چگونگی تعمیر تلویزیون - صفحه تنظیمات

چگونگی تعمیر تلویزیون - صفحه تنظیمات - اصفهان تی وی سرویس


چگونگی تعمیر تلویزیون بسیار مهم است زیرا ممکن است با تعمیر نادرست صدمات دیگری نیز به تلویزیون وارد شود. به عنوان مثال ممکن است بعد از تعمیرات مربوط به صفحه نمایش، رنگ تصاویر به درستی نشان داده نشوند! همچنین اگر رنگ تصاویر درست نباشد هنگام دیدن فیلم، سریال یا هر برنامه دیگری با تلویزیون اذیت می شویم. مشکلات مربوط به روشنایی، رنگ ها، کنتراست و سایر پارامترهای تصویری موضوع بسیار مهمی در نمایشگر تلویزیون ها هستند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان با چگونگی تعمیر تلویزیون به بهترین نحو ممکن آشنا است.

کاربران بهتر است با چگونگی تعمیر تلویزیون نیز آشنا باشند. چون هنگامی که اطلاعات داشته باشند، متوجه می شوند که برخی مشکلات تصویر نیاز به تعمیرات ندارد. بلکه با تغییراتی جزیی در تنظیمات می توانند مشکلات مربوط به تصویر را بر طرف کنند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان می تواند بهترین راهنمایی ها را در مورد چگونگی تعمیر تلویزیون به مشتریان ارائه دهد. همچنین در صورت نیاز به تعمیرات، با بهترین کیفیت و خدمات این کار را انجام می دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 25 تیر
مشکلات رایج تصویر روشنایی – رنگ ها – کنتراست – …
راه کارهای ارائه شده مناسب برای چگونگی کالیبراسیون صفحه نمایش تلویزیون

فهرست تصاویر

چگونگی تعمیر تلویزیون 1 تصویر مناسب

چگونگی تعمیر تلویزیون 2 تصویر امتحانی

چگونگی تعمیر تلویزیون 3 تصویر با کیفیت

آشنایی با تنظیم کنتراست تصویر تلویزیون و تغییرات تنظیمات

در این مقاله متوجه می شویم که چگونه برای دستیابی به رنگ‌های طبیعی‌تر و با کیفیت­‌تر، تلویزیون را کالیبره کرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان آموزش می‌­دهد که چطور می­توان بدون نرم‌افزار و با منوی تنظیمات، رنگ را کالیبره کرد. این کار سخت نیست اما نیاز است با کارایی و مفهوم هر یک از تنظیمات آشنا بود. همچنین در مورد روش کلی تنظیم رنگ و روشنایی تلویزیون صحبت می شود. در ابتدا روش­‌های کلی تنظیم رنگ و روشنایی تلویزیون را بررسی می کنیم و بعد به چگونگی تعمیر تلویزیون می­پردازیم.

  • کنتراست یا Contrast تصویر
بیشتر بخوانید  مشکل تداخل سیگنال کنترل تلویزیون + 4 راهکار خانگی

اولین قدم برای تنظیمات و مهم ترین عامل تأثیر‌گذار روی کیفیت تصویر، کنتراست است. لغت کنتراست به معنای تضاد و تقابل! و اندازه یا مقدار اختلاف بین طیف سیاه و سفید است. بدون کنتراست هیچ تفاوتی بین تیرگی و روشنی وجود ندارد و همه چیز یا سیاه است یا سفید و یا خاکستری رنگ. به بیان دیگر یعنی نسبت روشنایی روشن ترین نقطه‌ی تصویر به تیره‌ترین نقطه. مقدار کنتراست تعیین کننده شدت روشنایی روشن ترین بخش تصویر در تلویزیون ها و مانیتورها است. اگر از کنتراست اطلاع دشته باشیم به دنبال چگونگی تعمیر تلویزیون نیستیم و با تنظیمات مشکل را برطرف می کنیم.

اکنون به نحوه‌ی تنظیم کنتراست و چگونگی آن می پردازیم. اگر کنتراست بیش از حد بالا باشد، ممکن است جزئیات تصویر مخصوصا در قسمت های روشن از بین برود. چون روشنایی باعث می‌شود که تفاوت روشن‌ترین نقاط و نقاط مجاور به راحتی قابل تشخیص نباشد. برای تنظیم پارامتر کنتراست باید روی تصویر مناسب امتحان شود. بهتر است تصویری باشد که نقاط روشن در پس زمینه‌ی روشن داشته باشد. سپس کنتراست را از کم به تدریج افزایش می­دهیم تا قبل از اینکه جزئیات تصویر خود را از دست بدهد. اکنون به بهترین حالت کنتراست رسیده ایم.

تصویر روشن - کالیبره کردن کنتراست

تصویر روشن – کالیبره کردن کنتراست – اصفهان تی وی سرویس

چگونگی تعمیر تلویزیون 1 تصویر مناسب

آشنایی با تنظیم روشنایی و رنگ تصویر، تغییرات تنظیمات و چگونگی تعمیر تلویزیون

  • روشنایی یا Brightness

این پارامتر برای مشخص کردن شدت روشنایی نقاط تیره تصویر است. اگر مقدار آن غیر استاندارد بود مثلا بیش از حد باشد، رنگ سیاه تبدیل به خاکستری می‌شود. برعکس کنتراست، برای تنظیم شدت روشنایی بهتر است تصویر تیره انتخاب شود. روشنایی را تا قبل از اینکه همه چیز نسبتا تیره شود کم می کنیم. الان بهترین حالت روشنایی را داریم. تنظیم روشنایی کمی مشکل است و باید با دقت آن را انجام داد. بهتر است تصاویری انتخاب شود که قالب آن‌ها تیره است و قسمت‌های روشن هم وجود داشته باشد. چگونگی تعمیر تلویزیون در این حالت بیشتر مربوط به تعویض یا تعمیر صفحه نمایش است.

  • رنگ یا Color
بیشتر بخوانید  3 ایراد رایج در تلویزیون های قدیمی و راهنمایی تعمیر!

توجه شود که شدت رنگ با تن رنگ یا سردی و گرمی آن اشتباه گرفته نشود. تلویزیون‌ها در حالت عمومی، برای شدت رنگ از عدد ۵۰ درصد به طور پیش فرض استفاده می کنند. اگر شدت رنگ کم شود، چون رنگ ها از بین می روند، تصویر سیاه و سفید می شوند. یا اگر بیش از حد زیاد شود، رنگ های طبیعی به صورت به نارنجی یا قرمز نمایش داده می شود. مثل مراحل قبل باید یک تصویر مناسب انتخاب کرد تا بتوان تنظیم رنگ را انجام داد. شدت رنگ را تغییر می دهیم تا وقتی که رنگ عکس طبیعی به نظر بیاید.

تصویر شطرنجی - کالیبراسیون روشنایی

تصویر شطرنجی – کالیبراسیون روشنایی – اصفهان تی وی سرویس

چگونگی تعمیر تلویزیون 2 تصویر امتحانی

اشاره به موارد دیگر تاثیر گذار روی کیفیت تصاویر

  • گرمی و سردی یا تن رنگ، Color Temprature یا Color Tone

حالت گرمی و سردی را تن رنگ هم می­نامند. از دو کلمه سرد Cool برای تن آبی و گرم Warm برای مشخص کردن تن قرمز تصویر استفاده می‌شود. در تن تصویر آبی، هاله‌‌ای آبی و در تن قرمز، هاله‌ای قرمز رنگ در تصویر دیده می‌شود. تلویزیون‌ها پیش‌فرض روی تن رنگ طبیعی یا استاندارد، Natural یا Standard تنظیم هستند. برای تنظیم آن بهتر است از تصویر چهره استفاده شود که در حالت عادی کمی مایل به نارنجی است. گاهی وقتی تن رنگ سرد یا استاندارد اعمال شود هاله‌ی مایل به آبی در چهره دیده می­شود! البته باید توجه داشت که آبی بودن تصویر یا قرمزی بیش از حد چهره به خاطر بازتاب نور محیط نباشد.

  • تیزی یا Sharpness
بیشتر بخوانید  7 راهنمایی برای تعمیر تلویزیون در خانه

این پارامتر تاثیر زیادی روی کیفیت تصویر ندارد و شدت تیزی لبه‌های تصویر را مشخص می‌کند. اگر مقدار تیزی را کم کنیم، تصویر مات می شود و جزئیات کوچکی مثل چین صورت از بین می روند. اگر تیزی را بیش از حد زیاد کنیم در کنار لبه های تصویر روشنایی غیر عادی به چشم می خورد. برای تنظیم تیزی هم می توان از تصویر چهره استفاده کرد، یعنی چهره‌ی یک شخص. تیزی را کم می کنیم، تا جایی که جزئیاتی مثل چین صورت از بین نروند. این حالت مقدار بهینه‌ی تیزی است. چگونگی تعمیر تلویزیون خیلی روی این حالت تاثیر ندارد.

تصویر سیاه و سفید - مناسب بررسی دقت تصویر

تصویر سیاه و سفید – مناسب بررسی دقت تصویر – اصفهان تی وی سرویس

چگونگی تعمیر تلویزیون 3 تصویر با کیفیت

نتیجه گیری در مورد چگونگی تعمیر تلویزیون و تنظیمات کیفیت تصویر

به موارد دیگری می توان اشاره کرد که در چگونگی تعمیر تلویزیون می تواند به ما کمک کند. وقتی نور پس زمینه ناهمگون باشد. این کار باعث ایجاد لکه‌ها یا سایه‌های غیرقابل قبول در تصاویر می‌شود. قرار گرفتن در برابر نور شدید از دیگر عوامل است. وقتی نور خورشید مستقیم به تلویزیون بتابد و آسیب وارد شود، چگونگی تعمیر تلویزیون هم در آن متفاوت است. این مسئله معمولا باعث کاهش کیفیت تصاویر و کاربرد مناسب در شرایط روشنایی بالاتر می شود. تغذیه ضعیف از منبع برق می تواند روی led صفحه نمایش و باعث کاهش روشنایی و کنتراست تصاویر می‌شود. در پایان توصیه می شود اگر

سوالات متداول برای چگونگی تعمیر تلویزیون و کیفیت تصویر

آیا خود کاربر می تواند موارد گفته شده را انجام دهد؟

بله، در صورتی که با اصلاحات آشنا باشد می تواند خودش این کار ها را انجام دهد.

در صورت درست نشدن تصویر باید چه کاری انجام داد؟

می توان با اصفهان تی وی سرویس تماس گرفت تا در مورد چگونگی تعمیر تلویزیون، شما را راهنمایی کنند.

چه تنظیمات دیگری را برای تلویزیون می توان تغییر داد؟

با مراجعه به سایت esfahantvservice می توان مقالات بیشتری را برای تلویزیون مطالعه نمود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *