تعمیر تلویزیون رنگی - ابزار جانبی

تعمیر تلویزیون رنگی - ابزار جانبی - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون رنگی با توجه به گستردگی انواع تلویزیون های رنگی، شغلی بسیار کاربردی و مسئله ای مهم است. تلویزیون ها از قطعات الکتریکی و مکانیکی بسیاری تشکیل شده­اند که در بردها دارای ویژگی های ایمنی ویژه ای هستند. این قطعات در نمودار شماتیک و لیست قطعات جایگزین شناسایی می شوند. ضروری است که قطعات ایمنی ویژه باید با همان قطعاتی که در راهنماها توصیه شده است جایگزین شوند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر توانایی تعمیر تلویزیون رنگی را به خوبی دارد.

اقدامات گفته شده سبب می شود تا از تابش  X، شوک، آتش سوزی یا سایر خطرات جلوگیری شود. همچنین باید دقت کرد بدون اجازه سازنده طرح اصلی را تغییر ندهید. در طول سرویس، گیرنده ای که شاسی آن از خط ACpower جدا نیست، همیشه باید از ترانسفورماتور ایزوله استفاده شود. بهتر است از یک ترانسفورماتور با توان کافی استفاده شود. زیرا این­کار از تکنسین در برابر حوادثی که منجر به آسیب شخصی در اثر شوک الکتریکی می­شود محافظت می کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر به خوبی تعمیر تلویزیون رنگی را انجام می دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 9 مرداد
نوع مقاله آموزش تخصصی
موضوع مقاله ابزارها، تجهیزات و قطعات جانبی برای تلویزیون های رنگی

فهرست تصاویر

تعمیر تلویزیون رنگی 1 قطعات مورد نیاز

تعمیر تلویزیون رنگی 2 ابزار

تعمیر تلویزیون رنگی 3 قطعات جانبی

راهنمایی تخصصی برای تعمیر تلویزیون رنگی و اقدامات مراقبتی

همان طور که گفته شد اقداماتی را انجام می دهیم مثل اینکه از قطعاتی با ایمنی ویژه استفاده می شود. این اقدامات برای جلوگیری از شوک الکتریکی، آتش سوزی یا سایر خطرات است. همچنین از گیرنده و اجزای آن در برابر آسیب دیدگی ناشی از اتصالات تصادفی مدار محافظت می کند. چون که ممکن است به طور ناخواسته در حین عملیات سرویس وارد شوند. برای دریافت خدمات مناسب تعمیر تلویزیون رنگی به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر مراجعه کنید.

ابزار - وسایل

ابزار – وسایل – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون رنگی 1 قطعات مورد نیاز

هنگام تعویض یک مقاومت با وات بالا (بیش از 1 وات)، مقاومت را 10 میلی متر از PCB دور نگه دارید. سیم ها را از قطعات ولتاژ بالا یا دمای بالا دور نگه دارید. به دلیل خلاء زیاد و سطح بزرگ لوله تصویر، باید در کار با لوله تصویر بسیار دقت کرد. لوله تصویر را از روی گردن بلند نکنید. تابش اشعه ایکس مورد بعدی است. برای تعیین وجود ولتاژ بالا، از یک ولت متر با مقاومت بالا استفاده کنید. کنترل روشنایی، رنگ و کنتراست را به حداقل برسانید و ولتاژ بالا را اندازه گیری کنید. این اقدامات برای تعمیر تلویزیون رنگی مهم هستند.

برای قرائت عدد باید 23.5 ± 1.5 کیلو ولت برای 14-19 اینچ، 26 ± 1.5 کیلو ولت برای 19-21 اینچ باشد. همچنین 29.0 ± 1.5 کیلو ولت برای 25-29 اینچ و 30.0 ± 1.5 کیلو ولت برای 32 اینچ باشند. در صورت نشان دادن اعداد خارج از محدوده گفته شده سرویس و اصلاح فوری مورد نیاز است. چون سبب جلوگیری از احتمال خرابی زود هنگام قطعات و دستگاه می­شود. بهتر است همیشه جریان نشتی AC را روی قسمت‌ های فلزی در معرض دید مانند آنتن‌ ها، پایانه‌ ها و غیره بررسی شود. برای این است که مطمئن شد تا دستگاه بدون آسیب ناشی از شوک الکتریکی کار می­کند.

ادامه راهنمایی­های تخصصی برای تعمیر تلویزیون رنگی و اقدامات مراقبتی

چک کردن جریان نشتی با جدا کردن دوشاخه AC ابزار از منبع AC، سپس دوشاخه به برق متناوب وصل شود. برای بررسی جریان نشتی سیم AC را مستقیم به پریز برق متناوب وصل کنید. در طول این بررسی از ترانسفورماتور جداسازی خط استفاده نکنید. مقاومت 1.5K/10  وات را به موازات یک خازن 0.15uF  بین یک زمین شناخته شده وصل کنید. مانند لوله آب، مجرا و قطعات فلزی در معرض دید وصل کنید. برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر به esfahantvservice مراجعه کنید.

ابزار - خازن و مقاومت

ابزار – خازن و مقاومت – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون رنگی 2 ابزار

ولتاژ AC را در مقاومت با استفاده از ولت متر AC با حساسیت 1000 اهم بر ولت اندازه گیری کنید. سیم AC را به صورت معکوس به پریز برق وصل کنید. سپس اندازه گیری ولتاژ متناوب را برای هر قطعه فلزی در معرض دید تکرار کنید. هر ولتاژ اندازه گیری شده نباید از 0.75 ولت RMS که معادل 0.5 میلی آمپر است تجاوز کند. ممکن است که اعداد اندازه گیری شده خارج از محدوده تعیین شده باشد. در این حالت احتمال خطر ضربه وجود دارد. مجموعه اصفهان تی وی سرویس تمامی نکات را رعایت می کند.

مدار چک جریان نشتی، منبع تابش اشعه ایکس در این گیرنده تلویزیون، بخش ولتاژ بالا و لوله تصویر است. برای حفاظت مداوم در برابر تابش اشعه ایکس، اقداماتی انجام دهیم. لوله جایگزین باید همان لوله ای باشد که در فهرست قطعات جایگزین مشخص شده است. شرح کنترل ها اقدام بعدی برای آشنایی با اجزای تلویزیون است. با کنترل می توان تمام عملکردها را از راه دور کنترل کرد. برخی از عملکردها را نیز می توان با دکمه های روی پنل جلویی مجموعه تنظیم کرد. قبل از استفاده از کنترل از راه دور، باتری ها را باید قرار داد. تعمیر تلویزیون رنگی در مجموعه اصفهان تی وی سرویس دقیق انجام می شود.

نتیجه گیری و جمع بندی برای تعمیر تلویزیون رنگی

کارشناسان esfahantvservice تعمیر تلویزیون رنگی را در این مرکز به خوبی انجام می دهند. زیرا با تمامی ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری این محصولات آشنایی دارند. آن ها توانایی رفع عیوب ایجاد شده در دستگاه های تلویزیون را دارند. بعلاوه کارشناسان این مرکز در دوره های تخصصی تعمیر شرکت می کنند. که سبب می شود با نوین‌ترین متدهای تعمیرات تلویزیون آشنایی پیدا کنند. باعث می شود که توانایی تعمیر هرگونه نقص و خرابی ایجاد شده در تلویزیون ها را داشته باشند.

وسایل جانبی - خازن

وسایل جانبی – خازن – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون رنگی 3 قطعات جانبی

سوالات متداول و رایج کاربران برای تعمیر تلویزیون رنگی

آیا تعمیر تلویزیون رنگی ممکن است؟

بله، تقریبا تمامی ایرادات را می توان رفع کرد. مگر این که به تلویزیون ضربه شدید وارد شده و دچار شکستگی شده باشد.

هزینه تعمیر تلویزیون رنگی به چه صورت است؟

هزینه و تعرفه تعمیرات تلویزیون بستگی به شرایط و ایرادات آن دارد. از جمله هزینه پنل تلویزیون، تعمیر پاور، قیمت LCD و بقیه موارد که همه توسط تکنسین ها بررسی می شود. سپس با توجه به ایراد پیش آمده، هزینه تعمیر یا تعویض قطعات تلویزیون توسط esfahantvservice اعلام خواهد شد.

سرویس ها و خدمات تعمیر تلویزیون رنگی شامل گارانتی هستند؟

گارانتی و ضمانت بستگی به کیفیت خدمات و نوع خدمات ارائه شده دارد. برای آگاهی و اطمینان بیشتر با اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *