تلویزیون ال ای دی - قطعات

تلویزیون ال ای دی - قطعات - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون ال ای دی، یکی از خدمات مربوط به تلویزیون است. این تعمیرات به صورت تخصصی شامل بررسی و رفع مشکلات فنی و تکنولوژیک آن است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان در ادامه، نکات مهمی را در این زمینه بررسی خواهد کرد. بهتر است برای تعمیر تلویزیون ال ای دی به شرکت‌­های معتبر و نمایندگی‌­های مجاز مراجعه کرد. در مقالات قبلی هم اشاره شده است که تعمیر تلویزیون نیاز به چه مهارت و ابزارهایی دارد. می‌­توان برای اطلاعات بیشتر به مقالات قبلی مراجعه کرد.

در این جا فهرستی از نکات گفته می­‌شود اما برای اطلاعات بیشتر توصیه می­‌شود مقاله تا آخر مطالعه شود. مورد اول دانش فنی است که باید از نوع تلویزیون و نحوه تعمیرات آن اطلاعات داشته باشیم. ابزارهای مناسب دیگر عامل برای تعمیرات تلویزیون است. دسترسی به قطعات یدکی، آگاهی از فناوری‌های جدید، توانایی شناسایی رفع خطای سخت­‌افزاری و نرم‌­افزاری از دیگر نکات است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان همواره با تلاش و زحمت متخصصین، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می­‌دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 18 تیر
نوع مقاله آموزشی
تعمیر تلویزیون ال ای دی بررسی راه‌­های رفع مشکل و اطلاعات مورد نیاز

فهرست تصاویر

تعمیر تلویزیون ال ای دی 1 تلویزیون LED

تعمیر تلویزیون ال ای دی 2 تعمیرات

تعمیر تلویزیون ال ای دی 3 قطعات تلویزیون LED

بررسی کامل و مفصل نکات مورد نیاز تعمیر تلویزیون ال ای دی

همان طور که گفته شد در ادامه مقاله مطالب بیشتری برای قطعات و تعمیرات آن­ها گفته می­‌شود. این اقدامات، لازم است توسط کارشناسان متخصص انجام شود. آن­ها با استفاده از ابزارهای خاص و دانش فنی  و تجربه بالای خود، عیب یابی و تعمیر قطعات را انجام می‌دهند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان از بهترین متخصصین تشکیل شده است. همچنین می­‌توان برای آگاهی از تعرفه و قیمت خدمات تعمیر تلویزیون ال ای دی با آن­ها تماس گرفته شود. آن­ها پس از بررسی کامل نظرات خود را اعلام می­‌کنند.

تلویزیون led - نسل جدید

تلویزیون led – نسل جدید – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون ال ای دی 1 تلویزیون LED

 • دانش فنی: تعمیر کننده باید دارای دانش فنی کافی در زمینه الکترونیک و تلویزیون باشد. تکنسین باید قادر باشد مدارهای الکترونیکی را تحلیل کرده و مشکلات را شناسایی کند.
 • ابزارهای مناسب: تعمیر کننده باید دسترسی به ابزارهای مناسب برای تعمیرات داشته باشد. این شامل ابزارهای پایه مانند مولتی‌متر، هویه و … است.
 • عملکرد و تجربه شخص: هر گونه رفع خطا در عملکرد تلویزيون، نیاز به توانایی خاص خود را دارد. به عبارت ديگر هيچ يک از قطعات الكترونيكي تلویزيون به تنهايي نمی‌تواند عملکرد کامل را تضمین کند. برای مثال، یک مشکل در بخش تغذیه می‌تواند باعث ایجاد خطا در سایر قسمت‌های تلویزیون شود.
 • دسترسی به قطعات یدکی: برخی از مشکلات تلویزيون با تعويض قطعات الكترونيك رفع می‌­شود. بنابراین، تعمیر کننده باید دسترسی به قطعات یدکی اصلی و مناسب داشته باشد. شرکت esfahantvservice می تواند برای تعمیر تلویزیون ال ای دی به مشتریان کمک کند.
 • آگاهی از فناوری‌های جدید: با پیشرفت فناوری، تلویزيون‌های جديد با ويژگى‌ها و قابليت‌های جديدي عرضه می‌شود. تعمیرکار باید از این دانش و فناوری‌ها آگاه باشد و قادر به رفع مشکلات آن‌ها باشد.
 • رفع خطا در سخت افزار و نرم افزار: خطاهای تلوزيون ممکن است به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری باشند. مثلا ممکن است با تغییراتی در تنظیمات این مشکلات برطرف شود. یا اینکه اجبار به تعمیر یا تعویض قطعه­‌ای داشته باشیم.

تعمیر تلویزیون ال ای دی - تعمیراتتعمیر تلویزیون ال ای دی 2 تعمیرات

منظور از دانش فنی مورد نیاز تعمیر تلویزیون ال ای دی چیست؟

دانش فنی تعمیر تلویزیون ال ای دی شامل مجموعه‌ای از مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای تعمیر و رفع عیب تلویزیون‌های ال­‌ای‌­دی است. برخی از موضوعات کلیدی که در این حوزه باید آموخته شود عبارتند از:

 • اطلاع از قطعات و ساختار داخلی تلویزیون: قطعاتی مانند صفحه نمایش، پردازشگر، منابع تغذیه، بردها و سایر قطعات الکترونیکی است.
 • آشنایی با نحوه عملکرد تلویزیون: فرآیندهای نورپردازی، پاسخگویي به سيگنال­‌هاي ویدئويي و صدايي، کارکرد منبع تغذيه و ساير عملکردها است.
 • آگاهی از نحوه رفع عيب­‌ها: شناسایی و رفع عیب‌های مربوط به تصویر، صدا و سایر اجزای تلویزیون ال­‌ای‌­دی است.
 • آشنایی با ابزارها و تجهيزات لازم براي تعمير: شامل استفاده از ابزارهاي دستي مانند مولتي‌متر، هویه، پروگرمر و بقیه ابزارها.
 • آشنایی با نحوه رفع عیب‌های نرم‌افزاری: شامل بروزرسانی نرم‌افزار، رفع خطاهای نرم‌افزاری و تست کامل سیستم عامل تلویزیون ال­‌ای‌­دی است.
 • دانستن استانداردها و قوانین مربوط به تعمیرات الکترونیک: مانند استفاده صحیح از قطعات، رعایت اصول ایمنی و موارد دیگر.
 • آگاهی داشتن از روش‌های تست و عیب‌یابی: مثلا باید بدانیم چگونه از مولتی­متر استفاده کنیم. برای عیب یابی قطعاتی مثل خازن، مقاومت، برد دستگاه و بقیه اجزا چگونه تست صحت را انجام دهیم.

قطعات تلویزیون - تعمیرات

قطعات تلویزیون – تعمیرات – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون ال ای دی 3 قطعات تلویزیون LED

آگاهی از قطعات الکتریکی تلویزیون ال­‌ای‌­دی و تعمیرات آن‌­ها

قطعات الکتریکی برای تعمیر تلویزیون ال ای دی شامل اجزای مختلفی است. از این موارد می­‌توان به منبع تغذیه، صفحه نمایش، برد صوت و تصویر، برد کنترل و سایر قسمت‌­ها اشاره کرد. این قطعات در صورت خراب شدن یا داشتن عملکرد نادرست نیاز به تعمیر دارند. در صورت عدم انجام تعمیرات مشکلات رایجی در تلویزیون به وجود می­‌آید. روشن نشدن، قطع و وصل شدن پی در پی، خاموش شدن ناگهانی از موارد پیش آمده هستند. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی مانند خراب شدن منبع تغذیه یا قطعات داخلی منبع باشد.

نمایش تصویر نادرست یا عدم نمایش تصویر دیگر ایراد پیش آمده می­‌تواند باشد. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی از جمله خراب شدن برد صفحه نمایش باشد. همچنین عدم کارایی صحیح صدا یا کار نکردن صدا مشکلی دیگر است. خرابی این بخش دلایلی مختلفی مانند ایراد در برد صوت یا خرابی بلندگو باشد.

نتیجه گیری برای تعمیر تلویزیون ال ای دی و نکات فنی و تکنولوژیک آن

تعمیر تلویزیون ال ای دی نوعی مهارت است که به دانش مورد نیاز برای تشخیص و رفع ایرادات تلویزیون نیاز دارد. معمولا دسته زیادی از موضوعات را شامل می­‌شود. از جمله آشنایی با مدارهای الکترونیک اولیه، ساختار تلویزیون، تکنیک‌های عیب‌یابی، تعمیرات برد مدارها و روش‌های کالیبراسیون را پوشش می‌دهد. تعمیر تلویزیون ال‌ ای دی می‌­تواند روش­‌های مختلفی داشته باشد مانند تعمیر محل یا مراجعه به نمایندگی. مراجعه به نمایندگی به صرفه‌­تر است زیرا هزینه­‌های جانبی کمتری دارد. اما می‌­توان با درخواست تعمیر در منزل در وقت خود صرفه جویی کرد. یکی از نمایندگی های معتبر، اصفهان تی وی سرویس است. همچنین در سایت esfahantvservice مقالات آموزشی زیادی وجود دارد.

سوالات متداول  و رایج برای تعمیر تلویزیون ال ای دی و نکات فنی

چرا باید از نکات فنی تعمیر تلویزیون آگاهی داشته باشیم؟

چون ممکن است به علت عدم آگاهی کافی، صدمات دیگری به تلویزیون وارد کنیم.

چرا تعمیر تلویزیون ال ای دی تقریبا بیشترین تقاضا را دارد؟

چون از نسل اول تلویزیون‌­ها است و بیشترین کاربر را دارد.

تعرفه و قیمت تعمیر تلویزیون ال ای دی به چه صورت است؟

با توجه به این که علت ایراد مشخص نیست، در ابتدا نمی‌­توان قیمت ثابتی را اعلام کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *