تعمیرات تلویزیون _ تعمیرات تلویزیون

در برخی مواقع با مشکلات فنی و عملکردی در تعمیرات تلویزیون مواجه شویم. در نمایندگی تعمیرات  تلویزیون سامسونگ در اصفهان به بررسی نکات تعمیرات تلویزیون ها خواهیم پرداخت. این نکات می‌توانند به شما در اصلاح برخی مشکلات رایج تلویزیون کمک کنند و نیاز به خدمات فنی حرفه‌ای را کاهش دهند.

یکی از بزرگترین اختراعات اوایل قرن بیستم، تلویزیون تقریباً در تمام خانواده ها در سراسر جهان راه یافته است. اکثر ما تقریباً همیشه به تلویزیون چسبیده ایم. با این حال، تعمیرات تلویزیون ها در مواقعی مانند این به راحتی می تواند یک کابوس باشد.
با این حال، برای انواع مشکلات وتعمیرات تلویزیون های پیشرفته، می توانید به طور حرفه ای با افراد آموزش دیده و تایید شده نمایندگی تعمیرات  تلویزیون سامسونگ در اصفهان ارتباط برقرار کنید.

فهرست تصاویر موجود در مقاله
تعمیرات تلویزیون ها  1 تاریخچه تلویزیون

 تعمیرات تلویزیون ها  2 راه اندازی با کابل کواکسیال

تعمیرات تلویزیون ها  3 تنظیم وتعمیرات تلویزیون

تاریخچه پیدایش وتوسعه تلویزیون های صفحه تخت،  LCDو  LED

اگرچه در اوایل دهه 90 اولین تلویزیون واقعی متولد شد، اما پیشرفت چشمگیر در زمینه فناوری منجر به معرفی جدیدترین تلویزیون LED با ویژگی های پیشرفته شد. با توسعه فناوری، مسائل نیز به موازات رشد یافته است. تلویزیون‌های ال ای دی  (LED) یکی از نسل‌های پیشرفته تلویزیون‌ها هستند و تاریخچه پیدایش آن‌ها با توسعه فناوری نورپردازی ال ای دی مرتبط است. در زیر، تاریخچه پیدایش تلویزیون‌های ال ای دی را شرح خواهم داد:

  • فناوری ال ای دی: فناوری ال ای دی (Light Emitting Diode) در دهه ۱۹۶۰ توسط نیکولاس هولونیاک اختراع شد. ال ای دی‌ها از ترکیبات نیمه هادی‌هایی مانند گالیوم آرسنید (GaAs) و گالیوم فسفید  (Gap) ساخته می‌شوند و در برخی دستگاه‌های الکترونیکی به عنوان نمایشگرها استفاده می‌شوند.
  • ورود ال ای دی به صنعت تلویزیون: در سال ۱۹۷۰، ال ای دی‌ها به صورت تک رنگ در تلویزیون‌ها به‌کار گرفته می‌شدند، اما این تلویزیون‌ها نمایشگرهای کوچکی بودند و برای استفاده در تلویزیون‌های بزرگ مناسب نبودند.
  • تلویزیون‌های ال ای دی با روش نورپردازی پس زمینه: تلویزیون‌های ال ای دی با روش نورپردازی پس زمینه  (Backlighting) و با استفاده از ال ای دی‌ها به عنوان منبع نور، در دهه ۲۰۰معرفی شدند. در این روش، پنل LCD (Liquid Crystal Display) برای نمایش تصاویر استفاده می‌شود و لایه نورپردازی ال ای دی پشت صفحه نمایش قرار می‌گیرد. این تلویزیون‌ها از نورپردازی محلی  (Local Dimming) نیز استفاده می‌کنند تا کنتراست تصویر بهبود یابد.
  • توسعه تلویزیون‌های ال ای دی با ماتریس رشته‌ای: با پیشرفت فناوری، تلویزیون‌های ال ای دی با ماتریس رشته‌ای (LED Matrix) و نورپردازی پیکسل به پیکسل (Pixel by Pixel) توسعه یافتند.

این تلویزیون‌ها امکان نمایش تصاویر با رزولوشن بالا، رنگ‌های غنی و کنتراست بالا را فراهم می‌کنند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان ارائه دهنده اطلاعات عمومی در خصوص برند ها و تعمیرات تلویزیون ها می باشد.

تاریخچه پیدایش وتوسعه تلویزیون _ تعمیرات تلویزیون

تاریخچه پیدایش وتوسعه تلویزیون _ تعمیرات تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون ها  1 تاریخچه تلویزیون

شایع ترین نقص درتعمیرات تلویزیون ها ، تصویر تار و لکه رنگی

شایع ترین نقص در تلویزیون ها تار شدن یا برفکی بودن تصاویر است. دلیل اصلی این مشکل این است که کابل کواکسیال اتصال، قطع شده یا گرفتگی دارد. برای حل این مشکل، اتصالات را بررسی کنید و در صورت وجود آن را باز کنید. اگر مشکل ادامه داشت، سعی کنید همان کابل را با تلویزیون دیگری وصل کنید، و اگر همچنان می‌توانید تصاویر ضعیفی را تجربه کنید، می‌توانید مطمئن شوید که کابل پیش‌فرض است. تعویض کابل ها آسان و مقرون به صرفه است. آنها همچنین در فروشگاه های برق و اصفهان تی وی سرویس در رنگ ها و طول های مختلف موجود هستند.

لکه های رنگی یکی دیگر از مشکلات رایج است که باید برطرف شود. مشکل به ویژه در لبه های تلویزیون آشکار خواهد شد. دلیل اصلی این مشکل این است که تجهیزات مغناطیسی می شوند، زیرا تلویزیون در نزدیکی تجهیزات الکترونیکی دیگری قرار می گیرد. اگرچه تلویزیون ها دارای مداری هستند که به طور خودکار صفحه نمایش را از بین می برد، اما گاهی اوقات مدار آسیب می بیند و در نتیجه لکه های رنگی ایجاد می شود. برای تعمیر تلویزیون ها ، می توانید سیم پیچ مغناطیسی را جایگزین کنید. آنها به راحتی در تمام فروشگاه های سخت افزار موجود هستند. اگر در کار با اقلام الکترونیکی خوب نیستید، می توانید یک تکنسین حرفه ای esfahantvservice را برای این موضوع استخدام کنید.

راه اندازی با کابل کواکسیال _ تعمیرات تلویزیون

راه اندازی با کابل کواکسیال _ تعمیرات تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون ها  2 راه اندازی با کابل کواکسیال

نکات خاموشی نامناسب ، راه‌اندازی مجدد و تعمیرات تلویزیون ها

اگر تلویزیون به طور خودکار خاموش می شود، بیشتر به دلیل گرمای بیش از حد است. در این حالت، تمام کابل ها را جدا کرده و اجازه دهید تا تجهیزات تهویه کامل شود. اگر گرد و غبار در اطراف مجموعه وجود دارد را پاک کنید. این بسیار به خلاص شدن از شر خاموش شدن تصادفی کمک می کند.

سه مورد فوق از مشکلات رایج تلویزیون هستند و می توانید آنها را خودتان حل کنید. با این حال، در هنگام تعمیر تلویزیون ها، باید با حداکثر ایمنی آماده شوید. در غیر این صورت، ممکن است یک حادثه مرگبار باشد. اگر با هر نوع مشکل تلویزیون مواجه هستید، با تکنسین های مجرب اصفهان تی وی سرویس تعمیر تلویزیون که ارائه دهنده خدمات هستند، تماس بگیرید، راه سریع و رایگان برای دریافت کارشناسان.

اگر تلویزیون شما هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد یا مشکلات عمومی در عملکرد آن وجود دارد، ابتدا مطمئن شوید که ارتباط تلویزیون با منابع برق و سیگنال صحیح است. مطمئن شوید کابل برق به درستی به پریز وصل شده است و سیم کابل آن تمیز و سالم است. همچنین، مطمئن شوید کابل سیگنال (HDMI، کواکسیال و غیره) به درستی وصل شده و اطمینان حاصل کنید که منبع ورودی تلویزیون در حال پخش سیگنال صحیح است.

در برخی مواقع، مشکلات ساده در تلویزیون با راه‌اندازی مجدد (ریست) آن قابل حل هستند. برای انجام ریست، تلویزیون را خاموش کنید و سپس به مدت چند ثانیه دکمه ریست یا قطع برق را فشار دهید. سپس تلویزیون را مجدداً روشن کنید و عملکرد آن را بررسی کنید.

 تنظیمات و تعمیرات تلویزیون از جمله تصویر ، صدا و صدای خروجی

اگر تصویر تلویزیون شما مشکلی دارد، ممکن است نیاز به تنظیماتی در ویژگی‌های تصویری داشته باشید. بررسی کنید که تنظیمات روشنایی، کنتراست، وضوح و رنگ درست و مناسب هستند. همچنین، مطمئن شوید که حالت تصویر (نسبت تصویر، حالت تصویر و غیره) با منبع ورودی و سلیقه شما هماهنگ است.

در صورتی که مین برد تلویزیون خراب شده باشد، ممکن است هیچ تصویری روی صفحه نمایش ظاهر نشود و همچنین هیچ صدایی تولید نشود. این مشکل معمولاً به علت خرابی قسمت‌های مربوط به پردازش تصویر و صدا در مین برد است.

در صورتی که تلویزیون شما صدای نامناسبی دارد یا هیچ صدایی تولید نمی‌کند، ابتدا مطمئن شوید که صدا در حالت روشن است و بررسی کنید که آیا تنظیمات صدا (مانند بلندگوها، بلوتوث یا خروجی صدای اپتیکال) درست است. همچنین، مطمئن شوید که تنظیمات صدا در منبع ورودی (مانند دستگاه پخش DVD یا کابل‌های صوتی) مناسب است.

خرابی مین برد می‌تواند منجر به تصاویر نامناسب، تاریک یا پرتوزشتی شده، رنگ‌های غلط، خطوط عمودی یا افقی و یا صدای ناپایدار یا با اختلال شود. این مشکلات ممکن است ناشی از خرابی قسمت‌های پردازش تصویر و صدا در مین برد باشد.

در بعضی موارد، به‌روزرسانی نرم‌افزار تلویزیون می‌تواند مشکلات عملکردی را حل کند. اگر تلویزیون شما قابلیت به‌روزرسانی نرم‌افزار دارد، مراحل به‌روزرسانی را طبق دستورالعمل تولید کننده یا esfahantvservice دنبال کنید و نرم‌افزار را بروز کنید.

تنظیم وتعمیرات تلویزیون _ تعمیرات تلویزیون

تنظیم وتعمیرات تلویزیون _ تعمیرات تلویزیون _ اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون ها  3 تنظیم وتعمیرات تلویزیون

خرابی مین برد تلویزیون می‌تواند منجر به بروز مشکلات مختلف شود

در زیر، برخی از مشکلات رایجی که با خرابی مین برد ممکن است رخ دهند، آورده شده است:

قطع و وصل مکرر تلویزیون: اگر تلویزیون شما به طور مکرر قطع و وصل می‌شود. این ممکن است نشانه خرابی مین برد و نیاز به تعمیر تلویزیون باشد. قسمت‌های قدرت ‌بخش مین برد مسئول تأمین برق به سایر قسمت‌های تلویزیون هستند و در صورت خرابی، ممکن است به طور تکراری قطع و وصل شوند.

قفل شدن تلویزیون:خرابی مین برد می‌تواند باعث قفل شدن تلویزیون شود، به طوری که کاربر قادر به تغییر کانال، تنظیمات تصویر و صدا و یا انجام عملیات دیگر نباشد.

نکته مهم: برای تعمیر خرابی مین برد تلویزیون، نیاز به دانش و تجربه فنی مناسب است. بهترین راه حل در صورت بروز این مشکلات، مراجعه به تکنسین مجرب و تخصصی از اصفهان تی وی سرویس است که بتواند مین برد را تعمیر یا تعویض کند.

 نتیجه‌ برای مشکلات اساسی و تعمیرات تلویزیون، باید کیت زیر را در اختیار داشت

انبر بینی سوزنی بزرگ
پیچ گوشتی
اتو 60W Hakko 503F
از آنجایی که دستگاه تلویزیون دارای ولتاژ بسیار بالا (بیش از 30000) است، استفاده از عینک ایمنی و دستکش هنگام تعمیرات تلویزیون الزامی است.
تلویزیون‌ها از دستگاه‌های پیچیده الکترونیکی هستند و مشکلات فنی در آن‌ها اتفاق می‌افتد. با اطلاع از نکات تعمیرهای تلویزیون ، می‌توانید برخی از مشکلات رایج تلویزیون را خودتان حل کنید و از نیاز به خدمات فنی حرفه‌ای جلوگیری کنید. در صورتی که مشکلات تلویزیون شما پیچیده تر هستند یا با استفاده از این
نکات قابل حل نیستند، توصیه می‌شود به تکنسین مجرب esfahantvservice مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره تعمیرات تلویزیون ها و مشکلات شایع آن

۱. چرا تلویزیونم روشن نمی‌شود؟
این مشکل می‌تواند ناشی از مشکلات متعددی مانند خرابی قطعات در مین برد یا منبع تغذیه، خرابی سیستم قدرت‌بخش، مشکل در سیم‌ها و اتصالات بین قسمت‌های مختلف تلویزیون وجود داشته باشد.

۲. تصویر تلویزیونم تاریک و نامشخص است، چه کار کنم؟
مشکلات مربوط به تصویر ممکن است به دلیل خرابی پنل LCD، خرابی مین برد یا قسمت‌های پردازش تصویر، مشکل در نورپردازی پس زمینه  (backlight)، تنظیمات نامناسب تصویر و صدا و یا کابل‌ها و اتصالات نادرست باشد.

۳. صدای تلویزیونم خروجی ندارد یا ناپایدار است، چه مشکلی ممکن است داشته باشد؟
مشکلات صدا می‌تواند به خرابی قسمت‌های پردازش صدا، خرابی بلندگوها، مشکل در تنظیمات صدا، خرابی مین برد یا مشکلات در اتصالات و کابل‌ها برگردد.

محتوا 5 نکات مهم تعمیرات خودکار تلویزیون چیست؟

 

تاریخ 27/3/1402
المان ها خاموشی نامناسب ، راه‌اندازی مجدد، خرابی مین برد
ویژگی ما خدمات با کیفیت و مطمئن – ضمانت نامه
نویسنده محدثه محسنی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *