تعمیر تلویزیون قدیمی - CRT

تعمیر تلویزیون قدیمی - CRT - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون قدیمی تا مدتی قبل از ورود تلویزیون های نسل جدید بسیار رایج و گسترده بود. به مرور و با گذشت زمان و ورود نسل های جدید این نوع تلویزیون ها از رده خارج شدند. تمام تلویزیون های قدیمی به عنوان تلویزیون های CRT یا Cathode Ray Tube  شناخته می شوند. این همان چیزی است که آن ها برای نمایش یک تصویر استفاده می کنند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان برای تعمیر تلویزیون قدیمی، مجموعه ای خوب و مناسب است.

این مدل تلویزیون ها حجیم و بزرگ هستند. برخی از تلویزیون های CRT دارای صفحه نمایش تخت هستند. نباید آن ها را با تلویزیون های صفحه تخت نسل جدید مانند پلاسما یا LCD اشتباه گرفت. تلویزیون CRT سیگنال را به اجزای جداگانه صوتی (صدا) و ویدیو (تصویر) تقسیم می کند. بخش صوتی به یک مدار صوتی وارد می شود که از یک بلندگو برای بازسازی صدای ضبط شده در استودیو استفاده می کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان، تعمیر تلویزیون قدیمی را به خوبی انجام می دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 15 تیر
نوع مقاله آموزشی
تلویزیون های نسل قبل نوع CRT

فهرست تصاویر

تعمیر تلویزیون قدیمی 1 مدل CRT

تعمیر تلویزیون قدیمی 2 مشکل تصویر

تعمیر تلویزیون قدیمی 3 ایراد صدا

تلویزیون های قدیمی یا CRT چگونه کار می کنند؟

برخلاف تلویزیون­‌های LCD و پلاسما، تلویزیون‌­های CRT تصویری متشکل از پیکسل­‌های مجزا تولید نمی­‌کنند. تصویر از یک سری خطوط افقی تشکیل شده است که به ترتیب در سراسر صفحه نمایش کشیده شده اند. سیگنال ویدئویی به مدار دیگری ارسال می شود. این پرتوی الکترون، ذرات بار منفی در حال حرکت در داخل اتم‌­ها را به سمت لوله پرتو کاتدی پرتاب می­‌کند. همان طور که پرتو در لوله به سمت پایین پرواز می کند. برای اطلاعات بیشتر و تعمیر تلویزیون قدیمی به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان مراجعه نمایید. برای هدایت دقیق پرتو ها از سیم پیچ مسی برای ایجاد میدان مغناطیسی در داخل لوله استفاده می شود. این میدان پرتوها را به صورت افقی و عمودی حرکت می‌­دهد.

تلویزیون CRT - نسل قدیمی

تلویزیون CRT – نسل قدیمی – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون قدیمی 1 مدل CRT

با اعمال ولتاژ متغیر به سیم پیچ­‌ها می­‌توان پرتو را در هر نقطه از صفحه قرار داد. مدار تفنگ الکترونی بخش ویدئویی را به سیگنال‌­های جداگانه قرمز، آبی و سبز تقسیم می کند. پرتوهای الکترونی از شبکه ای از سوراخ ها به نام ماسک عبور می کنند که آن­ها را هدایت می کند. تا این­که دقیقا به مکان های روی صفحه برخورد کنند. این پرتوها به فسفر روی صفحه برخورد می کنند. این الگوی نقاط قرمز، آبی و سبز در یک تصویر رنگی ایجاد می شود. بنابراین، مدار ویدئویی می تواند با روشن کردن برخی نقاط و تاریک کردن برخی دیگر، یک تصویر کامل بسازد. بدست آوردن قطعات و تعمیر تلویزیون قدیمی دشوار است یا برای تعمیر پرهزینه هستند.

نکاتی در مورد تصویر و راهنمای تعمیر تلویزیون قدیمی

برای عیب یابی درست و تعمیر تلویزیون قدیمی بهتر است با مشکلات مختلف احتمالی پیش آمده آشنا شویم. یکی از مشکلات آین است که تصویر نداشته باشیم. علت آن به احتمال زیاد می تواند کمبود سیگنال باشد. باعث می شود تلویزیون صفحه ای آبی، سبز یا سیاه رنگ را نشان دهد. باید مطمئن شد که دستگاه گیرنده دیجیتال یا رسیور ماهواره روشن است. یا اینکه کابل تصویر به تلویزیون به درستی وصل شده باشد و آن را روی خروجی صحیح تنظیم کرده اید.

اکنون بررسی می شود که چطور این کار را انجام دهیم. طبق مطالعه مقالات قبلی در esfahantvservice باید طبق مراحل زیر اقدام کنیم. دکمه ‘Input’  سپس ‘Source’  و در آخر ‘TV/Video’  را را انتخاب می کنیم. دکمه را فشار می دهیم تا در میان گزینه های ورودی چرخش کنید تا تصویر برگردد. همچنین همان طور که گفته شد بهتر است که پشت تلویزیون را از نظر اتصالات سست بررسی شود. که هر چیزی به درستی وصل نشده است دوباره وصل کنید. بهتر است برای تعمیر تلویزیون قدیمی بسیار دقت کرد.

مشکل تصویر - تلویزیون CRT

مشکل تصویر – تلویزیون CRT – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون قدیمی 2 مشکل تصویر

اگر تلویزیون هنوز سیگنالی دریافت نمی کند، کابل را با جدا کردن و وصل کردن دوباره آن به تلویزیون، ریست کنید. ممکن است سیگنال یا قسمت دریافت کننده تصویر در دستگاه مشکل داشته باشد. بنابراین سعی کنید اتصالات را به دستگاه دیگری تغییر دهید. اگر تصویر با دستگاه دیگری کار می­کند، بهتراست با اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید تا تلویزیون را بررسی کنند. چون حتی ممکن است مجبور به تعویض نور پس زمینه یا صفحه اصلی تلویزیون باشند.

پارامترهای مورد توجه صدا در تلویزیون و راهنمای تعمیر تلویزیون قدیمی

قطع بودن صدا یکی دیگر از ایرادات پیش آمده برای تلویزیون است. اگر صدایی از تلویزیون نمی­ آید، احتمال زیاد به دلیل مشکل اتصال با بلندگوهای تلویزیون، صدا یا سیستم Hifi است. پس برای اولین قدم بهتر است دوباره بررسی کنید که همه چیز به درستی وصل شده باشد. تشخیص دقیق و صحیح مشکل و ایراد بدون بررسی تلویزیون سخت است. برخی از تلویزیون ها دارای سوئیچی مکانیکی دارند که می تواند بلندگوها را خاموش و روشن کند. بررسی کنید که آیا می توان آن سوئیچ را پیدا کنید و آن را روشن کنید. در غیر این صورت، تنظیمات صوتی تلویزیون را بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی تغییر نکرده است. تعمیر تلویزیون قدیمی بسیار مهم است.

گاهی پیش می‌­آید که ویدئو با صدا مطابقت ندارد درصورت بروز مشکل به وجود آمد موارد زیر را امتحان کنید. ابتدا تنظیمات صوتی بلندگوهای تلویزیون یا سیستم های صوتی را مشاهده کنید. درصورت نیاز گزینه “تاخیر صوتی” را تنظیم کنید تا ویدیو و صدا دوباره همگام شوند. در صورت نداشتن اطلاعات کافی بهتر است به شرکت های معتبر مراجعه کنید. تعمیر تلویزیون قدیمی بسیار مهم و نیازمند تخصص است. به دلیل این که تعمیرکاران جدید با این نسل قدیمی تلویزیون ها آشنایی ندارند.

مشکل بعدی شنیدن صدا به صورت اکو است. تصور کنید با سیستم صوتی تلویزیون خود پژواک می شنوید. در این حالت، احتمالا یک سیستم صوتی جداگانه مانند ساندبار یا سیستم صدای فراگیر دارید. در حالی که بلندگوهای تلویزیون نیز در حال پخش صدا هستند، پخش می شود. برای جلوگیری از اکو، صدای بلندگو های تلویزیون را غیرفعال یا بی صدا کنید و از سیستم صوتی خارجی خود استفاده کنید. همچنین می توان گفت که معمولا کیفیت بهتری نسبت به بلندگوهای داخلی تلویزیون دارند. برای تعمیر تلویزیون قدیمی نکات گفته شده را حتما رعایت نمایید.

مشکل صدا - تنظیمات صدا

مشکل صدا – تنظیمات صدا – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون قدیمی 3 ایراد صدا

نتیجه گیری و جمع بندی در مورد تعمیر تلویزیون قدیمی

تعمیر تلویزیون قدیمی یک صنعت تخصصی است که نیازهای خانواده ها را برآورده می کند. این یک رشته تخصصی است که برای موفقیت نیاز به مجموعه ای از مهارت ها و دانش خاصی دارد. بسیاری از تکنسین های esfahantvservice در این زمینه بسیار آموزش دیده و با تجربه هستند. اکثر تکنسین ها در تعمیر و نگهداری دستگاه های تلویزیون و همچنین سایر تجهیزات الکترونیکی مربوطه مهارت کافی دارند. آن ها قادر به تشخیص سریع مشکلات و تعمیر تلویزیون قدیمی و کارآمد کردن آن ها هستند.

این ممکن است شامل تعویض قطعات، تمیز کردن، آزمایش قطعات و اطمینان از عملکرد مناسب دستگاه تلویزیون باشد. برخی از تکنسین ها حتی ممکن است در مدل های خاصی از دستگاه های تلویزیون تخصص داشته باشند. آن ها همچنین قادر به عیب یابی و تعمیر انواع تلویزیون ها از جمله LCD و LED و پلاسما هستند. علاوه بر این، تکنسین ها قادر به ارائه خدمات با کیفیت برای تعمیر تلویزیون قدیمی به مشتریان هستند. همچنین کارشناسان اصفهان تی وی سرویس می توانند به طور موثر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

سوالات رایج و متداول برای تعمیر تلویزیون قدیمی و تعرفه آن

تعرفه تعمیرات تلویزیون های قدیمی به چه صورت است؟

با توجه به این که مشکلات پیش آمده مشخص نیست، کارشناسان باید تلویزیون را بررسی کنند. سپس می توانند هزینه تعمیر تلویزیون قدیمی را اعلام کنند.

چه خدماتی در مجموعه esfahantvservice ارائه می شود؟

آن ها علاوه بر تعمیرات، اطلاعات مورد نیاز را هم در اختیار مشتریان قرار می دهند. به نوعی آموزش نگهداری صحیح را توضیح می دهند.

آیا تعمیر تلویزیون قدیمی از لحاظ اقتصادی به صرفه است؟

بستگی به نوع ایراد و اشکال پیش آمده دارد. گاهی با هزینه ای کم می توان ایراد را برطرف کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *