تلویزیون LCD خراب - تعمیر تلویزیون ال سی دی

تلویزیون LCD خراب - تعمیر تلویزیون ال سی دی - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون ال سی دی در یک نگاه ساده به نظر می رسد. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون ال سی دی به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان مراجعه فرمایید. اگر مشکل پیچییده ای نباشد خودتان می توانید آن را انجام دهید. با این حال، تلویزیون های مدرن دستگاه های پیچیده ای با طیف گسترده ای از ویژگی ها و تنظیمات هستند. این ویژگی ها و تنظیمات می توانند مشکل ساز باشند.

تکنسین های اصفهان تی وی سرویس در  این مقاله به شما آموزش می‌دهند که چگونه به تعمیر تلویزیون ال سی دی بپردازید. این راهنما به طور کلی به بسیاری از تنظیمات تلویزیون اشاره دارد. تلویزیون شما ممکن است به این تنظیمات با نام دیگری اشاره کند. توصیه می کنیم راهنمای تلویزیون را برای مرجع در دسترس داشته باشید. این مقاله شما را از مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان باز می دارد.

فهرست تصاویر

تعمیرات تلویزیون  1 تلویزیون با تصویر کشیده شده

تعمیرات تلویزیون  2 بالا نیامدن تصویر تلویزیون

تعمیرات تلویزیون  3 تلویزیون با نویز آبی

قبل از تعمیر تلویزیون ال سی دی آن را عیب یابی کنید

یک تلویزیون ممکن است به دلایل زیادی دچار اختلال شود یا به نظر می رسد که دچار مشکل می‌شود. تکنسین ها در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان بیشتر مشکلات را در چند دسته قرار دهند. مشکلات رایج تلویزیون عبارتند از اینکه تلویزیون خیلی تاریک است. رنگ تلویزیون جذاب نیست. تصویر تلویزیون کشیده به نظر می رسد. حرکت تلویزیون خیلی نرم است یا با تاخیر همراه است. تلویزیون شماروشن نمی شود یا قطعات آن آسیب دیده است. با تغییر تنظیمات تلویزیون می‌توانید چهار مشکل اول را برطرف کنید. بااین‌حال، نقص سخت افزار و آسیب فیزیکی نیاز به تعمیر حرفه ای دارد. با متخصصان esfahantvservice در این مقاله همراه شوید تا با روش‎های تعمیر تلویزیون ال سی دی آشنا شوید.

چگونگی تعمیر تلویزیون ال سی دی با تصویر تاریک

تماشای تلویزیون با تصویر تاریک در بهترین حالت ممکن است دشوار باشد. ممکن است تصویر به اندازه کافی روشن نباشد یا در محتوای تاریک جزئیات را نشان ندهد. در اینجا نحوه تعمیر تلویزیون ال سی دی با تصویر تاریک آورده شده است. گزینه صرفه جویی در انرژی تلویزیون را خاموش کنید. گزینه های  Energy Star، Eco، Green یا موارد مشابه آن کمک کننده در این مورد هستند. سنسور نور محیطی تلویزیون را خاموش کنید. حسگر نور محیط، روشنایی تلویزیون را بسته به میزان روشنایی اتاق محدود می کند.

بیشتر بخوانید  مشکلات عمومی صفحه نمایش تلویزیون چه بوده و معرفی 6 مدل از آن‌ها

برای تعمیر تلویزیون ال سی دی روشنایی تلویزیون را افزایش دهید. اکثر تلویزیون ها با تنظیم روشنایی پیش فرض بسیار کمتر از حداکثر روشنایی ممکن عرضه می شوند. عدد کنتراست تلویزیون را در محدوده وسط قرار دهید. تنظیم کنتراست بسیار بالا می تواند جذاب نباشد، بنابراین توصیه می کنیم مقدار را در وسط محدوده موجود نگه دارید. تنظیم گامای تلویزیون را تغییر دهید . عدد کمتر تصویر روشن تری ارائه می دهد. برای تعمیر تلویزیون ال سی دی آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. بازنشانی به تنظیمات کارخانه تمام تنظیماتی را که در تلویزیون ذخیره کرده اید پاک می کند.

تلویزیون با تصویر کشیده شده - تعمیر تلویزیون ال سی دی

تلویزیون با تصویر کشیده شده – تعمیر تلویزیون ال سی دی – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون  1 تلویزیون با تصویر کشیده شده

چگونه یک تلویزیون را با مشکلات رنگ برطرف کنیم؟

تلویزیون های ال سی دی تنظیمات رنگ گسترده ای دارند. این تنظیمات به طور قابل توجهی ظاهر تلویزیون را تغییر می دهد. با توجه به تجربه تکنسین های esfahantvservice تنظیم کردن این تنظیمات ممکن است مشکلات رنگ غیرمعمول را برطرف کنید. همچنین به شما کمک می کند تلویزیون را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنید. حالت تصویر تلویزیون را تغییر دهید. اکثر تلویزیون ها این را به عنوان حالت تصویر یا حالت نمایش برچسب گذاری می کنند .

بین حالت های مختلف جابجا شوید تا ببینید کدام رنگ مورد پسند شماست. دمای رنگ تلویزیون را تغییر دهید . تنظیمات موجود را ورق بزنید تا دمای رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید. وسعت رنگ تلویزیون را تغییر دهید . تنظیمات را کم و زیاد کنید تا طبق سلیقه شما باشد. تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. بازنشانی به تنظیمات کارخانه تمام تنظیماتی را که در تلویزیون ذخیره کرده اید پاک می کند.

 8  راه برای رفع مشکل رنگ آبی که روی صفحه تلویزیون وجود دارد

تعمیر تلویزیون ال سی دی که مشکل رنگ آبی دارد به چند روش حل می‌شود. تکنسین های esfahantvservice، 8 راه برای رفع تعمیر تلویزیون ال سی دی پیشنهاد می‌دهند.

1.تنظیمات رنگ تلویزیون را بررسی کنید: در بسیاری از موارد، مشکل رنگ آبی در تلویزیون می‌تواند به دلیل تنظیمات نادرست رنگ باشد. در این صورت، برای تعمیر تلویزیون ال سی دی تنظیمات رنگ تلویزیون را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید  آشنایی با برد تیکان T-con و کاربرد آن در تلویزیون

2.پیکسل‌های مرده را بررسی کنید: پیکسل‌های مرده در صفحه تلویزیون می‌تواند باعث شدند که رنگ آبی به نمایش درآید. برای بررسی این مورد وتعمیر تلویزیون ال سی دی، می‌توانید از برنامه‌های تست پیکسل استفاده کنید.

3.کابل‌های اتصال را بررسی کنید: در صورتی‌که کابل‌های اتصال تلویزیون از دسترس خارج شوند یا خراب شوند، مشکلات رنگ ممکن است به‎وجود بیاید. در این صورت برای تعمیر تلویزیون ال سی دی، کابل‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

4.پورت‌های ورودی را بررسی کنید: برخی از پورت‌های ورودی تلویزیون ممکن است خراب شوند یا به درستی کار نکنند. در این صورت، پورت‌های ورودی را بررسی کرده و در صورت نیاز تعمیر کنید.

5.بررسی تنظیمات تصویر: در برخی از تلویزیون‌ها، تنظیمات تصویر می‌تواند باعث تغییر رنگ شود. در این صورت، تنظیمات تصویر را بررسی کرده و در صورت لزوم تنظیم کنید.

6.بررسی نورپردازی: نورپردازی ممکن است باعث تغییر رنگ در صفحه تلویزیون شود. در این صورت، نورپردازی را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر کنید.

7.تعویض قطعات: برای تعمیر تلویزیون ال سی دی در صورتی که مشکل رنگ آبی هنوز به وجود باقی مانده باشد! ممکن است نیاز به تعویض برخی قطعات داشته باشد.

8.تعمیر صفحه نمایش: در صورتی‎که تمام راه‌های فوق برای تعمیر تلویزیون ال سی دی نتیجه‌ای نداشت ممکن است صفحه نمایش تلویزیون خراب شده‎باشد. در این صورت، بهتر است به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا صفحه نمایش تعمیر یا تعویض شود.

چگونه تلویزیون را با تصویر جمع شده یا کشیده تعمیر کنیم؟

تعمیر تلویزیون ال سی دی با تصویر جمع شده یا کشیده شده به دلیل چند عامل مختلف ایجاد می شود. از جمله مشکلات می تواند در تنظیمات تلویزیون، نورپردازی نامناسب، قطعات خراب یا دیگر مشکلات فنی می‌تواند باشد. تعمیرکااران اصفهان تی وی سرویس برای رفع این مشکل، پیشنهاد می کنند از روش‌های زیر استفاده کنید. تنظیمات تصویر را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، مشکل تصویر کشیده می‌تواند به دلیل تنظیمات نادرست تلویزیون باشد. در این صورت، تنظیمات تصویر را بررسی کرده و در صورت نیاز بازنشانی کنید. نورپردازی ممکن است باعث تصویر کشیده شده در تلویزیون شود. اگر مشکل تلویزیون به دلیل قطعات خراب باشد، می‌توانید قطعات را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیرات سخت افزاری تلویزیون برای این 9 قطعه انجام می شود!

در صورتی که تمام راه‌های فوق برای رفع مشکل تصویر کشیده و تعمیر تلویزیون ال سی دی نتیجه‌ای نداشته باشند! ممکن است صفحه نمایش تلویزیون خراب شده باشد. در این صورت، بهتر است به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا صفحه نمایش تعمیر یا تعویض شود. قبل از استفاده از هرروشی برای تعمیر تلویزیون ال سی دی، بهتر است راهنمایی‌های تعمیرکاران مجرب را مطالعه کنید. در صورت نیاز با آن‌ها مشورت کنید. همچنین باید به دقت و با ابزارهای مناسب کار کرده و مطمئن شوید که تعمیرات به درستی انجام شده است.

نمایش تصویر نادرست - تعمیر تلویزیون ال سی دی

نمایش تصویر نادرست – تعمیر تلویزیون ال سی دی – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون  2 بالا نیامدن تصویر تلویزیون

چکیده تعمیر تلویزیون ال سی دی را در متن زیر بخوانید

تعمیرکاران اصفهان تی وی سرویس راه ‌های تعمیر تلویزیون در خانه را شامل موارد زیر می‌ دانند. برای تعمیر تلویزیون ال سی دی بتدا تنظیمات تصویر تلویزیون را برسی کنید. سپس تنظیمات آن را به حالت کارخانه‌ برگردانید. در مرحله بعد برای تنظیم نورپردازی تلویزیون به تنظیمات مورد نظر بروید. اگر  با تنظیمات نور درست نشد باید قطعات معیوب را تعویض کنید.  اگر تلویزیون روشن نشد یا با بدبودن تصویر روبه رو بودید کابل‌ های اتصال تلویزیون را بررسی کنید.

در صورت لزوم برای تعمیر تلویزیون ال سی دی می توانید کابل ها را عوض کنید. برای مطمئن شدن دستگاه گیرنده تان را با تلویزیون دیگر تست کنید. اگر هیچ کدام از موارد فوق جواب نداد از تعمیرکار مجرب برای تعمیر تلویزیون ال سی دی کمک بگیرید. در هر صورت، برای تعمیر تلویزیون  ال سی دی در خانه بهتر است از راهنمایی‌های تعمیرکاران مجرب استفاده کنید. از ابزارهای مناسب و دقت لازم برای تعمیرات استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

خطوط آبی روی صفحه نمایش - تعمیر تلویزیون ال سی دی

خطوط آبی روی صفحه نمایش – تعمیر تلویزیون ال سی دی – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون  3 تلویزیون با نویز آبی

سوالات متداول در رابطه با تعمیر تلویزیون ال سی دی

  1. چگونه تلویزیونی را که تصویر ندارد اما هنوز صدا دارد تعمیر کنم؟

اگر صفحه نمایش خالی دارید اما می توانید صدا را بشنوید، ممکن است برد منبع تغذیه ایراد داشته باشد. تلویزیون خود را به یک منبع برق جایگزین وصل کنید، ببینید با این کار مشکل برطرف می شود یا نه.

  1. چگونه سوسو زدن صفحه تلویزیون را تعمیر کنم؟

برای تعمیر تلویزیون ال سی دی که در حال سوسو زدن است، تلویزیون را روشن و خاموش کنید. بررسی کنید که همه کابل‌های اتصال در جای خود قرار داشته باشند.

  1. چگونه برای تعمیر تلویزیون ال سی دی با خطوط روی صفحه اقدام کنیم؟

برای خلاص شدن از شر خطوط روی صفحه تلویزیون، سعی کنید تلویزیون را روشن و خاموش کنید. بررسی کنید که کابل‌های ویدئو به درستی ایمن شده‌باشند و مطمئن شوید که سیستم‌عامل تلویزیون شما به روز شده است. اگر هیچ یک از این راه حل ها جواب نداد، تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

عنوان راهنمای تعمیرات ساده و 8 راه حل برای مشکلات رایج تلویزیون‎های lcd درخانه!
نویسنده فاطمه حقیقی
تاریخ 19/تیر/1402
3 راه حل اصلی برای تعمیر تلویزیون ال سی دی بررسی کابل های ورودی

بازنشانی تنظیمات به حالت کارخانه

تست کردن دستگاه گیرنده با تلویزیون دیگر

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *