صفحه تلویزیون خراب - تعمیر تلویزیون پنل شکسته

صفحه تلویزیون خراب - تعمیر تلویزیون پنل شکسته - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون پنل شکسته، از موضوعات تعمیر سخت افزار تلویزیون است که هرکسی توانایی انجام آن را ندارد. هر شخصی ممکن است با این مشکل مواجه شده باشد و به دنبال تعمیر در منزل برای آن است. اما تجربه، قیمت تجهیزات جانبی تعمیر تلویزیون و موارد دیگر دلایلی هستند که بر تعمیر توسط مراکز معتبر تاکید می‌­کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان مرکزی معتبر برای انواع خدمات مربوط به تلویزیون است. این مرکز با در اختیار داشتن متخصصین مجرب، تعمیرات را با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌­دهد. تعمیرات تلویزیون به دلیل انواع مختلف تلویزیون و برندهایی که وجود دارد، تعمیرات مختلفی نیز دارد. استفاده گسترده مردم از تلویزیون باعث تولید و ساخته شدن در انواع و برندهای مختلف است.

تعمیر تلویزیون پنل شکسته از مهم­ترین کارها بعد از ایجاد مشکلات برای تلویزیون است. زیرا صفحه نمایش تلویزیون­‌های LED و LCD بخش اساسی و اصلی هر تلویزیون است. موضوع تعمیر پنل شکسته تلویزیون باعث می­‌شود تا بسیاری از مردم مجبور به هزینه کردن قابل توجهی شوند. ولی به دلیل اطلاعات ناکافی یا نامعتبر بودن برخی تعمیرکاران این هزینه می‌­تواند بیش از حد از کاربران گرفته شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان با مجرب­‌ترین افراد، خدمات تعمیر تلویزیون پنل شکسته را با مناسب­‌ترین تعرفه انجام می­‌دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 14 تیر
نوع مقاله آموزشی
مشکلات پنل تلویزیون بررسی علل ایجاد و انواع مشکلات

فهرست تصاویر

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 1 پنل شکسته

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 2صفحه نمایش شکسته

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 3پیکسل سوخته

چرا باید تعمیر تلویزیون پنل شکسته را انجام دهیم؟

یکی از دلایلی که شاید خیلی به آن توجه نشود، ظاهر است. زیرا علاوه بر کارایی نادرست تلویزیون، با ظاهری شکسته می‌­تواند طراحی آن مکان را نامناسب جلوه بدهد. دلیل دیگر که می­توان به آن اشاره کرد افزایش قیمت تعمیرات و تجهیزات، به مرور زمان است. در نهایت تلویزیون باید تعمیر شود اما اینکه هر چقدر سریعتر انجام شود، هزینه کمتری را در پی خواهد داشت. دلیل دیگر و شاید مهم‌ترین دلیل این باشد که نتوان از تلویزیون استفاده کرد. یا موقع استفاده کارایی همیشگی و درست خود را ندارد که کاربر از تماشای تلویزیون لذت ببرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان می­‌تواند لذت دوباره مشاهده کردن تصاویر با کیفیت را به مشتریان ارائه کند.

تلویزیون خراب - پنل شکسته تلویزیون

تلویزیون خراب – پنل شکسته تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 1 پنل شکسته

بررسی قسمت­‌های مختلف پنل تلویزیون و تلویزیون‌­های نسل قدیم

از سوالات رایج مراجعه کنندگان به نمایندگی‌ها برای خدمات تعمیر تلویزیون پنل شکسته این است که پنل قابلیت تعمیر دارد. در صورت تعمیر هزینه آن چقدر می‌­شود یا چه تفاوت کیفیتی با تعویض پنل دارد. در ابتدا اجزای تشکیل دهنده پنل تلویزیون بررسی و قسمت‌های مختلف ساختار پنل بازبینی می‌شود. پنل تلویزیون دارای بخش مهمی از سیستم تلویزیون مانند صفحه یا نمایشگر اصلی است. لامپ‌های بک لایک در قسمت پشت صفحه نمایشگر تلویزیون قرار گرفته‌­اند که از صفحات پلاریزه نور نگه داری می‌کنند.

به دلیل لامپ‌های بک لایت است که صفحات پلاریزه می‌توانند نور صفحه نمایش را تا حد زیادی تامین کنند. این کار باعث می‌شود که تمام نقاط سطح پنل به صورت یکدست و یکنواخت مشاهده شود. تصور شود که ضربه‌ای شدید و محکم به صفحه نمایش وارد شده است. چون وارد شدن ضربات شدید به صفحه تلویزیون، باعث شکستگی صفحه نمایش می‌شوند، باید برای تعمیرات آن اقدام کرد. برای تعرفه خدمات تعمیر هم بستگی به برند تلویزیون دارد اما تقریبا هزینه بالایی دارد. مجموعه esfahantvservice بهترین خدمات را در زمینه تعمیر تلویزیون پنل شکسته ارائه می دهد.

تعمیر تلویزیون پنل شکسته صفحه نمایش: در تلویزیون‌های LED و LCD، قیمت تعویض پنل بستگی به شرکت تولیدی آن دارد. چون ساختار پنل پلاسما نسبت با بقیه مدل­‌های تلویزیون تفاوت دارد، هزینه شکستگی آن هم متفاوت است. چون هیچ گونه بک لایتی در این مدل تلویزیون‌ها وجود ندارد. تلویزیون پلاسما پنلی شیشه‌­ای یا کپسولی مانند دارد که پنل با وارد شدن ضربه دچار شکستگی می‌شود. که باعث می­‌شود پنلی دیگر برای تلویزیون پلاسما تهیه کنیم. چون امکان تعمیر ندارد و باید پنل آن که شکسته شده است، تعویض شود.

تلویزیون خراب - صفحه نمایش شکسته

تلویزیون خراب – صفحه نمایش شکسته – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 2صفحه نمایش شکسته

علل ایجاد مشکلات رایج و خرابی پنل انواع تلویزیون‌­ها

  • خطوط افقی در تصویر به وجود بیایند که از شایع­ترین موارد خرابی است. نمی­‌توان دلیل خاصی برای به وجود آمدن این مشکل نام برد. از عوامل ایجاد می‌­توان به استفاده طولانی مدت و گرما اشاره کرد. مدل­‌هایی که از پنل بی کیفیت استفاده می­‌کنند، بیشتر در معرض این خطر قرار دارند. این مشکل برای تمامی نمایشگرها شامل لپ تاپ، تلویزیون و مانیتور ممکن است ایجاد شود. اگر مشکل از کابل تصویر نباشد تنها راه حل، تعویض پنل یا تحمل شرایط موجود است.
  • اختلال در تصاویر یا تاریکی و کم نور شدن همه یا بخشی از تصویر از دیگر مشکلات است. در این موارد هم اگر با تغییر تنظیمات مشکل برطرف نشد، راهی جز تعمیر تلویزیون پنل شکسته نیست.
  • از موارد دیگر به هم ریختگی رنگ‌­ها است. یا اضافه شدن غیر عادی رنگ در همه یا بخشی از تصویر یا وجود هاله‌­ای غیر عادی است. این مشکل به اولین لایه پنل مربوط می­‌شود. و راه حل آن تعویض پنل وجود است.
  • ایراد دیگر مربوط به سوختگی پیکسل است. هر پیکسل از سه عدد ساب پیکسل برای ایجاد رنگ تشکیل شده است. پیکسل­‌ها توسط ترانزیستور و گروهی کنترل می­‌شوند. در صورت ایجاد مشکل در بخش­‌های گفته شده، پیکسل به حالت خاموش نمایش داده می­‌شود. در اصطلاح به آن پیکسل سوخته گفته می­‌شود. در صورت ایجاد این مشکل راه‌های سنتی مانند فشار با سوزن را انجام ندهید چون فقط باعث تشدید وضعیت می‌­شود. در تلویزیون‌­ها با تکنولوژی و فناوری جدید مانند OLED و SUHD این دسته مشکلات بسیار کمتر است.
  • آب­‌خوردگی پنل: منظور از این عبارت ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون نیست. آب­‌خوردگی پنل تلویزیون می‌­تواند برای نفوذ مایع پاک کننده مانند شیشه شوی باشد. که از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون به کار برده می­‌شود.

تلویزیون خراب - پیکسل سوخته

تلویزیون خراب – پیکسل سوخته – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون پنل شکسته 3پیکسل سوخته

نتیجه گیری و کلام پایانی برای خدمات تعمیر تلویزیون پنل شکسته

امروزه با افزایش برندهای مختلف تلویزیون هوشمند، سرویس دهی و ارائه خدمات پس از فروش برای تعمیرات تلویزیون مهم است. تعمیر تلویزیون پنل شکسته، از اساسی ترین خدمات برای پنل تلویزیون است و کار هر فردی نیست. شخصی توانایی انجام این کار را دارد که مهارت و تخصص کافی در این زمینه داشته باشد. مردم موقع خرید بیشتر به برند، کیفیت، امکانات تلویزیون توجه می­‌کنند و توجهی به خدمات پس از فروش آن ندارند. اما هرچقدر کیفیت خدمات ارائه شده بهتر باشد، باعث افزایش محبوبیت آن می­ شود. برای خدمات تعمیر تلویزیون پنل شکسته با بهترین کیفیت می­ توان به esfahantvservice مراجعه کرد. این مرکز دارای متخصصین حرفه‌ای برای انجام تعمیرات و خدمات مربوط به تعمیر تلویزیون پنل شکسته است.

سوالات متداول در مورد خدمات تعمیر تلویزیون پنل شکسته

آیا حتما باید برای تعمیرات به نمایندگی مراجعه کرد؟

باتوجه به اینکه تعمیرات تلویزیون نیاز به دانش و تخصص دارد، بهتر است افراد متخصص خدمات را انجام دهند. ممکن است تعمیرات را در محل نیز انجام دهند اما باید برای اطلاعات بیشتر با اصفهان تی وی سرویس تماس گرفت.

تعمیر تلویزیون پنل شکسته چه مدت زمان طول می­‌کشد و هزینه آن چقدر است؟

با توجه به اینکه علت ایراد دقیق مشخص نیست، زمان و هزینه پس از بررسی کارشناسان اعلام می‌­شود.

شکستن پنل تلویزیون بر اثر چه اتفاقاتی می‌­تواند باشد؟

سقوط از روی میز یا دیوار، وارد شدن ضربه یا افتادن چیزی روی تلویزیون از جمله علل شکستن پنل است. مرکز esfahantvservice تعمیر تلویزیون پنل شکسته را به درستی انجام می دهند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *