تعمیرات تلویزیون - مشکل صفحه نمایش

تعمیرات تلویزیون - مشکل صفحه نمایش - اصفهان تی وی سرویس


تعمیرات تلویزیون از شغل­‌های تخصصی و پرکار است. زیرا این جعبه جادویی از وسایل زندگی روزمره و تقریبا واجب برای هر خانه است. موضوعی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم علت عدم نمایش تصویر در تلویزیون است. ممکن است وقتی تلویزیون روشن می‌­شود متوجه شویم که صدا در حال پخش شدن است اما تصویر سیاه است. یعنی هیچ تصویری در تلویزیون نمایش داده نمی­‌شود. در این مواقع بهتر است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان ارتباط برقرار کنید.

شاید تصور شود که تلویزیون دچار ایراد و خرابی اساسی شده است و راهی به جز تعویض تلویزیون وجود ندارد. اما با مطالعه این مقاله می­‌توان متوجه شد که این گونه نیست. زیرا در ادامه به بررسی علت این به وجود آمدن این مشکل و روش‌­های رفع آن بپردازیم. عوامل زیادی باعث بروز مشکل عدم نمایش تصویر در تلویزیون می­‌شوند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان از معتبرترین مراکز در حوزه تلویزیون است. که عیب یابی و رفع ایراد را به خوبی انجام می­‌دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 20 تیر
توضیح مقاله آموزش برای تعمیرات تلویزیون
علل عدم نمایش تصویر در تلویزیون 2 دسته خارجی و داخلی

فهرست تصاویر

تعمیرات تلویزیون 1 مشکل کابل ها

تعمیرات تلویزیون 2 نور محیط

تعمیرات تلویزیون 3 ضربه خوردن تلویزیون

موارد خارجی برای مشکل عدم نمایش تصویر در تلویزیون

مشکل عدم نمایش تصویر در تلویزیون، علل مختلفی می‌تواند داشته باشد. که همین مورد باعث می­‌شود تعمیرات تلویزیون هم بسته به نوع ایراد پیش آمده به شیوه­‌های مختلفی انجام شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان می­‌تواند در این زمینه راهنمایی­‌های قابل توجه به مشتریان ارائه کند. ابتدا به بررسی موارد خارج از تلویزیون پرداخته می­‌شود. مرحله اول وضعیت کابل‌های ورودی به تلویزیون باید توجه شود و مطمئن شد که به درستی وصل هستند یا خیر. مثلا کابل‌های اتصال بین تلویزیون و دستگاه خارجی مانند دستگاه پخش DVD، دستگاه دیجیتال یا بقیه وسایل که ممکن است متصل باشند.

بیشتر بخوانید  چرا تلویزیون صدا ندارد؟

عدم نمایش تصویر - نمونه کابل HDMI

عدم نمایش تصویر – نمونه کابل HDMI – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون 1 مشکل کابل ها

اگر از درستی نحوه اتصال مطئن شدیم باید از سالم بودن خود کابل اطمینان پیدا کرد. به این صورت که با کابل­‌های دیگر از اتصال صحیح و درستی کابل­‌ها اطمینان پیدا کرد. بررسی تنظیمات تلویزیون مرحله بعدی برای متوجه شدن علت عدم نمایش تصویر است. اگر تلویزیون دارای تنظیمات ورودی خاصی است باید مطمئن شد که تنظیمات درست انتخاب شده‌اند. به عنوان مثال، اگر از کابل HDMI استفاده می‌شود، باید وضعیت ورودی تصویر را روی حالت HDMI یاAuto  قرار داد.

گاهی همچنان مشکلات برقرار است و تعمیرات تلویزیون تمام نشده است که باید بازنشانی تلویزیون انجام شود. منظور این است که، برق تلویزیون از منبع قطع شود سپس بعد از چند ثانیه آن را دوباره وصل کرد. همچنین می‌­توان دستگاهی که از آن اطلاعات ورودی و تصویر گرفته می­‌شود را خاموش و روشن کرد. البته باید از سالم بودن دستگاه­‌های خارجی مطمئن شد. برای این کار، دستگاه را به یک تلویزیون دیگر وصل می­‌کنیم. یا اینکه دستگاهی دیگر را به تلویزیون متصل کرده تا از صحت تلویزیون هم مطمئن شد.

بررسی موارد داخلی، مربوط به تنظیمات منو تصویر در تلویزیون

ابتدا دکمه منو زده شود تا مشخص شود که تلویزیون منو را نشان می‌دهد یا خیر. اگر منو نشان داده شد و همه چیز به درستی برقرار بود نشان می‌دهد که تلویزیون سالم است. در این مواقع باید کابل‌­ها را بررسی کرد که در بالا اشاره شد به چه نحوی انجام شود. مشکل از سالم بودن کابل‌ها یا شل بودن آن‌­ها است. اگر کابل‌ها هم بررسی شد و همچنان مشکل برقرار بود می­‌توان به این نتیجه رسید که مشکل از فرستنده است. این مورد به تعمیرات تلویزیون از لحاظ سخت افزاری مربوط نیست.

بیشتر بخوانید  راه های تعمیر قطعات تلویزیون + 4 راهکار برای رفع مشکلات تلویزیون

نور محیط کم - تصویر روشن تر

نور محیط کم – تصویر روشن تر – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون 2 نور محیط

ممکن است باز هم مشکل درست نشده باشد، بهتر است راهی دیگر را امتحان کرد. بهتر است نور محیط تغییر دهیم و آن را کم کرد. در این حالت دقت شود که نوری در پس زمینه دیده می‌شود یا خیر. یا اینکه نور پس زمینه را از طریق منو تغییر داد. شاید نور پس زمینه کم شده است و با زیاد کردن مشکل برطرف شد. اگر تمام موارد بالا بررسی شد اما هیچ تغییر مشاهده نشد و همچنان تصویر نبود، می توان به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کرد.

توضیحاتی جانبی در مورد تعمیرات تلویزیون و مشکلات آن

حتما قبل از این که قصد شروع تعمیرات تلویزیون را داشته باشیم باید به دانش آن نیز توجه کرد. حتما با متخصصان این حوزه باید مشورت کرد. این کار به حدی پیچیده است که هر شخصی که تحصیلات آکادمیک دارد توانایی مشاوره دادن را ندارد. برای تعمیرات تلویزیون باید علاوه بر دانش اولیه، تجربه نیز داشت. پس اگر متوجه سوختگی مدار و نیاز به تعمیر شدیم باید به تعمیرکارانی مجرب مراجعه کرد و کار را سپرد. دلایل خراب شدن بردها و اجزای آن متفاوت است.

گرمای شدید، وارد شدن ضربه، آب رفتن در تلویزیون و کار کردن طولانی مدت می‌­توانند علل اصلی این ایرادات باشند. معمولا تلویزیونی که آب می­‌بیند قابل تعمیر نیست و تعمیرکاران پیشنهاد تعویض تلویزیون می­‌دهند. تعویض این بردها معمولا امکان پذیر نیست چون قطعات اصلی و مورد نیاز به سختی پیدا می­‌شود. معمولا برد نو و تازه نیست و اگر بتوان پیدا کرد، آن­ها را از تلویزیون­‌های خراب دیگر برمی‌­دارند. تلویزیون­‌هایی که دیگر ارزش تعمیر ندارند را اسقاط و استفاده می­‌کنند. این موارد تعمیرات تلویزیون از لحاظ سخت افزاری هستند.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون آب خورده +2 نکته درباره آن

صفحه نمایش شکسته - ضربه خوردن

صفحه نمایش شکسته – ضربه خوردن – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات تلویزیون 3 ضربه خوردن تلویزیون

نتیجه گیری برای تعمیرات تلویزیون و علت عدم نمایش تصویر در تلویزیون

نداشتن تصویر تلویزیون از رایج‌­ترین و عمومی‌­ترین علت ایراد و خرابی تلویزیون­‌ها است. این احتمال وجود دارد که هرشخصی با این مشکل روبرو شود. گاهی تصویر تلویزیون در حین کار کردن سیاه می­‌شود و بعد از چند لحظه مجدد به حالت اولیه باز می­‌گردد. یا تصویر تلویزیون به طور کامل قطع شده ولی همچنان صدا در حال پخش است. در این مواقع افرا این سوال را می‌­پرسند که راه حل رفع این ایراد چیست؟ حتما باید به تعمیرگاه مراجعه کرد یا با انجام دادن کارهایی ساده ایراد برطرف می­‌شود. با خواندن این مقاله می‌­توان اطلاعات مورد نیاز را تعمیرات تلویزیون در سطح اولیه پیدا کرد.

سوالات رایج و متداول تعمیرات تلویزیون برای عدم نمایش تصویر

چرا این اتفاق برای تلویزیون­‌ها می‌­افتد؟

به دلیل مسایل مختلفی ایراد پیش می­‌آید. از جمله وارد شدن ضربه، نوسان برق، عمر دستگاه و برخی مسایل دیگر که تاثیر گذار هستند.

آیا حتما نیاز به تعمیرکار و متخصص هست؟

در صورتی که مراحل گفته شده انجام شد و مشکل برطرف نشد، بهتر است با esfahantvservice تماس گرفت.

به کجاها می­‌توان مراجعه و اطمینان کرد؟

مراکز معتبری که تعمیرات تلویزیون انجام می­‌دهند. می‌­توان از طریق جستجو در اینترنت این مراکز را پیدا کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *