تلویزیون های LED و LCD - مقایسه آن ها

تلویزیون های LED و LCD - مقایسه آن ها - اصفهان تی وی سرویس -


تلویزیون های LED و LCD از قدیمی­ ترین و محبوب ­ترین های زمان خود هستند. البته باتوجه به این که هر دو از نسل تلویزیون های قدیمی هستند، اما تفاوت هایی با هم دارند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان توانایی تعمیر و عیب یابی هر دو مدل را به خوبی دارد. این مرکز توانایی دارد که هر نوع تلویزیونی را به خوبی عیب یابی سپس آن را با دقت تعمیر نماید. اما در ابتدا بهتر است بدانیم هر کدام چه ویژگی هایی دارند.

وقتی ویژگی های هرکدام را بدانیم، می توان پی به تفاوت ها برد و برای تعمیرات اطلاعات لازم را داشت. در حال حاضر به چند دلیل تعمیرات تلویزیون های LED و LCD خیلی سخت نیست. دلیل اول اینکه چون جز رایج ترین ها بودند پس تعمیر آن هم بسیار رایج و متداول است. دلیل دوم قطعات آن فعلا به رحتی پیدا می شود. اما ممکن است با گذر زمان و از رده خارج شدن تلویزیون های LED و LCD برای تعمیرات به مشکل خورد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان می تواند به خوبی این تعمیرات را انجام دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 26 تیر
تفاوت تلویزیون‌های LED و LCD بررسی 3 مورد اختلاف
ویژگی‌های آن ها میزان عمر دستگاه – نحوه کارکرد و …

فهرست تصاویر

تلویزیون های LED و  LCD 1 ledها

تلویزیون های LED و  LCD 2  lcdها

تلویزیون های LED و  LCD 3  انواع تلویزیون ها

معرفی و آشنایی با ویژگی های مختلف تلویزیون های LED

در ابتدا به بررسی هر کدام از تلویزیون های LED و LCD می پردازیم. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان سعی می کند بهترین اطلاعات مورد نیاز را به کاربران ارائه دهد. برای اطلاع از ویژگی تلویزیون های LED و LCD ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

LED  چیست؟ LED مخفف  Light Emitting Diode و به ما چگونگی اوج گرفتن تکنولوژی صفحه‌های نمایش را نشان داد. در LED به جای این که از لوله های فلورسنت استفاده شود از فناوری نور پس زمینه بهره برده شده است. این عمل برای ارائه دادن تصویری دقیق و واضح کمک می کند. 3 نوع LED  موجود هست که اسامی آن ها عبارتند ازEdge-LED، Dynamic RGB LED  و  Full-Array LED. همچنین LED ها در ساخت مانیتور کامپیوتر، لپ تاپ، تلویزیون و لامپ ها استفاده می شوند.

با توجه به اینکه تلویزیون های LED و LCD تفاوت معناداری ندارند، به ادامه مطالب برای LEDها می پردازیم. تلویزیون های LED به دلیل ویژگی و مزایای فوق العاده که دارند، دارای تقاضای زیادی هستند. زمانی نور درLED  تولید می شود که ذرات حامل الکترون، در مواد نیمه هادی قرار گیرند. به دلیل کنتراست بهتر LED ها، گیمرها از صفحه نمایش LED برای انجام بازی های گرافیکی سطح بالا استفاده می کنند. از ویژگی های دیگر این که انرژی گرمایی تولید نمی کنند. همچنین شاید مهم ترین ویژگی آن این است که هزینه نگهداری آن ها بسیار کم است.

تلویزیون LED - مدل های مختلف

تلویزیون LED – مدل های مختلف – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون های LED و  LCD 1 ledها

معرفی و آشنایی با ویژگی های مختلف تلویزیون های LCD

LCD چیست؟ LCD مخفف واژه‌­ی Liquid Crystal Display است. LCD یعنی نمایشگر کریستال مایع و از ماده‌­ای به همین نام ساخته شده است. این ماده به نوعی است که نه مایع است و نه جامد اما بین این دو دسته قرار دارد. LCDها در دستگاه‌­هایی مانند ساعت هوشمند، دوربین دیجیتال و حتی لپ‌تاپ استفاده می‌شوند. می‌توان تلویزیون‌های LCD را به 3 دسته تقسیم بندی کرد. آن‌ها عبارتنداز LCD صفحه تخت، LCD پروژکتور جلو و LCD پروژکتور عقب. از مهمترین مزایایی که برای صفحه نمایش LCDها شناخته شده است سبک بودن، باریکی و کاملا صاف بودن آن‌­ها است. همچنین LCDها از طریق مسدود کردن نور کار می­‌کنند که می‌­توانند با استفاده از نور پس زمینه، تصویر تولید کند.

تلویزیون LCD - انواع آن

تلویزیون LCD – انواع آن – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون های LED و  LCD 2  lcdها

تفاوت‌­های مدل های مختلف تلویزیون های LED و LCD

با وجود این که تلویزیون LCD تصاویر با کیفیتی را تولید می‌کند اما توانایی تولید در ابعاد بسیار نازک را ندارد. به همین دلیل ممکن است مناسب همه کاربردها نباشند. صفحه نمایش های LED  بسیار شبیه به  LCDها هستند اما تفاوت هایی با هم دارند. این تفاوت که سبب به وجود آمدن این دو مدل تلویزیون شده است، منبع نور در پشت صفحه نمایشگر آن­ها است. به طوری که در مدلLCD ، از لامپ‌ فلورسنت و در مدل LED از دیود نورانی استفاده می‌شود.

از تفاوت های دیگر تلویزیون های LED و LCD، می‌توان به کنتراست تصویر بهتر اشاره کرد. کنتراست از مهم ترین ویژگی های هر تلویزیون است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشت. برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم به esfahantvservice مراجعه کنید. در  LCD ها برای ایجاد قسمت تیره تصاویر باید کریستال‌ها چرخانده شوند تا راه نور را سد کنند. که این از ایرادات بزرگ این مدل از تلویزیون‌ها است. چون این روش باعث کاهش کنتراست تصویر می شود. اما در تلویزیون های LED به جای این روش، پشت تصاویر مشکی را کم رنگ می کنند. این کار باعث می شود کیفیت بهتری از این بخش از تصاویر را در اختیار بیننده قرار دهند.

انواع تلویزیون - مدل های مختلف

انواع تلویزیون – مدل های مختلف – اصفهان تی وی سرویس

تلویزیون های LED و  LCD 3  انواع تلویزیون ها

نتیجه گیری در مورد تلویزیون های LED و LCD

برای خرید هر کدام از این تلویزیون های LED و LCD باید تمامی ویژگی های آن ها را بدانیم. علاوه بر ویژگی های بالا در موارد دیگری هم تلویزیون ها تفاوت دارند. از جمله می توان به عمر آن ها اشاره کرد. برای تلویزیون های LCD با عددی حدود 60 هزار ساعت یا هفت سال استفاده مداوم و شبانه‌روزی مواجه هستیم. اما در مقابل برای عمر تلویزیونLED  چیزی حدود بیش از 100 هزار ساعت یا 11 سال بیان می‌کنند! بعد از این مدت زمان، شاید نیاز به تعمیر تلویزیون داشت! همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون های LED و LCD به سایت اصفهان تی وی سرویس مراجعه نمایید.

سوالات رایج و متداول برای تلویزیون های LED و LCD

چرا باید در مورد تلویزیون های LED و LCD اطلاعات داشته باشیم؟

چون اکثر تلویزیون های مورد استفاده در منازل یا هر محلی یکی از این دو مدل هست.

کدام مدل از تلویزیون‌ها برای ما بهتر است؟

با توجه به نحوه استفاده از تلویزیون می توان تلویزیون مناسب را انتخاب کرد.

آیا تلویزیون های LED و LCD با بقیه تلویزیون ها تفاوت خاص و چشمگیری دارد؟

این مدل تلویزیون ها برای استفاده عمومی با بقیه تلویزیون ها تفاوت معناداری ندارد. صرفا برای افرادی که نیاز به کارایی خاصی دارند می توانند از مدل های جدیدتر استفاده کنند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *