مشکل در تجهیزات صوتی تلویزیون - سینمای خانگی

مشکل در تجهیزات صوتی تلویزیون - سینمای خانگی - اصفهان تی وی سرویس


سینمای خانگی همانند همه وسایل می تواند دارای مشکلاتی شود. یکی از ایراداتی که برای سینمای خانگی می تواند ایجاد شود، مشکل سیستم صوتی است. یک سینمای خانگی با کیفیت می تواند لحظاتی لذت بخش را برای کاربر تلویزیون فراهم آورد. از طرف دیگر وجود مشکلات صوتی مختلف نیز می تواند آزار دهنده باشد. مجموعه اصفهان تی وی سرویس به شما در این موارد کمک می کند.. اگر شما از کاربران سینمای خانگی هستید، حتما با مشکلات مختلفی در ارتباط با قسمت صوتی سیستم مواجه شده اید. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد برای ایرادات سینمای خانگی به شما خدمات ارائه می دهد.

پخش نشدن صدا توسط سینمای خانگی، روشن نشدن اسپیکرها، وجود صدای وزوز در اسپیکرها از جمله مشکلات هستند. همچنین بسیاری از مشکلات دیگر هست که می توانند لذت تماشای یک فیلم در کنار خانواده را بگیرد. البته علاوه بر مشکلی که برای تماشای تلویزیون می تواند ایجاد شود، وقت کاربر را هم می گیرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد در این مقاله به بررسی مشکلات سینمای خانگی می پردازد. با مطالعه مقاله می توانید در هنگام مواجهه با این مشکلات اقدامات مناسب را انجام دهید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 15 شهریور
موضوع مقاله مشکلات رایج صدا در سینمای خانگی
راه رفع مشکلات استفاده از بلندگوهای خارجی – ساب ووفر – …

فهرست تصاویر

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 1 قطع بودن صدا

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 2 بلندگوی چند کاناله

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 3 محل قرار گیری بلندگو

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد و 6 راهکار برای شما*

مشکل اول: قطع بودن و عدم پخش صدای سینمای خانگی

تصور کنید که شما آماده تماشای فیلم مورد علاقه خود هستید و تمامی مقدمات را فراهم کرده اید. اما متوجه می شوید که قادر به انجام این کار نیستید چون صدایی از بلندگوها شنیده نمی شود. این مشکل می تواند باعث به ریختن اعصاب کاربر و ایجاد مشکلات برای آن شود. سبب می شود تا تلویزیون را خاموش کرده و از تماشای برنامه صرف نظر کنید. اما معمولا نکته مثبت در این موارد این است که بسیار بعید است که سینمای خانگی کامل خراب شده باشد. برای رفع مشکل سینمای خانگی بهتر است به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد مراجعه کنید.

مشکل در صدا - سینمای خانگی

مشکل در صدا – سینمای خانگی – اصفهان تی وی سرویس

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 1 قطع بودن صدا

اگر نخواهید برای اقدامات رفع مشکل، حضوری مراجعه کنید پس مقالات سایت esfahantvservice را مطالعه کنید. ابتدا گیرنده از منبع برق جدا شود و سپس به بررسی اتصال صحیح گیرنده AV بپردازید. باید مطمئن شد که کابل برق درست وارد شده و سیم های بلندگو به شکل صحیحی متصل شده اند. ممکن است مشکل از اتصالات نباشد و همه چیز به درستی وصل شده باشد. در این حالت گزینه احتمالی دیگر این است که مشکل در تنظیمات نرم افزار گیرنده است. باید به منوی تنظیمات رفته و آزمایش های مختلف برای تنظیمات بلندگو را امتحان کنید. گاهی لازم باشد بلندگوها را به صورت دستی به کانال خاصی اختصاص دهید. با این اقدامات شاید بتوان مشکل سینمای خانگی را حل کرد.

بررسی ادامه مشکلات صدای سینمای خانگی: کار نکردن بلندگوهای  surround

اصفهان تی وی سرویس به دنبال این هدف است که راه حلی برای مشکلات احتمالی ارائه دهد. یکی از کارهای ساده و راحتی که بهتر است انجام دهید این است که صدا را تا آخر زیاد کنید. سپس دقت کنید گوش کنید که آیا صدایی حتی ضعیف، شنیده می شود یا خیر. برای تنظیم میزان صدا برای بلندگوها، باید به منوی تنظیمات دستگاه خود بروید. اگر که دلیل مشکلات این اتفاق نبود، باید اتصالات بلندگو را بررسی کنید. چون که باید مطمئن شد همه چیز به درستی متصل شده است. اگر با این کار هم مشکل حل نشد، باید نگاهی دقیق به منبع اصلی خود بیندازید. باید مشخص شود که منبع دارای صدای فراگیر 5.1 یا 7.1 است یا خیر.

بیشتر بخوانید  تعمیر پورت HDMI به علاوه 6 راه برای جلوگیری از خرابی پورت!

اگر از طریق گیرنده خود موسیقی پخش می‌­کنید، معمولا این کار انجام نخواهد شد. چون بیشتر آهنگ‌­ها برای دو کانال ترکیب می شوند نه پنج یا هفت کانال. همچنین اکثر فیلم ها و سریال ها در سینمای خانگی ترکیبی فراگیر دارند اما همیشگی نیست. تنظیمات گیرنده ها متفاوت است، اما شما باید این گزینه را تحت عنوان تنظیمات DSP یا موارد دیگر پیدا کنید. همچنان قسمت های مختلف تنظیمات را بررسی کنید و ببینید چه تفاوتی ایجاد می شود. همیشه می توان منبعی که دارای صدای فراگیر است را آزمایش کرد. برای این که بررسی شود آیا بلندگو از کار افتاده است! اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید، شاید لازم باشد خروجی روی جریان چند کانال تنظیم شود.

بلندگوهایی با چندین کانال - سینمای خانگی

بلندگوهایی با چندین کانال – سینمای خانگی – اصفهان تی وی سرویس

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 2 بلندگوی چند کاناله

گزینه و مورد دیگر برای رفع مشکل: ساب ووفر

مورد دیگر، کار نکردن بلندگوهای جلوی دستگاه است. این مشکل هم تقریبا با تغییر در منوی تنظیمات قابل رفع است. در بیشتر مواقع، مشکلی در اندازه تنظیمات بلندگو وجود دارد. اکثر گیرنده ها این امکان را می دهند که بلندگوهای خود را چه کوچک باشد یا بزرگ، تنظیم کنید. این امکان را برای آن فراهم شده است تا آن ها را به طور موثرتری با بلندگوهای دیگر تنظیم کرد. گزینه دیگر برای رفع مشکل، تنظیم کراس اوور ساب ووفر است. ممکن است آن را طوری تنظیم کرده اید که بلندگوها بیش از حد میزان از بیس استفاده کنند. که این کار باعث می شود صدا نامناسب شود یا آن را خش دار نماید.

بیشتر بخوانید  3 راهنمای ویژه تعمیرات تصویر تلویزیون شامل چه مواردی است؟

حالت بعدی برای مشکلات صدا این است که بلندگوهای بلند عملکرد درستی ندارند. اگر که همه چیز به درستی متصل شده باشد، اولین کار انجام تنظیمات گیرنده A / V است. اگر بلندگوهایی با طول بلند دارید، به احتمال زیاد گیرنده ای با صدای 9.2 یا 11.2 هم دارید. راه حل رفع این مشکل ممکن است به سادگی و با تغییر تنظیمات باشد. اگر همچنان مشکل صدای سینمای خانگی رفع نشد، ممکن پس در مورد نحوه قرارگیری بلندگوها بیشتر فکر کنید. واضح است اگر بلندگوهای سقفی دارید، باید تلاش بیشتری انجام داد اما دیگر بلندگوها مشکل کمتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر برای سینمای خانگی به esfahantvservice مراجعه کنید.

محل قرارگیری بلندگو و تعمیر آن - سینمای خانگی

محل قرارگیری بلندگو و تعمیر آن – سینمای خانگی – اصفهان تی وی سرویس

ابزار نمایش و پخش تصویر و صوت در منزل 3 محل قرار گیری بلندگو

نتیجه گیری برای رفع مشکلات صدا در سینمای خانگی

اگر از دستگاه پخش  Blu-ray استفاده می کنید و مشکل دارید، در صورت امکان دستگاه دیگری را امتحان کنید. در نهایت، حل یک مشکل استاتیک تقریبا همیشه مسئله ای مربوط به شل بودن اتصالات است و وقتی منبع ان را پیدا کنید، رفع آن کاری نسبتا آسان است. تشخیص این مشکل کمی سخت می باشد. شما بلندگوها را به درستی قرار داده اید، کراس اوور را تنظیم کرده اید و تنظیم صحیح گیرنده خود را انتخاب کرده اید. این مشکل ممکن است مربوط به کل تنظیمات باشد، یا ممکن است فقط یک یا دو بلندگو مشکل داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

سوالات متداول برای سینمای خانگی و رفع مشکلات صدا

  • آیا می توان برای سینمای خانگی از بلندگوهای خارجی استفاده کرد؟

بله می توان استفاده کرد، به شرط این که بتوان بلندگو را با آن تنظیم کرد.

  • چگونه مشکلات به وجود آمده صدا برای سینمای خانگی را رفع کنیم؟

با مراجعه به esfahantvservice می توان از اطلاعات آن ها استفاده کرد.

  • چرا درست کارکردن سینمای خانگی مهم است؟

با توجه به سبک زندگی مردم و تماشای برنامه‌­های مختلف از طریق تلویزیون، کاربران به سینمای خانگی اهمیت بسیار می‌­دهند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *