تعمیر تلویزن در منزل - ابزارهای مناسب

تعمیر تلویزن در منزل - ابزارهای مناسب - اصفهان تی وی سرویس


تعمیر تلویزیون در منزل فرآیندی شامل تشخیص و رفع ایرادات تلویزیون است. این فرآیند شامل شناسایی علت اصلی مشکلات و سپس انجام تعمیرات لازم برای بهبود عملکرد تلویزیون است. مشکلات رایجی وجود دارد که می­ تواند در تلویزیون­ ها رخ دهد، از جمله مشکلات عمومی­‌تر مثل تصویر یا صدا. برای مثال تلویزیون ممکن است تصویری ناواضح داشته باشد، یا کلا تصویری نمایش ندهد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان تعمیر تلویزیون در منزل را با بهترین کیفیت انجام می­ دهد.

در مواردی دیگر، ممکن است تلویزیون روشن نشود یا به طور غیر منتظره خاموش شود. متخصصین تعمیر تلویزیون با ابزار و تجهیزات تخصصی، مشکل را تشخیص می­‌دهند و اقدامی مناسب برای رفع آن انجام می­‌دهند. این فرآیند می تواند شامل تعویض یا تعمیر قطعات آسیب دیده باشد و همچنین تغییر تنظیمات باشد. بسته به نوع مشکل، تعمیرات می‌­تواند ساده باشد یا ممکن است به کار گسترده و تخصصی­‌تری نیاز داشته باشد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان، تعمیر تلویزیون در منزل انجام می‌­دهد.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 17 تیر
نوع مقاله آموزشی
تجهیزات برای تعمیر در منزل پیچ گوشتی، سیم چین، دم باریک، اهم‌­متر و …

فهرست تصاویر

تعمیر تلویزیون در منزل  1 ابزار عمومی

تعمیر تلویزیون در منزل  2 ابزار تخصصی

تعمیر تلویزیون در منزل  3 رفع ایراد

آشنایی با وسایل مورد نظر برای تعمیرات تلویزیون در منزل

در اکثر موارد تعمیر تلویزیون از لحاظ اقتصادی به صرفه تر از تعویض آن است. البته تعمیرات هم بستگی به شرایط، کارکرد و نوع خرابی تلویزیون دارد. همچنین باید هزینه تعویض قطعات و تعرفه تعمیرات را در نظر گرفت. تعمیر تلویزیون­‌های نسل جدید به دلیل قطعات پیچیده و فناوری تخصصی آن­‌ها دشوارتر از نسل قبل و قدیمی­‌ترها است. همچنین ابزار و وسایل خاصی هم برای تعمیرات مورد نیاز است. که تعمیر تلویزیون در منزل این فرآیند را کمی دشوارتر می­‌کند. با این وجود نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان برای رضایت مشتریان این امکان را فراهم کرده است. در ادامه می­‌خواهیم با تعدادی از این ابزارها بیشتر آشنا شویم.

ابزار عمومی - تعمیر در منزل

ابزار عمومی – تعمیر در منزل – اصفهان تی وی سرویس – esfahantvservice

تعمیر تلویزیون در منزل  1 ابزار عمومی

  • پیچ گوشتی، سیم چین، دم باریک

این وسایل از ابتدایی‌­ترین و اولیه‌­ترین ابزارهایی هستند که برای تعمیر تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیچ گوشتی برای پیچ­‌ها و بقیه موارد برای سیم­‌ها، البته هرکدام بسته به شرایط مورد استفاده قرار می­‌گیرند. معمولا برای تلویزیون­‌ها از پیچ­های چهارسو استفاده می­‌شود.

  • اهم­‌متر یا مولتی­‌متر

این وسیله برای عیب یابی قطعات معیوب و خراب الکترونیکی است و دو نوع آنالوگ و دیجیتال دارند. بعد از اینکه قاب تلویزیون باز شد، باید خرابی تلویزیون شناسایی شود. اهم­‌متر یا مولتی­‌متر برای تشخیص خرابی بردهای تلویزیون کاربردی است. این ابزار در کارهای متفاوتی می‌تواند کمک کننده باشد. از کاربردهای این  دستگاه، تشخیص اتصالی درون برد و اندازه گیری میزان شدت جریان الکتریکی است. همچین بررسی وجود نشتی در برد یا خرابی قطعاتی مانند ترانزیستور و ماسوت از کاربردهای دیگر استفاده از این ابزار است. این ابزار برای تعمیر تلویزیون در منزل بسیار ضروری است.

  • هویه

تقریبا مهمترین ابزار برای تعمیر تلویزیون و دیگر تجهیزات الکترونیکی است. ابزاری است که با تولید گرمای زیاد در ذوب نمودن قلع روی برد و لحیم کاری کمک می­‌کند. انتخاب آلیاژ قلع برای این است که علاوه بر رسانایی بالای جریان الکتریسیته، درجه ذوب مناسبی هم دارد. روغن لحیم و رشته­‌های قلع نیز همواره باید در کنار هویه باشند. همواره این ابزار مورد استفاده بیشتر تعمیرکاران در هر زمینه­‌ای قرار می‌­گیرد.

آشنایی با دیگر ابزارهای تخصصی مورد نیاز برای تعمیرات تلویزیون

وسایل تعمیر - ابزار تخصصی

وسایل تعمیر – ابزار تخصصی – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون در منزل  2 ابزار تخصصی

  • لوپ و تلسکوپ

باتوجه به تکنولوژی روز و بر خلاف سال­‌های گذشته بردهای الکترونیکی قطعات بسیار ریز دارند. این ریز شدن قطعات الکترونیک امکانات مختلفی را در اختیار قرار داده است. علاوه بر تاثیرات ظاهری مثل شکیل ساختن تلویزیون­‌ها، امکانات جذابی را به محصولات خود اضافه کنند. البته ریز شدن قطعات نکاتی منفی را نیز به دنبال دارد. از سختی‌­ها می­‌توان به سخت شدن تعمیر تلویزیون‌­ها اشاره کرد. لوپ و میکروسکوپ ابزاری هستند که برای تعمیر بردهای SMD کمک زیادی به تعمیرکاران می­‌کند. می­توان به دقت بیشتری برای دیدن قطعات ریز اشاره کرد.

  • پروگرمر

پروگرمر ابزار دیگری است که برای تعمیرات تلویزیون مورد نیاز است. انواع مختلفی پروگرمر وجود دارد که متناسب با نیاز می­‌توان آن را تهیه و استفاده کرد. از انواع پروگرمرها می­‌توان به یونیورسال، پروگرمر rt یا پروگرمر tnm 5000  اشاره کرد. این ابزاری تخصصی است و هر شخصی آن را ندارد یا دانش استفاده آن را نمی داند. مجموعه esfahantvservice با داشتن ابزارهای تخصصی، تعمیر تلویزیون در منزل را به خوبی انجام می دهد.

کارها و اقدامات لازم برای تعمیر تلویزیون در منزل

برای اینکه توانایی تعمیر در منزل داشته باشیم باید در ابتدا آگاهی کافی و لازم از قطعات داشت. با فرض اینکه دانش کافی را داریم، باید ابزارها و وسایل لازم را هم داشته باشیم. عموما در منزل یا محلی که قصد تعمیر داریم نیاز به فضای جداگانه نیز داریم. این فضا برای این است که اگر نیاز تعمیرات سخت افزاری داشت، بتوان تلویزیون را باز کرد. در ابتدا شروع به عیب یابی می­‌کنیم که چه ایراد و مشکلی برای تلویزیون به وجود آمده است. سپس با کمک ابزار­هایی مثل اهم‌­متر می‌­توان بردها و مدارهای الکترونیکی را بررسی کرد.

تعمیر تلویزیون - ارائه خدمات در منزل

تعمیر تلویزیون – ارائه خدمات در منزل – اصفهان تی وی سرویس

تعمیر تلویزیون در منزل  3 رفع ایراد

نتیجه گیری برای اقدامات و ابزارهای تعمیر تلویزیون در منزل

بیشتر افراد تصور می­‌کنند که نیازمند پیشرفته­‌ترین ابزار و تجهیزات برای تعمیرات تلویزیون هستند. ولی می­‌توان با داشتن امکانات و تجهیزات اولیه نسبت به یادگیری اقدام کرد. اما نکته مهم این است که باید تا حد امکان ابزار ارزان قیمت خریداری نشود. چون این وسایل قرار است مدت زیادی در اختیار افراد و تعمیرکاران باشد. همچنین برای تعمیر تلویزیون در منزل نیاز به این قطعات هست پس بهتر است ابزارهایی با کیفیت مناسب تهیه کرد. برای دریافت خدمات تلویزیون تعمیر در منزل با نمایندگی­‌های مجاز هماهنگی را انجام داد.

تعمیر تلویزیون در محل برای گروهی مناسب است که امکان انتقال دستگاه به تعمیرگاه‌ها را ندارند. در این شرایط می‌­توان با هماهنگی با نمایندگی درخواست تعمیر در محل کرد. سپس متخصصین در اولین زمان ممکن در محل حاضر می‌شوند و تمام مراحل خدمات و تعمیرات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌دهند. تعمیر تلویزیون در منزل برای نمایندگی­‌ها از امکانات ممتاز و برتر هر شرکت است. یکی از علل ارائه خدمات تعمیر تلویزیون در منزل ایجاد اعتماد بین مشتری و شرکت است. و اینکه احساس رضایت را در مشتری به وجود آورند. در نهایت اگر تصمیم بر این شد که تعمیر در محل صورت گیرد، باید توجه کرد که مرکز معتبری باشد.

سوالات متداول و رایج برای تعمیر تلویزیون در منزل

آیا می­‌توان برای تعمیرات بصورت حضوری به نمایندگی مراجعه نکرد؟

بله، می‌­توان با هماهنگی شرکت از امکان تعمیر تلویزیون در محل هم استفاده کرد. اصفهان تی وی سرویس دارای قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل است.

هزینه و تعرفه برای خدمات تعمیر تلویزیون در محل چگونه است؟

به علت مشخص نبودن علت دقیق ایراد به وجود آمده نمی‌­توان قیمت مشخصی اعلام کرد.

آیا تمامی ابزارها برای تعمیرات لازم هستند؟

تقریبا می­‌توان گفت بله. چون اگر هر کدام از وسایل موجود نباشند قسمتی از تعمیرات به درستی انجام نمی­‌شود. در صورت نداشتن هرکدام از وسایل بهتر است به esfahantvservice مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *