدون قطعی باشد. برای این که در حین مراحل دریافت فایل به‌­روزرسانی، قطع و وصلی نباشد و به درستی انجام شود. برای انجام این کار باید اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید. چون در غیر این صورت ممکن آسیب های نرم افزاری به تلویزیون وارد کنید. و برای رفع مشکلات جدید دچار دردسر شوید. در نهایت اگر مشکلی در هریک از مراحل آپدیت تلویزیون ایجاد شد، با اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. در این مجموعه از تجربه و دانش کارشناسان متخصص استفاده می شود.

روش های آپدیت کردن دستگاه تلویزیون در برندهای مختلف

برای آپدیت تلویزیون می توان به دو روش مستقیم و غیرمستقیم اقدام کرد. در روش مستقیم، باید فایل به‌­روزرسانی را از طریق اینترنت دریافت کرد و در تلویزیون نصب شود. در روش غیرمستقیم، باید فایل به­‌روزرسانی را در حافظه خارجی مانند فلش ذخیره کرد. پس از وصل کردن فلش به تلویزیون، مراحل آپدیت تلویزیون مانند روش مستقیم طی می شود. در همه برندها پس از انتخاب روش آپدیت تلویزیون، از طریق کنترل دستگاه وارد بخش تنظیمات دستگاه می شویم. سپس گزینه به‌­روزرسانی را پیدا می کنیم و مراحل را با دقت باید گذراند.

توجه کنید که برای روش غیرمستقیم، باید به شماره مدل و سریال ساخت تلویزیون دقت کرد. چون فایلی که می خواهیم دانلود کنیم باید متناسب با تلویزیون باشد. در غیر این صورت یا آپدیت انجام نمی شود یا این که دستگاه تلویزیون با مشکل مواجه می شود. برای این کار می توانید از دفترچه راهنما دستگاه استفاده کنید و کمک بگیرید. یا این که شماره سریال دستگاه را از برچسب پشت تلویزیون بخوانید. سپس در اینترنت مطلب مرتبط را جستجو و مطالعه نمایید. برای آشنایی بیشتر با تلویزیون و ویژگی های آن به esfahantvservice مراجعه کنید.

انجام عملیات آپدیت با اتصال - آپدیت تلویزیونبه روز رسانی تلویزیون 2 آپدیت با فلش

آموزش آپدیت کردن تلویزیون با روش غیرمستقیم یا دستی

نوع اول که به آن می پردازیم به‌­روزرسانی تلویزیون به روش دستی یا غیرمستقیم است. اگر می خواهید آن را به روش دستی آپدیت کنید، باید فلش را فرمت کنید تا آماده ذخیره­ سازی شود. سپس وارد وب سایت رسمی شرکت سازنده دستگاه شده و در بخش پشتیبانی، مدل تلویزیون خود را پیدا کنید. فایل آپدیت مربوط به مدل تلویزیون را دانلود می کنیم و آن را از حالت فشرده خارج می کنیم. بعد از این کار، فایل آپدیت را به فلش منتقل کرده و مطمئن شوید که فرمت آنEXE   باشد.

در ادامه مراحل آپدیت تلویزیون باید فلش را به تلویزیون وصل کرد و دکمه menu  روی کنترل را بزنید. سپس در گزینه support  بخش software update را انتخاب کنید. الان باید گزینه by USB را انتخاب کنید و منتظر بود تا مراحل اسکن فلش شروع شود. سپس منتظر عملیات شناسایی فایل آپدیت و به‌­روزرسانی سیستم کاملا تمام شود و به پایان برسد. برای انجام این کارها اگر اطلاعات کافی ندارید به وب سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

آموزش آپدیت کردن تلویزیون با روش مستقیم یا اینترنتی

اگر می خواهید عملیات آپدیت تلویزیون را به روش مستقیم انجام دهید، نیاز به داشتن اینترنت است. باید دستگاه را به اینترنت پرسرعت، بدون قطع شدن و مطمئن متصل کنید. سپس دکمه منو را از روی کنترل فشار داده و وارد قسمت  support شوید. در ادامه گزینه software  update  را انتخاب کنید. در این بخش گزینه online انتخاب می شود. الان باید منتظر ماند تا تلویزیون به سرورهای شرکت سازنده متصل شود و آپدیت های جدید دستگاه را پیدا کند. اگر نسخه جدید آپدیت تلویزیون بر روی سرور باشد، دستگاه شروع به به­‌روزرسانی می کند.

عملیات به روز رسانی با اتصال به اینترنت - آپدیت تلویزیونبه روز رسانی تلویزیون 3 آپدیت اینترنتی

نتیجه گیری برای آپدیت کردن سیستم نرم افزاری تلویزیون

تمامی تلویزیون های هوشمند و جدید دارای یک سیستم نرم افزاری هستند. این سیستم نرم افزاری براساس شرکت سازنده هر برند، متفاوت است. مثل تلفن های همراه که دارای 2 سیستم عامل اندروید و ios هستند، تلویزیون ها هم دارای سیستم عامل هستند. این سیستم عامل های تلویزیون هم، مانند تلفن های همراه قابلیت به­‌روزرسانی دارند. معمولا برای دست پیدا کردن به ویژگی و قابلیت های جدید باید حتما به­‌روزرسانی انجام شود. این فرایند خیلی سخت نیست اما نیاز به اطلاعات و دانش اولیه است. برای به دست آوردن این اطلاعات به وب سایت esfahantvservice مراجعه کنید و مقالات آن ها را بخوانید.

سوالات متداول و رایج آپدیت کردن سیستم عامل تلویزیون

  • چرا انجام آپدیت تلویزیون مهم است؟

زیرا با این کار می توان برخی مشکلات نرم افزاری تلویزیون را برطرف کرد.

  • فرایند آپدیت تلویزیون به چه روش هایی امکان پذیر است؟

با 2 روش دستی و اینترنتی می توان تلویزیون را آپدیت کرد.

  • اگر به اشتباه عملیات آپدیت را انجام دهیم، چه اتفاقی می افتد؟

این امکان وجود دارد تلویزیون به درستی کار نکند و مجبور شویم به نمایندگی های مجاز تعمیرات مراجعه کنیم.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *