تعمیرات ساده - صفحه تنظیمات

تعمیرات ساده - صفحه تنظیمات - اصفهان تی وی سرویس


تعمیرات ساده تلویزیون و راهنمای آن یکی از اقداماتی است که کاربران هنگام بروز مشکل برای تلویزیون جستجو و مطالعه می­‌کنند. در بسته بندی اکثر مدل­‌های تلویزیون با انواع برندها، یک دفترچه راهنما کوچک وجود دارد. می­‌توان این دفترچه را به نوعی راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون دانست. در این دفترچه علاوه بر مشخصات تلویزیون، اطلاعاتی در مورد راه‌­اندازی تلویزیون وجود دارد. همچنین در برخی مدل و برندها یک راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون در دفترچه نوشته شده است. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان می­‌تواند راهنمایی‌­هایی در این زمینه به کاربران ارائه دهد.

گاهی در بسته بندی و دفترچه راهنما تلویزیون، مطلبی برای تعمیرات ساده وجود ندارد. در این مواقع با توجه به گسترش روز افزون اینترنت و دستگاه­‌های هوشمند، می­‌توان به راحتی جستجوی اینترنتی انجام داد. در این مقاله نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان مطالبی برای راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون برای کاربران ذکر کرده است. کاربران می‌­توانند با مراجعه به وب‌سایت نمایندگی و مطالعه مقالات مختلف، راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون را آموزش ببینند. برای اینکه خود شخص بتواند مشکلات و ایرادات ساده را برطرف کند.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 8 تیر
نوع مقاله آموزشی
مشکلات رایج صدا – تصویر – …

فهرست تصاویر

تعمیرات ساده تلویزیون 1  مشکل گیرنده

تعمیرات ساده تلویزیون 2 تاثیر آب و هوا بر سیگنال تلویزیون

تعمیرات ساده تلویزیون 3 دفترچه راهنما تلویزیون

بیشتر بخوانید  انواع خرابی ها در تلویزیون و روش های تعمیر آن ها!

آشنایی با نحوه کارکرد تلویزیون و اشاره به مشکلات رایج

گیرنده تلویزیون دستگاهی الکتریکی است که از طریق آنتن، کابل ماهواره یا پخش کننده تصویر، سیگنال‌های صوتی و تصویری را دریافت می‌کند. سپس سیگنال‌ها را به محتواهای صوتی و تصویری تبدیل می‌کند تا قابل مشاهده باشد. تلویزیون تصاویر را به صورت خطوط افقی پخش می‌کند که هر خط حاوی نوارهای قرمز، سبز و آبی است. وقتی تصویر با فاصله مشاهده شود این خطوط و نوارها با هم یکی شده و تصویر رنگارنگ را می‌بینیم. تلویزیون‌های جدید دارای قطعات الکتریکی هستند. تعمیرکار متخصص باید از آن‌ها اطلاع داشته باشد تا بتواند آن را تعمیر کند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان بهترین متخصصین تعمیر تلویزیون را دارد. همچنین این توانایی را دارد که تلویزیون را با بالاترین کیفیت تعمیر کند.

اختلال در تصویر - مشکل در گیرنده

اختلال در تصویر – مشکل در گیرنده – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات ساده تلویزیون 1  مشکل گیرنده

بیشتر مشکلاتی که خود می‌توان آن­ها را حل کرد به دلیل اتصال نادرست یا تنظیمات اشتباه تلویزیون ایجاد می‌شود. تعمیرکار می‌تواند با بررسی دستگاه، تنظیمات را دقیق انجام دهد. اگر مشکل ناگهانی و یکباره ایجاد شود می­‌توان گفت احتمالا یکی از قطعات دچار مشکل شده است. این مشکل بیشتر زمانی اتفاق می­‌افتد که دستگاه تحت شوک الکتریکی مثل قطعی یا نوسان برق قرار گیرد. از دیگر عوامل می‌­توان به لرزش یا در معرض گرمای زیاد قرار گرفتن باشد. در صورتی­‌که دستگاه قدیمی باشد یکسری مشکلات و ایرادات به مرور بر کیفیت تلویزیون مثل صدا و تصویر تاثیر می‌­گذارد.

بررسی چگونگی و نحوه شناسایی مشکلات رایج در تلویزیون‌ها

بهتر است قبل از تماس با تعمیرکار، راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون مطالعه شود و چند کار ساده می‌توان انجام داد. اگر تصویر نبود یا ثابت شد، کانال تلویزیون تغییر داده شود. اگر همچنان مشکل باقی بود، چند دقیقه یا چند ساعت صبر کنید چون شاید مشکل از طرف فرستنده باشد. مثلا دلیل آن پارازیت یا اختلال امواج ماهواره یا آنتن­های صدا و سیما باشد. حتی شرایط آب و هوایی نامناسب هم می‌­تواند تاثیر گذار باشد. مثلا وقتی هوا طوفانی است و باد و باران شدید باشد باعث می­‌شود که امواج فرستنده به درستی دریافت نشود.

بیشتر بخوانید  علت تار شدن تصویر تلویزیون چیست؟

تعمیرات ساده - قطع تصویر

تعمیرات ساده – قطع تصویر – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات ساده تلویزیون 2 تاثیر آب و هوا بر سیگنال تلویزیون

اقدام بعد اینکه بهتر است قسمت راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون را در دفترچه راهنمای آن مطالعه کرد. از این طریق مطمئن شد که تنظیمات به درستی انجام شده‌اند. تنظیمات میزان وضوح تصویر، روشنایی، رنگ و صدا در تلویزیون‌های مختلف ممکن است تنظیمات خاص خود را داشته باشند. برای این منظور می‌توان تنظیمات را طبق دفترچه دنبال کرد. همچنین گاهی ممکن است کنترل تلویزیون دچار ایراد شده باشد که باید کنترل هم بررسی شود. اختلال کنترل می‌­تواند بر اثر ضربه وارده به آن باشد یا نیاز به باتری جدید داشته باشد.

اگر قسمتی از تصویر اختلال رنگی داشته باشد مثلا رنگی‌تر است معمولاً به خاطر مغناطیسی شدن قطعات فلزی تلویزیون است. در تلویزیون‌های نسل جدید دستگاه پیش فرضی وجود دارد که این اثر مغناطیسی را خنثی می‌کند. طبق راهنما، دستگاه را یک الی دو دقیقه روشن کرده و بعد خاموش شود. این اقدام در فواصل نیم ساعته و چندین بار تکرار شود. اگر این اقدامات موثر نبود با نمایندگی و تعمیرگاه‌­های مجاز تماس گرفته شود. ممکن است با عدم آگاهی و اقدامات بیشتر به تلویزیون آسیب رسانده شود و تعمیرات ساده با زحمت انجام شود.

کلام پایانی و نتیجه گیری برای راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون

حتما توجه شود که اگر تخصص لازم را ندارید، هرگز تلویزیون را خودتان تعمیر یا سرویس نکنید. این­ کار باید توسط فردی متخصص و حرفه‌ای انجام شود. تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که قسمت راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون در دفترچه راهنما خوانده شود. در این مواقع احتمالا می‌­توان با دلایل به وجود آمدن این ایراد آشنا شد. که شاید بتوان از روش رفع آن ایراد هم آگاهی پیدا کرد. به عنوان مثال اگر ایراد از تصویر باشه چه اقداماتی را باید انجام داد.

بیشتر بخوانید  3 ایراد رایج در تلویزیون های قدیمی و راهنمایی تعمیر!

باز هم تاکید می‌­شود که راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون حتما مطالعه شود. گاهی در دفترچه راهنما چیزی در این مورد نوشته نشده است یا تلویزیون دفترچه نداشته باشد یا گم شده است. در این صورت می‌­توان با یک سرچ معمولی در اینترنت با نحوه تعمیرات ساده آشنا شد. این تاکید چندین دلیل دارد از جمله اینکه شاید با تغییر در تنظیمات، مشکل حل شود. دلیل دیگر اینکه می‌­توان از آسیب­‌های دیگر که ممکن است به دستگاه وارد شود جلوگیری کنیم.

دفترچه راهنما - تعمیرات ساده تلویزیون

دفترچه راهنما – تعمیرات ساده تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

تعمیرات ساده تلویزیون 3 دفترچه راهنما تلویزیون

سوالات متداول و رایج برای راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون

آیا برای هر مشکلی باید به نمایندگی مراجعه نمود؟

خیر، یکسری ایرادات را خود شخص می‌­تواند برطرف کند و نیازی به تعمیرکار و متخصص نیست.

آیا حتما باید راهنمای تعمیرات ساده تلویزیون مطالعه شود و آگاهی داشته باشیم؟

بله، چون ممکن است مشکل ایجاد شده ایراد ساده‌­ای باشد. می­‌توان با تغییراتی جزیی در تنظیمات مشکل را به راحتی رفع کرد.

مهم‌ترین دلیل مشکلات به وجود آمده برای تلویزیون­‌ها چیست؟

شایع­‌ترین و مهم‌­ترین آن، مشکلات مربوط به قطعات الکتریکی است که این ایرادات به دلیل قطعی و نوسان برق است.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *